niedziela, 31 października 2021

Słowo Boże na niedziele: Dni Tolerancji, Biskupi Nowej Zelandii, Wszystkie nasze strachy, Szkoła katolicka plus nabożeństwa niedzielne



Stowarzyszenie Tęczowych Społeczników pragnie zaprosić Was do udziału w Dniach Tolerancji. Tegoroczne wydarzenie będzie pod hasłem:

"Dialog drogą do godności życia" i odbędzie się w dniach od 12 do 14 listopada bieżącego roku w Pasażu Schillera.

Głównymi punktami obchodów będą:
- wygłoszenie przesłania dotyczącego dialogu i tolerancji, oraz modlitwa za Ofiary ludzkiej obojętności i mowy nienawiści - 13.11.2021 o godzinne 12:00;
- Ekumeniczne Nabożeństwo pod przewodnictwem księdza Romana Prackiego, duszpasterza środowisk zagrożonych wykluczeniem, pod hasłem:
"Pamiętaj! Bóg kocha Ciebie, takiego jakim Cię stworzył."
- 14.11.2021 o godzinie 17:00;

Obchody Dni Tolerancji zbiegają się z rozpoczęciem Synodu Kościoła Katolickiego zwołanego przez Papieża Franciszka.

Pragniemy się wpisać w działania budowania relacji międzyludzkiej i międzyreligijnej walcząc o godność każdego Człowieka.

Prawdziwe człowieczeństwo okazuje ten kto okazuje pomoc drugiemu człowiekowi w imię miłości, braterstwa i solidarności.

Zapraszamy Was wszystkich i Każdego z osobna do udziału w tym słusznym przedsięwzięciu.

Dopełnieniem Dni Tolerancji będzie pomoc potrzebującym poprzez rozdawanie ciepłych posiłków oraz zimowej odzieży oraz leków co jest nierozłącznym elementem naszej działalności.
Serdecznie zapraszamy


Biskupi Nowej Zelandii wyrazili swoje poparcie dla ustawy zakazującej terapii konwersyjnej w tym kraju, po części powołując się na wcześniej wydany przez episkopat dokument, w którym w dużej mierze okazywane jest wsparcie dla transpłciowych uczniów.

„Kościół katolicki w Nowej Zelandii nie wspiera, nie zapewnia ani nie uczestniczy w jakiejkolwiek 'terapii nawrócenia', przez którą rozumiemy każdy program, który ma na celu medyczne, psychologiczne i/lub duchowe 'nawrócenie' osób homoseksualnych na heteroseksualne. Dowody wskazują, że takie programy powodują krzywdę i cierpienie. Wszelkie szkodliwe, przymusowe lub obraźliwe praktyki pod jakąkolwiek nazwą są "odrażające" dla Kościoła i Ewangelii Jezusa Chrystusa."

Wcześniej Kościół katolicki w Nowej Zelandii zwrócił uwagę na to, by w swoich szkołach katolickich osoby transpłciowe mogły swobodnie używać swoich imion i by te decyzje były przez innych szanowane.

Niestety wiele innych Kościołów, jak np. W Ghanie czy Polsce popiera terapię konwersyjną. Rok temu Konferencja Episkopatu Polski wydała skandaliczne stanowisko w sprawie osób LGBT+, w którym znalazło się stanowcze wezwanie do "leczenia" homoseksualności i transpłciowości.
Przypominamy stanowisko Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego: "Propagowanie terapii polegających na korekcie, konwersji czy reparacji orientacji homo- czy biseksualnej w kierunku wyłącznie heteroseksualnej jest niezgodne ze współczesną wiedzą na temat seksualności człowieka i może zaowocować poważnymi niekorzystnymi skutkami psychologicznymi dla osób poddawanych tego typu oddziaływaniom. (...) Należy jednoznacznie podkreślić, że zgodnie ze standardami międzynarodowymi dotyczącymi pomocy osobom transpłciowym wszelkie działania mające na celu zmianę zarówno doświadczanej tożsamości płciowej, jak i jej ekspresji, na taką która odpowiadałaby przypisanej przy urodzeniu płci, podlegają kategorii oddziaływań konwersyjnych lub reparatywnych i jako takie należy uznać za niewskazane, nieskuteczne i nieetyczne." 


Film „Wszystkie nasze strachy" Łukasza Rondudy otrzymał Złote Lwy dla najlepszego filmu podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

„Wszystkie nasze strachy" przedstawiają historię życia Rycharskiego. Główny bohater jest artystą, katolikiem i aktywistą, a jego znak charakterystyczny to dresy ozdobione tęczowymi elementami. Uważa, że kościół nie powinien być miejscem wykluczenia ponieważ w jego wspólnocie jest miejsce dla każdego bez względu na światopogląd i osobiste wybory. 

W roli głównej zobaczymy Dawida Ogrodnika. Oprócz niego w obsadzie znajdują się również m.in. Maria Maj, Andrzej Chyra, Agata Łabno, Jowita Budnik, Oskar Rybaczek czy Jacek Poniedziałek.  Film zadebiutuje w polskich kinach już 5 listopada. Zobaczcie zwiastun:    


Matthew LaBanca powiedział w klipie na YouTube, że został zwolniony jako nauczyciel w Katolickiej szkole św. Józefa w Nowym Jorku, a także z funkcji dyrektora muzycznego w kościele Corpus Christi 13 października. Tylko za to wziął ślub z swoim partnerem. Pod petycją popierającą LaBanca zebrano już prawie 4000 podpisów. (The Advocate)


Katedra Hope


Metropolitan Community Church of Toronto


Metropolitan Community Church San Diego


Parafia Ewangelicka Opatrzności Bożej we Wrocławiu


Nabożeństwo z  Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego św. Marcina w Krakowie


Reformowany Kościół Katolicki


Nabożeństwo parafii ewangelicko-reformowanej w Warszawie - Link na stronie YouTube

Bracia Dominikanie z Rzeszowa zapraszają do duchowej łączności w trakcie Liturgii w kościele św. Jacka. W niedzielę transmitujemy Eucharystię o godz. 7:00, 8:30, 10:00 (rodzinna), 11:30, 13:00, 16:00, 17:17 (młodzieżowa), 19:00 (akademicka). Link na stronie YouTube.

Dominikanie Wrocław 


Ewangelicy Trójmiasto - kościół Zbawiciela w Sopocie 


Parafia Ewangelicko-Augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie


Kościół ewangelicko-augsburski z Łodzi.


Luteranie Katowice


Nabożeństwo z kościoła ewangelicko-augsburskiego Świętej Trójcy w Warszawie 


Codziennik biblijny


Middle Church 


Metropolitan Community Church of Washington DC


Metropolitan Community Church of Richmond


Metropolitan Community Church w  Hendersonville, Karolina Północna 


Metropolitan Community Church Tampa 


Metropolitan Community Church - Los Angeles


First Church in Marlborough Congregational


Pikes Peak Metropolitan Community Church


Metropolitan Community Church of Windsor


Milwaukee Metropolitan Community Church


All God's Children Metropolitan Community Church


New Life Metropolitan Community Church


Metropolitan Community Church Melbourne


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz