wtorek, 15 lutego 2022

Wieści olimpijskie - Drugi medal złoty dla Team LGBTQ, Skoki narciarskie Polacy bez medalu, Curling wygrana Brytyjczyków ...

Drużyna LGBTQ zdobyła swój drugi złoty medal igrzysk olimpijskich, kiedy francuska para, Guillaume Cizeron i Gabriella Papadakis, zdobyli złoty medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Cizeron jest ujawnionym gejem.

Cizeron i Papadakis dominowali w swoim zwycięstwie, po krótkim programie, który ustanowili rekord olimpijski. Czterech latach temu zdobyli tylko srebrny medal w Korei Południowej.

Embed from Getty Images

W zeszłym tygodniu holenderska łyżwiarka szybka Ireen Wüst zdobyła swój szósty złoty medal Zimowych Igrzysk Olimpijskich w finale biegu na 1500 metrów kobiet. Wüst i Cizeron są narażę jedyni którzy zdobyli medale z osób LGBTQ.

Obecnie drużyna LGBTQ zajmuje 14 miejsce w klasyfikacji medalowej, tuż przed potęgą Zimowych Igrzysk Olimpijskich, Kanadą, Koreą Południową i Australią.

Inni nasi łyżwiarze Lewis Gibson reprezentuje Wielką Brytanie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie z partnerką Lilah Fear. Zajęli 10 miejsce z 191,64 punktami.

Paul Poirier z partnerką tańca na lodzie, Piper Gilles, reprezentują Kanadę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Zajęli 7 miejsce 204, 78 punktów zdobyli.

Simon Proulx Senecal który reprezentuje Armenie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie z partnerką Tiną Garabedian. Zajęli 18 miejsce z 167,03 punktami.

Austriacy wygrali przedziwny olimpijski konkurs drużynowy na dużej skoczni w Zhangjiakou (HS 140). W loteryjnych warunkach okazali się o 8,3 pkt lepsi od drugich Słoweńców i o 19,8 pkt od trzecich Niemców. Polacy ukończyli rywalizację na szóstym miejscu, choć po pięciu skokach zajmowali nawet czwarte, tracąc do podium zaledwie 11 pkt. - Eurosport.

Stoch: Nie było kalkulacji, poszedłem pełną parą w obydwu skokach, wszystkie skoki polaków.

15-letnia Kamiła Walijewa będzie mogła startować dalej na igrzyskach w Pekinie. W oświadczeniu Trybunał Arbitrażowy ds Sportu powołał się m.in. na "nieodwracalną szkodę" w przypadku wykluczenia Rosjanki. Amerykanie protestują, kontrowersji nie brakuje, a rozstrzygnięcie Trybunału nie kończy sprawy - sport.pl