Jeśli umiera ktoś, kto przez ostatnie dekady sączył w polskie społeczeństwo słowa niesprawiedliwe, kłamliwe, nienawistne, kto porównywał dzieci z in vitro do potwora Frankensteina, kto chciał – niczym w nowych ustawach norymberskich – zakazywać osobom LGBT pracy w szkołach, kto twierdził, że kryzys uchodźczy to spisek wielkiej finansjery, żeby zniszczyć tzw. „chrześcijańskie korzenie Europy”, kto karanie kościelnych pedofilów nazywał „atakami na kościół przypominającymi epokę komunizmu”, kto twierdził, że Shoah to „żydowski wymysł” i wiele innych rzeczy – to może nie powinniście mówić o tym, że „jego mowa była wolna od nienawiści” -Jacek Dehnel dla Gazety Wyborczej.
Lambda Warszawa zaprasza Lubisz organizować eventy?A może nie masz w tym doświadczenia, ale Twoja głowa jest pełna pomysłów na wydarzenia kierowane do społeczności LGBT+ i ich osób sojuszniczych? Jeśli na chociaż jedno z tych pytań możesz udzielić odpowiedzi twierdzącej to zapraszamy Cię do udziału w rekrutacji do zespołu eventowego Stowarzyszenia Lambda Warszawa!
Wystarczy, że napiszesz maila na adres aurbanek@lambdawarszawa.org z krótkim opisem swojej osoby i wyjaśnieniem dlaczego chcesz do nas dołączy. Na zgłoszenia czekamy do 6 stycznia! Nie zwlekaj, po prostu wyślij zgłoszenie!
Dlaczego w latach 80. władza inwigilowała homoseksualistów? Rozmowa z Krzysztofem Tomasikiem, autorem książki "Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u" - Radio Tok FM
Sylwia wyszła za Hiszpana. Mieszkają w Norwegii. Anna i jej mąż Rosjanin żyją między Francją, Polską i Rosją, ale planują na stałe osiąść w Paryżu. Gabriela jest w związku z Corinne, Francuzką. Na dom wybrały Londyn. Podobnie jak Gosia i Jack, jej partner pochodzący ze Szwajcarii. Zapytaliśmy te pary, jak to jest żyć razem, pochodząc z różnych kultur i na dokładkę mieszkać w obcym dla obu partnerów kraju.
Wśród par jest jednopłciowa Corinne i Gabriela:
Corinne jest z Paryża, ja z Lublina. Mieszkamy razem w Londynie. Pracuję jako menedżerka w prywatnej przychodni, ona - jako menedżerka logistyczna. Jesteśmy razem od siedmiu lat. Poznałyśmy się na imprezie w Londynie. Potem ja wróciłam do Polski, ale Corinne, która ma polskie korzenie, odwiedzała mnie pod pretekstem ich szukania. Kiedy zaczęło nam zależeć na sobie, zdecydowałam, że wracam do Londynu, bo to dla nas dużo bardziej przyjazne miejsce do budowania związku niż Lublin.
Mama Corinne przyjęła mnie jak swoje dziecko. Dla mojej mamy mój związek z Corinne to związek z powietrzem - nie chce o tym rozmawiać. Rozumiem to, bo wiem, jakie jest w Polsce podejście do par jednopłciowych. Mama po prostu nie chce słuchać tych wszystkich pytań ciotek, wujków, mierzyć się z opiniami innych ludzi, wysłuchiwać komentarzy. Nie pozwoliła mi powiedzieć o Corinne nawet rodzeństwu. Przykro mi, gdy pomyślę, że wspaniale spędzam święta u mamy Corinne, ale w drugą stronę jest to już niemożliwe, nie mogę jej do swojej mamy zaprosić.
Nasze kraje podobno łączy jedno: narzekanie. Znajomi Francuzi mówią mi, że u nich nawet jeśli wydarzy się coś dobrego, to zawsze się utyskuje, że mogłoby być jeszcze lepiej. I my w Polsce to samo - narzekamy na to, że ciągle narzekamy. Ale ani ja, ani Corinne nie mamy takiego malkontenckiego podejścia. (...) - Gazeta.pl
Tajlandzki rząd poparł projekt ustawy dotyczące związków partnerskich. Projekt ustawy, gdy projekt ustawy zostanie zatwierdzony przez parlament tajski. Tajlandia może stać się pierwszym krajem w Azji, który uchwali legalizację związków osób tej samej płci.
Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV
Danica Roem dokonała historie, kiedy stała się pierwszą osobą ranspłciową, która została wybrana do stanu Wirginii.
Jak to jest chodzić na clubbing do kultowych klubów na Ibizie, jeśli jesteś na wózku inwalidzkim? Alex Taylor poznaje nocne życie Ibizy, czy jest dostępne dla osób niepełnosprawny.
Reporter Ben Hunte, pyta par vlogów - opowiadają jak być parą vlogerem i zarabianie pieniędzy, pary ujawniają wśród pary jednopłciowe.
Poetka Jen Harris - "Dla wszystkich rodziców"
Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz