czwartek, 17 lutego 2022

Wieści Olimpijskie: Drużyna LGBTQ z czterema metalami, Rozmowa z Gus Kenworthy, Skoczkowie Polscy wrócili do Polski ...

Drużyna LGBTQ podczas Zimowy Igrzysk Olimpijski 2022 w Pekinie, liczba LGBTQ sportowców liczy 36 sportowców z 14 różnych krajów w różnych dyscyplinach sportowych.

Obecnie drużyna LGBTQ zajmuje 16 miejsce w klasyfikacji medalowej, tuż za Słowenią, a przed Finlandią i Australią. Polska znajduje się na 25 miejscu z jednym medalem brązowym od Dawida Kubackiego.

Embed from Getty Images

Złote medale:
Guillaume Cizeron, Francja, łyżwiarstwo figurowe
Wraz z partnerką Gabrielą Papadakis duet zdobył wcześniej cztery mistrzostwa świata i srebrny medal olimpijski poprzednich igrzyska w tańcu na lodzie. Teraz zdobyli złoto.

Ireen Wust, Holandia, łyżwiarstwo szybkie
Najbardziej utytułowana olimpijczka wszechczasów LGBTQ wygrała bieg na 1500 metrów. Jest teraz trzecią najbardziej utytułowaną Zimową Olimpijką w historii.

Brązowe medale:
Legenda łyżwiarstwa szybkiego dodała medal, zdobywając brąz w drużynie zespołowej.

Ronja Savolainen, Finlandia, hokej
Reprezentacja Finlandii w hokeju na lodzie kobiet, w której dużą rolę odegrała Savolainen, zdobyła drugi z rzędu brązowy medal w hokeju na lodzie kobiet na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Jeszcze jest szansa dla LGBTQ drużyny medale miedzy innymi drużyna brytyjska w Curlingu - Bruce Mouat, drużyna hokeja kobiet z Kanady aż osiem hokeistek są to LGBTQ. Brianna Jenner, Erin Ambrose, Emily Clark, Mélodie Daoust, Jamie Lee Rattray, Jill Saulnier, Micah Zandee-Hartl, Zandee-Hart.

„Czuję się pewny siebie, ale naprawdę zdenerwowany” – Gus Kenworthy który w tym roku reprezentuje Wielką Brytanie, dzieli się swoimi przemyśleniami i odczuciami igrzyskami.