środa, 6 kwietnia 2022

Tydzień świadomości na temat osób niesłyszących LGBTQ



Tydzień świadomości na temat osób niesłyszących LGBTQ - To dobra okazja do wsłuchania się w potrzeby osób niesłyszących które także są w społeczności LGBTQ i refleksja nad tym, o tolerancji i pomocy dla osób głuchy. 

W Polsce zajmuje się społecznością głuchą LGBTQ Fundacja Cicha Tęcza założył ją Mariusz Szpitalny. 


Mariusz pisze: "Osoby należące do społeczności głuchych spotykają się na co dzień z barierami komunikacyjnymi w świecie przystosowanym do życia osób słyszących. Osoby głuche orientacji nieheteroseksualnej mają dodatkowy problem z funkcjonowaniem w tak skonstruowanym świecie. Są organizacje pomagające w akceptacji własnej orientacji, pomagające w przezwyciężaniu trudności napotykanych w życiu osób LGBT, ale dotyczy to osób potrafiących się komunikować za pomocą głosu. Osobom niesłyszącym pozostaje ograniczony kontakt w sprawach związanych z ich życiem osobistym, zawodowym i społecznym. Chciałbym to zmienić. Motto Fundacji Cicha Tęcza: „Radosny nie oznacza głośny”. (Replika)

Richard Mesich, gej niesłyszący opowiada o swoim ujawnieniu się, wśród nas wiele osób to nie tylko piękni, wysportowani ale wielu niesprawny naszych braci i sióstr LGBT, którzy żyją gorzej po wielu są podwójnie dyskryminowani przez swoją niesprawność i orientację seksualną.

Richard opowiada jak się przeprowadził do wujka geja i jego partnera ich dzieci, jak zaczął akceptować kim jest, miał problem akceptacją. Jego mama od dziecka wiedziała że jest gejem, opowiada jak był pierwszy raz w klubie gejowskim w wieku 21 lat. Jego pierwsze randki, nie były łatwe.

Powód, którego opowiada swoją historię. Pokazać ze niesłyszący geje są też i nie są sami, wiele czują się zagubieni i izolowani, ponieważ uważają, że głuchy nie są innej orientacji.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz