czwartek, 2 czerwca 2016

News: Geje którzy nienawidzą gejów, Trans spotkanie, Connie Kopelov, Hostel LGBT, KaDo, Robert Biedroń, Ukraina, Belgia ...


„Geje, którzy nienawidzą gejów” – taki tytuł nosi felieton Bartosza Żurawieckiego w najnowszej „Replice”. W istocie to mini opowiadanie. Literacka fikcja, która ma jednak – niestety! – zakorzenienie w naszej rzeczywistości.

Oto w gejowskim klubie zostaje zamordowana drag queen, kilka dni później pod kołami ekspresu z Berlina ginie inna postać z kręgów LGBTQ, a wśród jej bagaży policja znajduje zestaw skórzanych akcesoriów. Zabójstwa te wyglądają na działania faszystów, ale…

„Sztywny Nadgarstek, szef gangu Heterooptycznych, pisze w manifeście: Owszem, sypiam z mężczyznami, ale wyłącznie po bożemu i nawołuje do oczyszczenia Polski z tych, którzy szkodzą wizerunkowi społecznemu homoseksualistów: żenujących ciotek, rozpustników, babochłopów oraz prowokujących przebierańców”

W polskim środowisku gejowskim nienawiść gejów do innych gejów ma się dobrze. Bycie „spoza środowiska” to wciąż „przynęta” na randkowych portalach. Chełpienie się gejowską męskością jest w cenie, podobnie jak pogarda dla przegięcia. I jeszcze gorzej – tych przegiętych obwinia się o działanie „na szkodę nas wszystkich”.

Żeby było jeszcze żałośniej, ci, którzy uważają się za supermęskich i wizerunkowo poprawnych, w istocie nieustannie trzęsą portkami na myśl, że ten przysłowiowy nadgarstek „sam” im się wygnie, tyłeczek „sam” im się zakręci, głos podwyższy a z komórki przypadkiem popłynie Kylie czy Gaga zamiast „Męskiego Grania”.

I jeszcze powtarzana do znudzenia mantra: „Ach, gdyby tylko na Paradach nie pojawiały się te ohydne „piórka w dupie”, społeczeństwo by nas zaakceptowało”. Słychać to zwykle od gości, którzy w życiu na Paradzie nie byli, a piórka w tyłku widują bardzo często – w swej wyobraźni.
„Geje, którzy nienawidzą gejów” Bartka Żurawieckiego to historia kryminalna. Jak to u niego, śmieszna i gorzka oraz z zaskakującą puentą – do przeczytania w najnowszej „Replice”.

Warszawa - Spotkanie dla bliskich osób transpłciowych: Zapraszamy na kolejne spotkanie dla bliskich osób transpłciowych. Odbędzie się ono w piątek 3 czerwca o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem).

Na spotkanie zapraszamy rodziców, dzieci, partnerki, partnerów i innych członków rodzin osób transpłciowych, którzy chcieliby wymienić się doświadczeniami, porozmawiać o trudnościach i radościach życia codziennego lub po prostu spotkać inne osoby o podobnej historii, jak ich własna.

Tutaj można podzielić się swoimi obawami, opowiedzieć o kłopotach dnia codziennego, związanych z tranzycją, transpłciowością i crossdressingiem osób bliskich, o tym, jak wspieramy ukochane osoby, oraz o wszystkich innych sprawach, które bolą lub cieszą.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy z tematem transpłciowości i crossdressingu swoich najbliższych spotykają się na co dzień. Spotkanie poprowadzą psycholog Agnieszka Rynowiecka oraz wolontariuszka Agnieszka.

Każdego tygodnia w mediach społecznościowych pojawia się średnio 4 tysiące komentarzy zawierających przejawy mowy nienawiści wobec osób homoseksualnych - wynika z monitoringu social media w IMM. Najwięcej obraźliwych wpisów Polacy zamieszczają na Twitterze, Facebooku, forach i pod filmami w serwisie YouTube.

„Przyczyn takiego stanu rzeczy należy upatrywać przede wszystkim w polskim prawie, które powoduje, że osoby używające mowy nienawiści w stosunku do gejów i lesbijek czują się bezkarne” – komentuje Cecylia Jakubczak z Kampanii Przeciw Homofobii.

Autorami 90% wpisów zawierających zwroty homofobiczne lub agresję słowną wobec homoseksualistów są mężczyźni – wynika z analiz IMM. Rekordziści? Od stycznia do maja 2016 właściciel jednego z socialmediowych profili najbardziej zaangażowanych w publiczną i ogólnodostępną dyskusję zamieścił blisko 200 komentarzy zawierających wulgarne i obraźliwe określenia skierowane bezpośrednio pod adresem osób homoseksualnych.

Zdaniem Cecylii Jakubczak z Kampanii Przeciw Homofobii, mowa nienawiści jest wszędzie. „Słychać ją w radiu i telewizji, widać na murach budynków wielkich miasta i na przystankach autobusowych małych wsi” – zaznacza Jakubczak. Podkreśla, że posługują się nią nie tylko przysłowiowi stadionowi chuliganie: używają jej również osoby publiczne cieszące się społecznym autorytetem i politycy sprawujący władzę. (...)  -imm.com.pl

Connie Kopelov, jej ślub z swoją żoną Phyllis Siegel w 2011 roku był pierwszym prawnym małżeństwem osób tej samej płci w Nowym Jorku, na Manhattanie zmarła w sobotę. Miała 90.'

Jej śmierć została potwierdzona przez Siegel, która powiedziała Kopelov było w późnych stadiach choroby Alzheimera.

Kopelov oraz Siegel były ze sobą 23 lat, gdy wzięli ślub w dniu 24 lipca 2011 roku - tego samego dnia, ​​ustawa weszła w życie w Nowym Jorku. Kopelov, miała 85 lat, Siegel, 76 lat, były pierwszą parą jednopłciową która wzięła ślub w Worth Street na Dolnym Manhattanie. (New York Times)


Miał być wielkim sukcesem, a teraz może zostać zamknięty. Bezpłatny hostel, a w praktyce schronisko dla osób LGBT ma ogromne problemy finansowe. Jeśli placówka nie zbierze szybko 150 tysięcy złotych, to mieszkańcy hostelu trafią na bruk. Koordynatorzy placówki proszą o pomoc w zebraniu gotówki. (Superstacja TV)

Poznajcie historię Joanny, jednej z transpłciowych podopiecznych hostelu interwencyjnego. Hostel interwencyjny dla osób LGBT poszukuje właśnie funduszy na dalsze działanie. Do lutego bieżącego roku placówka działała jako wspólna inicjatywa Lambda Warszawa i Fundacja Trans-Fuzja, teraz jest w rękach stowarzyszenia Lambda. W tej chwili brakuje 150 tysięcy złotych, aby placówka mogła działać do końca roku. Do tej pory udało się dzięki niej uratować przed bezdomnością aż 60 osób LGBT.Pogaduchy KaDo z udziałem Robertem Biedroniem


​Pinksixty News wiadomości LGBT


I co z tego, że nie na serio! W jednej z belgijskich szkół doszło do "udawanego" ślubu, a że po raz pierwszy w ceremonii udział wzięło dwóch chłopców...

Zabawa w śluby jest w jednej ze szkół w Ghent bardzo popularna. Przygotowuje je cała klasa wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły. Jednak jedną z ostatnich ceremonii zainteresowały się belgijskie media: dwóch przyjaciół, Titus i Otto, zapytali czy i oni mogą wstąpić w (nieprawdziwy) związek małżeński. Szkoła uznała, że nie ma problemu. (Queer.pl)


Ukraińskiej telewizji 1 plus 1, w porannym programie wystąpił chór gejowski z Waszyngtonu wykonali piosenki True Colors i Over The Rainbow.

Ale teraz ponura wiadomość z Ukrainy, w dniu 12 czerwca w Kijowie ma być parada równości, naziści nacjonaliści łączą siły żeby nie doprowadzić do parady, chcą ją pokonać mówią to co polscy nacjonaliści. Przypomnę że rok temu doszło do zamieszek, wiele osób zostało aresztowany nacjonalistów.


Aktor Wilson Cruz będzie w obsadzie w filmie After Louie, opowiada o działaczu i artyście Vincencie Gagliostro który New York Magazine nazwał jeden z sześć najbardziej wpływowych osób w społeczności gejowskiej w czasie kryzysu AIDS lat 80. i 90.Po Londynie będzie jeździć tęczowy autobus z okazji zbliżającego parady równości w tym mieście.Opinia o zagrożeniu dla praworządności w Polsce została przyjęta na kolegium komisarzy - poinformował wiceszef KE Frans Timmermans. Zostanie teraz przekazana rządowi polskiemu. - Na razie nie udało nam się znaleźć rozwiązań - powiedział. (TVN24)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


1 komentarz:

  1. Dziękujemy za zainteresowanie i podzielenie się wynikami badania.

    OdpowiedzUsuń