poniedziałek, 27 lutego 2012

Nowy zarząd Kampanii Przeciw Homofobii

Przez weekend odbyły się obrady zarządu Kampanii Przeciw Homofobii, odwołano były zarząd który był w składzie prezes Tomasz Szypuła, wiceprezeska Anna Urbańczyk, Agata Chaber - sekretarz zarządu Robert Biedroń członek zarządu Gregory Czarnecki członek zarządu Mirosława Makuchowska członkini zarządu Alena Shumchyk członkini zarządu Sandra Wiktorko członkini zarządu.

nowa prezeska Agata Chamber/Fot: IGLYO
Wybrano nowy zarząd w składzie nową prezeską KPH została Agata Chamber do tej pory była sekretarzem, jest studentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, zainteresowana przede wszystkim uprzedzeniami i dehumanizacją. Prace zaczęła w KPH w wolontariacie rozpoczęła od współpracy przy festiwalu Równe Prawa do Miłości, organizowanym przez Grupę Młodzieżową KPH. Współpracuje z  ogólnoświatową organizacją parasolową IGLYO. Włącza się także w projekty dotyczące promocji różnorodności genderowej i praw kobiet.

Wice prezeską została Mirosława Makuchowska  w KPH jest od lutego 2006, była też koordynatorką wrocławskiego oddziału, jest absolwentką socjologii UWr. Dotej pory była tylko członkiem zarządu KPH, zajmowała się rozwojem oddziałów i projektami warsztatów antydyskryminacyjnych dla wrocławskich NGOsów. Prywatnie jest w związku długoletnim z Anią oraz ich dzieckiem.

Sekretarzem i członek zarządu nowym została Zofia Jabłońska - w KPH jest od 2010. Zajmowała się Grupą Prawną, a także prawniczka biura. Pełna zapału i energii by zmieniać świat na lepsze i porządkować biurowe dokumenty. Z pochodzenia lubelanka, z wyboru warszawianka.

Inni członkowie zarządu zostali Greg Czarnecki, Jan Świerszcz oraz Lech Uliasz.

Gratuluje nowemu zarządowi i życzę mniej polityki, więcej pracy dla społeczności LGBT.

Aktualizacja:
Zmiany w dotychczasowym statucie i strategii, które zostały wypracowane i uchwalone, zakładają rezygnację z dotychczasowej hierarchicznej, regionalnej struktury KPH na rzecz bezpośredniego włączania członków i członkiń w realizację celów stowarzyszenia. Cele te podkreślają nowy kierunek działania organizacji, zawierają m.in. pracę na rzecz ochrony praw seksualnych i reprodukcyjnych osób LGBT czy implementacji wymogów dostosowawczych Unii Europejskiej. Nowe dokumenty odzwierciedlają wizję KPH jako organizacji inkluzywnej dla osób biseksualnych oraz transpłciowych, a także skupiającej się na aktywizacji nie tylko samych osób LGBT ale również ich rodzin i bliskich.

 "Różnorodność składu zarządu: wybór między innymi osoby, której tożsamość nie mieści się w kategoriach binaryzmu płciowego oraz osoby heteroseksualnej przez osoby uczestniczące w Walnym Zgromadzeniu świadczy o gotowości na nadchodzące zmiany i potrzebie ich wdrażania” – komentuje Agata Chaber.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz