piątek, 3 września 2021

Natępny medal na Paraolimpiadzie dla drużyny LGBTQ - Crystal Lane-Wright zdobyła swój trzeci medal

Crystal Lane-Wright zdobyła trzeci medal srebrny na paraolimpiadzie, podczas kolarstwa wyścigu kobiet C4-5, w deszczu wygrała swoje trzeci medal. Brytyjka dorównała swojemu rodakowi Lee Pearson który zdobył trzy złote medali. (Out Sports)

Obecnie wszyscy którzy zdobyli medale Team LGBTQ:

Złote medale:

Sir Lee Pearson, Wielka Brytania, jeździectwo. Był to jego 12. złoty medal paraolimpijski i 15. medal w klasyfikacji generalnej.

Lee Pearson ugruntował swoje miejsce w historii na tych paraolimpijskich, zdobywając swoje dwa następne złote medale w Tokio, razem zdobył trzy złote medale.

Lauren Rowles w wioślarstwie wspólnie z partnerem wioślarstwie Laurence Whiteley zdobyli złoto w podwójnej dwójce mieszanej PR2 dla Wielkiej Brytanii, zajmując cztery sekundy przed drużyną z drugiego miejsca.

Alana Maldonado zdobyła złoto dla Brazylii w kategorii judo 70 kg kobiet na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio.

Katie-George Dunlevy i jej pilotka Eve McCrystal, ich drugi krążek olimpijski, teraz zdobyły złoty medal, wcześniej srebrny.

Srebrne medale:

Moran Samuel, z Izraela, wioślarstwie, zdobyła srebrny medal, także podczas otwarcia paraolimpiady niosła flagę Izraela.

Katie Dunlevy, Irlandia, kolarstwo. Dunlevy zajęła szóste miejsce w swojej pierwszej konkurencji, a następnie srebro zdobyła w biegu kobiet B na 3000 m.

Hailey Danz, USA, triathlon. Danz zdobyła swój drugi z rzędu srebrny medal paraolimpijski w triathlonie.

Kate O'Brien, Kanada, kolarstwo. Była olimpijka jest teraz srebrną medalistką paraolimpijską w jeździe na czas C4-5 na 500 m kobiet.

Crystal Lane-Wright, Wielka Brytania, kolarstwo. Był to jej pierwszy medal dla zespołu LGBTQ, w pierwszy dnia paraolimpiady.

Crystal Lane-Wright, w kolarstwie, zdobyła swoje drugie srebro w Tokio w szosowej jeździe na czas C5 kobiet. Dodatkowo  podczas kolarstwa wyścigu kobiet C4-5, zdobyła swój trzeci medal srebrny,

Brązowe medale:

Robyn Lambbird, Australia, lekkoatletyka - kobiety 100m - T34. Lambbird jest pierwszą ujawnianą niebinarną i transpłciową osobą, sportowców którzy zdobyli medal paraolimpijski.

Mari Gesteira, Brazylia, pływanie Gesteira zdobyła brąz w pływaniu 100-metrowym stylu dowolnym.