środa, 24 października 2012

List KPH do studentów UKSW


W dniu 15 października na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego po raz kolejny odbył się wykład niejakiego Paula Camerona - zwolennika terapii reparatywnej.

W przeszłości KPH wielokrotnie zwracała się do placówek naukowych zapraszających Camerona (w tym UKSW) o przestrzeganie prawa studentów i studentek do rzetelnej edukacji i poszanowania ich dóbr osobistych, które poglądy Camerona mogą naruszać.

Władze uczelni nie ustosunkowała się do listu KPH oraz nie zaprzestały promowania poglądów Camerona, który na zachodzie Europy oraz w Stanach już od wielu lat nie może liczyć na poparcie i uznanie świata nauki.

W tym roku KPH wystosowała list otwarty do osób studiujących na UKSW wyrażając ubolewanie, iż władze ich uczelni w dalszym ciągu propagują stereotypy zamiast rzetelnych informacji.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu.

"Drogie Studentki, drodzy Studenci,

Kampania Przeciw Homofobii jako organizacja pozarządowa działająca na rzecz Lesbijek, Gejów, osób Biseksualnych i Transpłciowych wyraża ubolewanie, że uczelnia do której uczęszczacie, już drugi raz gościła w swych murach pseudo-naukowca Pula Camerona. Uniwersytet to miejsce, od którego macie prawo wymagać rzetelnej edukacji i faktów, tymczasem otrzymaliście stereotypy oraz nieprawdziwe informacje motywowane nienawiścią. Żałujemy i współczujemy, że tak się stało. Jednocześnie czujemy się zobowiązani przypomnieć, iż homoseksualność nie widnieje w żadnej medycznej klasyfikacji chorób i zaburzeń.

Uznane autorytety środowisk naukowych (między innymi Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne) wskazują na przyczynę trudności ze zdrowiem psychicznym i fizycznym osób nieheteroseksualnych wszechobecną homofobię, a nie samą orientację seksualną. Tym samym nawołują do akceptacji osób homoseksualnych.

Przypominamy, iż Paul Cameron tytuł doktora obronił w 1966 roku na Uniwersytecie Colorado. 2 Grudnia 1983 roku Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne (APA) wykreśliło Camerona z listy swoich członków w związku z naruszeniem Preambuły Zasad Etycznych Psychologów, jednak on sam twierdzi, iż rok wcześniej oddzielił się on od APA by stworzyć swój własny Family Research Institute (FRI).

19 Października 1984 Towarzystwo Psychologiczne Stanu Nebraska przyjęło oficjalne stanowisko mówiące, że całkowicie izoluje się od badań i teorii Paula Camerona oraz nie chce być w żaden sposób kojarzone z jego publikacjami. Amerykańskie Towarzystwo Socjologiczne (ASA) w roku 1985 ogłosiło, że Paul Cameron mimo upomnień wielokrotnie źle interpretował i fałszował wyniki badań socjologicznych nienależących do niego, oraz iż nie ma on wymaganych umiejętności do korzystania z badań socjologicznych, nie jest on socjologiem i wnioski wyciągane przez niego w celu agitacji przeciw ochronie podstawowych praw osób homoseksualnych są fałszywe i całkowicie bezpodstawne. W sierpniu 1996 Kanadyjskie Towarzystwo Psychologiczne (CPA) oskarżyło Paula Camerona o nadinterpretację i fałszowanie wyników ich badań społecznych oraz ogłosiło, iż nie chce być w żaden sposób łączone z teoriami i interpretacjami badań przedstawianych przez Camerona w jego publikacjach.

Podczas kampanii na rzecz ograniczenia praw osób homoseksualnych w Lincoln
w Nebrasce Cameron wygłosił w luterańskiej kaplicy wykład o niebezpieczeństwach wynikających z homoseksualizmu skupiając się na przykładzie czteroletniego chłopca, który doznał brutalnego homoseksualnego molestowania w miejscowym supermarkecie. Policja nie potwierdziła tego zdarzenia, ponieważ nigdy o nim nie słyszała, a Cameron sam przyznał po wykładzie, że usłyszał on jedynie taką plotkę. Wiarygodność Camerona została także zakwestionowana poza środowiskiem uniwersyteckim, na gruncie sądowym: w sprawie Baker konta Wade z 1984 roku sędzia Buchmeyer z dystryktu Dallas stwierdził, że Cameron opiniując sprawę o molestowanie dopuścił się świadomego wprowadzenia w błąd, czyli krzywoprzysięstwa.

Cameron mówił podczas konferencji, że z praktykami homoseksualnymi nie wiąże się szczęście i dobrobyt, ale śmierć i choroba. Jak twierdzi na podstawie badań nekrologów w gazetach LBGT osoby homoseksualne żyją o 20-30 lat krócej. Mimo, iż liczba nekrologów w prasie była nieporównywanie mniejsza niż liczba zgonów osób homoseksualnych w różnym wieku, nekrologi te publikowane były wybiórczo oraz liczba nekrologów lesbijek stanowiła jedynie 2% liczby wszystkich nekrologów Cameron uznał, iż te małe próbki są wystarczające do określenie średniej długości życia gejów na 43 lata a lesbijek na 46 lat.

Wyżej wymieniony argument jest jednym spośród licznych dowodów na nierzetelność badań przeprowadzonych przed doktora Camerona. Zachęcamy do zapoznania się
z pozostałymi faktami dotyczącymi badań będących tematem różnych konferencji Camerona na stronie: KPH.

Jako Kampania Przeciw Homofobii przypominamy, iż oferujemy wsparcie na płaszczyźnie prawnej oraz psychologicznej osobom doświadczającym homofobii, też na terenie uczelni wyższych. Jeśli poczuliście się urażeni bądź oburzeni faktem przekazywania informacji podważanych od dekad przez uznane instytucje naukowe na świecie zapewniamy pomoc w podjęciu kroków prawnych oraz pozaprawnych
w trosce o dobre imię waszego uniwersytetu, a także waszego rzetelnego wykształcenia.

prezes zarządu
Agata Chaber

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz