sobota, 25 maja 2013

Skauci otwarci na gejów


Boy Scouts of America, najstarsze amerykańskie stowarzyszenie zrzeszające skautów, zniosło zakaz przyjmowania w swoje szeregi ludzi LGB. Dalej jednak dorośli geje i lesbijki nie będą mogli pełnić w organizacji funkcji w kadrze. Ponad 61 proc. członków Rady Krajowej BSA głosowało za zniesieniem zakazu. Amerykańskie organizacje LGBT cieszą się ze zwycięstwa, ale podkreślają, że to nie koniec walki o równość - queer.pl

Po czwartkowej decyzji opuszczenie tej zrzeszającej miliony osób, jednej z najstarszych młodzieżowych organizacji w USA, zadeklarowało wielu członków oraz rodziców skautów.

Podczas glosowania w Grapevine w stanie Teksas ponad 61 proc. spośród 1,4 tys. członków BSA poparło projekt znoszący dotychczasowe obwarowania dotyczące orientacji seksualnej wstępujących od organizacji chłopców. Nadal jednak kierowniczych funkcji nie będą mogli pełnić dorośli geje. Przedstawiciele lobby homoseksualnego już zapowiadają dalszą walkę w celu zniesienia i tej restrykcji.

Wiele organizacji kościelnych, w tym Kościół katolicki, które dotychczas wspierały finansowo amerykańskich skautów, zapowiadało, że wycofa się ze sponsorowania organizacji, która będzie promowała sprzeczne z ich wiarą, grzeszne zachowania.

Zgodnie z ideą twórcy skautingu, lorda Baden-Powella, celem tego ruchu jest wychowanie młodych ludzi do dzielności i rozwijanie w nich takich cech, jak sumienne wypełnianie obowiązków, gotowość pomocy innym i porozumienie między narodami. Ważną zasadą jest także postulat zakorzenienia we własnej religii i szacunek dla religii innych osób - KAI.

* Tylko katolicy zapominają o jednym lord Baden-Powell, był homoseksualistą tłumił swój homoseksualizm ale jakie to latach były. Dla kościoła i prawicy jest niewygodne takie osoby ukrywają seksualność bohatery nawet kościół wykorzystuje Oscara Wilda do swoi celów, a na naszym kraju kłótnia o Marię Dąbrowską, czy zośka i rudy.

Amerykańskich Skautów (Boy Scouts of America - BSA) zniosła w czwartek zakaz przyjmowania do tej organizacji chłopców otwarcie przyznających się do homoseksualizmu. Dorośli geje nie będą mogli jednak nadal pełnić funkcji w kadrze.

Powstała w 1910 r. organizacja Boy Scouts of America liczy obecnie w USA ok. 2,6 mln młodych ludzi zrzeszonych w 100 tys. oddziałów, z czego 70 proc. jest wspieranych finansowo przez organizacje religijne, w tym kościół katolicki. W BSA jest też ok. 1 mln dorosłych przywódców i ochotników.

Ruch skautowski w USA stopniowo traci na popularności. Jeszcze kilka lat temu BSA zrzeszała ponad 4 mln członków.

Zakaz przyjmowania gejów obowiązywał przez wiele dziesięcioleci. Protesty przeciwko temu zakazowi nasiliły się po roku 2000 kiedy Sąd Najwyższy USA uznał prawo BSA do nieprzyjmowania gejów. Lokalne organizacje skautowskie zaczęły tracić wówczas wsparcie szkół publicznych i innych sponsorów opowiadających się za polityką niedyskryminacji - TVN24.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz