sobota, 28 grudnia 2024

Wieści LGBTQ: Elton John, Gay USA, Pride Today, Jonathan Knight, Queery dolnośląskie, Vlogowe wieści ...

Elton John o dziedzictwie, filantropii i tańczeniu w Studio 54: „Zrobiłem już wszystko, co było do zrobienia”

W ekskluzywnej rozmowie, laureat prestiżowej Nagrody Dziedzictwa wspieranej przez Virgin Atlantic na Virgin Atlantic Attitude Awards, Elton John mówi o radości z bycia gejem, ojcostwie i zakończeniu swojej kariery koncertowej.

Elton John to jeden z najwybitniejszych brytyjskich artystów muzycznych, który na swoim koncie ma dziesięć numerów jeden na UK Singles Chart, osiem albumów na pierwszym miejscu, pięć Grammy, dwa Oscary (za najlepszą piosenkę oryginalną), Emmy i Tony Award. Jego osiągnięcia są niemal nieograniczone.

Za te i wiele innych zasług Elton John otrzymał prestiżową Nagrodę Dziedzictwa, wspieraną przez Virgin Atlantic, podczas Virgin Atlantic Attitude Awards, zorganizowanych przez Jaguara. To dopiero druga taka nagroda w historii wydarzenia, które odbywa się od 13 lat. Pierwszą odebrał książę Harry w 2017 roku, aby uświetnić pamięć swojej matki, zmarłej księżnej Diany, która swoją postawą zmieniła postrzeganie HIV, odwiedzając oddziały AIDS pod koniec lat 80.

Elton John to również ikona społeczności gejowskiej w Wielkiej Brytanii. Jako aktywista założył Elton John AIDs Foundation, która zebrała ponad 600 milionów dolarów na wsparcie ponad 3100 projektów w 95 krajach, mających na celu zakończenie epidemii AIDS. Jako człowiek o wielkim sercu, sięgnął po pomoc do osób w cierpieniu. Ale Elton John nie jest święty — i za to go kochamy.

W tych fragmentach intymnej rozmowy w jego domu w Windsorze, Elton szczerze opowiada o wzlotach i upadkach swojego życia — od walki z uzależnieniem, przez relacje międzyludzkie i wizerunek własny, aż po to, jak ojcostwo odmieniło jego świat. Wraz z premierą musicalu The Devil Wears Prada, do którego napisał muzykę, oraz nowym dokumentem Elton John: Never Too Late, jego historia jeszcze się nie kończy. Dziś dziękujemy Eltonowi za jego muzykę i tak wiele więcej.

Elton John o radości z bycia gejem i coming out: „To była dla mnie wolność. Nie było żadnego wielkiego poczucia winy, które mówiłoby: ‚Jestem gejem, nie mogę wyjść z szafy’. Cieszyłem się z bycia gejem i od kiedy wyszedłem z szafy, zawsze to kochałem. Uwielbiam być gejem. Nie potrafię powiedzieć, jak bardzo to kocham.”

Elton John o tym, jak trzeźwość pomogła mu znaleźć miłość: „W poprzednich relacjach byłem jak porywacz. To był taśmociąg koszul Versace, samochodów... i sprawiałem, że wiele osób było bardzo nieszczęśliwych, więc musiałem to zmienić. Trzeźwość pomogła mi tak bardzo, bo musisz zmierzyć się ze swoimi błędami i być szczerym co do swoich sekretów. Życie to ciągła nauka, nie tylko artystycznie, ale i osobiście.”

O sukcesie relacji z Davidem Furnishem, którego poznał w 1993 roku: „Myślę, że wszystko opiera się na dialogu. Nigdy nie byłem dobry w komunikowaniu się. Bałem się konfrontacji. David jest bardzo dobry w konfrontacjach i mówieniu, co myśli, a my odbyliśmy wiele terapii. David wytrzeźwiał w trakcie naszego związku. To było trudne dla niego i dla mnie, ale konieczne, ponieważ pozwoliło nam to się rozwijać. Zasada, którą mamy, to, że nigdy nie idziemy spać pokłóceni. Jeśli jedno z nas jest w złym nastroju, mówimy: ‚Co się stało?’ Nie mówimy: ‚Och, nie chcę o tym teraz rozmawiać, porozmawiamy rano.’ Nigdy tego nie robimy, bo inaczej nie da się spać przez całą noc, a rano budzisz się i myślisz: ‚O Boże, o co tu chodzi?’”

Elton John o tym, jak ojcostwo zmieniło jego życie: „Kiedy David zaczął mnie zarządzać, rozmawialiśmy o planie na pięć, sześć lat, a on powiedział: ‚Zawsze mówiłeś, że umrzesz na scenie, bo nie mamy nic innego.’ Byliśmy dwoma zamożnymi gejami, podróżującymi po świecie z pewną filantropijną misją, ale nie mieliśmy innego celu niż to. Posiadanie dzieci zmieniło wszystko na lepsze, bo teraz wszystko jest o nich. Ich dobro i przyszłość są najważniejsze, nie chodzi już o mnie i nie chodzi już o niego. Jesteśmy bardzo komfortowi w naszym związku. Stajemy się coraz lepsi, ale to dzieci nas inspirują i to najpiękniejszy czas w moim życiu, a to naprawdę niesamowite.”

O swoich wczesnych latach wychodzenia z szafy i kulturze klubowej: „Były lata 70. i to było ekscytujące. To było Studio 54, Crisco’s Disco, wszystkie te świetne gejowskie kluby. Spędzaliśmy razem cudowny czas. To były ekscytujące, niezwykle hedonistyczne czasy. A potem nadeszły te ponure lata. Ale żyłem przez ten czas w latach 70., którego już chyba nigdy nie zobaczymy.”

Elton John o swoim aktywizmie i walce z niesprawiedliwością: „Zawsze będę walczył o wolność i zawsze będę wspierał kogoś, kto przeszedł przez trudny czas z powodu tej niesprawiedliwości, jak Matthew Shepard — ta złośliwość.”

O zakończeniu swojej kariery koncertowej: „Pojechaliśmy na Glastonbury i daliśmy z siebie wszystko, a kiedy odbył się mój ostatni koncert w Sztokholmie, wsiadłem do samochodu, a David zapytał: ‚Jak się czujesz?’ Odpowiedziałem: ‚Jestem tak szczęśliwy.’ Rozumiem, dlaczego Adele chce zakończyć, bo życie ma więcej do zaoferowania. Zagrałem ponad 5000 koncertów w swoim życiu i zrobiłem już wszystko, co było do zrobienia. Wiedziałem, że moi chłopcy i David mnie potrzebują, a ja ich.”

Gay USA wieści LGBT - Najstarszy program LGBT w sieci kablowej amerykańskiej pierwszy raz nadawano 1985.

Pride Daily - Jedyny na świecie codzienny podcast z wiadomościami LGBTQ+, przynoszący trzy najważniejsze historie w zaledwie dwie minuty.

Pride Today - wieści LGBT The Advocate

Queer News Tonight

Q-mmunity Network News (QNN) – Wiadomości LGBTQ z Australii

Queer News with Anna DeShawn - W tym tygodniu Anna DeShawn podsumowuje rok, prezentując najważniejsze nagłówki i ekskluzywny wywiad, którego nie można przegapić.

Antytransowa poprawka w ustawie o wydatkach wojskowych. Pamięci Troya Mastersa - Hołd dla pioniera mediów LGBTQ i założyciela L.A. Blade, który odcisnął niezatarte piętno na społeczności. Przełomowy projekt Revry TV dla drag kingów - Revry TV ogłasza rewolucyjny konkurs dla drag kingów.

Jonathan Knight, gospodarz HGTV i gwiazda NKOTB, zasiada z mężem Harleyem Rodriguezem, aby porozmawiać o swojej historii miłosnej, etapie ich związku i doświadczeniach związanych z renowacją obozu.

Jak poradzić sobie w wykluczającej rodzinie i jak przygotować się na święta Bożego Narodzenia, które dla niektórych mogą być okresem pełnym napięć, niezrozumienia i braku wzajemnej widoczności? Czego Queery mogą sobie życzyć na ten czas i jak wspólnymi siłami można to osiągnąć? O tym porozmawiam z Twoją Starą/ Piotrem Buśko – drag queen, aktywistą, zwycięzcą programu „Czas na show! Drag me out”. Nie zabraknie również historii słuchaczy, przykładów tego, jak można się czuć wspieranym i akceptowanym przez najbliższych.

W tym odcinku współprowadzący podcastu, Mathias Foit, przeniesie was do świata barów, kawiarni, klubów, „kobiecych naśladowców” i queerowej estrady w międzywojennym Breslau. Usłyszycie o tym, gdzie spotykały się wówczas osoby nieheteronormatywne, dlaczego ich miejsca spotkań często się zmieniały, czym były tzw. bale „urningów” oraz o tym, jaką rolę w lokalnej, queerowej scenie barowej odgrywały kobiety. Dowiecie się też o gwiazdach niemieckiej sceny, które wystąpiły w Breslau, takich jak Voo-Doo czy Claire Waldoff, i o tym, w którym wrocławskim teatrze grano najwięcej sztuk z wątkami queerowymi. W tej podróży towarzyszyć będzie nam też Karl-Heinz Steinle, niemiecki historyk, który opowie o tym, jak wyglądały lokale służące za miejsca spotkań osób queerowych, jakiej rozrywki można było się w nich spodziewać i co się z nimi stało po dojściu do władzy nazistów w 1933 roku. Opowieść Mathiasa i Karla-Heinza uzupełniona będzie o autentyczne i niezwykle barwne opisy życia towarzyskiego osób nieheteronormatywnych w przedwojennym Wrocławiu.

Jeśli dorastałeś w latach 80. i 90., prawdopodobnie pamiętasz programy PBS, takie jak Ulica Sezamkowa, Carmen Sandiego czy Magiczny Autobus. Ale twoi rodzice mogli kojarzyć PBS z zupełnie innych powodów — dekadencją Ja, Klaudiusz, tańczącymi mężczyznami w Steambath czy otwarcie gejowskim nastolatkiem w pierwszym reality show w telewizji. Od momentu powstania PBS było miejscem, gdzie można było znaleźć treści, których brakowało w komercyjnej telewizji — edukacyjne, wzbogacające, awangardowe, a często również bardzo queerowe. Jednak w latach 90. wszystko to niemal zniknęło. Republikanie opracowali plan, by zdusić PBS i rozsprzedać je na części. Jako przykrywkę dla swojej chciwej intrygi wykorzystali gejowską historię miłosną osadzoną w barach i łaźniach San Francisco. To historia Opowieści z miasta, a także walki o przetrwanie telewizji publicznej.

Mariah Carey Opener "All I Want For Christmas Is You" podczas występu NFL Christmas Gameday na Netflix.

Jakie są granice w seksie? Bez tabu – Magdalena Smaś-Myszczyszyn

Tommy i Peter - czeskie małżeństwo


Vlog dwóch ojców - PJ i Thomas


Vlog Tom Daley. 


Stepsof2Foreigners


Husband and Husband


Podcast The Wild Podcast


Vlog Bucka Angela


Dai i Shun, ulubiona para internautów, która poznała się w japońskim reality show Netflixa "The Boyfriend", właśnie uruchomili swój własny kanał na YouTube!

Stan Chrisa vlog

Matthew i Ryan

Dwie pastorki i żony lesbijki Ellen i Stefanie Radtke z Eime koło Hildesheim ich kanał YouTube „Anders Amen”.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz