sobota, 1 marca 2014

News: KPH, gejowski pocałunek, król i król, Estonia, Jordania, Wielka Brytania, Uganda, Europa+Twój Ruch, brutalne ataki homofobiczne ...


Już z końcem kwietnia 2014 rusza trzecia edycja AZR. Do udziału zapraszamy akceptujących ojców i mamy osób LGBT pragnących poszerzyć swoją wiedzę na temat orientacji psychoseksualnej i tożsamości płciowej oraz podjąć działania – również takie o charakterze publicznym – na rzecz równych praw swoich dzieci. Warsztaty nie mają charakteru pomocy psychologicznej. Więcej na stronie KPH.

Replika: Namiętny pocałunek dwóch facetów - bohaterów serialu "Coronation Street" - wywołał kontrowersje w Wielkiej Brytanii.

Todd, otwarty gej, od kilku tygodni próbował uwieść Marcusa (który ma dziewczynę) i w najnowszym odcinku mu się to udało - najpierw był gorący pocałunek na sofie, a potem panowie udali się do sypialni - tyle przynajmniej zobaczyli widzowie.
Niektórym, a było ich ponad 100, to się nie spodobało i złożyli zażalenia narzekając, że pocałunek był "zbyt seksualnie sugestywny" jak na porę nadawania serialu, czyli przed 20.00.

Brytyjski Ofcom, odpowiednik naszej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, wydał właśnie krótkie oświadczenie: "Potwierdzamy otrzymanie ponad 100 skarg. Nie zidentyfikowaliśmy złamania standardów w serialu "Coronation Street". W naszych zasadach "seksualnej sugestywności" nie robimy rozróżnienia pomiędzy pary różnej i tej samej płci".

Na zdjęciu całują się Marcus (Charlie Condou, z lewej) i Todd (Bruno Langley)

Replika: Pewna mama była oburzona, gdy zobaczyła, że w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży na warszawskiej Pradze można wypożyczyć książeczkę "Król i król" o królewiczu, który nie chce żenić się z żadną księżniczką, bo zakochał się w innym księciu. Jego rodzice urządzają więc ślub dwóch książąt a potem "wszyscy żyli długo i szczęśliwie".

W liście do dyrektorki Biblioteki mama proponuje, by książkę "zamknąć w oddzielnej szafie z odpowiednią adnotacją", by "chronić człowieka przed złem i wynaturzeniem". Zarzuca też, że ślub dwóch książąt jest niezgodny z polską konstytucją

Książka ukazała się kilka lat temu, jej wydawcą był obecny poseł Robert Biedroń. Jak odpowiada na zarzut, że ślub z bajki jest niezgodny z konstytucją? "Tak samo jak wilk zjadający Czerwonego Kapturka i bawiąca się zapałkami dziewczynka, która żyje w biedzie, a przecież państwo powinno każdemu zapewnić minimum socjalne. Ta książka jest po to, by uczyć tolerancji".

Dyrektorka Biblioteki rozważa, czy umieścić na książce ostrzeżenie, że zawiera ona kontrowersyjne treści.

Nam podoba się to, które stosuje wydawnictwo Czarna Owca, które wypuściło m.in. "Małą książkę o homofobii" czy "Wielką księgę siusiaków" i "Wielką księgę cipek" - ostrzeżenie brzmi: "Uwaga! Książka może obrażać uczucia religijne"

Replika: W których krajach homoseksualność jest nielegalna i zagrożona jakimi karami? Organizacja ILGA opublikowała aktualną mapę.
Kolor czarny to kara śmierci, brązowy - od 14 lat więzienia do dożywocia, czerwony - do 14 lat, pomarańczowy - więzienie bez wskazania długości odbywania kary. ciemnoszary - różne kary, prawo niejasne.

Homoseksualność pozostaje nielegalna w ponad 70 krajach świata, a ostatnio sytuacja się pogorszyła: na powrót wprowadzono karalność w Indiach (zniesioną w 2009 r.) a w Nigerii i w Ugandzie zaostrzono kary.

Według sondażu ośrodka badawczego Turu - uuringute AS, 25% rosyjskich respondentów z Estonii potwierdziło, iż uważa, że homoseksualizm jest do przyjęcia. Tylko 5% nie może określić swojego stosunku do tego zjawiska, a aż 70% ocenia je negatywnie, podaje Issuu.com.

Jordania aresztowania 10 osób LGBT, za spotkanie przyjęcie. Oficjalnie Jordania nie ma prawa zakaz homoseksualizmu, ale jak wielu krajach arabskich podobny nie akceptuje się homoseksualizm, często aresztuje się osoby LGBT.

Richard Scott Kennedy opublikował zdjęcie siebie po ataku homofobicznym na Facebooku został pobity przez kilka osób w Preston tylko za to jest swojej orientacji seksualnej.

Inny brutalny atak homofobiczny. Okazuje się, że stolica Szkocji nie jest wolna zarówno od brutalnych ataków fizycznych jak i werbalnych. Po incydentach na tle rasistowskim, przyszedł czas na homofobię.

Policja w Edynburgu poinformowała, że w okolicy Johnston Terrace dwóch mężczyzn zostało zaatakowanych przez grupę 20-letnich Brytyjczyków.

Zaczęło się od wulgarnych słów, mających na celu obrażenie ich orientacji seksualnej. Następnie, jeden z mężczyzn został powalony na ziemię i kopnięty w twarz - Onet.pl

Adam Hofman o homoseksualizmie "Ja osobiście uważam, że ze względu na demografię państwo polskie powinno stawiać na rodzinę i wspierać prokreację. Dlatego homoseksualizm należy tolerować, ale nie promować, bo to odstępstwo od normy według Światowej Organizacji Zdrowia" - podsumował.

Portal randkowy recon przeznaczył 16.000 funtów na fundację pamięci Freddie Mercury która walczy z HIV/AIDS.

Papież ma odwiedzić Ugandę w rocznicę tak zwanie zamordowania męczenników katolicki i protestancki zabici przez króla Mwanga II. Religia weszła na kontynent Afrykański brutalnie, robili swoje porządki miedzy innymi zakazywali homoseksualizmu, dziś wmawia się homoseksualizm nie jest afrykański, ale naprawdę inna jest już istniał przed religią. Ironią jest, że męczennicy katolicy zginęli po nie chcieli zalotów odwzajemnić króla Mwanga, który był homoseksualistą.

Miłość nie wyklucza: Interesujący tekst prezesa Banku Światowego Jim Yong Kima dotyczący prześladowań osób LGBTQ w Ugandzie i innych krajach afrykańskich. Kim podkreśla przede wszystkim bardzo niekorzystne skutki ekonomiczne dyskryminacji. Zwraca też uwagę, że społeczność LGBTQ zrobiła wiele dla powstrzymania epidemii HIV/AIDS w Afryce - dzięki różnym inicjatywom tego środowiska 10 mln mieszkańców Afryki uzyskało dostęp do specjalistycznego leczenia.

Bank Światowy wstrzymał właśnie 90 mln $ pożyczki dla Ugandy w związku z wprowadzeniem dyskryminującego prawa, które za homoseksualizm przewiduje nawet karę dożywocia. Pieniądze miały zostać przeznaczone na rozwój systemu opieki zdrowotnej w tym kraju. Uważacie, że to słuszna i usprawiedliwiona decyzja? Czy ochrona praw mniejszości uzasadnia wstrzymanie środków na opiekę zdrowotną, z której korzystają również ludzie poszkodowani i w różny sposób wykluczeni?


Program Inside Story od Al Jazeera English dotyczące Ugandy i prawa przeciwko lesbijkom/gejom

Zawiązanie komitetu wyborczego Europa+ Twój Ruch

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz