Coming out po polsku na TVN Player (jeszcze przez dwa dni)
Dziennik Polski: "Skłonności homoseksualne nie są ani chorobą, ani grzechem. To trudne wyzwanie egzystencjalne" - piszą autorzy najnowszej książki wydawnictwa "Więź".
Książka może wywołać rozłam w kręgach duchowieństwa Kościoła katolickiego. Dla części wiernych też pewnie będzie szokiem. Wydana nakładem "Więzi" publikacja Katarzyny Jabłońskiej i Cezarego Gawrysia pt: "Wyzywająca miłość. Chrześcijanie a homoseksualizm" jest już dostępna w księgarniach.
Autorzy publikacji, która zapewne stanie się zaczynem burzliwej dyskusji nie tylko w kościelnych kręgach, 10 lat temu napisali książkę pt: "Męskie rozmowy", w której wyrazili pogląd, że "w imię wiary powinno się dążyć do zmiany orientacji homoseksualnej na heteroseksualną". Dzisiaj biją się w pierś i proponują przyjąć wobec homoseksualistów inną postawę.
Autorzy książki prezentują wypowiedzi osób wierzących będących homoseksualistami oraz ich rodziców, ukazując ich problemy, dylematy, a także oczekiwania wobec duszpasterzy w Polsce. To wypowiedzi często pełne goryczy, będące również dowodem ich osamotnienia.
Dodam miedzy dzięki Wiary i Tęczy, Cezary Gawryś zmienił się i dziś jest po naszej stronie ;)
Jeden z czterech mężczyzn oskarżonych o śmiertelne pobicie mężczyzny ze względu na jego orientację seksualną, został skazany na dożywocie. Trzej współoskarżeni w tym procesie dostali wyroki od siedmiu do piętnastu lat więzienia
Do zabójstwa 24-letniego Daniela Zamudio doszło w marcu zeszłego roku w stolicy Chile, Santiago. Mężczyzna został brutalnie pobity, a na jego ciele wycięto swastykę. Po sześciu godzinach znęcania się nad 24-latkiem, sprawcy zostawili go z ciężkimi obrażeniami w parku San Borja de Alameda. Pomimo udzielonej mu pomocy medycznej, mężczyzna zmarł w szpitalu po ponad trzech tygodniach. Zbrodnia wywołała oburzenie w całym kraju i stała się symbolem walki o prawa mniejszości seksualnych w Chile - Rzeczpospolita.
Adam Nawałka został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Ciekawostki o obecnym szkoleniowcu Górnika Zabrze można znaleźć w wielu polskich mediach. Na łamach "Super Expressu" były prezes PZPN Michał Listkiewicz wspomina kłopoty Adama Nawałki z... węgierskimi homoseksualistami.
W 1977 roku Adam Nawałka zadebiutował w reprezentacji Polski w meczu wyjazdowym z Węgrami. Listkiewicz w tamtym czasie był tłumaczem polskiej drużyny. Na Węgrzech doszło z udziałem Nawałki do dość nietypowej sytuacji. - Musieliśmy odbijać Adama z rąk węgierskich homoseksualistów! Ówczesny trener Jacek Gmoch poprosił mnie na dwa dni przed meczem, abym pomógł zorganizować wyjście drużyny na legendarne kąpielisko pod Górą Gellerta. A to było jedno z ulubionych miejsc węgierskich homoseksualistów. I oni od razu zwrócili uwagę na pięknego młodzieńca, Adama Nawałkę - wspomina Listkiewicz w "Super Expressie" - Wprost.
Znów polska obsesja na punkcie homoseksualizmu, i jeszcze im wszystko kojarzy się seksem.
Prezydent Rosji Władimir Putin podkreślił, że zarówno homoseksualni sportowcy jak i kibice podczas przyszłorocznych Igrzysk Zimowych w Soczi, nie powinni się niczego obawiać. Rosja zadba o to, by wszyscy "czuli się komfortowo" - Rzeczypospolita.
Fot: Gay Star News |
Od ostatnich skandalów pedofilskich, oraz bulwersującej wypowiedzi Arcybiskupa Michalika, temat pedofilii został masowo poruszony na wielu katolickich portalach. Sformułowane zarzuty dotyczą faktu, że media skupiają się na poruszaniu kwestii pedofilii w kościele, natomiast pomijają rzekomy fakt ogromnej skali czynów pedofilskich w środowiskach LGBT. Według badań jakie zaprezentował na swojej witrynie tygodnik „gość niedzielny” miażdżąca ilość przypadków czynów pedofilskich była sprawką osób homoseksualnych. Wnioski te kłócą się jednak z innymi wynikami badań, a także z opinią zarówno Polskiego jak i Amerykańskiego towarzystwa psychologicznego. Więcej na mpolska24.pl:
Zakazana miłość na peronie dworca Kraków Główny. Dwóch panów uprawiało tam seks oralny (miłość francuską). Jeden z mężczyzn ma zapłacić 500 zł. Jego partner nie przyjął mandatu, więc będzie tłumaczył się w sądzie.
Francja ma pierwszy rozwód homoseksualny, ale nie para gejów tylko lesbijki, które poprały się w roku 2011 w Ameryce.
Relacja z debaty o związkach partnerskich
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz