wtorek, 28 kwietnia 2015

News: Kościół Episkopalny USA, Szwajcaria, Ian Reisner, związki partnerskie, Irlandia, Nepal, Izrael, Tokio ...


Kościół Episkopalny USA, modlił się za wprowadzeniem jednopłciowy żeby Sąd Najwyższy USA zdecydował na korzyść małżeństw jednopłciowy.  

Amnesty International wzywa rząd Irlandii Północnej do umożliwienia małżeństwa homoseksualny. Wielu polityków robi gejów i lesbijek drugiej kategorii, odmawiania im prawa. Kto sprzeciwia równości dla par gejów i lesbijek są po złej stronie historii. (Pink News)

Szwajcaria, to najszczęśliwszy kraj na świecie - wynika z opublikowanego w piątek zestawienia World Happiness Index, opracowanego przez instytucję ONZ pod nazwą Sieć Rozwiązań na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (SDSN).

W pierwszej dziesiątce - na 158 państw - znalazły się też cztery kraje skandynawskie: Dania, Norwegia, Finlandia i Szwecja, a poza nimi także Islandia, Kanada, Holandia, Nowa Zelandia i Australia.

Izrael został sklasyfikowany na 11. miejscu, USA - 15., Wielka Brytania - 21. Niemcy i Francja zmieściły się pierwszej trzydziestce. Rosja zajęła 64. lokatę, a Ukraina - 111.

Polska zajęła 60. pozycję. Wyżej od naszego kraju uplasowały się m.in. Czechy (31. miejsce), Mołdawia (52.), Słowenia (55.) i Litwa (56.) - Gazeta Wyborcza/PAP.

Ian Reisner, właściciel wielu hoteli przestraszył bojkotu czy swojej głupoty, przeprasza za spotkanie z senatorem Tedem Cruzem, homofobem który sprzeciwia praw LGBT. Ian wyznaje nie wiedział o Cruzie, że jest homofobem, teraz przeprasza nazywa że był ignorantem, że żałuje obiad z Cruzem i jego żoną.

Tak to jest z bogatymi myślą tylko o swojej kieszeni żeby więcej zarabiać, kosztem biedny nawet swojego społeczeństwa.

Do końca kadencji zostały już tylko trzy posiedzenia – 25 dni poselskiej pracy. Na trzy ważne, hucznie zapowiadane ustawy najpewniej zabraknie czasu.

Tymczasem Platforma nie musi nawet składać swojego projektu o związkach partnerskich, bo u Marszałka Sejmu czeka już projekt Twojego Ruchu. Ale posłowie (m.in. głosami PO) na ostatnim posiedzeniu w zeszłym roku nie chcieli go wprowadzić do porządku obrad.

Projekt TR przewiduje m.in.: prawo do otrzymywania informacji i decydowania o sobie nawzajem w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, prawo do pochówku zmarłego partnera, prawo do najmu lokalu po śmierci partnera, wspólne rozliczanie podatku, wspólnotę majątkową, prawo do świadczeń socjalnych po zmarłym, zwolnienie z podatku od spadku i darowizny. Nakłada na partnerów obowiązek wzajemnej troski, opieki i działania na rzecz dobra związku. Daje możliwość dochodzenia alimentów po rozstaniu. Jedyny minus i wielki to nie reguluje kwestii adopcji dzieci.

W otoczeniu Ewy Kopacz zapadła decyzja, by w tej kadencji Sejmu ustawy o związkach partnerskich nie było. Wygląda więc na to, że pani premier rzuciła obietnicę bez pokrycia. – Jeśli chodzi o pokazanie naszej otwartości, niezależności od Kościoła i pewnego rodzaju światopoglądowej odwagi i nowoczesności, to postawiliśmy na załatwienie sprawy in vitro, i ustawa ta zostanie uchwalona do końca kadencji. Przeprowadziliśmy też konwencję antyprzemocową. Nie będziemy rozniecać kolejnej wojny światopoglądowej – mówi współpracownik Kopacz - Tygodnik Polityka.

Freedom to Marry spot na rzecz jednopłciowy małżeństw, dotyczące walki przed Sądem Najwyższym USA.



Irlandczycy studenci stworzyli nowy rekord stworzenia serca z ludzi, na rzecz małżeństw jednopłciowy.



Irlandzcy artyści Adrian i Shane, zbierają fundusze na kampanie na rzecz jednopłciowe małżeństwa w Irlandii



Pinksixty News wiadomości LGBT



Nepal trzęsienie ziemi, wiele rodzin miedzy innymi jednopłciowe z Izraela, które mają swoje dzieci matkami zastępczymi w Nepalu, ewakuowano wraz dziećmi.



W Tokio odbyła  parada równości tak zwane Tokyo Rainbow Pride, walczą miedzy innymi zalegalizować związki jednopłciowe, w tym roku festiwal Pride był taki popularny tysiące osób odwiedziło że przedłużyli o dwa dni festiwalu. (Gay Star News)



Działacz Matt Baume z American Foundation for Equal Rights, dotyczące rozprawy dzisiejszej przed Sądem Najwyższym USA i National Organization for Marriage kampanii przeciw LGBT, o senatorze Ted Cruz czy prawa tak zwane wolność religijna.



Replika: Dziś w Sądzie Najwyższym USA zaczynają się przesłuchania w procesie, który może zakończyć się wyrokiem legalizującym małżeństwa jednopłciowe we wszystkich stanach. Powodem w sprawie jest Jim Obergefell.

Jim Obergefell i John Arthur byli razem przez 20 lat. W 2013 r. John, od 2 lat chory na stwardnienie zanikowe boczne, był w hospicjum i zdecydował, że jego ostatnim życzeniem jest umrzeć jako zamężny mężczyzna. Zamężny z Jimem.

W ich rodzinnym stanie Ohio małżeństwa jednopłciowe były wciąż nielegalne. Rodzina i przyjaciele zrobili zrzutkę na specjalny lot z opieką medyczną do – w miarę pobliskiego - Baltimore, do stanu Maryland, w którym małżeństwa jednopłciowe zostały zalegalizowane kilka miesięcy wcześniej. Był 11 lipca 2013 r. - samolot wylądował w Baltimore i „zaparkował” na pasie – Jim i John znaleźli się na ziemi Maryland, mieli prawo do ślubu. Sama ceremonia trwała 7 minut. Dziennikarzom John powiedział: „Jestem dziś najszczęśliwszym facetem na świecie”. Po niecałej godzinie samolot wystartował z powrotem do ich rodzinnego Cincinnati.

John zmarł trzy miesiące później – 8 października 2013 r. Miał 47 lat. Jim walczy w Sądzie Najwyższym, by jego małżeństwo z Johnem zawarte w Maryland zostało uznane (a tym samym jego status jako wdowca) przez jego rodzinny stan Ohio. Jeśli Sąd zgodzi się z Jimem, małżeństwa jednopłciowe staną się legalne we wszystkich kilkunastu stanach, w których jeszcze obecnie są zakazane - a więc na całym terytorium USA..

„W tych ostatnich miesiącach swego życia John Arthur zdawał sobie sprawę, że nie walczy tyle dla siebie, co dla wszystkich jednopłciowych par w USA, które jeszcze nie maja prawa do małżeństwa” – powiedział jego prawnik Al. Gerharstein. Trzymamy kciuki za Sąd Najwyższy - wyrok ma zapaść w końcu czerwca.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz