Premier Luksemburga Xavier Bettel ma poślubić swojego partnera Gauthier Destenay w przyszłym tygodniu, według mediów w tym kraju, zaledwie kilka miesięcy po tym księstwo zalegalizowało małżeństwa osób tej samej płci.
Na początku kwietnia Kampania Przeciw Homofobii rozpoczęła akcję odpytywania osób kandydujących na urząd Prezydenta RP z tematu związków partnerskich. Do pytań zadanych przez KPH ustosunkowało się dwóch kandydatów i jedna kandydatka.
Chcąc sprawdzić jak kandydaci i kandydatki na prezydenta odnoszą się do związków partnerskich, Kampania Przeciw Homofobii wystosowała pisma do sztabów wyborczych osób kandydujących na urząd Prezydenta RP. Wszystkim politykom zadano dwa pytania dotyczące regulacji prawnych związków par jednopłciowych: czy po objęciu urzędu prezydenta wystąpi Pan/Pani z inicjatywą ustawodawczą mającą na celu wprowadzenie regulacji prawnej dotyczącej związków partnerskich oraz czy Pan/Pani podpisze projekt ustawy o związkach partnerskich jeśli zostanie Panu/Pani przedłożony. Pomimo starań, jakie zostały włożone w to, by uzyskać odpowiedzi na zadane pytania (przykładowo do sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego KPH zadzwoniła 40 razy), jedynie Janusz Palikot, Magdalena Ogórek i Paweł Kukiz zmierzyli się z zadanymi przez KPH pytaniami.
Janusz Palikot, jako jedyny kandydat, poza Anną Grodzką i Wandą Nowicką, którym nie udało się zebrać wymaganej liczby podpisów, zorganizował spotkanie z organizacjami LGBT. Kandydat Twojego Ruchu zapewnił, że jako Prezydent RP wystąpiłby z inicjatywą ustawodawczą mającą na celu wprowadzenie regulacji prawnej dotyczącej związków partnerskich. Polityk podkreślił, że w tej kadencji zgłaszał trzykrotnie projekt ustawy w tej sprawie (wszystkie zostały odrzucone). Zadeklarował również, że w przypadku, gdyby doszło do głosowania nad projektem posła Dunina, głosowałby na tak, a zaraz potem złożyłby projekt jego nowelizacji. Na pytanie dotyczące adopcji dzieci przez pary jednopłciowe odpowiedział, że popiera taką formę adopcji, ale tylko w przypadku, gdy jedno z partnerów jest biologicznym rodzicem tego dziecka.
Podobne stanowisko dotyczące ustawy o związkach partnerskich reprezentuje Magdalena Ogórek, która na pytania KPH odpowiedziała mailowo. Kandydatka na Prezydenta RP uważa, że państwo powinno umożliwiać obywatelom organizowanie swojego życia w sposób najbardziej dla nich dogodny, dlatego też popiera inicjatywę wprowadzenia związków partnerskich i jako Prezydent RP podpisałaby taką ustawę.
Wymijającej odpowiedzi udzielił sztab wyborczy Pawła Kukiza, który temat ustawy o związkach partnerskich uważa za budzący w społeczeństwie skrajne emocje. Kukiz, postrzegając obywatelski charakter prezydentury, nie wyklucza przeprowadzenia w tej sprawie referendum. Jak podkreślił szef jego sztabu wyborczego – „Paweł Kukiz, jako prezydent, z pewnością nie lekceważyłby głosów, które płyną ze społeczeństwa, lecz starał się je odpowiednio wyważyć i szukać kompromisów z poszanowaniem grup, pewnym postulatom przeciwnych”.
Ignorancją w stosunku do elektoratu LGBT wykazali się politycy prowadzący w sondażach wyborczych - Bronisław Komorowski i Andrzej Duda, którzy nie ustosunkowali się do pytań KPH. Niemniej jednak bazując na odpowiedziach, których politycy udzielili podczas hangoutów organizowanych przez portal Gazeta.pl we współpracy z Google i MamPrawoWiedziec.pl, możliwe jest określenie stosunku kandydatów PO i PiS do kwestii ustawy o związkach partnerskich. Obecny prezydent zapytany o ustawę stwierdził, że nie ma powodu, by ustosunkowywać się do czegoś, czego nie ma. Natomiast Andrzej Duda zapytany o związki partnerskie nie ukrywał swojego negatywnego stosunku do ustawy regulującej prawnie związki par jednopłciowych. Zdaniem kandydata Pis „Nie załatwia się spraw ważnych, a pcha rozwiązania związane z ideologią lewacką, niszczącą tradycyjny model rodziny, będący gwarancją tego, że ludzkość w ogóle jest. Ta gwarancja to małżeństwo. Rozumiem, że są sytuacje, gdy ludzie chcą sobie nawzajem pomagać. Więzy przyjazne, opieki. W tym zakresie mogłyby być przygotowane rozwiązania prawne. Ale nie w kierunku legalizacji małżeństw homoseksualnych. Na to się nigdy nie zgodzę.”
Pozostali kandydaci, którymi są: Grzegorz Braun, Adam Jarubas (PSL), Janusz Korwin-Mikke (Korwin), Marian Kowalski (Ruch Narodowy), Paweł Tanajno (Demokracja Bezpośrednia) i Jacek Wilk (Kongers Nowej Prawicy) również nie odpowiedzieli na pytania zadane im przez Kampanię Przeciw Homofobii, ukazując tym samym swój lekceważący stosunek do kwestii istotnych dla głosujących 10 maja wyborców LGBT.
Wczoraj pisałem, że para hetero, która obecnie pojawia się w kampanii homofobicznej w Irlandii jest bardzo niezadowolona, że ich zdjęcie jest używane do nienawiści. Teraz Amnesty International zaprezentowała nowe zdjęcie z tej sesji zdjęciowej i opublikowano długie oświadczenie tej pary hetero która homofoby używają do walki przeciw nam.
Senat stanowy Oregon, zatwierdził ustawę dotyczące tzw. terapii reparatywnej zakaz wśród nieletnich. Zostanie podpisana będzie do następny stan po Kalifornii, New Jersey i DC stolica Waszyngton. Homofoby zaraz będą krzyczeć i iść do sądu, żeby uchylić.
Homofobiczny polityk z Teksasu, Rick Miller który sponsorem ustawy, która uchyla LGBT zabezpieczenia antydyskryminacyjne w każdym mieście w Teksasie. Ma syna geja i który ma hiv. Oto wartości rodzin konserwatywny, ojciec przeciwko synowi, chce żeby mogli jego dyskryminować, to tacy jak ten polityk, rodzina ma kryzys.
Sędzia federalny, sędzia John Gerrard oddalił pozew złożony przeciwko wszystkich osobom homoseksualnym. Sylvia Driskell, z Nebraski, zwróciła się do sądu w zeszłym tygodniu, aby zdecydować, czy homoseksualizm jest grzechem. W silnie sformułowane zdania, sędzia powiedział, że to nie jest do sądu, aby zdecydować, czy homoseksualizm jest grzechem.
Richard Dawkins: Jak ewolucja wyjaśnia homoseksualizm?
Pinksixty News wiadomości LGBT
Działacze LGBT z Kuby, planują symboliczny zbiorowy ślub w sobotę 9 maja inicjatywa jest kierowana przez Mariela Castro, córkę prezydenta Raula Castro. Małżeństwa tej samej płci nie są legalne na Kubie.
Z sondaży exit poll w Wielkiej Brytanii przeprowadzonych dla stacji BBC i innych nadawców przez GfK i Ipsos wynika jednak, że konserwatyści premiera Davida Camerona odnieśli pewne zwycięstwo w wyborach parlamentarnych i zdobędą 316 z 650 mandatów w Izbie Gmin. Drudzy w wyścigu przedstawiciele Partii Pracy będą mieli 239 mandatów, a trzecią okazała się Szkocka Partia Narodowa. SNP zdobyła aż 58 z 59 mandatów przysługujących w parlamencie Szkotom - TVN24
W wyborach do brytyjskiego parlamentu do wzięcia w Szkocji było 59 mandatów. Według sondażu exit poll Szkocka Partia Narodowa zdobyła aż 58. Przywódczyni SNP Nicola Sturgeon powiedziała - komentując świetny rezultat swojej partii - że laburzyści "tracili zaufanie narodu szkockiego" od lat - tvn24.
Ed Miliband rezygnuje z przywództwa w Partii Pracy - podaje BBC. To efekt wyborczej klęski laburzystów. Po ogłoszeniu wyników exit-polls Miliband przyznał, że „to była bardzo rozczarowująca i trudna” noc dla jego ugrupowania - tvn24.
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz