Król Niderlandów Wilhelm Aleksander, powołał ks. Wielego Elhorsta do grona kawalerów Orderu Oranje-Nassau największe oznaczenie Holandii, został oznaczony za walkę prawa LGBTQ. Wielie jest także pastorem Kościoła Protestanckiego w Holandii.
W Polsce był w Gdańsku na marszu równości także przemawiał, był jednym z wielu chrześcijan którzy przybyli do miasta na spotkanie LGBT chrześcijan organizowane przez Fundacje Wiary i Tęczy.
Przemówienie przewodzącego European Forum @ChristiansLGBT uczestniczy w marszu równości Trójmieście pic.twitter.com/wnrgPMcuM7
— Wiara i Tęcza (@WiaraTecza) May 27, 2017
Mimo już sami mają problem Kościół katolicki w Niemcze, jednej strony chcą popierać LGBT, ale zaraz może jeszcze czas.
Niemiecka Konferencja Biskupów zdystansowała się od inicjatywy, by 10 maja w kościołach na terenie całego kraju błogosławić pary zakochanych, w tym homoseksualistów.
W oficjalnym oświadczeniu przewodniczący niemieckiego episkopatu bp Georg Bätzing, odnosząc się do tej inicjatywy, nazwanej „Liebe gewinnt” (Miłość zwycięża), zaznaczył, że „nie uważa akcji publicznych, takich jak te zaplanowane na 10 maja, za użyteczny znak lub drogę naprzód”. Msze święte z błogosławieństwem mają swoją godność teologiczną i znaczenie duszpasterskie. Nie są one odpowiednie jako instrumenty demonstracji polityczno-kościelnych lub akcji protestacyjnych.
„Oczywiście, osoby o orientacji homoseksualnej, także te, które żyją w związkach partnerskich z osobami tej samej płci, mają swoje miejsce w Kościele i są u nas mile widziane” – podkreślił jednocześnie bp Bätzing. Przypomniał, że do posługi Kościoła należy duszpasterskie towarzyszenie im.
Bp Bätzing powtórzył też swoją ocenę, że w Niemczech i w innych częściach Kościoła powszechnego od pewnego czasu toczą się dyskusje wokół tego, w jaki sposób Kościół powinien rozwijać nauczanie o moralności seksualnej, także w odniesieniu do homoseksualizmu. Powinno się to dokonać „w oparciu o podstawowe prawdy wiary i moralności, o postępującą refleksję teologiczną, a także w otwarciu na nowe wyniki nauk humanistycznych i sytuacje życiowe współczesnych ludzi”, uważa biskup Limburga - KAI.
Homoseksualizm to zaburzenie, które można leczyć m.in. elektrowstrząsami, a przyczyną jego występowania bywa np. przebywanie w hermetycznym, męskim środowisku – m.in. takie tezy znalazły się w prezentacji, jaką katecheta z I LO w Limanowej przesłał swoim uczniom w ramach „zdalnych” lekcji religii.
Wikariusz w limanowskiej parafii i katecheta w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Limanowej w ramach lekcji religii, rozesłał swoim uczniom kontrowersyjną prezentację.
„Homoseksualizm jest chorobą (zaburzeniem) wywołaną przez hormony, zaburzony rozwój lub złe traktowanie dziecka we wczesnych fazach rozwoju. Stosunki homoseksualne są grzeszne, gdyż wykluczają prokreację. Sama natura pokazuje, że dwie osoby tej samej płci nie pasują do siebie (chociażby ze względu na organy rozrodcze)".
Kapłan wymienia także małżeńskie grzechy przeciwko VI przykazaniu: antykoncepcję, stosunki „pozbawione szacunku do współmałżonka, poniżające go, wywołujące w nim wyrzuty sumienia”, sztuczne zapłodnienie, instytucję matki zastępczej oraz zmuszanie do współżycia. Jednocześnie, ksiądz napisał uczniom, że pocałunki są grzeszne jeśli prowadzą do podniecenia, natomiast „dobry pocałunek to ten który ma dobrą i czystą intencję (a nie ma rozmiękczyć żeby doprowadzić do łóżka)". (limanowa)
Zainspirowani treściami rozpowszechnianymi na lekcjach katechezy w polskich szkołach, postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące “homoseksualizmu”, czy też mówiąc poprawniej: homoseksualnej orientacji psychoseksualnej.
- Ponieważ lekcje katechezy prowadzone są w szkole, w której powinno przekazywać się informacje zgodne z aktualnym stanem wiedzy naukowej, podajemy źródła które przydadzą się w przygotowaniu zajęć.
- Wszystkie materiały wraz z odnośnikami do źródeł znajdziecie na specjalnie na tę okazję przygotowanej stronie, Miłość Nie Wyklucza informacje dla katechetów i katechetek.
- Podeślijcie te materiały wszystkim osobom, którym Waszym zdaniem mogą ich potrzebować. Nie tylko ulubionym katechetom i katechetkom.
Miłej wspólnej nauki!
Ksiądz i geje oraz lesbijki
Kobiety pełniły funkcję duchownych w kościele chrześcijańskim od samego początku. Choć ich role ograniczano, co kilkaset lat ich powołanie wracała. O trudnej roli i posłudze kobiet w katolicyzmie, prawosławiu i protestantyzmie od I do XXI wieku mówi dr Kazimierz Bem.
Katedra Hope
Parafia Ewangelicka Opatrzności Bożej we Wrocławiu - także o LGBT
Kościół Ewangelicko-Augsburskiego św. Marcina w Krakowie
Liturgia Eucharystii z poznańskiej kaplicy Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce
Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Szczecinie
Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie
Bracia Dominikanie z Rzeszowa zapraszają do duchowej łączności w trakcie Liturgii w kościele św. Jacka. W niedzielę transmitujemy Eucharystię o godz. 7:00, 8:30, 10:00 (rodzinna), 11:30, 13:00, 16:00, 17:17 (młodzieżowa), 19:00 (akademicka).
Dominikanie we Wrocławiu - Ojciec Marcin Mogielski głosi Boga w jakiego chce się wierzyć, i namawia do wyjścia z szafy.
Dominikanie Łódź
Parafia Ewangelicko-Augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie
Ewangelicy Trójmiasto - kościół Zbawiciela w Sopocie
Kościół ewangelicko-augsburski z Łodzi.
Nabożeństwo z kościoła ewangelicko-augsburskiego Świętej Trójcy w Warszawie
Spacer śladami Ewangelików w Sopocie. Naszą trasę rozpoczniemy od wizyty w kościele Zbawiciela. Ksiądz Marcin Rayss, Wikariusz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej oprowadzi nas po świątyni i opowie o luteranach.
Ewangelickie ABC: Tym razem na pytanie o rozumienie trudnego pojęcia egzegeza odpowiada prof. dr hab. Jakub Slawik
Codziennik biblijny
Kościół św. Stanisława Kostki w Saint Louis
Middle Church
Metropolitan Community Church of Toronto
Metropolitan Community Church San Diego
k
Douglas United Church of Christ
Metropolitan Community Church of Richmond
Metropolitan Community Church Tampa
Metropolitan Community Church of Washington DC
Metropolitan Community Church - Los Angeles
Metropolitan Community Church Stuttgart
First Church in Marlborough Congregational - Kazimierz Bem
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz