środa, 4 grudnia 2024

Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami odchodziliśmy pamiętajmy niepełnosprawne to także osoby LGBT+, które podwójnie dyskryminuje się z powodu kim są i niepełnosprawności. Jest wielu bohaterów którzy walczą bycia sobą, nie podają się kim są i swoją niepełnosprawnością.

Niedawno usłyszałem takie stwierdzenie od chłopaka z niepełnosprawnością ”Nigdzie nie czułem się tak bardzo dyskryminowany jak w środowisku LGBTQ.” Temat ten w Polsce jest nie do końca zbadany i rozpoznany. Jednak jest to niestety społeczny powód do podwójnej stygmatyzacji. Społeczeństwo polskie jest w dużej mierze tolerancyjne tylko i wyłącznie w teorii, w praktyce bywa dużo gorzej.

Doktor Remigiusz Kijak z Krakowa zwraca uwagę na badania , z których wynika, że wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną jest taki sam odsetek osób homoseksualnych, jak u osób zdrowych. Niestety w polskich warunkach realizacja związków osób z niepełnosprawnością intelektualną jest trudna i to nie tylko z powodu braku specjalistów z dziedziny seksuologii czy psychologii, ale też braku mieszkalnictwa wspomaganego i wspomnianej wcześniej asystencji, czyli warunków, które mogłyby pomóc tym osobom realizować założenia niezależnego życia w udanych związkach6.

Artur, chłopak z niepełnosprawnością wprost mówi, że obecność osób z jego środowiska podczas Parad Równości w kraju to nadal rzadkość, inaczej niż to ma miejsce w Berlinie. Jak twierdzi, środowisko LGBTQ zaprasza do swoich szeregów tylko tych pięknych, młodych , i takich, którzy wyglądają na mniej niepełnosprawnych. Tolerancja to tylko puste hasło. Sam zna zaledwie dwie osoby z niepełnosprawnością deklarujące przynależność do tego środowiska. Reszta siedzi w domu, ponieważ nie ma możliwości wyjścia , czy wejścia do klubów. Jak zwykle bez względu na orientację powodem są bariery architektoniczne. Samo środowisko LGBTQ się o obecność osób z niepełnosprawnościami nie upomina (...) - sexed.pl.

Rafał Urbacki jest performerem, tancerzem i choreografem, który przez 11 lat jeździł na wózku inwalidzkim. "Mój utopijny plan to atak na "niepełnosprawność" z obu stron. Odrzucając język politycznej poprawności, możemy wszyscy zamazywać prawdę" - mówił Urbacki kilka lat temu w rozmowie z "Dużym Formatem", dodając, że nie chce tworzyć "paralickiej czy gejowskiej piety na ołtarzu demokracji, ale czy wspólnota naprawdę musi budować swą siłę kosztem mniejszości?".

Rafał od dzieciństwa choruje na miopatię wrodzoną o przebiegu postępującym, atakującą również nerwy obwodowe (zaburzenia czucia nóg i brzucha). "Obecnie przechodzę bliżej nieokreślony „zespół rekonstrukcji immunologicznej” prawdopodobnie w wyniku sepsy (niedoleczona salmonella). Codzienne gorączki stabilizują się tylko dzięki sterydoterapii. W wyniku sterydoterapii doszło do osteoporotycznych złamań kompresyjnych kręgów l2-th11 (cały lędźwiowy i piersiowy bez dwóch kręgów) z przepuklinami międzykręgowymi, cukrzycy typu II i przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka" - tłumaczy sam Rafał.

Przez jakieś dwa lata był członkiem katolickiej oazy - Ruchu Światło-Życie. Odszedł z Kościoła, gdy zrozumiał, że ukrywanie homoseksualnej orientacji nie ma sensu. System, który zasadza się na twierdzeniu, że Bóg mnie kocha, nie jest mi z gruntu wrogi, ale interpretacja tej miłości w duchu instytucji kościelnych jest dla mnie groźna. Pewnie zastanawiasz się, po co w ogóle byłem w oazie. Na pewno nie po to, by modlitwą zmienić się na hetero.

Z dyskryminacją w Kościele spotkałem się już wcześniej, podczas Pierwszej Komunii. To było jeszcze przed wózkiem. Już chodziłem inaczej i dlatego ustawiono mnie w szeregu do eucharystii jako ostatniego. Musiałem iść główną nawą na samym końcu i wszyscy na mnie patrzyli. Postanowiłem, że nigdy więcej do komunii nie przystąpię i dotrzymałem słowa. Dla ludzi w oazach katolickich gej to jest ktoś, kogo trzeba ewangelizować. Samo określenie „gej” ma pejoratywny wydźwięk – wiesz, choroba lub dewiacja. Jednocześnie wokół homoseksualności księży, o której się oczywiście wie - sam poznałem dwóch - panuje zmowa milczenia. Puszcza się oczko i tyle. Na studiach stopniowo się wyoutowałem, oazy przeszły do historii. Nadal wierzę i szukam odpowiedniej oferty programowej, niestety Kościół jeszcze takiej nie przygotował. Byłeś grubym gejem na wózku z pasją do tańca. (Replika/Queer.pl)

Dla Dużego Formatu mówił Jestem pewien, że Bóg mnie kocha, jakim jestem. To Kościół mnie nie kocha. Życzy mi, żeby za to, jak ja kocham na ziemskim padole, spotkało mnie po śmierci coś złego. Wierni też mnie nie kochają. Polonia w Berlinie wyszła z sali, gdy zatańczyłem do pozytywki z Matką Boską, taką świecącą w ciemności. Tańczę tam. Rok temu zmarł przegrał z chorobą.

Belo Miguel Cipriani, niewidomy gej, stara się inspirować osoby niepełnosprawne.

W 2011 roku, kiedy Cipriani miał zaledwie 26 lat, został zaatakowany w dzielnicy Castro w San Francisco. Ten akt przemocy spowodował, że Cipriani stracił wzrok. Jednak incydent nigdy nie został uznany za przestępstwo z nienawiści.

W swojej pierwszej książce Blind: A Memoir Cipriani zastanawiał się nad lekcjami, których się nauczył. Był zmuszony dostosować się do chodzenia, czytania, pisania, gotowania i życia w ciemności.

"Niektórzy uważają scenę ataku za najbardziej dramatyczną część książki - zdecydowanie było to dla mnie najtrudniejsze do napisania. Inne części książki pomogły mi rozpoznać mój rozwój fizyczny i duchowy". (GayStarNews)

Odcinek Bez Tabu program Agaty Młynarskiej - poświęcony jest seksualności osób z niepełnosprawnościami wśród jest gej Mikołaj.

Miłość Nie Wyklucza: Kogo widzisz, kiedy słyszysz „osoba z niepełnosprawnością”? Czy zdajesz sobie sprawę, że lesbijski, geje, osoby biseksualne czy trans- i interpłciowe także są wśród nich? Czas zacząć tworzyć przestrzeń do otwartej rozmowy o potrzebach osób z niepełnosprawnościami nie tylko w zakresie tworzenia przyjaznej przestrzeni publicznej, ale również potrzeb uczuciowych i seksualności, także w relacjach jednopłciowych.

Zapraszamy do lektury wywiadu „Przede wszystkim jestem osobą” autorstwa Katarzyny Bierzanowskiej (Nie-pełnoprawna​), zamieszczonego na blogu Kulawa Warszawa​. Katarzyna i Magdalena, nieheteroseksualne osoby z niepełnosprawnością dzielą się w nim swoimi doświadczeniami.

Na zachętę dwa cytaty: Katarzyna: „Myślę sobie o osobach w małych miasteczkach, na wsiach, które chcą żyć w zgodzie ze sobą, i dla nich to, że ja mówię [o mojej nieheteronormatywności i nieheteroseksualności], może być pomocne. (...) nieheteronormatywnych osób z niepełnosprawnościami nie brakuje – także wśród osób z zespołem Downa czy innymi niepełnosprawnościami, ale ten temat jest spychany, tak jak cała seksualność”.

Magdalena: „Nigdy nie myślałam o wyszczególnianiu grupy nieheteronormatywnych osób z niepełnosprawnościami, ale jeśli mówi się też o gejach i lesbijkach, to mówmy też o niepełnosprawnych gejach i lesbijkach. Problem nietolerancji głównie polega na tym, że ludzie nie wiedzą, nie znają, nie czują. Tak, jak ludzie, którzy sięgają po antysemickie hasła, a nigdy w życiu Żyda nie spotkali. Dlatego myślę, że ja robię bardzo dobrą robotę dla środowiska LGBTQ, bo ludzie przekonują się, że ta lesba nie jest taka zła. Obie pracują, zajmują się wnuczką, mówią <>. Co prawda część osób postrzega nas jako dwie przyjaciółki – jedna na wózku, więc ta druga jej pomaga”.

Obie podkreślają, że najbardziej brakuje im możliwości prawnego uregulowania związków jednopłciowych - kwestii związanych np. z adopcją, opieką nad chorą partnerką, dziedziczeniem.

Przypominamy: równość małżeńska to rozwiązanie, które zagwarantowałoby te prawa w największym zakresie. Polecamy lekturę całego wywiadu i obserwowanie stron Kulawa Warszawa i Niepełnoprawna.

Społeczeństwo LGBT i ogólnie, wreszcie musi rozmawiać, na temat niepełnosprawności. Jednej strony mówią o jakimś szacunku, ale odbierają im godność, nie chcą pozwolić im na szczęście. Wielu nie wyobrażają, że niepełnosprawni mogą kochać, nawet takie osoby jak osoby z downem.

Coraz więcej osób LGBT zaczyna walkę być sobą, nie dają się zamknąć, środowisko LGBT nie tylko piękni i silny, ale jest bardzo różnorodne. Osoby LGBT niepełnosprawne są na marginesie, żyją podwójnie dyskryminowani czy z powodu niepełnosprawności i orientacji seksualnej.

Czas zmian, akceptować różnorodność każdy chce kochać i być kochany, nie odbierajmy prawa innym do miłości. Poznajmy, najpierw, zamiast osądzać i wyzywać po ktoś inaczej wygląda.

Na filmie na Tik Tok Stephen Thomas Smith patrzy w kamerę i krzyczy: „Jestem gejem!”. To jego reakcja na ludzi, którzy zakładają, że musi być hetero lub nie ma żadnych seksualnych uczuć tylko dlatego, że jest niepełnosprawny.

Stephen, który ma porażenie mózgowe, działa na rzecz osób niepełnosprawnych i praw LGBT i wykorzystuje Tik Tok jako sposób na podniesienie świadomości na temat tych problemów.

Ale przyznaje, że czasami nie czuje się częścią społeczności LGBT, ponieważ także często spotyka się z dyskryminacją osób niepełnosprawnych w samym środowisku. 

„Kiedy chodzę do klubu, odmawiają mi się wstępu do klubów, ponieważ mówią jestem „zbyt pijany”- kiedy właściwie jestem trzeźwy - lub słyszę, że jestem "naćpany” - mówi Stephen.

Czuje się jak w środku lub w tym pustym miejscu, ponieważ jest tylko osobą niepełnosprawny, więc powinienem przebywać tylko osobami niepełnosprawnymi, nie powinien przebywać zdrowymi czy LGBT. 

Kiedy Stephen powiedział swojej rodzinie, że jest gejem, mówi, że nie było to nic wielkiego, ponieważ ma dwie starsze siostry, które są także lesbijkami.

Stephen uważa, że ​​ludzie często myślą osoby niepełnosprawne są bezpłciowe ze względu na sposób przedstawiania niepełnosprawności w mediach.

Osoby niepełnosprawne mają swoje pragnienia i mamy własne umysły. Ludzie muszą przestać patrzeć na nas jako fizyczne problem, a zacząć naprawdę patrzeć, że jesteśmy także ludźmi. (BBC News)

Ryan O'Connell, twórca i gwiazda serialu Netflix Special, otwiera się na temat przedstawiania gejowskiego seksu.

„Pamiętam, kiedy po raz pierwszy zacząłem uprawiać seks, gdy miałem 17 lat - nie chwalić się! - nie było punktu odniesienia i nie było dokąd się zwrócić. Jeśli chodzi o seks homoseksualny, wydaje mi się, że widzieliśmy tylko w kontekście wstydu i tajemniczości, albo pokazywano go jako pornografię”.

„To naprawdę wpłynęło na mnie osobiście, dorastając bez wzorów do naśladowania lub bez pozytywnych przedstawień niepełnosprawności.”- mówi

„Chciałem być postrzegany jako osoba pożądana, chciałem, aby ludzie chcieli ze mną uprawiać seks. Chciałem tego, czego wszyscy chcą, ale musiałem radzić sobie ze społeczeństwem, które nigdy nie widziało mnie w ten sposób jako osoba seksualna. Zajęło mi dużo czasu, zanim poczułem się komfortowo i poczułem się atrakcyjny.”

„Czuję, że moja seksualność jako niepełnosprawnego geja została w pewnym sensie wykastrowana przez społeczeństwo.” (...) - Attitude.

Ryan O'Connell, twórca komedii Special dla Netflix. Serial wyprodukowany przez Jima Parsonsa miał premierę na Netflix 12 kwietnia i śledzi geja z porażeniem mózgowym.




Ryan OConnell dla It Gets Bettter na temat nowego serialu i opowiada swoją historie


Czy osoby z niepełnosprawnością mogą mieć dobry seks?


Kenneth Connin zadebiutował w porno filmie, gdyby nic dziwnego byłoby, gdy nie był niepełnosprawny, pokazuje osoby takie jak niepełnosprawne też chcą czuć bliskość i seksu.

YouTuber Davey Wavey, opublikował wywiad z Kenneth Connin. "Tylko dlatego, że jestem kontuzjowany i mam pewne ograniczenia, nie oznacza to, że nadal nie lubię przyjemności i nadal lubię dotyk" - powiedział. "Poza moim wózkiem, jestem jak wszyscy inni."

Każdy z nas, niezależnie od naszej sytuacji życiowej, chce być widoczny. I chcemy być postrzegani jako seksualni, godni i zasługujący na dotyk i uczucia. To pragnienie jest powszechne. A jednak, jak często każdy z nas przeoczył ludzi, którzy - jak mówi Kenneth - żyją nieco inaczej?

To, nie tylko film o niepełnosprawności i porno. To film o dwóch mężczyznach, którzy dzielą intymnością i sprawiają przyjemność sobie nawzajem.

"Żyjemy w świecie Grindra i dziesiątki razy, że zacznę rozmowę z kimś, wielu piszę przepraszam, nie jesteś moim typie, albo po prostu mnie zablokują - powiedział Connin. "Rzeczy tego typu zdarzają się prawdopodobnie więcej razy, niż ludzie rzeczywiście angażują się w rozmowę ze mną."

"Jest wiele osób niepełnosprawnych, które być może nie chcą tego bezpośrednie być widoczni, ale wołaliby, gdyby istniała bardziej otwarta komunikacja na temat seksu i niepełnosprawności, i chciałbym, żeby było mniej fetyszu albo tabu ale więcej norm."


Brytyjska Fundacja FitzRoy, ich kampania „Everyone needs love” („Każdy potrzebuje miłości”). Pierwsza randka. Młody chłopak niecierpliwie czeka na ukochaną osobę, a gdy ta w końcu nadchodzi, rzuca się jej na szyję, czym wzbudza zainteresowanie dwóch mężczyzn siedzących na ławce. Potem zakochani razem idą do restauracji, skąd jednak, urażeni zachowaniem wyraźnie speszonej kelnerki, szybko wychodzą, by karmić kaczki w parku. Tam też towarzyszy im zdziwione spojrzenie – tym razem starszej pani na skuterze inwalidzkim. Skąd to zainteresowanie? Może stąd, że ta para zakochanych to dwaj mężczyźni z zespołem Downa?


Australijski piosenkarz gej Luke Antony nagrał teledysk, na postawie klasycznej piosenki Cyndi Lauper True Colors.

Wideoklipie występuje 19-letnia z Brisbane modelka Madeline Stuart, pierwsza na świecie supermodelka z zespołem Downa.

Antony'iego - brat ma poważne upośledzenie słuchu i najlepszym przyjacielem jest prawie niewidomych - spędził swoją karierę promując różnorodności, równości i integrację.

"Dla mnie True Colors, dla każdego, kto jest nieco inny; czy jest to rasa, seksualność czy niepełnosprawność. Ważne jest, aby dowiedzieć się, kim jesteś i być dumni z tego kim jest."


St. Cloud w Minnesocie opowieść o miłości Karen Thompson i Sharon Kowalski, ikony działaczek które walczyły o swoje prawa, Karen walczyła żeby mogła być opiekunką swojej partnerki niepełnosprawnej.


Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, koszykarka Courtney olimpijka koszykówka na wózkach z Team USA na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. 


Taki się urodziłem znany program z kanału Lifetime. Wśród uczestników programu jest Rachel która ma brata Jonathana, który jest gejem.



Reportaż na temat niesprawności. Jak to jest być gejem i chory na autyzm.



W Wielkiej Brytanii pierwszy raz zorganizowano festiwal drag queen z zespołem downa.



Ryan Haddad, gej mieszkający w Nowym Jorku, z porażeniem mózgowym, w filmie YouTuber Davey Wavey, Haddad szczerze otwiera się o tym jak żyje się gejowi z niepełnosprawnością. „Wielu nie zbliżają się do mnie w barach, zacząłem wierzyć, że to znaczy, że nie jestem sexy, zacząłem wierzyć, że coś jest ze mną nie tak. Ale jeśli spojrzeć na siebie w lustrze, wiem, że jestem bardzo przystojny."



Opowieść Andrew Gurza gej niepełnosprawny który marzył o czułości, dotyku wielu musi używać tak zwany prostytutek, żeby ktoś ich dotknął, kochać się. Opowieść jego doświadczenie z osobą którą zapłacił żeby miał kontakt.

Gurza ma nową misję i to dla osób niepełnosprawnych, aby zaczęły postrzegać siebie tak, jak chcą być widziani - także seksownie. Uważa, że ​​postrzeganie siebie jako istoty seksualnej jest niemal powszechną skłonnością i osoby niepełnosprawne nie powinny być z tego wykluczone.

„Seksualność jest prawem człowieka, a seksualność jest czymś, o co my, niepełnosprawni, zasługujemy na walkę i zasługujemy na to, aby włączyć się w życie” - mówi Gurza - The Advocate



Nathan i Robert wystąpili w kampanii Equality Network w Szkocji na rzecz równości małżeństw



Luca Trapanese jest samotnym ojcem i gejem, oraz katolikiem w lipcu 2017 roku zaadoptował Albę, dziecko z zespołem Downa, 20 rodzin heteroseksualne te dziecko odrzuciło, gdzie ostatnio w Polsce dla nie który jest nie wygodny.



“Trans Model Aaron Philip is Making a Space for Disabilities on the Runway” (NowThis)



Wielokrotna nagradzana komik, dramatopisarka niepełnosprawna queer Jackie Hagan wyjaśnia dlaczego „idea doskonałości jest niebezpieczna” i nie ma nic wspólnego z pięknem.


Andrew Gurza i Mari Ramsawakh, mówi na temat byciem niepełnosprawności i osobą LGBT.



Karolina Hamer - sportowiec, pływaczka, paraolimpijka, zdobywczyni srebrnych i brązowych medali na Mistrzostwach Świata i Europy, robi w najnowszej „Replice” coming out – pierwszy w polskim zawodowym sporcie.

W wywiadzie dla Repliki opowiada m.in.: „- Jesteśmy w piątej klasie, szykuje się wycieczka w góry. Wychowawczyni bierze mnie na bok: Karolina, niestety, to nie będzie miało sensu, nie chodzisz dobrze, będziemy łazić po górach, sama wiesz - więc nie jedziesz. Tymczasem klasa stwierdziła: Albo Karolina jedzie z nami, albo nie jedziemy w ogóle
- I co?
- No i pojechałam, a co? (śmiech) Podawali mi rękę, pomagali, chodziłam z nimi. (…) Ja mam ciągle potwierdzenia w życiu, że jak dajesz z siebie światu dobrą energię, to dostajesz zwrotkę. Wielu moich znajomych mówi, że ja nie mogę być niepełnosprawna od urodzenia, bo energia mnie rozsadza - zakładają często pewnie, że wyskoczyłam z trzeciego piętra na jakiejś zajebistej imprezie. (…)
Na jakimś poziomie zapominasz o tym. Koleżanki mi mówią – jaka niepełnosprawność? Po prostu ze mną się idzie wolniej i tyle."

"Z premedytacją używam słowa różnorodność, a nie . Ja nie jestem inna - wszyscy są jakoś inni i to jest piękne. Jestem częścią różnorodności świata, która jest wartością samą w sobie. Jak ktoś chce mnie włożyć do jednej szufladki, to ja z niej wypadnę, bo jestem w wielu szufladkach jednocześnie."

"Jestem dobrą pływaczką, mogę być fajną kumpelą – ale ogród z napisem „seksualność" miałam jeszcze do zagospodarowania. To, że jestem kobietą, też stało się bardzo istotne. Pojawili się w moim życiu mężczyźni. Później uświadomiłam sobie, że jestem kobietą biseksualną."

"Moja specyficzność wynikająca z niepełnosprawności daje widoczność, ale też perspektywę i dystans. Ja zawsze odstawałam. To, że „odstaję" też seksualnie od tego, co najczęstsze, nie robi mi różnicy."



Mariusz Szpitalny jest studentem, jest gejem, jest niesłyszący i właśnie zaczyna działać na rzecz LGBT. Założył organizację LGBT Cicha Tęcza.

Mariusz pisze: "Osoby należące do społeczności głuchych spotykają się na co dzień z barierami komunikacyjnymi w świecie przystosowanym do życia osób słyszących. Osoby głuche orientacji nieheteroseksualnej mają dodatkowy problem z funkcjonowaniem w tak skonstruowanym świecie. Są organizacje pomagające w akceptacji własnej orientacji, pomagające w przezwyciężaniu trudności napotykanych w życiu osób LGBT, ale dotyczy to osób potrafiących się komunikować za pomocą głosu. Osobom niesłyszącym pozostaje ograniczony kontakt w sprawach związanych z ich życiem osobistym, zawodowym i społecznym. Chciałbym to zmienić. Motto Fundacji Cicha Tęcza: „Radosny nie oznacza głośny”. (Replika)

Na temat projektu "O seksie po cichu" w Polskim Języku Migowym.



Gej niepełnosprawny Ryan O'Connell opowiada o sobie


Dwóch tatusiów Garry i Kyle, którzy mają dzieci niepełnosprawne, miedzy innymi córkę Downa, Zaadoptowali dzieci które są niepełnosprawne. Przy dzieciach niepełnosprawny trzeba pracować wychować jeszcze wiele razy bardziej, wiele miłości, cierpliwości do taki dzieci.


Od samego początku diagnozę choroby jako okazję do urzeczywistnienia swojej fascynacji robotami i został pierwszym na świecie ludzkim cyborgiem. Peter całkowicie uwierzył w technologię jako wyjście z sytuacji żeby żyć dalej po tym, jak powiedziano mu, że ma tylko dwa lata życia - to było trzy lata temu. 


Organizacja Brytyjska Stonewall wspólnie z organizacją LGBT niepełnosprawnych, zorganizowali konferencję na temat LGBT i niepełnosprawności. Na konferencji opowieść osób i nadzieje na przyszłość.



Joe który jest niskiego wzrostu, opowiada o sobie, czy bycie gejem i niskiego wzrostu jest problemem, o akceptacji siebie kim jest.



Richard Mesich, gej niesłyszący opowiada o swoim ujawnieniu się, wśród nas wiele osób to nie tylko piękni, wysportowani ale wielu niesprawny naszych braci i sióstr LGBT, którzy żyją gorzej po wielu są podwójnie dyskryminowani przez swoją niesprawność i orientację seksualną.

Powód, którego on opowiada swoją historię. Pokazać ze niesłyszący geje są też i nie są sami, wiele czują się zagubieni i izolowani, ponieważ uważają, że nie inny głuchy osób takiej orientacji.



Brytyjski film krótkometrażowy LGBTQ. Aktor George Webster, który ma zespół Downa, reprezentuje osoby LGBTQ z trudnościami w nauce w nowym krótkim filmie. SAM został opracowany przez duet Eyre i Ely, którzy pracowali nad historią z młodymi dorosłymi z trudnościami w nauce.

„Chcieliśmy stworzyć historię, która pokaże ile osób żyjących z trudnościami w uczeniu odczuwa miłość i swoją seksualność. Odkryliśmy, że wiele osób, nie mają głosu, jeśli chodzi o wyrażanie seksualności i często postrzegane są jako osoby aseksualne. Mamy nadzieję, że ten film zmieni sposób postrzegania ludzi i stanowi platformę do rozmowy na ten temat problemu, który jest rzadko omawiany”.

Dwóch nastoletnich chłopców o imieniu Sam spotyka się co tydzień na huśtawkach, aby uciec od dysfunkcyjnego życia w domu i powoli się zakochują. Film dotyczy tematów, jak społeczeństwo traktuje osoby żyjące z niepełnosprawnością, stereotypów dotyczących seksualności i niepełnosprawności, a także niektórych problemów, przed którymi stoją młodzi ludzie z rodzin znajdujących się w niekorzystnej sytuacji tak zwane „rozbitych”.

fragment

poniedziałek, 2 grudnia 2024

LGBTQ News: Związki partnerskie, Elton John, Scott Bessent, Jonathan Bennett, Oliver Stark, Luke Evans, Prasa LGBT, Clay Aiken, Neil Patrick Harris, Anthony Jeselnik ...


Pochodzę z małej miejscowości. To ważna część mojej tożsamości. Od sześciu lat jestem w poważnym związku. Moi rówieśnicy właśnie formalizują swoje związki. My nie możemy, bo to związek jednopłciowy. Ludzie wokół mnie widzą, jak bardzo to nam utrudnia życie. Nikt mi w twarz nie powiedział, że związki partnerskie są złe – mówi Magda.

Rozmówczyni OKO press zabrała głos w sprawie rządowego projektu ustawy o związkach partnerskich. Do 15 listopada trwały jego konsultacje. Gdyby udało się ustawę przyjąć, osoby żyjące w takich związkach po zarejestrowaniu ich w urzędzie stanu cywilnego zyskiwałyby minimalną ochronę prawną. Dziś wedle prawa są osobami dla siebie obcymi, co ma dramatyczne konsekwencje w życiu codziennym: w wychowywaniu dzieci, w sprawach zdrowia, majątkowych itd.

Projekt wisi jednak na włosku. Przygotowała go ministra ds. równości Katarzyna Kotula. Ale PSL kręci nosem. Twierdzi, że projekt wprowadza rozwiązania idące za daleko. Ma przedstawić swój projekt – do tej pory nikt go nie widział.

Odkąd pamiętam, postulat wprowadzenia związków partnerskich powracał. A potem znikał. Nie tak sobie wyobrażałam Polskę w 2024 roku. Rozmawiamy dopiero o związkach partnerskich, a przecież już najwyższa pora na temat małżeństw jednopłciowych (...)

Dzień przeszedł do historii włoskiego sportu, nie tylko dzięki triumfowi drużyny narodowej w Pucharze Davisa. Równie doniosłym wydarzeniem było pierwsze oficjalne tęczowe wsparcie w włoskim sporcie, zorganizowane podczas meczu Super League siatkówki między Allianz Milano Powervolley a Sir Safety Perugia.  

Na trybunach Mediolan Assago Arena zebrało się niemal 9 tysięcy kibiców, którzy mogli podziwiać nie tylko emocjonujące widowisko na boisku, ale także wyjątkowy gest drużyny Gate Volley Milano. Ten klub, założony w 1998 roku, jest jednym z najbardziej uznanych zespołów sportowych LGBTQ+ w Europie i symbolizuje wartości równości, integracji oraz wspólnoty.  

Gate Volley, stowarzyszony z Europejską Federacją Sportu Gejów i Lesbijek, regularnie uczestniczy w wydarzeniach takich jak Eurogames, promując akceptację w sporcie. Ich obecność na meczu Allianz Milano z Perugią była wyrazem wsparcia dla równości i inkluzywności, przesyłając jasny sygnał: sport jest dla wszystkich.  

Spotkanie na boisku również dostarczyło niezapomnianych emocji. Mediolańczycy rozpoczęli mocnym akcentem, wygrywając pierwszy set 25:19, co wywołało entuzjazm na trybunach. Jednak aktualni mistrzowie Włoch, zespół Sir Safety Perugia, pokazali klasę, odwracając losy meczu i triumfując w kolejnych setach (20:25, 28:30, 15:25).  

Dzięki temu zwycięstwu Perugia utrzymuje pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów, podczas gdy Mediolan zajmuje obecnie siódmą pozycję z 15 punktami.  

Obecność Gate Volley Milano na tym wydarzeniu przypomina, że sport może i powinien być przestrzenią otwartą dla każdego, niezależnie od orientacji, tożsamości czy pochodzenia. Klub organizuje nie tylko rozgrywki na wysokim poziomie, ale także wydarzenia mające na celu budowanie wspólnoty, oferując swoim członkom i sympatykom przestrzeń do rekreacji, integracji i radości - gay.it.

To jeszcze nie potwierdzenie czwartego sezonu *Heartstoppera*, ale równie dobra wiadomość: Joe Locke i Kit Connor zaliczyli słodkie spotkanie w ten weekend.  

24 listopada Joe Locke na Instagramie, że poleciał do Nowego Jorku, aby obejrzeć swojego dobrego przyjaciela i ekranowego chłopaka z Heartstoppera, Kita Connora, w roli Romea w sztuce Romeo i Julia na Broadwayu.  

Connor od końca października wciela się w postać tragicznego bohatera Romea na deskach teatru Circle in the Square, a w roli Julii towarzyszy mu gwiazda Igrzysk Śmierci: Ballady ptaków i węży – Rachel Zegler.  

Jego występ, zawierający m.in. scenę, w której efektownie wspina się w powietrzu na łóżko Julii, by ją pocałować, zyskał uznanie zarówno widzów, jak i krytyków.  

Według Locke’a spektakl rzeczywiście spełnia wszystkie oczekiwania.  Na swoich Instagram Stories aktor znany z Agatha All Along podzielił się zdjęciem z Connorem, na którym obaj uśmiechają się zza kulis - PinkNews

Maria Sankowska-Borman: Podstawą dla tych wszystkich rozwiązań musi być uznanie, że obowiązkiem państwa jest zagwarantowanie i urzeczywistnienie prawa do godności oraz równości jako podstawowych zasad konstytucyjnych, wartości nadrzędnych dla ustawodawcy. Nie można ich traktować koniunkturalnie w zależności od konkretnej potrzeby politycznej czy interesu partyjnego. Ta ustawa przynosi rzeszy ludzi w tym kraju trochę godności - rp.pl.

Zdjęcie całującej się pary młodych gejów stało się obiektem homofobicznych komentarzy na Facebooku. Romantyczny gest przed Areną w Weronie, wykonany przez Maxa Sannę (35 l.) i Brenno Simonettiego (33 l.), spontanicznie uwiecznił ich miłosną chwilę.  

Na wakacje wybraliśmy się do Londynu – wyjaśnia Brenno w rozmowie z Gay.it. – W drodze powrotnej wylądowaliśmy w Weronie i musieliśmy poczekać na autobus do Modeny. Aby zabić czas, postanowiliśmy wybrać się na spacer w okolicach Areny. Wszystko wokół było bardzo romantyczne, nawet była pełnia księżyca! Postanowiliśmy dać sobie buziaka i uwiecznić ten moment na zdjęciu, nie przejmując się obecnością przechodniów. Byliśmy bardzo szczęśliwi.  

Chociaż zdjęcie miało być symbolem miłości i spontaniczności, niektórzy internauci potraktowali je jako pretekst do szerzenia nienawiści. Para jednak pozostaje niezłomna w swoich uczuciach i podkreśla, że miłość należy celebrować zawsze i wszędzie, niezależnie od opinii innych.

Zamiast być odbierane jako piękny wyraz miłości, zdjęcie sprowokowało liczne homofobiczne komentarze, które podkreślają, jak wiele uprzedzeń wciąż istnieje w społeczeństwie. Max i Brenno, choć zszokowani skalą nienawiści, pozostają wierni swoim wartościom i podkreślają, że nie pozwolą, by hejt odebrał im prawo do bycia sobą.

Malezyjski sąd nakazał rządowi zwrot 172 tęczowych zegarków skonfiskowanych w zeszłym roku od producenta Swatch.  

Decyzja sądu to odpowiedź na kontrowersje wokół konfiskaty zegarków, która miała miejsce w związku z ich nawiązaniem do symboliki LGBTQ+. Sprawa wywołała międzynarodowe zainteresowanie i krytykę, zwłaszcza w kontekście ograniczeń wolności w Malezji.  

Swatch wyraził zadowolenie z wyroku, podkreślając, że ich produkty promują równość, miłość i inkluzywność, a decyzja sądu to ważny krok w kierunku obrony praw obywatelskich.

Minister oświadczył, że rząd „musi uszanować tę decyzję, w przeciwnym razie będzie to postrzegane jako lekceważenie sądu”. Dodał jednak, że jego ministerstwo może odwołać się od wyroku, ale najpierw „musi dokładnie przeanalizować podstawy tego orzeczenia” - BBC News

Jak dowiedział się rosyjskojęzyczny projekt Biełsatu, w nocy z piątku na sobotę pododdział specjalny policji SOBR wkroczył do klubu Zebra w Woroneżu, gdzie trwała impreza dla trans z okazji urodzin lokalu. Związany z MSW propagandowy kanał Post News opublikował fotografie z nalotu, na których widać, że zatrzymanych zostało ponad dziesięć osób. Mundurowi sfotografowali m.in. leżącego na podłodze mężczyznę z brodą i w blond peruce. 

Organizatorzy wydarzenia mieli zostać aresztowani w ramach sprawy karnej przeciwko “organizacji ekstremistycznej” - “ruch LGBT” jest bowiem w Rosji uznany za ekstremistyczny i zakazany. 

Nalot na klub w Woroneżu to nie pierwszy w tym roku przypadek wkroczenia rosyjskiej policji na imprezy LGBT, które zakończyło się sprawą o “ekstremizm”. W marcu służby weszły na podstawie donosu do klubu Rose w Orenburgu, ujawniając nazwiska jego gości. Administrator i dyrektor artystyczny trafili wtedy do aresztu śledczego jako podejrzani o udział w organizacji ekstremistycznej. 

Elton John stracił wzrok w prawym oku z powodu poważnej infekcji - Just Jared.   

Ricky Martin gwiazdą koncertu z okazji Światowego Dnia AIDS w Miami - The Blade

Wschodząca gwiazda Fabian Arnold zdobywa uznanie w hollywoodzkim gatunku Gay Noir - Instinct.   

Cynthia Erivo wspierana przez partnerkę Lenę Waithe w słodkich postach świętujących "Wicked - People

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w sobotę odrębne ustawy skierowane przeciwko społeczności LGBTQ+ zarówno w Rosji, jak i za granicą. Nowe przepisy zakazują promowania nietradycyjnych rodzin oraz adopcji rosyjskich dzieci przez obywateli zagranicznych z krajów, które uznają prawo osób do opieki afirmującej płeć. Ustawy zostały zatwierdzone przez rosyjską Dumę na początku tego miesiąca - Advocate

Abigail Barlow i Emily Bear — znane jako muzyczny duet Barlow & Bear — podjęły się swojego najbardziej ambitnego projektu: pracują nad ścieżką dźwiękową do wyczekiwanej animowanej kontynuacji Disneya, Moana 2 - Out Magazine

Scott Bessent został nominowany przez Donalda Trumpa na stanowisko sekretarza skarbu USA. Weteran Wall Street i były współpracownik George’a Sorosa stanie przed wyzwaniami największej gospodarki świata.

Prezydent-elekt Donald Trump ogłosił nominację Scotta Bessenta na stanowisko sekretarza skarbu Stanów Zjednoczonych. Bessent, który przez lata pracował na Wall Street, obejmie to kluczowe stanowisko po Janet Yellen, pod warunkiem zatwierdzenia przez Senat USA.

Trump podczas ogłoszenia nominacji podkreślił zasługi Bessenta jako inwestora i stratega. „Scott od dawna jest silnym orędownikiem programu America First. W przededniu 250. rocznicy naszego wspaniałego kraju pomoże mi zapoczątkować nowy złoty wiek dla Stanów Zjednoczonych” – powiedział Trump.

Scott Bessent to założyciel i dyrektor generalny funduszu Key Square Group. Wcześniej przez lata współpracował z miliarderem George’em Sorosem, zarządzając jego funduszem inwestycyjnym. Choć Soros od lat wspiera Partię Demokratyczną, Bessent w ostatnich latach stał się zagorzałym zwolennikiem polityki Trumpa, w tym w kwestiach ceł i cięć podatkowych.

Nominacja Bessenta jest szczególna także ze względu na jego orientację. Jeśli Senat zatwierdzi kandydaturę, stanie się pierwszym otwarcie homoseksualnym sekretarzem skarbu oraz jednym z nielicznych członkiem społeczności LGBTQ w gabinecie Republikanów. Bessent wraz ze swoim mężem, byłym nowojorskim prokurator Johnem Freemanem, wychowują dwójkę dzieci - queer.pl.

VODA opublikowała raport State of Trans+ Mental Health 2024, który rzuca światło na pilne potrzeby zdrowia psychicznego społeczności trans+.

Raport obejmuje badanie przeprowadzone wśród ponad 2 165 osób z 75 krajów i podkreśla poważne wyzwania, z jakimi mierzą się osoby trans+, z czego ponad połowa respondentów ocenia swoje zdrowie psychiczne jako złe lub bardzo złe.

Wyniki pokazują, że społeczność trans+ nieproporcjonalnie często zmaga się z problemami zdrowia psychicznego, takimi jak depresja, lęki, PTSD i choroby współistniejące. Aż 67,8% badanych otrzymało diagnozę związaną ze zdrowiem psychicznym, przy czym najczęstsze były lęki (76,1%) i depresja (71,2%). Raport zwraca również uwagę na wyjątkowe trudności osób niebinarnych i genderqueer, czyli grupy, która często jest pomijana w badaniach dotyczących zdrowia psychicznego - Attitude

Jak Jonathan Bennett stał się „Gejowskim Królem Świąt”. Dzięki współpracy z Hallmarkiem, 43-letni homoseksualny aktor i certyfikowany świąteczny amant tworzy pełne ciepła, bożonarodzeniowe produkcje, które nie tylko bawią widzów, ale także wprowadzają reprezentację LGBTQ+ do popularnej sieci telewizyjnej - Out Magazine

Khalid odpowiada na oskarżenia byłego partnera, który go ujawnił – Just Jared

Zawodnik Houston Rockets, Reggie Bullock, wytatuował na nodze „LGBTQ” na cześć swojej transpłciowej siostry – Outsport.

Ashlyn Harris wyznaje, że w małżeństwie z Ali Krieger brakowało intymności. Zaproponowała otwarty związek jako „ostatnią próbę” – Just Jared.

Fenton Bailey i Randy Barbato z World of Wonder uhonorowani podczas Tom of Finland Art & Culture Festival – Variety

Pierwszy otwarcie homoseksualny burmistrz Belfastu ujawnił, że do jego biura wysłano ulotki o treści anty-LGBT. Dodał również, że podobne materiały zostały dostarczone do jego domu - Belfast Telegraph.

Aktor gej Earl Holliman, gwiazda seriali Police Woman, Twilight Zone i innych, zmarł w wieku 96 lat - The Advocate.

Jermelle Simon, gwiazda The Upshaws, otwiera się na temat swojej drogi do coming outu - Out Magaizne.

Omar Apollo zdradza, że jego „queerowa” scena mogła być jeszcze bardziej odważna – i był na to gotowy - Queerty. 

Kathy Griffin wspomina, jak gość-republikanin na przyjęciu pomylił „prawdziwą konserwatystkę” Roseanne Barr - Entertainment Weekly

Były zawodnik futbolu amerykańskiego na Rutgers, Jake Eldridge, wzrusza się, mówiąc o tym, że jest gejem, swoim coming oucie i konieczności opuszczenia sportu - Outsports.

Gwiazda serialu 9-1-1, Oliver Stark, w rozmowie z PinkNews opowiedział o rozwoju postaci Bucka w ósmym sezonie, relacji Buddie jako rodzinnej jedności, swoich osobistych „headcanons” dotyczących Bucka i wiele więcej.

W ósmym sezonie 9-1-1 queerowa podróż Bucka trwa, ale sytuacja staje się coraz bardziej skomplikowana. Po kilku odcinkach znoszenia okropnego Gerarda (Brian Thompson), tęsknoty za swoim kapitanem i ojcowską figurą Bobbym (Peter Krause), niemal umierania podczas pracy oraz wybuchu wrzodów spowodowanych rzekomą klątwą, Buck ponownie jest singlem.  

W odcinku „Confessions” Buck został odtrącony po tym, jak zaproponował Tommymu wspólne zamieszkanie. Tommy wyznał, że nie mogą być razem, bo wie, że jest Bucka „pierwszym”, a nie „ostatnim”. Zdezorientowany Buck udał się prosto do Eddiego, by wspólnie wypić piwo i posiedzieć w naładowanej napięciem ciszy. To skłoniło wielu widzów do zastanowienia się (lub dalszego spekulowania), czy „ostatni” Bucka mógł być przez cały czas tuż obok niego. 

Buck najwyraźniej nie radzi sobie najlepiej z rozstaniem – jego maniakalne pieczenie w odcinku „Hotshots” mówi samo za siebie – ale wciąż znajduje się na początku swojej queerowej podróży. Porozmawialiśmy z Oliverem Starkiem, aby dowiedzieć się, dokąd zmierza Buck… 

Florin Buhuceanu, aktywista na rzecz społeczności LGBTQ+, jest pierwszym otwartym gejem, który ubiega się o miejsce w parlamencie Rumunii. Jego decyzja o kandydowaniu ma miejsce po tym, jak kandydat skrajnej prawicy, Calin Georgescu, wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich w kraju.

Buhuceanu jest znany ze swojej długotrwałej działalności na rzecz praw osób queerowych, które w Rumunii wciąż borykają się z niepewnością i brakiem pełnej akceptacji społecznej. Jako jeden z liderów społeczności LGBTQ+, Florin dąży do poprawy sytuacji prawnej i społecznej osób nieheteronormatywnych w kraju.

W 2019 roku Buhuceanu, wraz ze swoim partnerem oraz 20 innymi parami, złożył skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPC), protestując przeciwko odmowie formalnego uznania małżeństw jednopłciowych i związków partnerskich przez Rumunię. Sprawa ta była kluczowym momentem w walce o równouprawnienie osób LGBTQ+ w kraju.

Kandydatura Buhuceanu jest ważnym krokiem w kierunku większej reprezentacji społeczności LGBTQ+ w rumuńskiej polityce, w czasie gdy kraj wciąż zmaga się z postawami konserwatywnymi i rosnącym wpływem ugrupowań skrajnie prawicowych. W obliczu wyzwań, jakie stawia przed nim polityczna scena Rumunii, Buhuceanu pozostaje symbolem nadziei dla osób, które wciąż walczą o swoje prawa i równość - PinkNews.

Australijski rząd zatwierdził w czwartek zakaz mediów społecznościowych dla dzieci poniżej 16. roku życia. Jak zauważa Reuters, stało się to po "emocjonującej debacie, która ogarnęła cały naród". Nowe australijskie przepisy są jednymi z najsurowszych regulacji dotyczących branży Big Tech.

Krytycy wprowadzenia nowego prawa, w tym młodzież i naukowcy, ostrzegali, że zakaz może odciąć od internetowych grup wsparcia młode osoby wykluczone, w tym ze społeczności LGBTQIA oraz nastoletnich migrantów - TVN24

Dziesięć dni przebywał i w Polsce i bacznie badał polskie relacje i sytuację osób LGBT. Graeme Reid, niezależny ekspert ONZ ds. przemocy i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową. Wnioski nie są najlepsze. Przedstawiciel międzynarodowej społeczności wezwał więc w piątek polski rząd do podjęcia działań - wp.pl

Luke Evans zdradza, że czasami odczuwa "straszny niepokój" z powodu kompleksów dotyczących ciała – EW.

JoJo Siwa ma jedną uwagę na temat parodii Chloé Fineman w SNL, która ją przedstawiała – People.

Rodzeństwo z "Modern Family" – Jesse Tyler Ferguson i Julie Bowen – spędzają Święto Dziękczynienia na ostrym dyżurze z synami – EW.
 
Lil Nas X wzbudza plotki o romansie z Codym Jonem (spotkali się kilka razy i nawet się pocałowali!) – Just Jared.

40 lat po diagnozie AIDS reżyser Tom E. Brown wspomina swoje życie i twórczość - Pride Source

20 fascynujących faktów, które udowadniają, że ulubiony film na Święto Dziękczynienia "Home For The Holidays" jest jeszcze bardziej queer, niż pamiętasz – Queerty.

Siostra Carol Baltosiewicz poświęciła większość swojego życia na opiekę nad osobami chorymi na AIDS, stając się sojusznikiem społeczności gejowskiej w trudnych czasach. Podzieliła się swoją historią z ostatnich ośmiu lat - Outreach.

Stylistka Phoebe Lettice Thompson i założycielka firmy z branży technologicznej Noelle Nikkhah w ostatniej chwili postanowiły uciec z Londynu, by w Nowym Jorku wziąć ślub, w czasie którego najważniejsze były miłość i… projekty Karla Lagerfelda dla Chanel - vogue.pl.

Uważam, że polski porządek konstytucyjny nie stoi na przeszkodzie zaproponowaniu osobom tej samej płci pewnego zinstytucjonalizowania związku, w jakim pozostają, który dawałby im udogodnienia dla prowadzenia wspólnego życia. Nie powinien on jednak być instytucją bliźniaczo podobną do małżeństwa, które wyróżnia zaangażowanie autorytetu państwa w jego powołanie oraz szczególna ochrona, jaką państwo mu oferuje – twierdzi prof. Michał Królikowski z Uniwersytetu Warszawskiego. 

W rozmowie z KAI prof. Królikowski wyraża przy tym przekonanie, że wobec powracającej propozycji tworzenia prawnej formuły związków partnerskich musimy sobie jako społeczeństwo odpowiedzieć na pytanie o wartości, w imię których chcielibyśmy te koncepcje urzeczywistniać, w jakim stopniu to czynić, albo dlaczego, o ile w ogóle, powinniśmy się im kategorycznie sprzeciwiać. Obie postawy wymagają uczciwej i otwartej argumentacji. Bez niej jesteśmy – w jego opinii – zakładnikami uprzedzeń i stereotypów, po obu stronach sporu - KAI.
Skuci, przygwożdżeni do parkietu, bici pałkami – to obrazki z nocnych klubów w Moskwie minionej nocy. Rosyjskie służby twierdzą, że naloty przeprowadzono w ramach „zwalczania propagandy LGBT”. Pojawiają się jednak sygnały o zatrzymanych setkach mężczyzn, którzy mogą zostać przymusowo wysłani do walki na Ukrainę.

Jak przekazała służba prasowa moskiewskiej policji, cytowana przez portal dziennika „Kommiersant”, w nocy z piątku na sobotę wraz z funkcjonariuszami FSB przeprowadzono obławy w moskiewskich klubach w ramach „działań mających na celu zwalczanie propagandy LGBT oraz nietradycyjnych stosunków seksualnych”.

Wielu mężczyzn zabrano do biur poboru do wojska – twierdzi Igor Suszko, urodziny w Ukrainie obywatel USA. Dodaje, że zatrzymywane kobiety były zwalniane po okazaniu dokumentów - TVP Info.

Prasa LGBTQ do przeczytania: Lavender Magazine, David Magazine, GED Magazine, Metrowekly

Prezydent Biden wystawi AIDS Memorial Quilt na południowym trawniku Białego Domu z okazji Światowego Dnia AIDS - Advocate.  

Gwiazda Nathan Lee Graham mówi, że show inspirowany „Złotymi Dziewczynami” to „gejowska nirwana” - Queerty.  

Gwiazda „Melrose Place” Doug Savant wyjaśnia, dlaczego odmówił publicznego przyznania się do heteroseksualności, grając gejowską postać w telewizji - EW.  

Daniel Craig ujawnia, dlaczego początkowo odrzucił rolę Jamesa Bonda, czy zagrałby go ponownie i co myśli o heteroseksualnych aktorach grających gejów - Just Jared.

Charlize Theron, zdobywczyni Oscara, przekaże kontrolę nad swoim profilem na Instagramie aktywiście działającemu na rzecz osób żyjących z HIV, aby uczcić Światowy Dzień AIDS w niedzielę, 1 grudnia - PinkNews

Plotki na temat orientacji seksualnej Shawna Mendesa krążą od lat, a teraz do rozmowy na ten temat włączył się również gejowski wokalista Clay Aiken.  

Podczas rozmowy z Variety o swoim nowym albumie "Christmas Bells Are Ringing", 45-letni były uczestnik American Idol niespodziewanie wspomniał o Mendesie. "Tak przy okazji, czy Shawn Mendes dziś się ujawnił?" – zapytał Aiken dziennikarza. Następnie wspomniał o rzekomym wideo na Instagramie Mendesa: "Nie obejrzałem go do końca, bo spojrzałem na zegarek i pomyślałem: 'O Boże, muszę usiąść do komputera.' Więc nie wiem, czy rzeczywiście to zrobił."  

Na Instagramie Mendesa nie ma jednak nagrania pasującego do opisu Aikena. Prawdopodobnie chodzi o klip z koncertu kanadyjskiego piosenkarza, na którym mówił o "odkrywaniu swojej seksualności." Nagranie to stało się wiralem w mediach społecznościowych pod koniec października - Pride.

W Kalifornii potwierdzono pierwszy przypadek nowego, bardziej śmiertelnego szczepu mpox - małpa ospa u mężczyzny, który niedawno podróżował do Afryki. Służby zdrowia publicznego poszukują osób, które mogły mieć z nim kontakt - Advocate

Osoby LGBT to: nie organizacja; nie propaganda; nie diabeł; nie wynaturzenie; nie sekta; nie obcy; nie flaga i parada. To człowiek! Osoba i życie - Magazyn Kontakt

Byłem przekonany, że usłyszałem wyrok, że nic dobrego już mnie nie czeka, choć mam dopiero 25 lat. Pierwszym pytaniem, jakie zadałem lekarzowi, było: "kiedy umrę, ile mi zostało?" - opowiada Tomasz Markowski, który żyje z HIV. Od kilku lat działa przeciwko stygmatyzacji zakażonych i krzywdzącym stereotypom, które nadal są w Polsce powszechne - abczdrowie.pl.

W rzadkim momencie szczerości, komik stand-upowy Anthony Jeselnik wypowiedział się na temat swojej seksualności w nowym wywiadzie, co skłania do zastanowienia, czy właśnie ujawnił się jako biseksualny.

W długim wywiadzie dla Vulture, promującym jego nadchodzący program na Netflixie zatytułowany Bones and All, 45-letni komik opowiedział o powodach, dla których zrezygnował z projektu dotyczącego biseksualności, oraz szczerze, choć nieco enigmatycznie, odniósł się do swojej własnej seksualności - Pride.

Po odwołaniu Darleen Dana, Partia Zielonych zapisała się na kartach historii, gdy Benjamin Doyle, pierwszy otwarcie niebinarny poseł w parlamencie Nowej Zelandii, objął stanowisko. W rozmowie Gay Expres NZ opowiada o codziennej transfobii w parlamencie oraz o obronie Te Tiriti. 

Gay USA wieści LGBT - Najstarszy program LGBT w sieci kablowej amerykańskiej pierwszy raz nadawano 1985.


Pride Daily - Jedyny na świecie codzienny podcast z wiadomościami LGBTQ+, przynoszący trzy najważniejsze historie w zaledwie dwie minuty.


Pride Today - wieści LGBT The Advocate


Queer News Tonight


Q-mmunity Network News (QNN) – Wiadomości LGBTQ z Australii


All Things LGBTQ: News


W tym tygodniu w programie Queer News with Anna DeShawn poruszono następujące tematy:    - Quanesha “Cocoa” Shantel, czarnoskóra transpłciowa kobieta, została zamordowana w Greensboro w Karolinie Północnej. Sarah McBride, nowo wybrana przedstawicielka do Kongresu USA, została zbanowana w korzystaniu z damskiej łazienki w Kapitolu. W dziale kultury i rozrywki: Wyrok skazujący Jussiego Smolletta został unieważniony w stanie Illinois.

Rok 2024 był pełen ekscytujących wydarzeń dla piosenkarza Scotta Hoyinga. Podczas Miesiąca Dumy wokalista Pentatonix wydał książkę dla dzieci, stworzoną wspólnie ze swoim mężem Markiem Hoyingiem, a para rozpoczęła proces starania się o dziecko.

Gdy rok dobiega końca, Hoying zdradza, kiedy spodziewają się powitać dziecko w swojej rodzinie „Jesteśmy coraz bliżej znalezienia surogatki! To trwa dłużej dla gejów, ale zbliżamy się do celu. W przyszłym roku. Zdecydowanie w przyszłym roku” – powiedział Hoying w rozmowie z PRIDE.

 Neil Patrick Harris dołącza do Hody i Jenny, aby porozmawiać o swojej nowej sztuce off-Broadway, która jest satyrycznym spojrzeniem na to, co może pójść nie tak, gdy grupa przyjaciół twierdzi, że nie ma przed sobą żadnych tajemnic. Opowiada również o świętowaniu 20-lecia związku z mężem Davidem Burtką, wychowywaniu nastolatków i innych tematach.

Neil Patrick Harris opowiada o wizycie w willi Eltona Johna w Nicei i o tym, jak zbliżyli się do siebie, rozmawiając o doświadczeniach związanych z ojcostwem.

Pojmowanie koncepcji płci, roli męskiej i żeńskiej, a także tego, jak powinniśmy przeżywać naszą seksualność różni się w zależności od źródeł przekazu, okresu historii i religii dominującej w danym regionie. Wielu współczesnych przeciwników rozumienia płci jako konstruktu kulturowego (gender) uznaje queerową perspektywę za nowomowę i wymysł XXI wieku. W tym odcinku sięgniemy zatem do starożytnych nauk tantry, filozofii obecnie kojarzonej z praktykami mindfullness oraz duchowym pogłębianiem więzi partnerskiej poprzez wspólną celebrację energii seksualnej.

Wrażliwy Facet: Zapraszam do przesłuchania odcinka, gdzie przeprowadzę Was przez moją podróż do bycia stu procentowo sobą. Będzie to historia o znajdowaniu swojego głosu, pewności siebie i zrzuceniu bardzo ciężkiego bagażu. No i jak życie wygląda po coming oucie? 

Gościem Dominiki Długosz w "Onet Rano." był Andrzej Piaseczny - uwielbiam zapominać teksty piosenek

Na całym świecie toczy się głośna i dumna walka o równość. W niektórych miejscach odnosi się znaczące zwycięstwa – prawo do zawierania małżeństw przez pary jednopłciowe oraz uznanie, że pary homoseksualne powinny cieszyć się takimi samymi korzyściami finansowymi i społecznymi jak pary heteroseksualne. W wielu miejscach jest powód do świętowania postępów, ale nie w Rosji.

Montaż momentów na temat postaci Levi Schmitt – Grey's Anatomy

Współprowadzący podcastu Mathias Foit opowiada w tym odcinku o sytuacji społeczno-prawnej, a zwłaszcza prześladowaniach i dyskryminacji osób nieheteronormatywnych – mężczyzn i kobiet homoseksualnych, ale też osób trans- i interpłciowych – na Dolnym Śląsku od końca XIX w. do 1933 r., czyli do przejęcia władzy przez nazistów. 

Tommy i Peter - czeskie małżeństwo

Vlog Bucka Angela

Influencer gejowski Joel Wood 

Dai i Shun, ulubiona para internautów, która poznała się w japońskim reality show Netflixa "The Boyfriend", właśnie uruchomili swój własny kanał na YouTube!

Wprowadź klaunów! Ana Gasteyer przynosi swój ogromny talent do Las Cultch. Matt i Bow rozmawiają o wszystkim związanym ze Świętami Bożego Narodzenia i potrzebie wspólnoty w tym pogmatwanym, po wyborczym świecie. Książę Świąt sam zachwyca się albumem Sugar and Booze Christmas Any (do posłuchania teraz, jasne!), podczas gdy trójka z nich łączy się w przekonaniu, że świat potrzebuje humoru w trudnych czasach.

Vlog dwóch ojców - PJ i Thomas

Husband and Husband

Podcast The Wild Podcast

 

Stepsof2Foreigners

Dokument porusza wciąż aktualny problem stygmatyzacji związanej z diagnozą HIV, ukazując szczere i emocjonalne wyznania osób żyjących z HIV w Irlandii – niektórych po raz pierwszy przed kamerą. Bohaterowie dzielą się swoimi historiami, wykorzystując różnorodne środki wyrazu.

Robbie Lawlor, u którego zdiagnozowano HIV w wieku 21 lat, był jednym z najmłodszych ludzi, którzy publicznie ujawnili swoją chorobę w irlandzkiej telewizji. Enda McGrattan, znany jako Veda, przez dekadę ukrywał swoją diagnozę, zanim zdecydował się wyjawić ją światu poprzez wydanie piosenki. W filmie pojawia się również grupa irlandzkich kobiet i migrantów, którzy nie mogą ujawnić swoich twarzy, ale znaleźli kreatywne sposoby na wyrażenie swoich głosów.

My First Knitting Exhibition, to tytuł wystawy, której autorem jest Tom Daley, olimpijski medalista i pasjonat dziergania. Daley, który stał się znany nie tylko z sukcesów sportowych, ale także z miłości do robótek ręcznych, zaprezentował swoje własne projekty, pokazując jak łączy sport z kreatywnym hobby.

Tęczowa rodzina - Matt Dallas i Blue Hamilton

Luke Evans, znany z ról w filmach akcji, takich jak Hobbit, Szybcy i wściekli czy Dracula: Historia nieznana, rozpoczął swoje życie w małym walijskim miasteczku, dorastając w społeczności Świadków Jehowy. Ścisłe zasady religijnego wychowania, co sprawiało, że akceptacja własnej orientacji była dla niego wyjątkowo trudna. Brak wsparcia i zrozumienia pogłębiały jego izolację, a nie miał nikogo, do kogo mógłby się zwrócić o pomoc.

Przełomowym momentem w jego życiu była rozmowa z organizacją Samarytanie, która uświadomiła mu, że nie chce być "naprawiany". To odkrycie zapoczątkowało niezwykłą podróż pełną odwagi i niecodziennych zdarzeń. W Londynie, dzięki starszemu partnerowi, z którym zamieszkał, znalazł wspierającą społeczność teatralną i artystyczną. To właśnie tam odkrył swoje powołanie, które nie tylko pozwoliło mu odnaleźć siebie, ale także zapoczątkowało jego imponującą karierę w świecie filmu i teatru.

Dokument Elton John: Never Too Late, który zadebiutuje na platformie streamingowej 13 grudnia, jest już coraz bliżej premiery na Disney+. Na początku prac nad projektem popowy baronet udzielił wywiadu Robin Roberts w programie Good Morning America, w którym ujawnił diagnozę zdrowotną poważnie wpływającą na jego mobilność i codzienne życie.  

„Od jakiegoś czasu nic nie robiłem. Muszę po prostu wstać z kanapy. Niestety, w lipcu straciłem wzrok w prawym oku z powodu infekcji na południu Francji. Przez cztery miesiące się nie widzieliśmy. Moje lewe oko też nie jest w najlepszym stanie” – wyznał Elton John.

Krótki film dokumentalny przedstawia czwartą edycję projektu NoCore: społecznego projektu tanecznego, który porusza tematykę ekspresji płciowych i wielokulturowości. Występujący w filmie performerzy wzięli udział w warsztatach tanecznych, dzieląc się swoimi historiami związanymi z osobistymi doświadczeniami marginalizacji i akceptacji.

Cynthia Erivo, która wciela się w rolę Elphaby w filmie Wicked u boku Ariany Grande, odwiedza studio Reign, gdzie dzieli się nowymi szczegółami dotyczącymi procesu castingowego do Wicked, momentem, w którym naprawdę zbliżyła się do swojej współgwiazdy Ariany Grande po tym, jak zaśpiewały razem, oraz samotnością, którą odczuwa jako outsiderka. 

W SPILL BAR robi się gorąco, z ulubionym alumnem American Idol i nieodmiennym amantem, Davidem Archuletą! Weź koktajl i dołącz do Johnny'ego na flirtujący, głęboki wywiad, podczas którego David opowiada o swojej najnowszej muzyce, odkrytej demiseksualności oraz plotkach o „topie” na TikToku. Na koniec, zobacz na żywo, jak Johnny i David próbują rozwiązać zagadkę, czy rzeczywiście poszli razem na „randkę”.

Grzane wino, smażone kiełbaski i mnóstwo świątecznego nastroju. Na pierwszy rzut oka, jarmark Christmas Avenue w zachodnim Berlinie wygląda jak każdy inny z około 100 jarmarków bożonarodzeniowych w stolicy Niemiec. Jednak są pewne różnice: nieco więcej drag queens na scenie, więcej par jednopłciowych oraz wystawione prace o tematyce dla dorosłych.

Komik z Atlanty, Ian Aber, który opisuje siebie jako „amerykański gejowski chrześcijański ukochany”, występuje na scenie w słynnej Laughing Skull Lounge w Atlancie, dzieląc się żartami o dorastaniu jako queer na Południu. Odważnie analizuje swoje wychowanie poprzez opowiadanie historii, co pomogło torować drogę innym gejowskim komikom w Atlancie.

W tym odcinku Queer The Music skupiamy się na niezwykłej artystce, świętując utwór „Explode” autorstwa raperki i „Królowej Bounce” – Big Freedia, znana również jako „The Queen Diva”, nie tylko wprowadziła muzykę bounce do głównego nurtu, ale stała się także ikoną kultury, rzeczniczką społeczności LGBTQ+ oraz ambasadorką Nowego Orleanu.


Po samobójstwie swojego chłopaka Nathaniel ukrywa się za plecami swojej najlepszej przyjaciółki Avy i rozważa poproszenie jej o rękę. Jednak kiedy Ava namawia go do wzięcia udziału w sztuce – w roli otwarcie gejowskiego apostoła – zaczyna ponownie zastanawiać się nad swoimi wyborami.

Sezon świąteczny, choć dla wielu jest radosny, może również potęgować wyjątkowe wyzwania, z jakimi mierzą się katolicy LGBTQ. Przecięcie się oczekiwań religijnych, rodzinnych i kulturowych sprawia, że ten czas może być szczególnie trudny. Jako osoba LGBTQ identyfikująca się jako katolik lub osoba LGBTQ niereligijna, która wychowała się w katolickiej rodzinie, możesz odczuwać nie tylko ogólny stres związany ze świętami, ale także specyficzne napięcia wynikające z Twojej orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej.

Scissor Sisters wracają i wyruszają w trasę koncertową w przyszłym maju! Z tej okazji, w specjalnym wydaniu Queer The Music, nagranym przed publicznością w The Phoenix Arts Club w Londynie, świętujemy jeden z utworów, który zapoczątkował ich sukces. To piosenka, którą rozpozna każdy już po pierwszych akordach i która na stałe zagościła w sercach społeczności LGBTQ+. Mowa o hicie z 2004 roku – „Take Your Mama”.

W dniu 26 listopada 2024 roku najwyższy sąd Hongkongu utrzymał trzy wcześniejsze orzeczenia, które popierały przyznanie praw do mieszkań socjalnych oraz praw do dziedziczenia małżonkom jednopłciowym, powołując się na zapisy o równości zawarte w mini-konstytucji miasta, znanej jako Podstawowa Ustawa.

Jednogłośne orzeczenie Sądu Apelacyjnego Hongkongu jest najnowszym zwycięstwem prawnym dla społeczności LGBT+ w mieście od 2023 roku.

Zanurz się w świat Brilliant Minds razem z twórcą Michaelem Grassim, który zapowiada dwa odcinki, które koniecznie trzeba zobaczyć! Będą one pełne przełomowej reprezentacji LGBTQ+! 

Ted Danson i Michael Schur rozmawiają o serialu A Man on the Inside: tajemnica, humor i emocje.

Obsada A Man on the Inside - Stephanie Beatriz, Mary Elizabeth Ellis i Lilah Richcreek Estrada—dołącza do Caitlynn McDaniel, aby opowiedzieć o swoich postaciach oraz wzruszającej historii, która stoi za serialem.

Sweethearts na Max: romantyczna komedia o Święcie Dziękczynienia, która przynosi chaos, humor i queerową radość!

Josh Horowitz z MTV rozmawia z Drew Starkeyem o kręceniu Queer, pracy z Danielem Craigiem, różnicach między planem zdjęciowym Outer Banks a planem u Luca Guadagnino, jego odczuciach wobec Jersey Shore oraz o tym, jak stał się muzą dla Trenta Reznora i Atticusa Rossa.

Daniel Craig i Drew Starkey rozmawiają z Melvinem Robertem z Extra o filmie Queer, adaptacji powieści Williama S. Burroughsa, reżyserowanej przez Lucę Guadagnino. Craig gra amerykańskiego ekspata w Meksyku lat 50., który nawiązuje romans z młodym byłym żołnierzem marynarki wojennej USA, granego przez Starkeya. 

W rozmowie wyłącznie z PinkNews, Cynthia Erivo opowiedziała o przyjmowaniu piękna swojej queerowości oraz o tym, czego młodsza Cynthia mogłaby się nauczyć od Elphaby.

Mary Elizabeth Ellis i Lilah Richcreek Estrada spotkały się z Denym Pattersonem z Instinct Magazine, aby porozmawiać o swoich rolach w nowym serialu komediowym "A Man on the Inside".

Showrunner Michael Schur i główny gwiazdor Ted Danson spotkali się z Denym Pattersonem z Instinct Magazine, aby porozmawiać o swoim najnowszym projekcie, "A Man on the Inside".

Po raz trzeci z rzędu miasto Rockford zdobyło maksymalną liczbę punktów w rankingu Municipal Equality Index, opracowanym przez Human Rights Campaign. Ranking ten ocenia miasta pod kątem polityk i działań związanych z mieszkańcami społeczności gejowskiej i lesbijskiej.

Wieści LGBTQ - goqueer

Pomimo obowiązywania jednych z najbardziej restrykcyjnych przepisów anty-LGBT+ na świecie, dwadzieścia osób otrzymało zadośćuczynienie za tortury i przemoc, jakich doświadczyły podczas homofobicznych aresztowań w 2020 roku dokonanych przez policję w Ugandzie. 

Vloger Alex Gede  

Sędzia federalny odrzucił wniosek o zablokowanie członkini drużyny siatkówki San Jose State University (SJSU) przed udziałem w turnieju konferencji na podstawie zarzutów, że jest osobą transpłciową. 

W wieku 50 lat postanowiłem przejść tranzycję. Insight, prowadzone przez Kumi Taguchi, to wiodące w Australii forum, na którym przedstawiane są mocne historie z pierwszej ręki, oferujące unikalne spojrzenie na sposób, w jaki żyjemy. 

Rozmowa Drew Starkeyem z Outer Banks i porozmawialiśmy o wszystkim – od pracy z Danielem Craigiem w Queer, po jego ulubioną piosenkę na karaoke. Drew podzielił się także historiami o niesamowitych popisach kaskaderskich Toma Hollanda oraz o spotkaniu Chrisa Pratta z nieprzewidywalną pszczołą.

W tym odcinku świętujemy utwór Midnight Radio, epicki finałowy numer z przełomowego filmu i musicalu scenicznego Hedwig and the Angry Inch.

Jake gości w swoim domu w Nowym Orleanie Johna Camerona Mitchella – scenarzystę, reżysera i gwiazdę tego kultowego klasyka. Rozmawiają o genezie pomysłu na musical, powstawaniu filmu, jego wpływie oraz trwałym znaczeniu.

Polscy biskupi uważają, że nowy przedmiot szkolny, edukacja zdrowotna, jest sprzeczny z konstytucją. Rzecznik Episkopatu dodaje, że niektóre punkty edukacji zdrowotnej biskupi popierają, ale nie te dotyczące seksualności. Rozwiązania prawne są, zdaniem księży biskupów, deprawujące, jeżeli chodzi o sposób wychowania seksualnego. - Zgodnie z konstytucją to rodzice mają prawo do decydowania o wychowaniu moralnym i religijnym swoich dzieci. Dotyczy to także wychowania seksualnego - mówił ksiądz Leszek Gęsiak.

Bezpieczeństwo, gospodarka, służba zdrowia - to na tych zagadnieniach według znaczącej większości respondentów powinni się skupić kandydaci w kampanii przed wyborami prezydenckimi.

Rok 2037. 71-letnia Chloe wciąż jest zakochana w Justinie, który od czasów studiów poświęcił się programowi przedłużania życia. Teraz, oboje w siedemdziesiątce, Chloe podejmuje ostatnią próbę zdobycia jego serca. Jednak fakt, że Justin starzeje się znacznie wolniej niż wszyscy, których znają, sprawia, że nieuchronna śmiertelność Chloe staje się siłą, która ich od siebie oddala.


Nagrodzony Tony musical La Cage aux Folles jest obecnie wystawiany w Pasadena Playhouse. Aktor Cheyenne Jackson wciela się w właściciela najgorętszego klubu drag w mieście.

Queer, pełnej pożądania interpretacji noweli Williama S. Burroughsa w reżyserii Luci Guadagnino, Drew Starkey zachwyca jako były marynarz, którego hipnotyzująca uroda wywołuje u Daniela Craiga nerwowy pot. Jako ostatni bohater okładki magazynu Dazed w numerze „TheDramaIssue”, Starkey opowiada o punku, postmodernizmie i o tym, dlaczego „seks to szczerość” – zarówno w sztuce, jak i w życiu.

Queerowi aktorzy Drew Starkey i Omar Apollo opowiadają o współpracy z Danielem Craigiem w kilku intensywnych scenach oraz o zaangażowaniu w surrealistyczną wizję Luci Guadagnino.

Daniel Craig zdobywa uznanie krytyków za swoją rolę w najnowszym filmie Luci Guadagnino, Queer, adaptacji powieści Williama S. Burroughsa z 1985 roku. Craig, jego ekranowy partner Drew Starkey oraz Omar Apollo, który również występuje w filmie, rozmawiali z The Hollywood Reporter o pracy nad tą produkcją. Queer jest już wyświetlany w wybranych kinach.

Gwiazdy filmu Queer – Daniel Craig, Omar Apollo i Drew Starkey – opowiadają o kręceniu intymnych scen.

Społeczność LGBT w Greater Cleveland reaguje na wiadomość, że gubernator Ohio, Mike DeWine, podpisał ustawę, która zakazuje transpłciowym uczniom korzystania z łazienek odpowiadających ich tożsamości płciowej.

Dwie pastorki i żony lesbijki Ellen i Stefanie Radtke z Eime koło Hildesheim ich kanał YouTube „Anders Amen”.  

Dragowa artystka z Denver, Jessica L'Whor, usiadła do rozmowy z Denny'm Pattersonem z Instinct Magazine, aby porozmawiać o swojej znakomitej karierze rozrywkowej oraz o tym, jak stała się ważną postacią w queerowej i nocnej scenie Kolorado.

W miarę jak Trump finalizuje swoje kontrowersyjne nominacje do gabinetu, a miliony ludzi przestają oglądać wiadomości kablowe, gospodynie The View zastanawiają się, czy opór wobec MAGA podnosi białą flagę, czy też cicho przygotowuje się do nowej walki.

Donald Trump nominował wielu niekwalifikowanych ludzi do swojego gabinetu, ale jedna postać wyróżnia się szczególnie swoimi teoriami spiskowymi. Czy RFK (Robert F. Kennedy Jr.) zostanie nowym sekretarzem ds. zdrowia i usług społecznych? Jak niebezpieczny jest? Obejrzyj najnowszy odcinek Don's Hot Take, aby poznać opinię.

Florin Buhuceanu, aktywista na rzecz społeczności LGBTQ+, jest pierwszym ujawnionym gejem, który ubiega się o miejsce w parlamencie Rumunii. Jego decyzja o kandydowaniu ma miejsce po tym, jak kandydat skrajnej prawicy, Calin Georgescu, wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich w kraju.

Stevie zjawia się na randkę z Saxonem, ponownie będąc pod wpływem narkotyków, i zostaje odrzucony. AJ przyłapuje Ritchiego, jak flirtuje z facetem w barze, ale gwiazdor popu przekonuje go, że to nic takiego, i ostatecznie lądują razem w kabinie toaletowej na szybki seks. Dennis idzie do Dana, aby załatwić sprawę pracy dla Micky'ego, ale zostaje brutalnie porzucony. Wilma mści się, przekazując żonie Dana zdjęcia, na których ona i Dan uprawiają seks.

Książka Petera Parkera, oparta na listach, dziennikach, powieściach, sztukach teatralnych, filmach, artykułach prasowych, debatach parlamentarnych, czasopismach medycznych i raportach policyjnych, przedstawia obraz życia gejów od zakończenia II wojny światowej w 1945 roku do częściowej dekryminalizacji homoseksualizmu w 1967 roku.  

Mimo że ci mężczyźni byli ścigani przez sądy i piętnowani w prasie, wykazywali niezwykłą odporność. Londyn w tamtym czasie tętnił życiem queerowym, co znajdowało odzwierciedlenie w sztuce i kulturze. Książka ukazuje zarówno trudności, jak i siłę oraz kreatywność społeczności gejowskiej w okresie prześladowań.

Korea Północna zaostrza kontrolę nad wolnościami obywatelskimi, ingerując w kulturę, język i codzienne życie swoich obywateli. Jednocześnie, mniejszość LGBTQ+ pozostaje w dużej mierze ignorowana przez władze, a jej sytuacja jest szczególnie trudna.

Zgodnie z ustaleniami BBC News Korea, osoby LGBTQ+ w tym kraju żyją w warunkach ciągłego ucisku i nieszczęścia. Często nie mają świadomości swojej orientacji lub tożsamości płciowej, ponieważ brak jest jakiejkolwiek edukacji czy publicznej dyskusji na ten temat. Wiele z nich nie rozumie nawet źródeł swojego cierpienia, co dodatkowo pogłębia izolację i frustrację.

Szósta – i zdaniem wielu najlepsza – edycja Drag Race UK zbliża się do wielkiego finału, a rywalizacja o tytuł kolejnej Drag Superstar Wielkiej Brytanii pozostaje otwarta. Przed ostatecznym starciem finałowa czwórka: La Voix, Marmalade, Kyran Thrax i Rileasa Slaves, usiadła z Conorem Clarkiem z GSN, by opowiedzieć o swojej niesamowitej drodze w show.

Królowe zdradzają kulisy nagrywania kultowego Snatch Game, dzielą się momentami, które nie mogą uwierzyć, że trafiły na ekran, i otwarcie mówią o swoich prawdziwych odczuciach wobec pozostałych uczestników. Finał zapowiada się spektakularnie, a atmosfera napięcia i ekscytacji sięga zenitu!

Lily Phillips, odnosząca ogromne sukcesy jako modelka OnlyFans i określająca siebie mianem "aktorki materacowej", niedawno stała się viralem po nakręceniu maratonu z udziałem 101 mężczyzn w ciągu jednego dnia. Wydarzenie wywołało lawinę komentarzy slut-shamingowych, reakcji w formie antyseksworkerskich wideo i falę krytyki.

Lily jednak pozostaje niewzruszona. Dla niej to przede wszystkim budowanie marki, które w ostatecznym rozrachunku przyniesie jej jeszcze większe zyski. W przyszłym roku planuje podjąć jeszcze bardziej kontrowersyjne wyzwanie – pobicie światowego rekordu, angażując się z 1 000 mężczyzn w ciągu 24 godzin.

Najlepszy sezon Drag Race UK dobiegł końca, a koronę zgarnął Kyran Thrax po zaciętej rywalizacji z pozostałymi finalistkami: La Voix, Rileasą Slaves i Marmalade.

W rozmowie z Conorem Clarkiem z GSN, Kyran dzieli się refleksjami o wierze w swoje szanse na zwycięstwo, możliwościach podwójnej koronacji z La Voix i o tym, czy rozważa powrót do franczyzy w przyszłości. Zwycięstwo Kyrana zamknęło ten spektakularny sezon w wielkim stylu, pozostawiając fanów z nadzieją na równie ekscytującą kolejną edycję.

Przed swoją trasą koncertową po Wielkiej Brytanii promującą zachwycający nowy album 9 Sad Symphonies, Kate Nash rozmawia z Conorem Clarkiem z GSN o swojej drodze do sławy, o tym, jak zmieniło się (lub nie) podejście mediów do kobiet, oraz o jej obecnych relacjach z przemysłem muzycznym.  

Artystka dzieli się refleksjami na temat wyzwań, jakie napotkała jako kobieta w show-biznesie, i opowiada o swojej ewolucji zarówno jako twórczyni, jak i człowieka. Fani mogą spodziewać się szczerych przemyśleń i ekscytujących planów na przyszłość, które czynią jej trasę jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń muzycznych roku.

Gościem Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego w podcaście WojewódzkiKędzierski był Dawid Woliński. 

Pracując w nudnej pracy i nie czując ekscytacji obowiązkami dorosłości wchodząc w swoje 30. urodziny, Ryan pogrąża się w monotonii i samotności. Jedyną odskocznią jest dla niego mała, zżyta grupa przyjaciół. Na przyjęciu urodzinowym swojego znajomego Brada, Ryan poznaje chłopaka Brada, Sama, co prowadzi do niespodziewanego romansu.

Dwoje transpłciowych kandydatów startuje w lokalnych wyborach uzupełniających w Nepalu, mając na celu przełamanie barier w reprezentacji osób LGBTQ+. Pomimo postępowego prawa, dyskryminacja wciąż utrzymuje się w takich obszarach jak zatrudnienie, opieka zdrowotna i edukacja. Ich historyczny start ma inspirować innych członków społeczności queer oraz rzucić wyzwanie społecznym stygmatom.


Wieści LGBTQ: Jonathan Bennett, Gay USA, Pride Today, Scott Hoying, Tom Daley, Neil Patrick Harris, Elton John, Vlogowe wieści ... tiny.pl/vjk_bdt7

[image or embed]

— dariusrock.bsky.social (@dariusrock.bsky.social) November 30, 2024 at 9:10 AM



[image or embed]

— dariusrock.bsky.social (@dariusrock.bsky.social) November 28, 2024 at 9:05 AM

Florin Buhuceanu, aktywista na rzecz społeczności LGBTQ+, jest pierwszym otwartym gejem, który ubiega się o miejsce w parlamencie Rumunii.

Krytycy wprowadzenia nowego prawa, w tym młodzież i naukowcy, ostrzegali, że zakaz może odciąć od internetowych grup wsparcia młode osoby wykluczone, w tym ze społeczności LGBTQIA oraz nastoletnich migrantów tvn24.pl/biznes/tech/...

[image or embed]

— dariusrock.bsky.social (@dariusrock.bsky.social) November 29, 2024 at 9:27 AM

Odpowiedź Fundacji Wiara i Tęcza na Stanowisko Komisji Episkopatu Polski dotyczące tranzycji płci. wiaraitecza.pl/odpowiedz-wi...

[image or embed]

— dariusrock.bsky.social (@dariusrock.bsky.social) November 30, 2024 at 10:03 AM
www.youtube.com/watch?v=o6Gj...

[image or embed]

— dariusrock.bsky.social (@dariusrock.bsky.social) November 29, 2024 at 9:28 AM