Pinksixty News wiadomości LGBT - Miss Universe Filipin ukoronowano nową Miss została Beatrice Luigi Gomez, jest też kamieniem milowym dla społeczności LGBTQ+ – jest ona pierwszą ujawnioną biseksualną kandydatką, która zdobyła tytuł.
Alpiniści wspięli się na Mont-Blanc, aby zwiększyć świadomość praw osób LGBTQI + i zebrać fundusze przeznaczone na wsparcie stowarzyszeń broniących praw osób LGBTQI+.
Nigeryjska aktorka Eucharia Anunobi dołączyła do listy homofobicznych nigeryjskich celebrytów, którzy potępiają osoby LGBTIQ+.
W najnowszym zwiastunie długo wyczekiwanego nowego filmu Marvela Eternals, pojawia się w filmie pierwsza tęczowa rodzina, która pojawiła się w jednym z komiksowych filmów.
Queer News Tonight
"Priorytetem dla instytucji państwowych, pozarządowych, Kościołów i wspólnot religijnych powinna być wrażliwość, pomoc medyczna i humanitarna dla migrantów". Z takim mocnym apelem wychodzi metropolita poznański i przewodniczący episkopatu, bo kryzys na granicy trwa. W internecie powstała nawet petycja, która ma skłonić polskie władze do zmiany podejścia do ludzi koczujących między Polską a Białorusią.
Z wielkiego dziennikarskiego śledztwa, znanego jako Pandora Papers, wynika, że ponad 100 miliarderów chciało ukryć swoje fortuny przed urzędami podatkowymi. Wśród nich znaleźli się między innymi prezydent Rosji Władimir Putin czy premier Czech Andrej Babis - TVN Fakty.
To zmieniło się w ostatni weekend, gdy Frances Haugen, była pracowniczka Facebooka zdecydowała się ujawnić swoją tożsamość. Haugen udzieliła wywiadu dla popularnego programu "60 Minutes", w którym nie tylko wyjaśniła kierujące nią motywacje, ale również opowiedziała o szkodliwych działaniach najpopularniejszej platformy społecznościowej na świecie.
Haugen podkreśla, że algorytmy Facebooka celowo pokazują nam treści, które mają wywołać w nas złość, irytację oraz inne skrajne emocje. Powód? Tego rodzaju treści są najbardziej angażujące, a owo zaangażowanie platforma przekuwa potem na zyski pochodzące z reklam (...) - gazeta.pl
Serwisy społecznościowe Facebook i Instagram oraz komunikatory Messenger i WhatsApp mają awarię. Użytkownicy z całego świata wskazują na problemy w działaniu tych platform - gazeta.pl
Trzech mężczyzn zmarło po interwencjach policji. Trzy zdarzenia w ciągu jednego tygodnia i wszystkie w jednym województwie - dolnośląskim. Tymczasem dolnośląski garnizon policji miał być pod szczególnym nadzorem, jeśli chodzi o stosowanie środków przymusu wobec zatrzymanych. To właśnie we Wrocławiu na komisariacie policji pięć lat temu zmarł Igor Stachowiak. Wcześniej policjanci znęcali się nad nim, co potwierdził prawomocny wyrok sądu. Po śmierci Stachowiaka władze policji i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zgodnie zapewniali, że wyciągną wnioski, aby podobna tragedia już więcej się nie wydarzyła - Czarno na białym TVN24.
Trzej młodzi mężczyźni i trzy tragiczne w skutkach interwencje policji. Dziś w programie wracamy do wydarzeń, jakie rozegrały się dwa miesiące temu w województwie dolnośląskim.
— Czarno na białym TVN24 (@tvn24CnB) October 4, 2021
„Resort siłowy” reportaż @RStangreciak dziś o 20.30, a już teraz w TVN24 GO!https://t.co/sNaBEitQer pic.twitter.com/thi2Ntxtg8
Każdy człowiek, dziecko lub rodzina, która chce dotrzeć do Polski, to inna historia. Migranci przybywają z różnych miejsc, z różnych powodów. Jednak niewielu ludzi na świecie miało takie powody do obaw o życie i do ucieczki, jak jazydzi z Iraku. Dżihadyści z ISIS dokonali potwornych zbrodni na ich społeczności. Uznali ich za czcicieli szatana i podludzi. Trzydzieścioro dwoje jazydów na polsko-białoruskiej granicy przebywało przez dziewięć dni. Teraz nie ma z nimi kontaktu - TVN Fakty.
To było jak dzień sądu, jak dzień zagłady - tak o tym, co działo się podczas ewakuacji mówią Afgańczycy, którzy przylecieli do Polski. Stracili wszystko, ale ocalili życie. Łącznie rządowymi samolotami sprowadzono ich ponad tysiąc dwustu. W większości to wykształceni ludzie: lekarze, inżynierowie, tłumacze, którzy współpracowali z polskim wojskiem i polskimi instytucjami. Dlatego po wkroczeniu talibów do Kabulu stało się dla nich jasne, że jedyną szansą na ratunek jest ucieczka z własnej ojczyzny. Żyją w bardzo skromnych warunkach, a najważniejszym obecnie problemem jest legalizacja pobytu w Polsce tak, aby móc rozpocząć nowe życie, w nowym kraju. O tym, co robili w Afganistanie, jak wyglądała dramatyczna ewakuacja, i jak widzą swoją przyszłość opowiedzieli reporterce Czarno na białym TVN24.
Democracy Now!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz