poniedziałek, 16 grudnia 2013

Dzień z Michał Kwiatkowski


Michał Kwiatkowski, znany we Francji jako Michal (ur. 12 listopada 1983 w Gorzowie Wielkopolskim) - polski piosenkarz, śpiewający w języku francuskim.

Wychował się w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie uczęszczał do szkoły muzycznej. Gdy miał dziesięć lat zmarła jego matka. Ojciec niemal przez cały czas pracował w Berlinie. Wychowywany był z młodszym bratem Dawidem przez babcię Annę i dziadka ze strony ojca. Mając 13 lat za prezentację piosenki pt. „Dom” z własnym tekstem i muzyką Ewy Gajewskiej-Kiepury, nauczycielki muzyki w szkole podstawowej, zdobył pierwsze miejsce na ogólnopolskim festiwalu piosenki i tańca dziecięcego w Koninie. Kilka lat później utwór ten nagrała na płycie Danuta Błażejczyk. Od początku wybierał ambitny repertuar, m.in. piosenki Agnieszki Osieckiej. Miłość do piosenki francuskiej narodziła się wraz z płytą Mylène Farmer, którą podarował mu ojciec. Chociaż w szkole miał język niemiecki i angielski, zaczął intensywnie uczyć się języka francuskiego.

W 2001 roku podbił miejscową scenę w Splicie. Potem zawojował Międzynarodowy Festiwal Piosenki Francuskiej VISA Francophone, gdzie zajął pierwsze miejsce. Francuzi okrzyknęli Polaka odkryciem roku. Po powrocie do Polski wygrał jeden z odcinków programu Szansa na sukces 2001 z piosenką K.A.S.Y. – „Ja jestem macho”. Na koncert finałowy w Sali Kongresowej w Warszawie pojechał tuż po zdaniu matury.

W 2002 roku wyjechał na studia do Paryża. W 2003 zgłosił się do francuskiego reality show Star Academy (w Polsce znanego jako Fabryka Gwiazd). Michał zdobył duże uznanie francuskiej widowni, doszedł do finału programu, zajmując drugie miejsce. Zwyciężczyni programu, Élodie Frégé, zdecydowała się podzielić nagrodą z Michałem. W 2004 wydał swoją pierwszą płytę De l'or et des poussières, z której pochodzi wylansowany przebój Tu mets de l'or. W 2006 roku wydał swój drugi album All alone with my gueule". Od 2008 roku występuje pod pseudonimem Self Concept.

Od 6 września 2009 był uczestnikiem X edycji programu Taniec z gwiazdami. Jego partnerką była Janja Lesar. Odpadł w 11 odcinku zajmując III miejsce. W 2011 roku wydał swój trzeci album What's Your Name?. Jego młodszym bratem jest Dawid Kwiatkowski.

W wywiadzie dla francuskiego „Tele Loisir”. Zapytany czy jest za małżeństwami homoseksualnymi odpowiedział:  - To chyba logiczne. Byłbym nie fair wobec siebie, gdybym się im sprzeciwiał, bo sam jestem gejem.
źródło wikipedia/ zdjęcia aferparty.pl

3 komentarze:

  1. To on jest gejem ?! Aż sam jestem zaskoczony. Ładniutki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Spierdalaj od niego!!! To nie baba tylko facet. Facet moze byc tylko przystojny, a nie ładniutki.On jest tak naprawde Bi..
    Bardziej hetero w 99 procentach. Powinien znalezc sobie kobiete ktora bd go naprawiac dowartosciowywac...

    OdpowiedzUsuń