środa, 9 lutego 2022

Wieści Olimpijskie - Kévina Aymoza, Bruce Mouat, Dawid Kubacki, Nathan Chen, Natalie Geisenberger ...

Debiut olimpijski jest wystarczająco trudny. Ale dla francuskiego łyżwiarza figurowego Kévina Aymoza, podczas Zimowych Igrzysk w Pekinie, staje przed dodatkową presją startu w swoich pierwszych igrzyskach olimpijskich po tym, jak w lato dostał kontuzję.

Po doznaniu kontuzji pachwiny, Aymoz musiał spędzić prawie trzy miesiące, unikając jakiejkolwiek aktywności na lodzie z obawy przed pogorszeniem swojego stanu zdrowia. Potem, kiedy został dopuszczony do ponownego treningów, doznał kontuzji palca, zmusiło go do wycofania się z zawodów Skate America w październiku.

W łyżwiarstwie figurowym - Soliści programie krótkim dał wszystko dostał 93 pkt z mimo dużym błędem. Mimo ma małe szanse na medal, ale jego obecność jest jego największym zwycięstwem po wszystkich trudach chwilach i problemach zdrowiem na drodze. Zajął 10 miejsce.
Jennifer Dodds i Bruce Mouat stracili brązowy medal w curlingu po ciężkiej porażce 9:3 ze Szwecją. Pomimo prowadzenia po pierwszej końcówce. Zarówno Mouat, jak i Dodds będą mieć nadzieję na lepsze wyniki w zawodach indywidualnie kobiet i mężczyzn.

Dawid Kubacki odebrał brązowy medal zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Podczas ceremonii dekoracji na twarzy 31-latka rysował się wielki uśmiech. Na podium odbierał gratulacje od utytułowanej polskiej kolarki, Mai Włoszczowskiej.
Natalie Geisenberger zapisała się w historii zimowych igrzysk olimpijskich. Niemka zdobyła w Pekinie złoty medal w saneczkarstwie i została tym samym pierwszą zawodniczką, która dokonała tego trzy razy z rzędu. Klaudia Domaradzka zakończyła zmagania na 27. miejscu.

Francuz Quentin Fillon Maillet mistrzem olimpijskim w biathlonowym biegu indywidualnym. Srebro wywalczył Białorusin Anton Smolski, a brąz Norweg Johannes Thingnes Boe. Przyzwoicie zaprezentował się Grzegorz Guzik, zajmując 49. miejsce.

Ester Ledecka z kolejnym olimpijskim złotem. Czeszka wygrała efektowny snowboardowy slalom gigant równoległy, po drodze pokonując między innymi Aleksandrę Król.

Dzięki triumfowi Jonny Sundling w narciarskim sprincie i czwartemu złotemu krążkowi prowadzenie w tabeli medalowej - po rozegraniu 31 ze 109 konkurencji - przejęła Szwecja. Kolejne miejsca zajmują Holandia (3-3-1) i Chiny (3-2-0). Najczęściej na podium - 10-krotnie - stali jednak dotychczas sportowcy Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego - Eurosport

Wielki dzień 22-letniego Nathana Chena. Amerykanin pobił rekord świata w programie krótkim igrzysk olimpijskich w Pekinie i jest na świetnej drodze do złota. Druga część rywalizacji łyżwiarzy figurowych w czwartek. Zaskoczeniem jest gorszy występ aktualnego mistrza Yuzuru Hanyu z Japonii - Eurosport.