sobota, 8 grudnia 2018

News: Wychodzimy z ukrycia, Ricardo Miranda, Pete Shelley, Gay USA, Kevin Hart, Don Lemon, Konferencja „Mowa nienawiści " ...


„Mowa nienawiści – opór i przeciwdziałanie” – taki tytuł nosi konferencja odbywająca się 10 grudnia w Kolegium Artes Liberales UW w Warszawie. Wśród panelistów i panelistek, którzy będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie o skuteczność mowy nienawiści oraz zastanowią się nad możliwościami reagowania na nią m.in. prof. Monika Płatek, dr hab. Lech Nijakowski i prof. Maria Poprzęcka. Wydarzeniu matronuje Kampania Przeciw Homofobii wspólnie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich oraz stowarzyszeniami Lambda Warszawa, Nigdy Więcej i Otwarta Rzeczpospolita. Program konferencji dostępny TUTAJ.

Zapraszamy na premierę książki “Wychodzimy z ukrycia” Jerzego Krzyszpienia, Kawiarnia Literacka, ul. Krakowska 41, Kraków. 10 grudnia, godz. 19.00 (w Dzień Praw Człowieka). Spotkanie z autorem poprowadzą Ania Klimek i Marcelina Michalewska​.

Książka Wychodzimy z ukrycia jest kierowana do lesbijek, gejów, biseksualnych i transpłciowych+, jak również innych zainteresowanych, w miejscach, gdzie świadomość tego, jakie znaczenie ma ujawnianie się, jeszcze nie istnieje lub wymaga pogłębienia. Czytelniczki i czytelnicy, dla których temat jest nowy, mogą dowiedzieć się, jaki cel przyświeca porzucaniu kryjówek i jak to zadanie wykonywać umiejętnie. Ci, którzy zagadnienie w jakimś stopniu już przepracowali, mogą spojrzeć na jego szczegóły z perspektywy Autora. Jego refleksje pochodzą z obszernej lektury i wieloletniej obserwacji wydarzeń na świecie.

W wychodzeniu z ukrycia poszczególnych jednostek Autor widzi działanie na rzecz emancypacji LGBT+. Zatem każdy pozytywny akt ujawniania się traktuje jako akt polityczny. Motywację tego działania wiąże z wartościami sprzyjającymi dobrostanowi ludzi. Ponieważ chodzi o zachowanie etyczne, w tym równe traktowanie obywateli przez prawo, w tym kontekście mglista narracja o „tolerancji” zostaje odrzucona.

W ogólnoświatowym ruchu wyzwolenia, o którym mowa, idee te są powszechnie znane. Jednak w niektórych regionach zostało jeszcze do odrobienia ważne zadanie domowe. Niniejsza publikacja może w tym pomóc.

W tej odważnej pracy dr Jerzy Krzyszpień wyjaśnia, dlaczego coming out jest kwestią nie tylko osobistego komfortu psychicznego, lecz także palącej potrzeby moralnej. W tym po części filozoficznym traktacie, po części praktycznym przewodniku, a po części społecznym manifeście autor sięga zarówno do badań naukowych, jak i osobistego doświadczenia, by naświetlić zarówno powód, jak i sposób ujawniania się w często wrogim społeczeństwie. Rozmowa, do której zachęca, nie będzie prosta – ze względu na wiadome naciski polityczne, kulturowe i religijne, lecz jest ona absolutnie konieczna. Mam nadzieję, że czytelniczki i czytelnicy zdobędą się na tę samą odwagę i szczerość w zmaganiu się z tą książką, jaką wykazał się autor pisząc ją.

— Dr John Corvino, profesor filozofii i dziekan Irvin D. Reid Honors College w Wayne State University (Detroit, USA) oraz autor What’s Wrong with Homosexuality? (Oxford University Press, 2013)

Książka Jerzego Krzyszpienia Wychodzimy z ukrycia jest przede wszystkim o tym, dlaczego trzeba i dlaczego warto zawsze walczyć o swoje prawa i być dumnym z tego, kim się jest. Polska różnorodna i równościowa jest możliwa – szczerze w to wierzę i zachęcam do lektury!

O AUTORZE Dr Jerzy Krzyszpień jako wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie skupia się na zagadnieniach językoznawczych w obszarze języka angielskiego. Od 1990 roku w różnym charakterze uczestniczył w działaniach na rzecz emancypacji LGBT+: jako założyciel i przewodniczący lokalnej grupy oraz sekretarz zarządu w ogólnokrajowym stowarzyszeniu, czynny uczestnik europejskich konferencji, twórca i wykonawca projektów w zakresie promocji zdrowia we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia, autor publikacji i tłumacz książek. Od 1995 roku prowadzi też wykłady gościnne na kursach akademickich.

Świadomy zależności między językiem i postawami, publikacją w roku 1992 zainicjował oddolną reformę polszczyzny w zakresie nazw tożsamości seksualnych i płciowych, promując między innymi określenia przymiotnikowe jako ograniczające stygmatyzację. Ponadto zachęcał emancypacyjne organizacje LGBT+ do rezygnacji z terminu „tolerancja” na rzecz „równości”. W 2013 roku pojawiła się jego strona internetowa Wychodzimy z ukrycia.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie w księgarni Książkę można także zakupić w sklepie wydawcy https://bit.ly/2AKcsw2 oraz na allegro https://bit.ly/2Rz9YYY, książka będzie także dostępna w księgarniach oraz sklepach internetowych. Książka ukazuje się także w języku angielskim https://bit.ly/2Rz9YYY

Ricardo Miranda dokona historii jego ślub będzie pierwszym homoseksualnym ministrem Alberty, który wyjdzie za mąż. Ricardo Miranda poślubi swojego narzeczonego, Christophera Browna, jeszcze w tym miesiącu.

Para wyjdzie za mąż w Muzeum Glenbow w Calgary, Alberta, tuż po świętach Bożego Narodzenia. A ich ślub będzie sprawowała Rachel Notley, premierka Alberty.

Ricardo Miranda jest pierwszym wybrany ujawniony gejem z prowincji, Jest też żydem i latynosem, pochodzi z Nikaragui w Ameryce Środkowej. Był uchodźcą, Miranda uciekł podczas wojny z rodziną, gdy był dzieckiem. W wieku 12 lat przeprowadzili się do Calgary w prowincji Alberta.

Miranda przyznał, że ​​życie było trudne, kiedy był młody. Zanim wszedł do polityki w 2015 r., Pracował dla Air Canada i kanadyjskich linii lotniczych. (PinkNews)

Jednak aleja Armii Ludowej, a nie ulica Lecha Kaczyńskiego. Naczelny Sąd Administracyjny podtrzymał uchylenie tego i ponad 40 innych zarządzeń wojewody o zmianach nazw ulic w Warszawie.

Nie żyje Pete Shelley z Buzzcocks. Legenda punkrocka miała 63 lata W wieku 63 lat. O śmierci poinformował na Facebooku jego brat. Jak czytamy we wpisie, przyczyną śmierci Pete'a Shelleya był zawał serca. Muzyk zmarł w Estonii, gdzie mieszkał z żoną od 2012 r. Smutną informację potwierdził w rozmowie z BBC menadżer kapeli.

W ciągu swojej kariery muzycznej Shelley nawiązywał do swojej seksualności, a piosenka "Ever Fallen in Love" została zainspirowana przez człowieka o imieniu Frank, który mieszkał przez siedem lat. Pierwszy solowy singiel Shelley "Homosapien" został kiedyś zakazany przez BBC za "wyraźne nawiązanie do seksu gejowskiego" - Wirtualna Polska/Attitude.

Pinksixty News wiadomości LGBT - Facebook zabrania rozmów na temat seksualności, ostatnio jest jakaś histeria na temat "seksu", portale blogują, czy usuwają jak Tumblr który będzie usuwać wszystko co seksualne jest powiązane.

Festiwal rodziny - tradycyjnej rodziny, minister Fontana nie będzie uczestniczyć z powodu protestów ale inny senator Pillon, będzie uczestniczyć organizacje lewicowe, LGBT i feministyczne protestują przeciw homofobii.

Nauczyciel chrześcijański wojskowej szkoły West Point został wyrzucony z pracy za złe traktowanie uczniów transpłciowy.


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Amerykański aktor, producent filmowy i telewizyjny, komik Kevin Hart poinformował w czwartek w nocy na Twitterze, że postanowił zrezygnować z prowadzenia tegorocznej ceremonii wręczania Oscarów, prestiżowych nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

"Zdecydowałem się zrezygnować z bycia gospodarzem tegorocznych Oscarów (...) dlatego, że nie chcę odwracać uwagi w noc, którą powinno świętować wielu niesamowitych utalentowanych artystów. Szczerze przepraszam społeczność LGBTQ za moje niewrażliwe słowa z przeszłości" - napisał komik na Twitterze. (TVN24)

CNN prowadzący wyoutowany Don Lemon chce dać Kevinowi Hartowi szansę na odkupienie się w oczach społeczności LGBT, zaprasza do rozmowy i zrobienia coś dla LGBT pozytywnego.


Nowy odcinek House Of Mamis - na temat rodziny "queer"



Aktor Daniel Franzese, znany miedzy innymi z serialu Spojrzenia reaguje na klip Ariany Grande - Thank U, Next.



Nowy odcinek Hey Qween - talk show gwiazda "RuPaul's Drag Race" Tatianna gościła oraz odcinek gościł “Finding Prince Charming” - Brandon Kneefel.



Kendrick Lamar z ośmioma, a Drake z siedmioma nominacjami do przyszłorocznych nagród Grammy stali się głównymi faworytami do najważniejszych wyróżnień przemysłu muzycznego na świecie. (TVN24)


Don Lemon po raportach New York Timesa, nazywa Trumpa hipokrytą ujawniono, że prywatny klub prezydenta Trumpa w New Jersey zatrudniał emigrantów. Mimo to publicznie Trump przeciwko emigrantom, nie chce w USA.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz