wtorek, 6 listopada 2018

News: Równość małżeństw, Czechy, Edukacja seksualna po polsku, Tęczowi patrioci, Tanzania polowanie na gejów, Podróże gejowskie ...


Czechy już niedługo staną się pierwszym europejskim krajem z bloku postkomunistycznego, który zdecyduje się na uchwalenie równości małżeńskiej. Od 2006 w Czechach pary jednopłciowe mogą zawierać związki partnerskie.

Na początku wakacji zielone światło dla zmiany prawa dała Rada Ministrów, natomiast 14 listopada projektem zajmie się niższa izba parlamentu. Jeżeli wyrazi poparcie dla małżeństw jednopłciowych, inicjatywa będzie musiała jeszcze przejść przez Senat i zyskać podpis prezydenta.

Wprowadzenie do czeskiego prawa małżeństw jednopłciowych to inicjatywa poselska sześciu partii, w tym rządzącej centroprawicowej ANO, kierowanej przez premiera Andrieja Babisza. Pod projektem podpisało się 46 posłów (cały parlament liczy ich 200), między innymi koalicjant ANO: Czeska Partia Socjaldemokratyczna oraz Komunistyczna Partia Czech i Moraw.

Obecnie w byłym bloku związku postkomunistycznym związki można zawrzeć tylko związki partnerskie (Czechy, Węgry, Chorwacja, Słowenia i Estonia), natomiast w Polsce, na Litwie, Łotwie, Słowacji, w Bułgarii i Rumunii brak nawet takich uregulowań - Strajk.eu

Edukacja seksualna po Polsku: Zapłodnienia można uniknąć, oddając mocz po stosunku – napisała aktorka Dominika Figurska w artykule na swojej stronie internetowej Dziecko i Figura. Wpis ten, nawet jeśli po fali krytyki został usunięty, dobrze oddaje poziom edukacji seksualnej w Polsce. I dotyczy to nie tylko młodzieży.

Żyjemy w Polsce w XXI wieku, ale do kwestii związanych z seksem ciągle mamy podejście jak w wiktoriańskiej Anglii. To temat tabu. W zasadzie nie wiadomo, kto miałby młodzież edukować w tym zakresie. Rodzice najchętniej zwaliliby sprawę na szkołę. Szkoła unika tematu jak ognia, bo sprawę powinni załatwić rodzice. W zalecanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej programach lansowana jest linia, oparta na nauce Kościoła, kompletnie nieprzystająca do rzeczywistości. Trudno się dziwić, że wśród nastolatków (i nie tylko) króluje bzdurna wiedza, podobna do tej, jaką pochwaliła się aktorka o prawicowych poglądach. (...) - reo.pl.

Marsz Równości w Lublinie: Zróbmy coś dla innych! Nasz Marsz Równości szedł z hasłem: "Pierwszy Marsz Równości w 100-lecie Niepodległości".

11 listopada to wielkie święto dla upamiętnienia tamtych czasów. Wyjdźmy naprzeciw pustym sloganom! Oddajmy krew! Jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Kiedyś przelewano ją dla Niepodległości, dziś możemy przelać ją dla ratowania zdrowia i życia kogoś, kto tego potrzebuje. To piękny rodzaj patriotyzmu. I możesz to zrobić również Ty!

Oddaj krew w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krew można oddawać przez cały tydzień. Do akcji zachęcamy wszystkich. Oddaj krew - jeden z najwspanialszych darów. A gdy już ją przelejesz, zamieść zdjęcie z hashtagiem: #PrzelewamKrew Więcej informacji znajdziesz tutaj: http://www.rckik.lublin.pl/

 Pinksixty News wiadomości LGBT - Władze Tanzanii stworzyły specjalną grupę śledczą, której zadaniem będzie wyszukiwanie homoseksualistów w mediach społecznościowych. Osoby takie mają być następnie aresztowane.


Wymiar sprawiedliwości i konsumenci - Komisji Europejskiej przestawia - 75% Europejczyków wierzy, że osoby LGBTI – lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe i interseksualne – powinny mieć równe prawa. Pomimo tego, połowa osób LGBTI doświadczyła dyskryminacji lub prześladowania, przestawia kilka historii LGBTQ z Unii opowiadają swoje doświadczenia bycia sobą.


Kit Williamson i John Halbach odwiedzili Kanadyjską Albertę jazda kona, jedzenie i inne miłe chwile w kanadyjskiej prowincji.


Lekcja 5.2 T: Lewatywa krok po kroku - Temat bezpiecznego i dobrego przygotowania się do seksu analnego jest dość obszerny. dlatego ta lekcja poświęca więcej czasu technice higieny analnej krok po kroku.


Minionym weekend w Barcelonie odbyły się wybory Miss Trans Star International 2018 - konkurs piękności dla kobiet transpłciowy, wygrała koronę Kulchaya Tansiri, z Tajlandii drugie miejsce zdobyła Shantell D'Marco z Kuby, a trzecie miejsce Maria Rivera z Filipin.



Irlandzka kampania LGBT od BeLonG, która zachęca młode osoby LGBT do szukania pomocy w zmaganiach z swoim zdrowiem psychicznym.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz