poniedziałek, 16 grudnia 2013
Włoski MCC, Kościół Ewangelicko-Luterańskiego Norwegii Małżeństwa tej samej płci, Wiara i Tęcza piszę do posłanki PIS ...
Włoszech powstaje kościół Metropolitan Community Churches (MCC), twórca włoskiego kościoła MCC - Rainbow Church Italy Victor Amoruso, po drugiej okresie refleksji i że czuł źle w kościele katolickim homofobicznym, zdecydował się na zmianę, przy wsparciu swoj rodziny, rodziców i krewnych. Chciał być sobą w miejscu zwanym Kościołem. Victor Amoruso przygotowuje się na proboszcza tego kościoła, który obecnie szuka domu w prowincji Varese i Mediolanu i okolic.
Kościół Ewangelicko-Luterańskiego władze kościelne są bliższej żeby pozwoliłby na małżeństwa tej samej płci w kościele. Konferencja biskupów norweski Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego zatwierdzili doktrynalne uznającą małżeństwa homoseksualne w tym tygodniu, z centralnego zarządu głosowaniu jednogłośnie za przyjęciem wniosku.
Teraz na następnym synodem w kwietniu musi zatwierdzić nowa liturgie dotyczące małżeństwa par tej samej płci. Duchowni którzy nie chcą dawać ślubów parom tej samej płci, nie będą musieli.
Wiara i Tęcza: "Usłysz naszą modlitwę, Duchu Święty, by powstał dom dla wszystkich ludzi, we wszystkich kościołach określających się ciałem Chrystusa. Niech biseksualiści, geje, heteroseksualiści ,lesbijki, osoby trans.które szukają Ciebie znajdują Cię w tych miejscach,które twierdzą,że są domem twego Ducha.Niech szybko nastanie dzień gdy twoi ludzie nie są dłużej ranieni i krzywdzeni przez gniewne wykluczania lecz uleczeni i złączeni wylewającą się miłością twojego tworzenia. Oblej ta miłością całe twe stworzenie. Wylej ja na rodziny które znajdują się w przełomowych,trudnych relacjach. Rozlej tą miłość, o Boże miłości, w społecznościach LGBT szukających znaków twej miłości, która niesie życie".
Wiara i Tęcza Kraków zaprasza wszystkich na spotkanie, które odbędzie się 19 grudnia, o godz 19:00 ul. Żurawia 24a, Warszawa.
Zapraszamy jak zawsze każdego- spotkanie będzie wyjątkowe:) Będzie choinka i kolędy... będzie atmosfera, która powoli wprowadzi nas w świąteczny nastrój.
Kochani spotkanie jest składkowe, każdy przynosi to co lubi do jedzenia :)
Onet.pl: Organizacje LGBT zrzeszające m.in. religijnych homoseksualistów piszą do posłanki Anny Sobeckiej (PiS). Powód? Mówiła ona, że w TVP były "zakusy", by stworzyć program dla homoseksualistów. - Rozumiem, że pani poseł Annie Sobeckiej takie wypowiedzi są potrzebne, aby straszyć ateizacją - dziwi się Jacek Rakowiecki, rzecznik TVP.
TVP był jednak program dla osób homoseksualnych, "zafrapowała" również środowisko religijnych gejów, lesbijek i innych mniejszości seksualnych - skupionych w stowarzyszeniach "Wiara i Tęcza" oraz "Pracownia Różnorodności". Napisali więc list do związanej z Radiem Maryja posłanki PiS.
Oczekują od niej, by wyjaśniła im, o jaki dokładnie program chodzi. - Co miała pani na myśli mówiąc o "programie dla homoseksualistów"? Czy chodziło pani o program cykliczny, który miałby wejść do "ramówki" telewizji publicznej? - dociekają.
Żądają od też wyjaśnienia, dlaczego pokazywanie "dzieciom i rodzicom" programu telewizyjnego przeznaczonego dla osób homoseksualnych miałoby być szkodliwe i stanowi "uderzenie w rodzinę". O takiej szkodliwości Sobecka mówiła w czasie bydgoskiego kongresu.
- Czy - pani zdaniem - telewizja publiczna emituje programy tylko dla osób heteroseksualnych, i tylko one ją oglądają? "program dla homoseksualistów" miałby się przyczynić do ateizacji.
"WiT" oraz SPR deklarują też chęć odwiedzenia posłanki w czasie jej dyżuru w biurze.
Więcej o tym SPR z strony, list do posłanki:
Toruń, 11 grudnia 2013 roku
Anna Elżbieta Sobecka
biuro poselskie
ul. Mickiewicza 9/6
87-100 Toruń
Szanowna Pani Posłanko,
Media powiadomiły o przeprowadzonym 16 listopada br. w bydgoskiej Bazylice I Kujawsko-Pomorskim Kongresie Katolików "Stop ateizacji". "Wiara i Tęcza" Grupa polskich chrześcijan LGBTQ oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Lesbijek, Gejów, Osób Biseksualnych, Osób Transpłciowych Oraz Osób Queer "Pracownia Różnorodności" z zaciekawieniem zapoznały się z przypisywaną Pani wypowiedzią jak niżej, pochodzącą jakoby z ww. kongresu.
Mediom zależy na tym, żeby każdemu członkowi rodziny nadawać osobne prawa. A rodzina to wspólnota życiowa. Rodzina przetrwa w całości, kiedy będzie silna Bogiem. (…) Wiem, że były zakusy, aby w telewizji publicznej był program dla homoseksualistów. To byłoby uderzenie w rodzinę, nie można tego pokazywać dzieciom i rodzicom. To sposób na ateizację.
Na wstępie zastrzegamy, że – z mediów elektronicznych – powyższą wypowiedź przytoczyły tylko Wiadomości24.pl, Gazeta.pl Bydgoszcz a także – cytujące Gazeta.pl Bydgoszcz – wprost.pl i dziennik.pl. Wypowiedzi tej nie udało nam się odnaleźć w relacji Katolickiej Agencji Informacyjnej ani w reportażu zamieszczonym na stronie www.radiomaryja.pl; co więcej, we wspomnianym reportażu pierwsza część powyższej wypowiedzi jest bardziej rozbudowana. Nie ma wobec powyższego pewności, czy przytoczona wypowiedź nie została przeinaczona, a jej sens – wypaczony, np. podczas jej skracania do relacji prasowej.
Jeśli sens Pani wypowiedzi był taki, jak podały ww. media, zwracamy się do Pani z uprzejmą prośbą o odpowiedź na poniższe pytania.
Co miała Pani na myśli mówiąc o "programie dla homoseksualistów"? Czy chodziło Pani o program cykliczny, który miałby wejść do "ramówki" telewizji publicznej? Czego miałby dotyczyć ten program, jaką problematyką miał się zajmować?
Dlaczego uważa Pani, że pokazywanie "dzieciom i rodzicom" programu telewizyjnego przeznaczonego dla osób homoseksualnych jest szkodliwe i stanowi "uderzenie w rodzinę"? Czemu sądzi Pani, że "dzieci i rodzice" (oczywiście z wyłączeniem homoseksualnych dzieci i homoseksualnych rodziców) oglądaliby taki program – skoro nie byłby dla nich przeznaczony?
Czy – Pani zdaniem – telewizja publiczna emituje programy tylko dla osób heteroseksualnych, i tylko one ją oglądają?
W jaki sposób "program dla homoseksualistów" miałby się przyczynić do "ateizacji"?
W kontekście ostatniego pytania wyjaśniamy, że wiele osób LGBTQ, w tym wiele osób homoseksualnych, to osoby wierzące i praktykujące. Część z nich należy do "Wiary i Tęczy". Podobne grupy są znane z innych krajów (w tym krajów "zlaicyzowanej Europy"), podobnie jak duszpasterstwo osób LGBTQ. Pogodzenie wiary z własną nieheteroseksualnością jest problemem bardzo wielu osób w Polsce i innych krajach, a także przedmiotem troski organizacji LGBTQ. W tym kontekście warto wspomnieć o międzynarodowej konferencji "Keep the Faith" (ang. "utrzymuj wiarę"), która odbyła się rok temu w Brukseli z inicjatywy IGLYO i dotyczyła dialogu międzykulturowego i międzyreligijnego w sektorze młodzieży LGBTQ.
Licząc na Pani odpowiedź na powyższe pytania sygnalizujemy, że – dla Pani wygody – wymienione wyżej kwestie możemy omówić z Panią podczas spotkania, np. w trakcie dyżuru poselskiego; w takim przypadku prosimy o kontakt pocztą elektroniczną na adres pracowniaroznorodnosci@gmail.com. W innym przypadku prosimy o przesłanie odpowiedzi na adres: Stowarzyszenie "Pracownia Różnorodności", ul. Jana Mohna 50H/8, 87-100 Toruń.
Z poważaniem
/-/ Agnieszka Wiciak "Wiara i Tęcza"
/-/ Przemysław Szczepłocki "Pracownia Różnorodności"
/-/ Aldona Lewandowska "Pracownia Różnorodności"
Tweet
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz