Zimowe Igrzyska Olimpijskie nadchodzą wielkimi krokami, ale to nie znaczy, że zapominamy o ich letniej edycji. W ostatnim miesiącu przypomniały o sobie za sprawą bokserki Irmy Testa, reprezentantki Włoch oraz... osoby queerowej.
Irma Testa ujawniła się w zeszłym miesiącu jako osoba LGBT+ i, jak powiedziała w rozmowie dla włoskiego Vanity Fair, to zdobycie brązu na Igrzyskach w Tokio dodało jej odwagi, by wyjść z szafy:
"Mówienie wprost o orientacji seksualnej w sporcie ma niezwykłą wartość. Oczekuje się, że mistrzowie i mistrzynie będą perfekcyjni i perfekcyjne - a dla wielu osób homoseksualność wciąż traktowana jest jako niedoskonałość. Wielu z nas milczało w ukryciu, ze strachu przed zaszkodzeniem swojemu wizerunkowi. Do niedawna ja też miałam takie doświadczenie. Mój medal z Tokio stał się moją tarczą - kiedy Irma-sportowczyni była już bezpieczna, Irma-kobieta mogła zdobyć się na szczerość".
Skomentowała też kwestię dyskryminacji osób queerowych: "Wciąż zbyt wiele osób jest dyskryminowanych - nie mogę zrobić zbyt wiele, ale dzieląc się prawdą o sobie pokazuję, że nie ma nic złego w byciu osobą LGBT+". (
Miłość Nie Wyklucza)
Artysta James Concannon złożył pozew w Connecticut, twierdząc, że podarował kurtkę swojemu przyjacielowi Porowskiemu, ale nigdy nie jej użycia przez LEGO.
Paszporty Polityki są wręczane już po raz 29. Nie zabrakło odniesień do polityki. - Mi bardzo trudno się cieszyć z tej nagrody w kraju, w którym odbierane są te najbardziej podstawowe prawa, w którym osoby LGBT+ są szykanowane, w którym dzieciom odbiera się możliwość zadzwonienia po pomoc, i w którym ludzie umierają na granicy - mówiła reżyserka Aleksandra Terpińska.
Pierwszą statuetkę wieczoru otrzymała reżyserka Aleksandra Terpińska. Została wyróżniona w kategorii film za ekranizację "Innych ludzi" Doroty Masłowskiej. Ze sceny powiedziała:
"Mi bardzo trudno się cieszyć z tej nagrody w kraju, w którym odbierane są te najbardziej podstawowe prawa, w którym osoby LGBT+ są szykanowane, w którym dzieciom odbiera się możliwość zadzwonienia po pomoc, i w którym ludzie umierają na granicy. Wydawałoby się, że polska historia i polski naród, który tyle przeszedł, będzie w stanie zrozumieć tych ludzi. Okazuje się inaczej. Ja w swoim filmie starałam się spojrzeć na ludzi z czułością i zrozumieniem i wydaje mi się, że dzisiaj trzeba tę umiejętność trenować jeszcze bardziej." (...) -
gazeta.pl.
Rufus Gifford, został
zaprzysiężony na szefa protokołu w Departamencie Stanu, odpowiedzialny za kontakty z przewódcami zagranicznymi dając mu wpływową pozycję w polityce zagranicznej w administracji Bidena.
Są wyniki kontroli
poselskiej w małopolskim kuratorium oświaty. O łamaniu praw rodziców w szkołach kurator Nowak miała dowiedzieć się od Ordo Iuris i antyszczepionkowców. Wśród organizacji rzekomo "seksualizujących" dzieci wymienia m.in. Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, Centrum Żydowskie w Oświęcimiu, Stowarzyszenie Romów w Polsce, Amnesty International, Grupę Edukatorów Seksualnych „Ponton”, Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, Fundacja Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej kochani” (...) Na miłość nie wyklucza to ma jakąś obsesje znajduje się na kilka razy.
W wywiadach Pete Buttigieg otwarcie mówi o swojej wierze chrześcijańskiej. Podczas gdy prawie połowa Amerykanów LGBTQ identyfikuje się jako osoby religijne, Buttigieg przyznał, że te dwie społeczności czasami walczą ze sobą.
Miłość Nie Wyklucza poszukuje osób LGBT+ gotowych wystąpić w produkowanym przez Miłość Nie Wyklucza krótkometrażowym serialu. Jego celem jest pokazanie różnych rodzajów rodzin osób LGBT+ w Polsce. Jeśli możesz podzielić się kawałkiem swojego życia i chcesz zainspirować tym innych, zgłoś się już teraz.
Nikt nie opowiada o tym, jak bardzo kochające i różnorodne są rodziny osób LGBT+, jak my sami! Niestety w wyobrażeniu przeciętnego mieszkańca i mieszkanki Polski temat tęczowych rodzin albo prawie nie istnieje albo jest obarczony mitami.
Na szczęście prawdziwe historie mają moc zbliżania ludzi i obalania złudnych przekonań. Właśnie dlatego dokumentalny serial Miłości, nad którym pracujemy jest niezwykle ważnym krokiem na rzecz rozpoznania i budowania szacunku dla wszystkich rodzin w naszej społeczności. Jeżeli chcesz, możesz być częścią tej historii!
Tęczową rodzinę rozumiemy szeroko. To osoby LGBT+ i ich rodzeństwo, rodzice czy dziadkowie, z którymi mają świetne relacje. To również osoby LGBT+, które tworzą grupę wzajemnego wsparcia i „rodzinę z wyboru”. Nie może zabraknąć też oczywiście tęczowych par osób LGBT+ z dziećmi lub bez. Tak samo do tęczowych rodzin wliczają się osoby żyjące w rodzinach patchworkowych, związkach poliamorycznych i innych relacjach niewpisujących się w tzw. tradycyjny model rodziny.
Serial realizuje profesjonalna ekipa filmowa pod kierownictwem Barta Staszewskiego, aktywisty i reżysera Artykułu osiemnastego oraz spotów wideo w kampaniach społecznych, m.in. Jesteśmy rodziną. To co i jak będziemy nagrywać, zależy również od Ciebie. Nie chcemy jednak nagrywać Cię wyłącznie w domu, ale na pewno – zależnie od Twojej konkretnej historii – także z Twoimi znajomymi i przyjaciółmi, krewnymi, osobami z pracy lub najbliższego otoczenia. To jak, zrobisz pierwszy krok? Odnośnik do formularza znajdziesz
TUTAJ.
W wywiadzie dla magazynu Attitude wspominał: „Wyszedłem po dwudziestce. Myślę, że to był czas w moim życiu, kiedy czułem się najbardziej bezbronny pod wieloma względami – przeżyłem naprawdę mroczne czasy."
„Wyjdzie z szafy to najbardziej kluczowa, moim życiu decyzja, jaką kiedykolwiek dla siebie podjęłam”.
Uczeń w Tully w
Nowym Jorku, powiedziano mu, żeby nie wspominał o swojej seksualności i ujawnił się w artykule do szkolnej gazety. Cenzura do Tylera Johnsona przez władze szkolne wywołała protesty.
Prasa LGBTQ do przeczytania:
GT - wywiad z Gus Kenworthy,
MetroWeekly,
Georgia Voice,
Between the Lines, HotSpots,
Dallas Voice,
San Francisco Bay Times,
Q Notes,
South Florida Gay News,
Watermark,
Peach Magazine,
QSaltLake.
Gus Kenworthy, jeden z najbardziej ujawniony i znanych sportowców na świecie, wystartuje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Ale na tych igrzyska będzie reprezentować nie Amerykę, tylko Wielką Brytanie. Będzie konkurował w freeski halfpipe, dyscyplinie narciarstwa freestylowego.
Sam urodził się w Anglii i jego mama to angielka jest, dzięki temu reprezentuje teraz kraj swojej mamy i swojego urodzenia.
Pojawiło się pytanie wcześniej, czy Kenworthy byłby w stanie wystartować w Pekinie. Jego treningi zostały przerwane przez problemy zdrowotnymi, wszystko z powodu długotrwałymi skutkami infekcji Covid, której doświadczył. (
Out Magazine)
Senat przegłosował dziś nową ustawę paszportową. W projekcie pojęcia "ojciec i matka", które mogły utrudniać dzieciom z tzw. tęczowych rodzin zdobycie dokumentów, zastąpiono ponownie określeniem "rodzice".
Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił uwagę, że zmiany te utrudnią zdobycie dokumentów dzieciom urodzonym za granicą w związkach jednopłciowych. Problem z ich uzyskaniem miały zresztą od lat.
W Sejmie pojawiła się kontrowersja co do rzeczywistych konsekwencji takiego zapisu. Wątpliwości wzmagał ujawniony przez
OKO.press fakt, że pojawił się tam on w wyniku lobbyingu Ordo Iuris.
Eksperci prawni klubów KO i koła Polski 2050 przekonywali, że pomimo tego zmiany nie pogorszą sytuacji dzieci urodzonych w tzw. tęczowych rodzinach. Prawie wszyscy posłowie i posłanki KO zagłosowali za ustawą, klub Lewicy podzielił się na wstrzymujących się od głosu i głosujących przeciw.
Spośród nominowanych 63 są dla serwisów streamingowych, 39 dla telewizji kablowej, a 17 z sieci ogólne kanałów. HBO/HBO Max ma najwięcej nominacji 19, a następnie Netflix z 17. Hulu ma siedem nominacji. ABC, MSNBC i Peacock otrzymały po cztery nominacje. Univision i Telemundo mają po dwie nominacje w kategoriach hiszpańskojęzycznych.
Boric i jego rząd przejmą władzę 11 marca. Dzień wcześniej wejdzie w życie chilijska ustawa o równości małżeńskiej, uchwalonej przez były rząd konserwatywnego prezydenta.
W czerwcu 2021 r. działacz Omri Feinstein z Izraela poprosił osoby queer na Instagramie, aby podzieliły się swoimi historiami o molestowaniu seksualnym i napaściach – i nigdy nie mógł być przygotowany na odpowiedź. „Ilość historii, które otrzymałem, była absolutnie szalona” - mówi Omri dla
PinkNews.
Z badań opublikowanych przez CBOS wynika, że osoby regularnie praktykujące religijnie nie akceptują w pełni nauczania Kościoła katolickiego, zwłaszcza w wymiarze seksualności i obyczajowości.
40 proc. spośród badanych katolików dopuszcza wspólne życie bez ślubu, a także uprawianie seksu przedmałżeńskiego (40 proc.) oraz stosowanie antykoncepcji (41 proc.). 33 proc. akceptuje rozwody, a 24 proc. nie widzi niczego złego w homoseksualizmie -
Radio Tok FM.
Pięćdziesiąt lat po
zamieszkach Stonewall, nagrodzeni Oscarem twórcy Rob Epstein i Jeffrey Friedman oraz aktywista i filmowiec Raymond Braun udają się do trzech różnych społeczności - Salt Lake City, San Francisco i Tuscaloosa, Alabama - aby spojrzeć na parady LGBTQ Pride z perspektywy młodszego pokolenia, co znaczy dla nich dziś parada równości i byciem dumny kim jest. Miedzy innymi występuje dokumencie Troye Sivan, opowiada o swoim doświadczenia coming out, także uchodźca gej z Syrii który wyemigrował do USA.
Często ludzie, gdy dowiadują się, że
jestem trans, natychmiast zaczynają zastanawiać się, co mam w majtkach. Nie zliczę, ile razy słyszałam pytanie: "Maja, masz jaja?". Jestem transpłciową kobietą i w młodości liczyłam się z tym, że przez długie lata, a być może już zawsze, będę żyła jako kobieta z penisem, brzydząc się swoim ciałem i unikając ludzi. W wieku 23 lat przeszłam "korektę płci", opowiem wam, jak wygląda taka operacja.
Niemiecka firma Henkel wydała oświadczenie w sprawie incydentu z pralnią dla Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta we Wrocławiu. Władze spółki nie zgodziły się na poświęcenie nowego budynku przez biskupa. W odpowiedzi towarzystwo postanowiło oddać podarowane pralki i proszki do prania. "Jest nam bardzo przykro z powodu późniejszych kontrowersji co do uzgodnionej między stronami formuły" - czytamy -
interia.pl.
Pralnia dla bezdomnych i ubogich we Wrocławiu wreszcie zacznie działać. Organizacje doszły do porozumienia po incudencie związanym z brakiem poświęcenia lokalu. Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta poinformowało, że pralnia zostanie otwarta, ale po jej poświęceniu przez biskupa, które odbędzie się "w najbliższym możliwym terminie" -
gazeta.pl
Polska to dziwny kraj i nie tylko, też kościół, lubią święcić wszystko rzeczy, zwierzęta ale mają problem błogosławić i święcić związki rozwodników, czy pary jednopłciowe. Wolą święcić pralkę niż miłość, coraz więcej osób protestują wierni kościoła w Niemcze wiele oburzają się kościół święci samochody czy zwierzęta ale nie chcą związki jednopłciowe.
Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV - Najstarszy program LGBT w sieci kablowej amerykańskiej pierwszy raz nadawano 1985.
Jeśli ktokolwiek mnie pyta, odpowiadam, że mam narzeczoną. Nie jest dla mnie problemem chodzić za rękę na ulicy czy pójść do kina. Od dawna tworzymy solidne podstawy naszego związku. Rozmawiałyśmy też na temat dziecka, ale nie jest to jeszcze ten moment – mówi Margarita Jaworska, aktywistka LGBT, pisarka, autorka książki „Insomnia”.
„This is not a coming-out story” – brzmi pierwsze zdanie autobiografii Billy’ego Portera o wiele mówiącym tytule “Unprotected”. W rzeczy samej, nie jest to opowieść o wychodzeniu z szafy, dlatego, że Porter właściwie nigdy w niej nie był – za to wielu próbowało go w nią wepchnąć. To właśnie Billy'emu poświęcony jest dzisiejszy wykład Uniwersytetu Stonewall
Akcja "Hiacynt". PRL wobec społeczności homoseksualistów"
W ostatnich tygodniach nastąpił wzrost ataków nienawiści na społeczność LGBTQ w Mexico City, ostatnio zabójstwo kobiety transpłciowej.
Real Pride - krótkie podsumowanie tygodnia LGBTQ.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz