wtorek, 8 lutego 2022

Wieści olimpijskie: Złoty medal dla najbardziej utalentowanej Ireen Wüst, Bruce Mouat przegrana i walka o brązowy medal, Eric Radford bez medalu ...

Mamy pierwszy medal złoty dla Holenderki biseksualnej Ireen Wüst, i jeszcze pobiła rekord olimpijski na 1500m. To jej następny medal w poprzednich igrzyska także zdobyła medale olimpijskie.

Ireen Wüst przeszła do historii jako najbardziej utytułowana łyżwiarka szybka olimpijska wszech czasów podczas tegorocznych Igrzysk Zimowych.

Pierwsza zawodniczka która zdobyła indywidualnie złoty medal na pięciu różnych igrzyskach olimpijskich (letnich lub zimowych). Obecnie ma na swoim koncie 12 medali olimpijskich, a nawet ustanowiła nowy rekord z czasem 1:53.28.

Eric Radford na początku tego roku powrócił do rywalizacji w łyżwiarstwie figurowym w parach z nową partnerką, dążąc do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie. To jego trzecia olimpiada w życiu, Radford wcześniej zdobył medal olimpijski złoty, srebrny i brązowy, ze swoją byłą partnerką, Meagan Duhamel.

Jego nową partnerka jest Vanessa James, która rywalizowała dla Francji na trzech poprzednich Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, z partnerem Morganem Ciprèsem.

Mimo teraz Eric nie zdobył medal zajął czwarte miejsce. Kanada w klasyfikacji drużynowej, czwartego miejsca.

Dla Kanady ostatnie latach w łyżwiarstwie były same problemy. Sam James i Radford byli w stanie dostać miejsce w drużynie olimpijskie pomimo wycofania się z reprezentantów Kanady w zeszłym miesiącu z powodu zmęczenia spowodowanego przez covit19. Treningi w drużynach Kanady były ograniczone z powodu pandemii.

Inny nasz łyżwiarz Paul Poirier z partnerką Piper Gilles. W pomarańczowych strojach, których nie można było przegapić, jednej konkurencji czwarte miejsce, zdobywając siedem punktów dla Kanady. Ich stroje są również niezapomniane dzięki tęczowym piórom na jego ramionach i sukience, co wydaje się ukłonem w stronę Poirier będącego częścią społeczności LGBTQ.

Kanadyjscy tancerze na lodzie Piper Gilles i Paul Poirier zajęli trzecie miejsce w części tańca swobodnego z wynikiem 124,39. Wkrótce jednak wyprzedzili ich Sinitsina i Katsalapov z Rosji (128.17), zanimi Amerykanie Madison Chock i Evan Bates zakończyli wolny taniec, zajmując pierwsze miejsce z wynikiem 129,07.

Konkurs drużynowy po trzeciej konkurencji finałowej: Pierwsze miejsce Rosyjski Komitet Olimpijski 64 punkty. Drugie miejsce USA 58 punktów. Trzecie miejsce Japonia 54 punkty. Czwarte miejsce Kanada 45 punktów i piąte miejsce Chiny 44 punkty.

Dziś Bruce Mouat i Jennifer Dodds będą walczyć o brązowy medal w turnieju curling z mieszanymi drużynami olimpijskimi.

Bruce Mouat i Jennifer Dodds, są nie zadowoleni jak grali po tym, jak przegrali półfinał z Norwegią w Pekinie.

Drużyna LGBTQ jest na miejscu 13 z Nową Zelandią jednym złoty medal to tej pory zdobyliśmy. Polska na miejscu 18 z jednym brązowym. Pierwsze miejsce Szwecja - trzema złotymi medalami, drugie miejsce Rosja - dwa złote medale, trzy srebrne, 2 brązowe medale. Trzecie miejsce Holandia zajmuje dwóch medalami złotymi, dwóch srebrne i jeden brązowy medal.

Zbigniew Bródka nie powalczy o medal we wtorkowym wyścigu na 1500 metrów. Polski łyżwiarz, mistrz olimpijski z Soczi na tym dystansie, zmaga się z kontuzją, którą złapał na treningu w Pekinie - TVN24.

Za nami wspaniały, medalowy i rekordowy dzień. Niedziela 7 lutego przyniosła najlepsze w historii wyniki oglądalności Eurosportu 1. Skuteczną walkę o medal Dawida Kubackiego w drugiej serii konkursu indywidualnego na skoczni normalnej podczas igrzysk w Pekinie oglądało na antenie naszej stacji aż 2,2 mln widzów.

Chiny nie powinni mieć prawa do imprez taki jak Igrzyska Olimpijskie, z powodu łamania praw człowieka.