W Australii która kiedy wprowadziła PrEP. 42% spadek nowych infekcji HIV w stosunku do roku poprzedniego odnotował stan WA (zachodnia Australia) w swoim raporcie.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Paweł Rabiej został w piątek wiceprezydentem Warszawy. W najnowszej "Replice" mamy wywiad z "drugą parą stolicy", czyli z wiceprezydentem i z jego partnerem, dziennikarzem - Michał Cessanis. Rozmawia Hubert Sobecki z Miłość nie wyklucza.
Panowie mówią o polityce, prawach LGBT i o miłości. O platformie, na której Michał zapowiedział, że będzie tańczył na Paradzie w 2019 r. - oraz o tej drugiej Platformie... :-) O Polsce nowoczesnej oraz o Nowoczesnej. O samorządowej Karcie LGBT+, którą prezydent Trzaskowski cały czas zapowiada, że podpisze.
Także o o tym że "oczywiście będziemy pokazywali się jako para na oficjalnych uroczystościach" w mieście.
W najnowszym numerze Replika wywiad, który Hubert Sobecki przeprowadził z Paweł Rabiej, nowo mianowanym wiceprezydentem Warszawy, i jego partnerem Michał Cessanis. Dużo polityki, spraw ważnych dla społeczności LGBT+ (między innymi o dalszych losach Karty Samorządowej LGBT+, której podpisanie zapowiedział prezydent Rafał Trzaskowski). I oczywiście nie mogło zabraknąć wątku równości małżeńskiej:
„Hubert Sobecki: Czyli druga para Warszawy będzie funkcjonować na salonach jeszcze nie jako małżonkowie, ale jako związek?
Paweł Rabiej: Nie będziemy tego ukrywać.
Michał Cessanis: Czekamy na zmianę prawa w Polsce, gdy będziemy mogli wziąć ślub albo sformalizować związek.
PR: Nie chcemy wyjeżdżać za granicę i korzystać z prawnych protez. Chcemy wziąć ślub albo zawrzeć związek w Polsce.
HS: A wolicie ślub czy związek partnerski? To dwie różne rzeczy.
MC: Powinniśmy mieć te same prawa co małżeństwa.
PR: Równość małżeńska to standard, do którego powinniśmy dążyć".
Aha, te przypinki, które widzicie na zdjęciu, to niebieskie przypinki Miłość Nie Wyklucza z hasłem: „Małżeństwa dla Wszystkich!".
Cały wywiad - do przeczytania w "Replice". „Replika” nr 76 jest już dostępna na allegro -w wersji cyfrowej w wersji papierowej oraz w prenumeracie. Wysyłka numeru, który obecnie jest w drukarni - od 27 listopada br. (najbliższego wtorku)
– Po tylu latach wspólnego życia nie jest się już nowożeńcami, tylko wypróbowanym tandemem. Raczej się kocha, niż jest się zakochanym. Ale było coś poruszającego w tym, że w obecności naszych bliskich przeszliśmy przez tę ceremonię – mówi Jacek Dehnel.
Pisarze mówią też o życiu codziennym w Polsce: – Osoby LGBT są publicznie piętnowane, dyskryminowane, bezkarnie obrażane - opowiada Dehnel. – Żadna to przyjemność trzymać się za rękę czy pocałować w policzek i równocześnie mieć oczy dookoła głowy, spinać się, czy zaraz nie nastąpi atak słowny czy fizyczny. Więc nadal okazujemy sobie czułość raczej za granicą.
– Nasza głosująca na PiS, 90-letnia sąsiadka pogratulowała mi ostatnio ślubu. A kiedy załatwiałem coś na poczcie, powiedziałem do pani w okienku, że to dotyczy „mojego męża”. Ta nawet nie mrugnęła, tylko powiedziała: jasne. I poszła znaleźć odpowiedni segregator - mówi Tarczyński.
– Co nie znaczy, że nie rozważamy wyprowadzki. Obaj dobiegamy czterdziestki i mamy dosyć tych obelg, agresji, kłamstw, które rozsiewają politycy, kościół... - dodaje autor „Lali”. (...) - Newsweek.pl
Prokuratura w Lublinie odmówiła wszczęcia śledztwa ws orła na tęczowym tle! Jedyna słuszna decyzja! Prokuratury we wszystkich miastach zgodnie potwierdzają że nie ma nic złego w aluzji do symboli państwowych i flagi LGBT+.
Zamiast zbudować nowoczesne muzeum historii naturalnej czy przyrodnicze, zamieniamy nasz kraj w zapyziały skansen.
Jednocześnie Polska, choć aspiruje do miana tzw. krajów cywilizowanych, nie ma nowoczesnego muzeum historii naturalnej. Historię Ziemi - od jej powstania, przez narodziny życia, jego długie trwanie w skali mikro, niedawne wyjście z oceanu na ląd, zmiany klimatu, ewolucję gatunków do form, które znamy dziś, wędrówkę ludzi z Afryki w świat, po historię powstawania m.in. Polaków - opowiadamy dziś w zakurzonych i zawalonych salkach Muzeum Geologicznego, Muzeum Ewolucji czy Muzeum Ziemi - Gazeta Wyborcza
Czy świat, w którym żyjemy, ma pozwalać trzynastolatkom bać się, że nie dożyją jutra? – pyta uczennica Natalia do Minister Edukacji, Annę Zalewską.
Powyższy cytat to fragment jednego z 806 listów napisanych do Zalewskiej w związków z Tęczowym Piątkiem. Równo miesiąc po szkolnej akcji listy zostały przekazane do MEN. Ich autorami i autorkami są głównie uczniowie i uczennice. Czy Zalewska im odpowie? Wybrane cytaty z listów do Ministry Edukacji znajdziecie tutaj: www.kph.org.pl/niechzalewskanasuslyszy
Pinksixty News wiadomości LGBT
Burmistrz Londynu, Sadiq Khan, nagrał wideo Będzie lepiej (It Gets Better UK), powiedział: "Społeczność LGBT ma ogromny wkład w Londynie. Dzięki temu jest bogatszym, jaśniejszym i bardziej dynamicznym miejscem.
Carmen Carrera odwiedziła Meksyk - Mexico City poznała życie LGBT w tym mieście, rozmawiała miedzy innymi zapaśnikami LGBT.
Laura Pergolizzi - LP - odniosła sukces w branży muzycznej poprzez swój silny wokal i pisanie piosenek. Dla taki osób jak Rihanna i Christina Aguilera, jej singiel "Lost On You" pojawił się na listach przebojów w zeszłym roku.
Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz