niedziela, 20 lutego 2022

Wieści Olimpijskie: srebrny medal Bruce Mouat, ostatni dzień Igrzysk Drużyna LGBTQ zdobyła 15 medali indywidualny, Wystąpili aż 36 ujawniony osób ...


Embed from Getty Images

Szwecja wygrała w finale curlingu mężczyzn na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie,  drużyna Wielkiej Brytanii za to zdobyła srebrny medal. Był to pierwszy medal Wielkiej Brytanii na Igrzyskach. Wśród zdobył medal nasz Bruce Mouat z drużyny Wielkiej Brytanii zdobył swój medal srebrny olimpijski. 

Srebrny medal to pierwszy medal Igrzysk 2022 dla Wielkiej Brytanii i pierwszy medal Brytyjczyków w curlingu mężczyzn od zdobycia srebra w 2014 roku. Chociaż nie zdobyli złoty medal, sama Królowa pogratulowała, że Mouat i jego zespół są bardzo doceniani w domu.


Złote medale: 

Embed from Getty Images
Guillaume Cizeron, Francja, łyżwiarstwo figurowe 
Wraz z partnerką Gabrielą Papadakis duet zdobył wcześniej cztery mistrzostwa świata i srebrny medal olimpijski poprzednich igrzyska w tańcu na lodzie. Teraz zdobyli złoto.

Embed from Getty Images
Ireen Wust, Holandia, łyżwiarstwo szybkie
Najbardziej utytułowana olimpijczyka wszechczasów LGBTQ wygrała bieg na 1500 metrów. Jest teraz trzecią najbardziej utytułowaną Zimową Olimpijką w historii.

Embed from Getty Images
Brianne Jenner, Emily Clark, Erin Ambrose, Mélodie Daoust, Jamie Lee Rattray, Jill Saulnier, Micah Zandee-Hart - hokeistki Kanady.

Embed from Getty Images
Sandra Naeslund, Szwecja wygrała w dyscyplinie ski crossie 

Srebrny medal: 
Embed from Getty Images
Alex Carpenter hokeistka z USA 

Embed from Getty Images
Bruce Mouat z drużyny Wielkiej Brytanii, w curlingu zdobył swój medal srebrny olimpijski. 

Brązowe medale: 

Embed from Getty Images
Ireen Wust, Holandia, łyżwiarstwo szybkie
Legenda łyżwiarstwa szybkiego dodała medal, zdobywając brąz w drużynie zespołowej.

Embed from Getty Images
Ronja Savolainen, Finlandia, hokej
Reprezentacja Finlandii w hokeju na lodzie kobiet, w której dużą rolę odegrała Savolainen, zdobyła drugi z rzędu brązowy medal w hokeju na lodzie kobiet na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Embed from Getty Images
Brittany Bowe, łyżwiarstwie szybkim. 
Bowe zdobyła swój pierwszy indywidualny medal olimpijski, zdobywając brąz na 1000 metrów kobiet. Bowe też podczas otwarcia Igrzysk Olimpijski w Pekinie niosła flagę narodową. 

Embed from Getty Images

Razem 15 medali olimpijski indywidualny dla drużyny LGBTQ - 10 medali złoty, 2 medali srebrny, 3 medali brązowy. Polska na 27 miejscu z jednym medalem brązowym od Dawida Kubackiego. 

Jeśli chodzi o liczbę sportowców, jako kontyngent Drużyna LGBTQ byłoby 25. co do wielkości na tych Igrzyskach, tuż za holenderską potęgą łyżwiarstwa szybkiego. 

Każdy sportowiec wystąpił jest bohaterem, mimo większość nie zdobyli medali, walka sportowa mimo tę igrzyska olimpijskie nie były odbywały się w kraju gdzie łamanie prawa człowieka. Afera dopingowa z łyżwiarstwie figurowym.   

Embed from Getty Images

Na tych Igrzyska Olimpijskich, najwięcej LGBTQ konkurowali aż 36 ujawniony osób: 

Biathlon: 
Megan Bankes (Kanada)

Curling:
Bruce Mouat (Wielka Brytania) 

Łyżwiarstwo figurowe:
Filippo Ambrosini (Włochy)
Kevin Aymoz (Francja)
Jason Brown (USA)
Guillaume Cizeron (Francja)
Lewis Gibson (Wielka Brytania)
Amber Glenn (USA, rezerwowa)
Timothy LeDuc (USA)
Paul Poirier (Kanada)
Simon Proulx Sénécal (Armenia)
Eric Radford (Kanada)

Hokej na lodzie:
Brianne Jenner (Kanada)
Erin Ambrose (Kanada)
Ebba Berglund (Szwecja)
Alex Carpenter (USA)
Emily Clark (Kanada) 
Mélodie Daoust (Kanada)
Anna Kjellbin (Szwecja)
Aneta Lédlová (Czechy)
Jamie Lee Rattray (Kanada)
Jill Saulnier (Kanada)
Ronja Savolainen (Finlandia)
Micah Zandee-Hart (Kanada)

Skeleton:
Andrew Blaser (USA)
Kim Meylemans (Belgia)
Nicole Silveira (Brazylia)

Skoki narciarskie:
Daniela Iraschko-Stolz (Austria)

Jazda na nartach:
Makayla Gerken Schofield (Wielka Brytania)
Gus Kenworthy (Wielka Brytania)
Sandra Naeslund (Szwecja) 
Lara Wolf (Austria)

Snowboard
Belle Brockhoff (Australia)
Sarka Pancochova (Czechy)

Łyżwiarstwo szybkie
Brittany Bowe (USA)
Ireen Wüst (Holandia)

Na tych Igrzyskach Olimpijskich pojawili się również wielu trenerów ujawniony. Co najmniej czterech w łyżwiarstwie figurowym: Adam Rippon, Brian Orser, Jorik Hendrikx i Romain Haguenauer.


Historia Timothy LeDuc, przeszedł do historii w Pekinie jako pierwszy niebinarny sportowiec, który wziął udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Mimo Timothy wraz partnerką nie zdobył medalu ale sam Timothy przeszedł do historii, zajął partnerką na lodzie Ashley Gribble Cain miejsce 8 z 198,05 punktów. 

Embed from Getty Images


Przed ostatni dzień zakończeniem Igrzysk miedzy innymi łyżwiarstwo figurowe wśród nasi Timothy LeDuc i Eric Radford oraz Filippo Ambrosini.


Eric Radford kanadyjski łyżwiarz mimo bez medali, uczestniczył w Igrzyska medalista olimpijski z Korei. Mimo mieli mało czasu konkurencji z powodu pandemii covitu, Eric obecnie tańczy z nową partnerką Venessą James i zalicza się do najstarszy łyżwiarzy. Zajął z partnerką miejsce 12 z 123 punktów. 

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images
Filippo Ambrosini włoski łyżwiarz wraz partnerką na lodzie Ghilardi Rebecca zajęli miejsce 14 z 165.43 punktami.

Embed from Getty Images
Gus Kenworthy podczas halfpipe mężczyzn na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w sobotę, zajął ósme miejsce w finale 12-osobowym, z najlepszym wynikiem 71,25 w trzecim i ostatnim biegu. Wystartował na igrzyska to też cud, przed nimi miał kłopoty zdrowotne miedzy innymi z powodu covitu, wiele tygodni bez treningów i dochodził do zdrowia. 


Ósme miejsce to też dobre miejsce popatrzeć wielu inny sportowców w tym dniu podczas halfpine mieli głupoty zjazdem. Wielu upadali ostatni zjazd jeden uczestnik uderzył głowę. To był dzień pechowy dla wielu, sam przez silny wiatr upadł. Gus tym roku konkurował pod flagą Wielkiej Brytanii gdzie urodził się.


Zakończenie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.  


Złoty medal w halfpine zdobył z Nowej Zelandii Nico Porteous, ekipa Nowej Zelandii zatańczyli swój tradycyjny taniec haka.  



15-letnia Kamiła Walijewa została w Pekinie potraktowana łagodniej - uważa sprinterka Sha'Carri Richardson, która została zdyskwalifikowana przed igrzyskami w Tokio za stosowanie marihuany. - Jedyna różnica między nami to fakt, że jestem młodą czarną kobietą - twierdzi Richardson.

Historia Amerykanki była niezwykle przykra. Miała zażyć marihuanę na wieść o śmierci jej biologicznej matki. Dowiedziała się o tym od jednego z reporterów podczas rozmowy kilka dni przed występem, z którego jej wynik został ostatecznie wymazany. - Jestem tylko człowiekiem. Zawładnęły mną emocje, zło, a także ból, który był ukryty we mnie. Wiedziałam, że nie mogę się ukryć przed światem, więc ukrywałam ten ból w sobie. Ten ból był tak, jakiego jeszcze w życiu nie doświadczyłam - tłumaczyła w wywiadzie dla CNN.

Richardson uważa, że wystąpiły podwójne standardy w dopuszczeniu Walijewej do rywalizacji solistek w Pekinie i jednoczesnym zdyskwalifikowaniu jej przed igrzyskami w Tokio. - Chodzi o kolor skóry - dodała - sport.pl

„Igrzyska olimpijskie polegają być uczciwym” – mówi Adam Rippon przedstawia swoje poglądy na temat kontrowersji Kamili Valievy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz