piątek, 18 lutego 2022

Wieści LGBTQ: Drużyna LGBTQ zdobyła jednym dniu aż 10 medali olimpijski

Embed from Getty Images

Drużyna LGBTQ ponad trzykrotnie potroiła liczbę złotych medali w jednym meczu, kiedy drużyna Kanady pokonała Stany Zjednoczone 3:2 w finale hokeja na lodzie kobiet podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Dzięki temu zwycięstwu cała siódemka kanadyjskich hokeistek Brianna Jenner, Erin Ambrose, Emily Clark, Mélodie Daoust, Jamie Lee Rattray, Jill Saulnier, Micah Zandee-Hartl. Zdobyły złoty medal, podczas gdy hokeistka amerykańska Alex Carpenter z USA zdobyła pierwszy srebrny medal dla sportowca LGBTQ.

Medal brązowy dla Brittany Bowe, łyżwiarstwie szybkim, Miho Takagi pobiła swój rekord olimpijski i zdobyła złoty medal na 1000 m. Japonka osiągnęła czas 1:13.19. Srebro wywalczyła Holenderka Jutta Leerdam.

Na Igrzyskach Olimpijskich w roku 2018 Bowe nie zdobyła medalu, w łyżwiarstwie szybkim jedynie ostatecznie zdobywając brązowy medal w sztafecie.

Sandra Naeslund, Szwecja, w ski crossie po niezwykle emocjonującym finale

Złote medale

Guillaume Cizeron, Francja, łyżwiarstwo figurowe
Wraz z partnerką Gabrielą Papadakis duet zdobył wcześniej cztery mistrzostwa świata i srebrny medal olimpijski poprzednich igrzyska w tańcu na lodzie. Teraz zdobyli złoto.

Ireen Wust, Holandia, łyżwiarstwo szybkie
Najbardziej utytułowana olimpijczyka wszechczasów LGBTQ wygrała bieg na 1500 metrów. Jest teraz trzecią najbardziej utytułowaną Zimową Olimpijką w historii.

Brianne Jenner, Emily Clark, Erin Ambrose, Mélodie Daoust, Jamie Lee Rattray, Jill Saulnier, Micah Zandee-Hart - hokeistki Kanady.

Sandra Naeslund, Szwecja wygrała w dyscyplinie ski crossie

Srebrny medal
Alex Carpenter hokeistka z USA

Brązowe medale
Legenda łyżwiarstwa szybkiego dodała medal, zdobywając brąz w drużynie zespołowej.

Ronja Savolainen, Finlandia, hokej
Reprezentacja Finlandii w hokeju na lodzie kobiet, w której dużą rolę odegrała Savolainen, zdobyła drugi z rzędu brązowy medal w hokeju na lodzie kobiet na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Brittany Bowe, łyżwiarstwie szybkim.
Bowe zdobyła swój pierwszy indywidualny medal olimpijski, zdobywając brąz na 1000 metrów kobiet. Bowe też podczas otwarcia Igrzysk Olimpijski w Pekinie niosła flagę narodową.

Razem 14 medali olimpijski indywidualny dla drużyny LGBTQ - Obecnie Drużyna LGBTQ zajmowałaby 12. miejsce w klasyfikacji medalowej, tuż przed Włochami i Japonią, stosując tradycyjny system liczenia medali złoto-srebro-brąz.

Jeśli chodzi o liczbę sportowców, jako kontyngent Drużyna LGBTQ byłoby 25. co do wielkości na tych Igrzyskach, tuż za holenderską potęgą łyżwiarstwa szybkiego.

Jeśli patrzeć na całkowitą liczbę medali, które mają zostać przyznane, przeglądając listę, całkowita liczba różnych medali powinna wynosić od siedmiu do dziewięciu. Biorąc pod uwagę, że 186 sportowców na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zdobyli 33 różne medale (z pięciokrotnie większą liczbą sportowców), byłoby to zgodne z ogólnymi oczekiwaniami.

Polska wspólnie z Łotwą, Estonią i Belgią na 25 miejscu z jednym medalem brązowym od Dawida Kubackiego.

„Absolutnie fantastyczna” – drużyna Wielkiej Brytanii dotarła do finału w curlingu mężczyzn po pełnej napięciu wygranej z drużyną USA na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. jest szansa na medal dla Bruce Mouat.

Narciarz freestyle Gus Kenworthy zaliczył swój pierwszy występ na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich jako reprezentant Wielkiej Brytanii i po nie udanym starcie zdołał się wejść do eliminacji finałowej.

Kenworthy brał udział w halfpipe mężczyzn w Pekinie. Wszyscy zawodnicy mieli dwa przejazdy. Kenworthy upadł w swoim pierwszym biegu, więc uzyskał niski wynik 8,50. To wywarło na nim dodatkową presję podczas drugiego biegu.

Na szczęście udało mu się znacznie poprawić 70,75 w swojej drugiej próbie. Następnie nerwowo czekał, aby zobaczyć, jak poradzi sobie reszta osób i czy jego łączny wynik był wystarczająco dobry, aby przejść do następnej finałowej eliminacji. Kenworthy zajął 12. miejsce. (BBC News)

Gus Kenworthy o inspirowaniu sportowców Team GB i brytyjską publiczność swoją historią wyjściu z szafy rozmawiał z Eurosport.