Zdobywając piąty z rzędu tytuł WSL, obrończyni Chelsea i reprezentantka Anglii, Jess Carter, w miniony weekend podzieliła się ogromną osobistą nowiną na mediach społecznościowych.
"7 lat minęło, wieczność przede mną," napisała wraz ze zdjęciem przed Statuą Wolności w Nowym Jorku, ogłaszając zaręczyny po siedmiu latach związku z byłą koleżanką z drużyny, Ann-Katrin Berger. "Moje najlepsze trofeum do tej pory," Berger entuzjastycznie skomentowała na swoim profilu.
Wieści te płyną miesiąc po ogłoszeniu przez Berger odejścia z Chelsea po sześciu sezonach, podczas których zdobyła Złotą Rękawicę w 2021 roku za rekordową liczbę czystych kont. Teraz przenosi swoje bramkarskie umiejętności do drużyny Gotham FC w NWSL, gdzie dołącza do byłej menedżerki Chelsea, Emmy Hayes. Obecnie prowadzi reprezentację USA.
Berger, grająca także w niemieckiej reprezentacji kobiet, po raz pierwszy spotkała Jess Carter, gdy dołączyła do Birmingham City FC w maju 2016 roku. W wywiadzie dla Lizzie Cernik z The Guardian, podzieliła się, że zaczęły jako przyjaciółki, a później współlokatorki, kiedy uczucia stały się między nimi romantyczne.
"Byłam dość zdenerwowana, ponieważ nie wiedziałam, jaka będzie jej reakcja," powiedziała o inicjowaniu ich pierwszego pocałunku.
"Zawsze wiedziałam, że jest otwartą osobą, i nigdy nie wykluczała możliwości bycia z kobietą. Ale jednocześnie słyszałam, jak mówiła o facetach, więc nie byłam pewna."
Reszta, jak to się mówi, to już historia, a po siedmiu latach i pięciu tytułach WSL, para ta jest prawdopodobnie jedną z największych sił w kobiecym futbolu. Jednakże nie tylko były one partnerkami zespołowymi, ale także rywalkami w swoich krajowych reprezentacjach podczas finałów Mistrzostw Europy Kobiet UEFA 2022 na Wembley. Lionesses Carter pokonały Niemcy 2-1, zdobywając tytuł w historycznym dniu dla angielskiego futbolu.
Mimo tego, ich rywalizacja ogranicza się do boiska, ponieważ Jess Carter publicznie przyznała, że wsparcie partnerki Ann-Katrin w domu było niezbędne, aby pomóc jej trenować i stać się piłkarką, jaką jest dzisiaj.
Aromantyzm jest często źle rozumiany i mylony z aseksualnością, ale aromantycy to kategoria sama w sobie. Niezależnie od tego, czy jesteś aromantyczny, podejrzewasz, że możesz być, czy po prostu chcesz poszerzyć swoją wiedzę, oto 10 powszechnych mitów na temat aromantyzmu, które warto obalić.
Mit 1: Aromantycy nie mogą tworzyć bliskich relacji
Prawda: Aromantycy mogą tworzyć głębokie, bliskie relacje, choć mogą one nie mieć charakteru romantycznego. Przyjaźnie, więzi rodzinne i inne rodzaje bliskich relacji są dla nich równie ważne.
Mit 2: Aromantyzm to to samo co aseksualność
Prawda: Aromantyzm i aseksualność to dwa różne pojęcia. Aromantyzm odnosi się do braku romantycznego pociągu do innych osób, podczas gdy aseksualność odnosi się do braku seksualnego pociągu.
Mit 3: Aromantycy są zimni i niezdolni do miłości
Prawda: Aromantycy mogą odczuwać miłość, ale niekoniecznie w kontekście romantycznym. Mogą kochać przyjaciół, rodzinę, zwierzęta, a także pasje i zainteresowania.
Mit 4: Aromantyzm to wybór lub wynik traumy
Prawda: Aromantyzm nie jest wyborem ani wynikiem traumy. Jest to naturalna orientacja, podobnie jak heteroseksualność, homoseksualność czy aseksualność.
Mit 5: Aromantycy nie chcą być w związkach
Prawda: Niektórzy aromantycy mogą chcieć być w związkach, które nie są oparte na romantycznej miłości. Mogą tworzyć związki platoniczne, queerplatoniczne lub inne formy partnerstwa.
Mit 6: Aromantyzm to coś, co można wyleczyć lub zmienić
Prawda: Aromantyzm nie jest stanem, który wymaga leczenia ani zmian. Próby zmiany orientacji osoby aromantycznej są szkodliwe i nieetyczne.
Mit 7: Aromantyzm to faza, z której się wyrasta
Prawda: Aromantyzm nie jest fazą. Dla wielu osób jest to trwała część ich tożsamości.
Mit 8: Aromantycy nie mogą cieszyć się romantycznymi mediami
Prawda: Aromantycy mogą cieszyć się książkami, filmami i innymi mediami z wątkami romantycznymi. Ich brak romantycznych uczuć nie wpływa na ich zdolność do doceniania takich treści.
Mit 9: Aromantycy nie mają żadnych potrzeb emocjonalnych
Prawda: Aromantycy, podobnie jak wszyscy ludzie, mają potrzeby emocjonalne. Szukają wsparcia, zrozumienia i bliskości w relacjach z innymi.
Mit 10: Aromantycy są sami lub samotni
Prawda: Bycie aromantycznym nie oznacza, że ktoś jest samotny. Aromantycy mogą mieć bogate życie społeczne, pełne bliskich relacji i wsparcia.
Obalając te mity, możemy lepiej zrozumieć i wspierać osoby aromantyczne w ich różnorodnych i wartościowych doświadczeniach życiowych.
Miranda, 46-latka, od dawna nie mogła znieść widoku krzywdzenia osób LGBT przez niektórych chrześcijan. To, jak niektóre środowiska kościelne potępiają i odrzucają osoby LGBT, prowadzi nie tylko do alienacji od Kościoła, ale nawet od Boga. To poczucie niesprawiedliwości i potrzeba naprawy relacji spowodowały narodzenie się platformy "Wijdekerk" - miejsca, które ma przywrócić oblicze Boga wobec osób LGBT.
Miranda opowiada, że od zawsze miała silne poczucie Boga, ale dopiero dorosłość zmusiła ją do głębszego zanurzenia się w wierze. To doświadczenie miało miejsce siedem lat temu, kiedy ponownie została ochrzczona. Od tego momentu wiedziała, że musi działać. "Kiedy już wiesz, po co jesteś na ziemi, idziesz do pracy" - mówi.
Przez lata obserwowała, jak osoby LGBT były krzywdzone przez niektórych chrześcijan, co prowadziło do odejścia od wiary. To przyczyniło się do narodzenia się idei "Wijdekerk". Miranda chciała stworzyć miejsce, w którym osoby LGBT mogą czuć się widziane i słyszane, a także przywrócić godność, która została im odebrana.
Wijdekerk stawia pytania o politykę kościołów wobec osób LGBT: Czy są mile widziane? Czy mogą pełnić określone role? W ten sposób platforma dąży do przejrzystości i akceptacji. Miranda wierzy, że osoby LGBT mają specjalne dary do zaoferowania Kościołowi i światu, dlatego ważne jest, aby Kościoły zrozumiały potrzebę akceptacji i integracji.
Praca Mirandy koncentruje się na naprawie relacji między osobami LGBT a Kościołem. Chce, aby osoby LGBT były widziane jako równoprawni uczestnicy wspólnoty wiary. Przez współczucie i otwarcie serca wierzy, że można naprawić to, co zostało zniszczone.
Miranda zachęca do zanurzenia się w temacie, czytania literatury, słuchania historii i otwarcia się na drugiego człowieka. Wyznaje, że nadzieja tkwi w mocy współczucia i gotowości do działania. To czas, aby współchrześcijanie wstali i pokazali, że Bóg jest miłością dla wszystkich, bez wyjątku.
Miranda i jej praca są źródłem nadziei dla osób LGBT, które czują się odrzucone przez Kościół. Jej misja przywracania oblicza Boga jest przypomnieniem, że w chrześcijaństwie miejsce jest dla każdego, kto szuka miłości i akceptacji.
Porzia Cazzato i Annamaria Capraro, dwie funkcjonariuszki ruchu drogowego z Bari, zawarły związek cywilny w pełnym mundurze. Ceremonia odbyła się w sali weselnej w Largo Fraccacreta, w obecności burmistrza Antonio Decaro.
„Liczy się tylko miłość” – napisał burmistrz Decaro w mediach społecznościowych, dołączając zdjęcie nowożeńców. „W ostatnich latach jestem zaszczycony możliwością bycia burmistrzem miasta, które zdecydowało się zawsze wspierać miłość we wszystkich jej postaciach. I wolność. Czego nigdy nie należy brać za pewnik” – dodał Decaro, wyrażając swoje wsparcie dla różnorodności i inkluzywności.
Ceremonia była wzruszającym momentem nie tylko dla Portii i Annamarii, ale także dla ich rodzin, przyjaciół i wszystkich mieszkańców Bari, którzy doceniają ich odwagę i determinację. Decaro, ubrany w trójkolorową szarfę, podkreślił znaczenie tego wydarzenia: „Dzisiaj założyłem trójkolorową szarfę, aby cywilnie zjednoczyć Portię i Annaritę, dwie lokalne funkcjonariuszki policji, które są dumne ze swojego munduru, tak jak my jesteśmy z nich dumni. W ich spojrzeniach, w dumnych oczach ich rodzin i przyjaciół najlepiej widać reakcję tych, którzy kilka dni temu nie podpisali deklaracji w sprawie promowania polityk europejskich na rzecz społeczności LGBTQIA+, przedstawionej 17 maja ub.r. z okazji dnia przeciw homotransfobii. Z jednej strony są ci, którzy boją się wolności i miłości, z drugiej są Portia i Annarita, które żyją swoją miłością i od dziś są rodziną także w oczach miasta Bari”.
Bari, pod przewodnictwem Decaro, stało się miastem, które aktywnie wspiera prawa społeczności LGBTQIA+. Decaro jest jednym z siedmiu burmistrzów, którzy w zeszłym roku sprzeciwili się rządowi w obronie tęczowych rodzin. Wraz z innymi burmistrzami, takimi jak Roberto Gualtieri (Rzym), Beppe Sala (Mediolan), Gaetano Manfredi (Neapol), Stefano Lo Russo (Turyn), Matteo Lepore (Bolonia) i Dario Nardella (Florencja), Decaro wyraził swoje zobowiązanie do walki z dyskryminacją. „Uważamy za niezbędne zwalczanie wszelkiej dyskryminacji i pełne zagwarantowanie praw dzieci par tej samej płci” – napisali wówczas burmistrzowie, manifestując swoje zaangażowanie na rzecz równości i praw człowieka.
Bari, miasto znane ze swojej gościnności i otwartości, staje się przykładem dla innych, jak można wspierać miłość i wolność w każdej jej formie. Związek Portii i Annamarii jest tego pięknym dowodem.
Ujawniony gej i wrestler Anthony Bowens oraz jego chłopak, YouTuber Michael Pavano, ponownie są niezwykle uroczy, publikując urocze wiadomości z okazji rocznicy na mediach społecznościowych.
Mistrz świata złożył swojemu chłopakowi życzenia z okazji 30. urodzin i 8. rocznicy, zamieszczając słodkie zdjęcie pary pozujących na plaży — Bowens oczywiście bez koszulki. Para poznała się na media społecznościowe, a od czasu pierwszego spotkania są nierozłączni. Bowens regularnie dzieli się ważnymi momentami ich związku w mediach społecznościowych, co sprawia, że para jest prawdziwym wzorem dla innych.
Festiwal Filmowy w Cannes przyznał nagrodę dla najlepszej aktorki obsadzie "trans musicalu" Emilia Pérez, czyniąc Karlę Sofíę Gascón pierwszą transpłciową kobietą, która zdobyła tę nagrodę.
Wraz z Seleną Gomez, Zoe Saldañą i Adrianą Paz, Sofía Gascón otrzymały nagrodę za hiszpańskojęzyczny musical opowiadający o prawniczce (Saldaña), która zostaje zatrudniona, aby pomóc przywódcy kartelu (Sofía Gascón) uciec z Meksyku w celu poddania się operacji zmiany płci.
Sofía Gascón przyjęła nagrodę w imieniu czterech kobiet, wygłaszając emocjonalną przemowę, którą dedykowała „wszystkim osobom transpłciowym, które tak bardzo cierpią i muszą wierzyć, że zmiana jest możliwa. Wszyscy mamy szansę zmienić się na lepsze, być lepszymi ludźmi. Jeśli sprawiliście, że cierpieliśmy, nadszedł czas, abyście także się zmienili.”
Przewodnicząca jury Cannes 2024 i reżyserka Barbie, Greta Gerwig, rozmawiała z The Hollywood Reporter na temat decyzji o podzieleniu nagrody na cztery części, mówiąc: „Kobiety razem – to coś, co chcieliśmy uhonorować, przyznając tę nagrodę. Każda z nich wyróżnia się indywidualnie, ale razem są transcendentalne.”
Oprócz nagrody dla najlepszej aktorki, Emilia Pérez otrzymała także Nagrodę Jury w Cannes, którą w poprzednich latach zdobywały takie filmy jak American Honey, Persepolis i Mommy - Star Observer.
W tym miesiącu, znany z ringu zapaśnik Joshua City przeszedł przez zupełnie inny korytarz – korytarz ślubny.
Joshua City, którego prawdziwe imię to Joshua Simmons, na początku maja poślubił swojego partnera, Ricardo Gomeza, podczas skromnej ceremonii w San Diego. Para wymieniła przysięgi przed San Diego County Administrative Building, z widokiem na Zatokę San Diego. Ceremonia odbyła się dwa miesiące po tym, jak Gomez oświadczył się City'emu.
Szczęśliwa para wkrótce po ceremonii podzieliła się radością na mediach społecznościowych.
Joshua City jest znany nie tylko z osiągnięć w zapasach, ale również z używania swojej platformy do szerzenia świadomości na temat HIV i walki ze stygmatyzacją tej choroby w środowisku sportów walki. W 2022 roku, podczas Bearrison Street Fair organizowanego przez Full Queer w San Francisco, City stoczył swój pierwszy pojedynek po dziewięcioletniej przerwie, która była wynikiem diagnozy HIV w 2013 roku.
Pomimo tego, że HIV u City'ego był niewykrywalny przez lata przed jego powrotem na ring, nadal napotykał on na przeszkody związane z brakiem zrozumienia i stygmatyzacją związaną z HIV. Jego walka o zwiększenie świadomości na temat nowoczesnego leczenia HIV i tego, co oznacza bycie "niewykrywalnym", była nieustanna.
San Diego było idealnym miejscem na ceremonię, ponieważ City stał się tam znaczącą postacią w społeczności LGBTQ podczas swojej przerwy od zapasów. Regularnie organizuje i prowadzi wieczory taneczne, wydarzenia kink oraz okazjonalne noce drag-wrestlingowe w lokalnych barach dla gejów.
Nie zezwalałem na błogosławienie związków homoseksualnych – wyjaśnił papież Franciszek w nadanej wczoraj pełnej wersji kwietniowego wywiadu dla telewizji amerykańskiej CBS. Dodał, że błogosławienie takich związków jest "sprzeczne z prawem naturalnym i prawem Kościoła". Zezwolił natomiast na błogosławienie poszczególnych osób homoseksualnych, bo "błogosławieństwo jest dla wszystkich", choć – jak przyznał –"niektórzy są tym zgorszeni".
Na pytanie dziennikarki, Norah O’Donnell, dlaczego w ubiegłym roku papież zezwolił księżom na błogosławienie związków jednopłciowych, Franciszek stanowczo zaprzeczył: "Nie, nie zezwalałem na błogosławienie związków homoseksualnych". Wyjaśnił, że błogosławienie takich związków jest "sprzeczne z prawem naturalnym i prawem Kościoła". Zezwolił natomiast na błogosławienie poszczególnych osób homoseksualnych, bo "błogosławieństwo jest dla wszystkich", choć – jak przyznał –"niektórzy są tym zgorszeni". Potwierdził też swoje słowa o tym, że sam homoseksualizm nie jest przestępstwem, lecz jest "faktem ludzkim".
Zapytany o "konserwatywnych biskupów w Stanach Zjednoczonych, którzy sprzeciwiają się [jego] wysiłkom na rzecz przemyślenia nauczania i tradycji" Kościoła, Ojciec Święty zauważył, że "konserwatysta to ktoś, kto trzyma się kurczowo" tego, co jest dotychczas i "nie chce patrzeć przed siebie". "To postawa samobójcza. Bo czym innym jest uwzględnienie tradycji, uwzględnienie sytuacji z przeszłości, a czym innym zamknięcie się w kwadracie dogmatyki" – wskazał papież - onet.pl/KAI.
Czy wg pana Sejm X kadencji uchwali możliwość zawarcia związków partnerskich dla osób tej samej płci? - Nie uchwali - poseł PSL Marek Sawicki dla WP.
Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył 10 tys. 913 zł kary na Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop LGBT". Powodem był sposób, w jaki komitet prowadził zbiórkę podpisów. Listy z podpisami pod projektem zakazującym zgromadzeń w sprawie praw osób LGBT leżały bowiem niezabezpieczone w kościele - onet.pl.
Piłkarz Patrick Berg konfrontuje homofoba wykrzykującego antygejowskie obelgi podczas meczu – Outsports
"Avant-Drag!", dokument o greckich drag queen walczących o prawa społeczności LGBT+, zaprasza do nieznanych zakątków Aten i pozwala spojrzeć na Grecję z nowej perspektywy - NOIZZ.
Jake Borelli odejdzie z serialu „Grey’s Anatomy” w przyszłym sezonie – Instinct Magazine.
Hannah Einbinder i Christina Hendricks krytykują homoseksualny Republikanów w kultowej scenie z „Hacks” – Advocate.
Ross Mathews mówi, że przejażdżka Wienermobile z Drew Barrymore była „jak zażycie najdziwniejszego ediblesa na świecie” – EW.
Postać Dakoty Johnson ujawnia się w ekskluzywnym zwiastunie filmu „Am I Ok?” — ze specjalnym nawiązaniem do jej słynnej wymiany zdań z Ellen Degeneres – EW.
Jane Lynch mówi, że Lea Michele „zagrała na Broadwayu w „Funny Girl” w sposób niezwykle udany” – People
Hulu kupuje brytyjskie programy randkowe dla osób queer „I Kissed A Girl” i „I Kissed A Boy” – Deadline.
Cynthia Nixon reaguje na krytyków „And Just Like That” w trakcie kręcenia trzeciego sezonu – Just Jared.
Jada Pinkett Smith, Cynthia Erivo i inne gwiazdy na gali Los Angeles LGBT Center – Just Jared.
Darren Criss ponownie spotyka się z ojcem chrzestnym z „Glee”, Mike'iem O’Malleyem, tuż przed 15. rocznicą serialu – EW.
Aktor Miguel Ángel Silvestre o odrodzeniu serialu ponownie „Sense8”: „Czasami o tym śnię” – Attitude Magazine.
W Tiranie, na dachu budynku biura burmistrza, odbyła się symboliczna ceremonia ślubna dwóch kobiet. Alba Ahmetaj i Edlira Mara chciały zwrócić uwagę na dyskryminację osób LGBTQ+ w Albanii.
"Nasze społeczeństwo jest bardzo patriarchalne i homofobiczne," mówiła Ahmetaj przed ceremonią. "To jest kwestia, która dotyczy tylko nas, dlaczego społeczeństwo miałoby się tu wtrącać?" dodała - queer.pl.
Aida H Dee, założycielka Drag Queen Story Hour UK, została zaatakowana w związku z podejrzeniem przestępstwa z nienawiści na tle homofobicznym w Cardiff, zaledwie kilka godzin po oświadczeniu się swojemu partnerowi - PinkNews.
Trzy lata temu, na platformie Netflix, Colton Underwood publicznie wyemitował dokument "Coming Out Colton". W nim były zawodowy piłkarz i gwiazda „Kawalera” wyruszył w podróż w kierunku akceptacji pogodził się ze swoją przeszłością i zaakceptował swoją rolę w społeczności LGBTQ. Od tego momentu życie Coltona uległo znaczącej zmianie.
Po odnalezieniu miłości z Jordanem C. Brownem, którego poślubił w 2023 roku, Underwood teraz przygotowuje się do nowej roli – roli rodzica. Para ogłosiła, że spodziewają się dziecka.
„Cała podróż była kolejką górską emocji: upokarzająca, ekscytująca i naprawdę otwierająca oczy. Nie mogę być bardziej podekscytowany powitaniem naszego dziecka i możliwością objęcia naszego „tatusia” w zupełnie nowy sposób. Jordan i ja nie możemy się doczekać, aż będziemy mogli przeżyć te wszystkie małe chwile, takie jak przytulanie go, karmienie piersią i przewijanie, ale przede wszystkim jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością pokazania mu, jak bardzo jest już kochany” – powiedział Underwood.
W wywiadzie dla Men's Health, Underwood poruszył temat często uważany za tabu – niepłodność u mężczyzn. „Szkoda, że ktoś nie poinformował mnie o mojej spermie, a także o decyzjach, które podjąłem i ich wpływie na mnie”.
Underwood wyjaśnił, że spędził sześć miesięcy, zażywając hormony, regularnie ćwicząc i unikając wanien z hydromasażem oraz saun. Pod koniec tego okresu zwiększył liczbę plemników i poczuł się gotowy do rozpoczęcia zapłodnienia in vitro (IVF).
Colton Underwood swoją otwartością i determinacją nie tylko przełamał wiele barier, ale także stał się inspiracją dla wielu innych osób. Jego historia jest przykładem, że droga do samopoznania i akceptacji siebie może prowadzić do niespodziewanych i pięknych zmian w życiu. Teraz, jako przyszły ojciec, otwiera nowy rozdział, pełen wyzwań, ale także ogromnej radości i miłości.
Brat Christian Matson, katolicki pustelnik diecezjalny, publicznie ogłosił, że jest transpłciowym mężczyzną, co jest rzadkością w tej oficjalnej funkcji kościelnej. Matson planuje publicznie wyjść jako transpłciowy mężczyzna w niedzielę Zesłania Ducha Świętego w 2024 roku.
W katolicyzmie pustelnik to osoba, która żyje w odosobnieniu, poświęcając swoje życie modlitwie. Matson otrzymał aprobatę swojego lokalnego biskupa, Johna Stowe'a z diecezji Lexington w stanie Kentucky. Złożył swoje śluby jako pustelnik w 2022 roku na okres jednego roku, a w 2023 roku je odnowił.
Jako pustelnik, Matson „spędza połowę dnia na modlitwie, a drugą połowę na pracy” — powiedział w wywiadzie dla Religion News Service. Jest również oblackim zakonu benedyktyńskiego, co oznacza, że poświęca swoje życie modlitwie i służbie Bogu. Pracuje w lokalnym teatrze, gdzie pisze, gra i zajmuje się produkcją. Jego występ w 2023 roku w spektaklu "Every Brilliant Thing" zdobył pochwały za ukazanie tematyki żałoby i odporności.
Matson, który ma teraz 39 lat, przeszedł długą drogę do znalezienia swojego miejsca w Kościele. Wychował się w Kościele Prezbiteriańskim, ale w 2010 roku, cztery lata po swojej tranzycji płci, przeszedł na katolicyzm. Zainteresował się katolicyzmem podczas studiów magisterskich na Loyola University Maryland. „To był mój pierwszy kontakt z katolickim środowiskiem — bardzo przyciągnęło mnie piękno liturgii, ale także jezuickie podejście do edukacji, które polega na trosce o całego człowieka oraz bogata intelektualna tradycja katolickiej edukacji” — powiedział Lexington Herald Leader.
Matson próbował dołączyć do różnych zakonów, ale był odrzucany, mimo że nadal zachowywał wiarę. Prowadził organizację non-profit dla katolików zajmujących się sztuką w Nowym Jorku. Był jednak zaniepokojony wypowiedziami papieża Franciszka i innych przywódców Kościoła przeciwko tranzycji płci. Franciszek, choć czasami progresywny, a czasami nie, wypowiadał się przeciwko „teorii gender”, ale spotykał się prywatnie z osobami transpłciowymi, okazując im ciepło i akceptację.
Przyjaciele Matsona zasugerowali mu skontaktowanie się z biskupem Stowe'em, który był znany z liberalnych poglądów na kwestie LGBTQ+. Matson napisał do biskupa w 2020 roku, otwarcie mówiąc o byciu transpłciowym mężczyzną i dzieląc się swoją wizją wspólnoty artystów oraz pragnieniem życia zakonnego. Stowe odpowiedział szybko i z zachętą. „To była ogromna ulga” — powiedział Matson. „Byłem we łzach. Poczułem, że moja nadzieja odżywa.”
Biskup Stowe wyjaśnił swoją decyzję wspierania Matsona: „Moja gotowość do otwartości na niego wynika z tego, że jest to szczera osoba szukająca sposobu na służenie Kościołowi. Pustelnicy to rzadko stosowana forma życia zakonnego... ale mogą być zarówno mężczyznami, jak i kobietami. Ponieważ pustelnik nie dąży do kapłaństwa ani nie angażuje się w posługę sakramentalną, i ponieważ pustelnik to stosunkowo cicha i odosobniona forma powołania, nie widziałem przeszkód, aby pozwolić mu na to życie.” Stowe wspierał decyzję Matsona o coming oucie.
Matson miał również motywacje polityczne do coming outu. „W naszym kraju, w tym w Kentucky, wprowadzane są liczne prawa oraz publikowane są polityki kościelne, które utrudniają życie osobom transpłciowym i opierają się na błędnych założeniach na ich temat” — powiedział Herald Leader.
Stan „JR” Zerkowski, dyrektor ds. LGBTQ w diecezji Lexington, chwalił Matsona: „Myślę, że brat Christian jest heroiczny — Kościół nie był ani uprzejmy, ani życzliwy dla osób transpłciowych, a on nadal uważa służbę Panu i Kościołowi za coś o wiele większego niż coś, co skłoniłoby większość ludzi do wycofania się. To heroiczna wiara.”
Diecezja Lexington w oświadczeniu dla Newsweek podkreśliła: „Brat Christian od dawna starał się poświęcić swoje życie Chrystusowi w Kościele, żyjąc radami ewangelicznymi ubóstwa, czystości i posłuszeństwa. Jest stale prowadzony przez kompetentnego kierownika duchowego i przeszedł formację w tradycji benedyktyńskiej. Nie dąży do święceń kapłańskich, ale złożył śluby, które pozwalają mu utrzymywać się finansowo, kontynuując pracę w sztuce, oraz prowadzić życie kontemplacyjne w prywatnej pustelni. Biskup John Stowe przyjął jego profesję i jest wdzięczny bratu Christianowi za jego świadectwo uczniostwa, integralności i kontemplacyjnej modlitwy za Kościół.” - The Advocate.
Warszawski sąd uznał, że zatrzymanie Franka Brody 11 listopada 2021 r. było niezasadne, nieprawidłowe i nielegalne. Teraz siostrzeniec byłego premiera Mateusza Morawieckiego zamierza pozwać Skarb Państwa i domagać się zadośćuczynienia. Nie myślę o kwocie. W tej sprawie nie chodzi o pieniądze, tylko o symboliczną sprawiedliwość, która będzie przesłaniem dla innych policjantów, że ich działania nie są bezkarne – wyjaśnia - onet.pl.
Zawodnik AS Monaco Mohamed Camara nie zgodził się na wzięcie udziału w kampanii przeciw homofobii. Malijczyk podczas meczu z Nantes (4:0) nie stanął do grupowego zdjęcia przy banerze wyrażającym sprzeciw wobec homofobii, zakleił plastrem znajdujące się na koszulce hasło antyhomofobicznej kampanii oraz zamazał logo Ligue 1 w kolorze tęczy. Francuska minister sportu żąda surowej kary wobec piłkarza - futbolnews.pl.
W zeszłym tygodniu w stolicy Peru, Limie, odbyły się protesty społeczności LGBTQ przeciwko nowemu rozporządzeniu Ministerstwa Zdrowia, które określa osoby transpłciowe jako mające "problemy zdrowiem psychicznym". Decyzja ta stoi w sprzeczności z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Dekret najwyższy, podpisany przez prezydent Peru, Dinę Boluarte, i opublikowany 10 maja, zaktualizował listę Ministerstwa Zdrowia dotyczącą ubezpieczanych zaburzeń zdrowia psychicznego, włączając w nią takie terminy jak „transseksualizm”, „zaburzenia tożsamości płciowej” i „transwestytyzm”.
W 2019 roku WHO zmieniła swoje definicje dotyczące zdrowia związanego z tożsamością płciową, przenosząc warunki „niezgodności płci” z kategorii „zaburzeń psychicznych i behawioralnych” do „stanów związanych ze zdrowiem seksualnym”. „To odzwierciedla aktualną wiedzę, że tożsamości związane z osobami transpłciowymi i różnorodnością płciową nie są stanami chorobowymi, a ich klasyfikowanie jako takich może powodować ogromne stygmatyzowanie” – czytamy w wytycznych WHO.
11 maja Ministerstwo Zdrowia Peru wydało oświadczenie, w którym utrzymuje, że aktualizacja jest konieczna, aby zapewnić kompleksowe interwencje w zakresie zdrowia psychicznego. „Ministerstwo potwierdza swoje stanowisko, że różnorodność płciowa i seksualna nie są chorobami” – stwierdzono w oświadczeniu. „W tym kontekście wyrażamy nasz szacunek dla tożsamości płciowych oraz odrzucenie stygmatyzacji różnorodności seksualnej w kraju.”
Kolektyw ponad 60 krajowych organizacji LGBTQ zorganizował protest w piątek przed siedzibą ministerstwa w Limie. Protest zbiegł się z Międzynarodowym Dniem Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii, obchodzonym corocznie 17 maja.
Organizacje w swoim wspólnym oświadczeniu stwierdziły, że dekret utrwala „archaiczną wizję”, która czyni osoby transpłciowe celami agresji. „To rozporządzenie jest krokiem wstecz w walce o prawa osób LGBTQ i zwiększa ryzyko stygmatyzacji oraz przemocy wobec osób transpłciowych” – dodano.
Protestujący domagali się natychmiastowego wycofania rozporządzenia oraz respektowania międzynarodowych standardów dotyczących praw człowieka i zdrowia osób transpłciowych. „Rząd powinien dążyć do ochrony i wspierania naszych praw, a nie do ich ograniczania” – powiedział jeden z uczestników protestu.
Wzmacnianie więzi małżeńskich, duszpasterstwo osób o skłonnościach homoseksualnych i przestroga przed internetowymi kursami przedmałżeńskimi – to niektóre tematy wiosennej sesji Duszpasterstwa Rodzin. Dwudniowe spotkanie księży i świeckich zaangażowanych w propagowanie chrześcijańskiej wizji rodziny zakończyło się 22 maja w Konstancinie pod Warszawą.
O towarzyszeniu osobom o skłonnościach homoseksualnych i ich rodzinom mówił o. Wit Chlondowski OFM. Przywołał doświadczenia założonego przed 40 laty w USA międzynarodowego apostolatu Courage. Skupia on mężczyzn i kobiety doświadczających pociągu do osób tej samej płci, którzy podjęli walkę o czystość. Z kolei EnCourage jest apostolatem, który zapewnia opiekę duszpasterską rodzinom i przyjaciołom osób, które doświadczają pociągu do osób tej samej płci i/lub niezgodności płci.
“Moim marzeniem jest, aby w każdym większym mieście był duszpasterz, który towarzyszyłby osobom o skłonnościach homoseksualnych oraz ich rodzinom” – wyznał franciszkanin. Przyznał, że osoby o takich skłonnościach słyszą niekiedy w Kościele “wiele głupot”, jak ta skierowana do pewnej kobiety: “zacznij się oglądać za mężczyznami to ci przejdzie”. Tymczasem, jak dodał, skłonności homoseksualne raczej się nie zmieniają, chodzi zaś o towarzyszenie tym osobom, by mogły żyć w zgodzie z nauczaniem Kościoła na temat ludzkiej seksualności - KAI.
Według agencji informacyjnej Reuters indonezyjski parlament planuje reformę prawa nadawczego, która m.in. zakaże dziennikarstwa śledczego i „treści LGBTQ”. W szczególności wszystkie treści „zawierające negatywne zachowania lub negatywny styl życia, które mogą potencjalnie wyrządzić szkodę społeczeństwu” zostaną w przyszłości zakazane w telewizji i wszystkich platformach streamingowych - queer.de.
W Kosowie toczy się dyskusja na temat legalizacji związków partnerskich osób tej samej płci. Mimo zapowiedzi premiera nic nie wskazuje na to, by parlament zagłosował nad zmianą prawa jeszcze w tym miesiącu. Premier próbuje przekonać opozycję do głosowania za. Stawką ma być obietnica rozpisania przedterminowych wyborów - TVN24.
Konserwatywne poglądy PSL powodują, że ustawa o związkach partnerskich może nie zostać uchwalona nigdy. Partia Władysława Kosiniaka-Kamysza odgrywa rolę hamulcowego w tej kwestii, przypominając nowe wcielenie Solidarnej Polski. Wybory do Europarlamentu to dla polityków okazja, by zadać sobie kluczowe pytanie: czy da się godzić łamanie praw człowieka z deklarowanym przywiązaniem do europejskich wartości? - goniec.pl.
Michał Kassin i Jakub Pursa skradli show na tegorocznym Pink Party, debiutując jako para na ściance. W świetle reflektorów tancerze wyjawili, co skłoniło ich do utrzymywania związku w tajemnicy przez tak długi czas. Rozmowa zeszła również na temat planów ślubnych oraz rodzicielskich aspiracji.
Chciałem zaczekać, aż skończy się program, bo wiadomo, że to jest temat kontrowersyjny, nie każdy jest tolerancyjny i nie wiedziałem, jak to może wpłynąć na odbiór nas, jako uczestników "Tańca z Gwiazdami" - dodał tancerz.
Michał przyznał, że poczuł ulgę, jak już wieść o tym, że jest w związku z Kubą, została ogłoszona. Co więcej, jego rodzina jest bardzo wspierająca i już dopytuje, kiedy pozna jego wybranka.
Czy panowie mieszkają razem? Okazuje się, że jeszcze nie. Ja uważam, że takie zbyt wczesne zamieszkanie razem to jest idealny przepis na to, żeby szybko zrujnować związek. Wydaje mi się, że ten czas takiej tęsknoty, randkowania, bycia też osobno, jest tak ważny jak ten wspólny - tłumaczył Pursa - pudelek.pl
Dwyane Wade i jego transpłciowa córka Zaya uruchamiają nowy zasób dla młodzieży trans i ich rodzin -Advocate.
Khloe Kardashian i rodzina krytykują Caitlyn Jenner za udział w szczerym dokumencie 'House of Kardashian' - Just Jared.
Policja w Nowym Jorku ogłosiła w czwartek, że aresztowano 13-letniego chłopca w związku z podejrzeniem o przestępstwo z nienawiści w Brooklynie. Druga osoba jest nadal poszukiwana w związku z brutalnym atakiem z użyciem rury. Jeden z domniemanych napastników uciekł z miejsca zdarzenia na dziecięcej hulajnodze - The Advocate.
Mianowany przez Donalda Trumpa sędzia federalny w Alabamie zagroził więzieniem kilku prominentnym prawnikom zajmującym się prawami obywatelskimi LGBTQ + - The Advocate.
Ekspertyza Tomasza Raczka w kinematografii jest znana i doceniania już od wielu lat - przed jednym z najbardziej znanych polskich krytyków filmowych ten świat nie ma nic do ukrycia. Jego życie prywatne zaś jest pełne nieoczywistych faktów. Przed laty media huczały, gdy zdecydował się na coming out i przedstawił światu swojego partnera. Od tamtego czasu minęły już prawie dwie dekady - jak dziś wygląda życie Tomasza Raczka? Okazuje się, że nie może narzekać na nudę - viva.pl.
Doświadczenie tranzycji dotyczy nas wszystkich, bo wszyscy tranzycje przechodzimy – mówi Anu Czerwiński, dokumentalista, twórca wideo, aktywista, który przy wchodzącym właśnie do kin filmie „Kobieta z…” pracował jako asystent reżyserów i koordynator do spraw transpłciowości, a także w nim wystąpił - zwierciadlo.pl.
Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall opowiada m.in. o działaniach na rzecz zdrowia psychicznego i seksualnego społeczności LGBTQ+ i o szansie na poprawę jej sytuacji za sprawą nowego rządu i planowanej ustawy o związkach partnerskich - kulturaupodstaw.pl.
Jenna Robinson i Zoe Clifton z programu "Married At First Sight" planują wziąć ślub cywilny, mówiąc, że „to lesbijskie baśniowe marzenie, które się spełnia”.
W rozmowie z The GuardianThe Guardian na temat małżeństw w reality TV para powiedziała, że są nadal razem i planują uczynić swoje małżeństwo z MAFS – które nie jest prawnie wiążące – oficjalnym.
Fran Lebowitz broni praw osób transpłciowych, mówiąc, że dotyczą one „nikogo” poza zaangażowanymi: „Dlaczego cię to obchodzi?” - Attitude.
Taylor Zakhar Perez opowiada o nagości i odgrywaniu ról LGBTQ+ - Instinct Magazine.
Ross Matthews ujawnia gwiazdy „RuPaul’s Drag Race”, które jego zdaniem powinny powrócić do programu jako jurorzy - Just Jared.
Pedro Pascal otwiera się na temat swojej przyjaźni z Omarem Apollo - Queerty.
Uznany australijski komik Josh Thomas jest znanym nazwiskiem od czasu, gdy jego przełomowy serial „Please Like Me” zadebiutował dekadę temu. Teraz przygotowuje się do nowego wyzwania: udziału w drugiej edycji programu Taskmaster Australia.
W wywiadzie z Michaelem Jamesem dla The Star Observer Josh podzielił się swoimi przemyśleniami na temat kariery, procesu twórczego oraz ekscytacji związanej z dołączeniem do popularnego programu.
Ministra ds. równości Katarzyna Kotula przed rozpoczęciem Trójmiejskiego Marszu Równości podkreśliła, że trwają prace nad zmianą ustawy o mowie nienawiści. Zaznaczyła, że dzisiaj trzeba zrobić wszystko, żeby społeczności LGBT zagwarantować poczucie bezpieczeństwa - PAP.
Grupa radnych wrocławskiej Rady Miejskiej proponuje, by na okres jednego miesiąca przed Ratuszem zawisła tęczowa flaga. Robert Suligowski - jeden z radnych - podkreśla bowiem, że czerwiec to miesiąc dumy osób LGBTQ+ - Radio Zet.
„Czuję się podwójnie ukarana. Jedno to tragedia, która mnie spotkała. Drugie, odebranie godności i sprawstwa" – mówi Kamila, która straciła żonę. Rodzina zmarłej i polskie urzędy traktują ją jak obcą - Oko Press.
Jestem osobą niebinarną, queerową, urodziłem dziecko, samodzielnie wychowuję syna z niepełnosprawnością - mówi Anna Przybysz-Smarzyński. Wrocławska aktywistka prowadzi warsztaty asertywności i samoobrony dla kobiet, działa antydyskryminacyjnie, prowadzi warsztaty edukacji seksualnej skierowane do osób z niepełnosprawnościami. Od 15 lat współorganizuje Wrocławski Marsz Równości. Kilka miesięcy temu została Wrocławianką Roku w kategorii Równość.
Używa zaimków ona/on. Na zmianę. Można do niego mówić zarówno jak do kobiety, jak i do mężczyzny. - W dzieciństwie miałem ciało dziewczyny, ale byłem chłopcem. Wyglądałem jak gej. Gdy szedłem po ulicy bez moich kumpli, często musiałem uciekać. Kilka razy oberwałem. Wtedy były inne czasy. Ta moja droga była straszna. Nie mogłam znaleźć dla siebie miejsca. W liceum schowałem się za ciałem kobiety, zapuściłem włosy; ubierałem się jak hippis lub punk: glany, spodnie, duży sweter. Tak było bezpieczniej. Uległem temu, żeby dopasować się do norm społecznych. Bo to było wygodne. Zobaczyłem, że życie jest wtedy łatwiejsze, bo nie mam ciągle awantur, problemów, nie muszę się chować, nie muszę się bać. Bycie osobą heteroseksualną jest bardzo wygodne. Bardzo chciałem tak żyć i robiłem wszystko, żeby tak było - opowiada Anna Przybysz-Smarzyński (...) - Radio Tok FM.
Wyobraźcie sobie sytuację, że jesteście niewpuszczani do pokoju własnego dziecka, tylko dlatego, że prawo was nie rozpoznaje - mówiła w TOK FM dr Anna Strzałkowska z Fundacji Tęczowe Rodziny. Wychowanie dzieci przez pary jednopłciowe w Polsce to codzienne zmaganie się z problemami. - Polska cały czas łamie prawo - podkreśliła rozmówczyni Anny Piekutowskiej.
Z jednej strony niczym się nie różnią, bo miłość do dziecka jest taka sama. Wielka, czasami trudna. Jednocześnie kontekst, w jakim wychowujemy nasze dzieci, jest niesprzyjającym. Bardzo dużo trudności tęczowe rodziny mają w codziennym życiu. Są one związane z niemożnością reprezentowania swojego dziecka w placówkach oświatowych, medycznych - jeśli nie jest się rodzicem biologicznym - odpowiedziała gościni niedzielnego "Poranka Radia TOK FM".
Jak dodała, można wskazać dwa źródła tych trudności. Pierwszym jest brak w Polsce regulacji prawnych, które uwzględniają istnienie tęczowych rodzin. - Z drugiej strony ogromnym kłopotem jest bardzo niska świadomość społeczna oraz brak wiedzy profesjonalistów, praktyków odnośnie naszej społeczności. Brak regulacji powoduje liczne trudności w życiu społecznym. Na przykład to, że faktyczny rodzic (wychowujący od lat dziecko) nie jest w stanie wypełniać swojej funkcji w jakiejkolwiek instytucji, bo nie jest w stanie reprezentować dziecka. Proszę sobie wyobrazić sytuację, w której dziecko jest zabierane przez pogotowie i rodzic musi się przedzierać przez pytania: "Ale kim pani jest?". Doświadczyłam tych sytuacji osobiście - mówiła Strzałkowska - Radio Tok FM.
Podczas wystąpienia w Otwocku Jarosław Kaczyński po raz kolejny "popisał się" homofobicznymi słowami. Tym razem uderzył w pary gejowskie, które chcą wspólnie wychowywać dzieci.
Dzisiaj za powiedzenie oczywistości takiej jak np., że z pary dwóch mężczyzn nie może być dzieci, można wylądować w więzieniu. To są absurdy, szaleństwa, ale tak tam jest. A przecież próbują nam to wprowadzić w Polsce, jest gotowa ustawa o mowie nienawiści, a to takie ustawy dają podstawę do represjonowania za mówienie oczywistych prawd – twierdził.' - Na Temat.
Zasadzki, ataki w Internecie, wzrost transfobii: 13% wzrost liczby przestępstw przeciwko LGBT+ odnotowany przez policję i żandarmerię francuską w 2023 r. potwierdza, w oczach stowarzyszeń, „niezwykle niepokojący” klimat we Francji - komitid.fr.
Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV - Najstarszy program LGBT w sieci kablowej amerykańskiej pierwszy raz nadawano 1985.
Pride Today - wieści LGBT The Advocate
Queer News Tonight
Q-mmunity Network News (QNN) – Wiadomości LGBTQ z Australii
Geje chcą nas zabić pytania o związki partnerskie i o paradzie równości, podcast Mateusza i Piotra.
W ostatnich dniach Peacock wypuścił zwiastun „Queer Planet”, filmu dokumentalnego, który przedstawia różnorodne zachowania seksualne i płciowe w świecie zwierząt. Narrator Andrew Rannells wprowadza widzów w fascynujący świat „pingwinów homoseksualnych”, „lwów biseksualnych” i „błazenków zmieniających płeć”. Ten unikalny dokument jest jednym z pierwszych, który w tak szeroki sposób ukazuje queerowe zachowania w królestwie zwierząt, kontynuując tradycję rozpoczętą przez książkę „Out in Nature: Homoseksualne zachowanie w królestwie zwierząt”, wydaną w 2001 roku.
W tym odcinku "Epicly Later’d" spotykamy się z Chandlerem Burtonem. Poznajemy jego trudną przeszłość, proces coming outu oraz dowiadujemy się, dlaczego jazda na deskorolce w drag daje mu supermoce.
Miesiąc Dumy zbliża się wielkimi krokami, a przed PrideFest w Milwaukee, który odbędzie się w dniach 6-8 czerwca, pojawiło się nowe ostrzeżenie. FBI i Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego wydały alert terrorystyczny dotyczący osób LGBTQ+.
Zbliża się miesiąc Dumy, a Los Angeles szykuje się do huczne obchody. Los Angeles LGBT Center zorganizowało coroczną galę, która celebruje niezachwiane zaangażowanie i niezwykłe osiągnięcia liderów oraz działaczy LGBTQ+.
Laureatka nagrody Emmy, Sarah Paulson, gra w hitowej sztuce i właśnie jej portret został zawieszony w legendarnym broadwayowskim lokalu Sardi’s.
Gość Poranka TVP Info - Robert Biedroń o taśmach ziobrystów: całkowita degenaracja i świństwo
Biseksualny hymn Lil Nas X i Camilii Cabello jest tak gorący, że sprawił, iż Lil Nas X ponownie przemyślał swoją seksualność - Queerty
Czy Bóg kocha ludzi homoseksualnych? Ilu gejów jest wśród kleru? Dlaczego Kościół ma problem z ludźmi o homoseksualnej orientacji i dlaczego uznał, że trzeba ich atakować? Rozmowa Magdaleny Rigamonti z Marcinem Dzierżanowskim, publicystą, katolikiem i zdeklarowanym gejem.
Geje chcą mnie zabić - podcast - Kiedy związki partnerskie? O co chodzi? Czy powinniśmy się martwić? Kto szkodzi tej sprawie? Jakie są dalsze losy związków partnerskich? Co możemy zrobić? O tym rozmawiamy z gośćmi - Hubertem Sobeckim ze stowarzyszenia Miłość nie wyklucza oraz Magdą Dropek - z Fundacji Równość.org.pl i Stowarzyszenia Queerowy Maj, od 3 miesięcy doradczynią Ministry ds. Równości w tematach LGBT+.
Colton i Jordan we współpracy z Men's Health mają do przekazania wielkie, ekscytujące wieści w najnowszym odcinku podcastu... Czas na TACIERZYŃSTWO i nie mogą się doczekać, aby rozpocząć tę podróż razem z Wami.
Husband and Husband
Tommy i Peter - czeskie małżeństwo
Vlog dwóch ojców - PJ i Thomas
McHusbands - dwóch tatusiów
Influencer gejowski Joel Wood
Andrzej "Piasek" Piaseczny - na Polsat Hit Festiwal 2024
Zwyciężczyni RuPaul's Drag Race i światowej sławy drag queen Nymphia Wind została zaproszona do występu oraz spotkania z prezydent Tsai Ing-wen w biurze prezydenckim na Tajwanie.
Sytuacja osób LGBTQ w Polsce - Rozmowa z Darius Rose i psychologiem Bartłomiejem Borysem.
20 lat małżeństw jednopłciowych w Massachusetts - Miasta w całym stanie świętowały przełomowy moment, który zmienił postrzeganie par jednopłciowych w świetle prawa.
Jennifer i Kristin Seaton-Rambo, pierwsza para jednopłciowa, która otrzymała licencję małżeńską w Arkansas, reflektują nad postępem stanu dziesięć lat później.
Pięć lat temu Tajwan stał się pierwszym krajem w Azji, który zalegalizował małżeństwa jednopłciowe. To przełomowe ustawodawstwo zmieniło sposób, w jaki mieszkańcy kraju myślą o społeczności LGBTQ+ i pozwoliło parom queerowym, takim jak Osan i Basagala, rozwijać się.
Na dachu biura burmistrza w stolicy Albanii, Tiranie, lesbijki Alba Ahmetaj i Edlira Mara odbyły nieoficjalną ceremonię ślubną, będącą symbolicznym krokiem, który, jak mają nadzieję, przyczyni się do promowania praw osób LGBT+ w konserwatywnym kraju Bałkanów.
Rada w zachodnim Sydney zagłosowała za przywróceniem książek o rodzicielstwie jednopłciowym do swoich bibliotek po ich kontrowersyjnym zakazaniu na początku tego miesiąca. Selvi, wraz z założycielką wydawnictwa Vaaranam Children's Books, Vanithą Veerasamy, komentuje tę decyzję w wyjaśnieniu. - Rada Miasta Cumberland
Konserwatyści są wstrząśnięci informacją, że FBI otrzymało zezwolenie na użycie siły podczas nalotu na Mar-a-Lago w poszukiwaniu tajnych dokumentów, kampania prezydenta Bidena zatrudnia menedżera strony z memami, aby pomóc mu dotrzeć do młodych ludzi, nowy dokumentalny film o zachowaniach queerowych w świecie zwierząt wywołuje kontrowersje.
Don Latondress, który jest pierwszym w Kanadzie trenerem absolwentów 2SLGBTQ+, stanowisko utworzone przez Simcoe County District School Board, omawia, w jaki sposób wspiera uczniów, aby byli cenieni, wysłuchani i szanowani.
Z początkiem miesiąca czerwca, gdy rozpoczyna się Miesiąc Dumy, niektóre sklepy Target i inne punkty sprzedaży nie będą wyświetlać produktów związanych z LGBTQ+. Prezes Pink Media, Matt Skallerud, mówi w programie "On Balance", że Target i Bud Light doświadczyły „podwójnego bojkotu” w zeszłym roku: Przeciwnicy trzymali się z daleka, aby protestować przeciwko stanowiskom firm na rzecz praw osób LGBT+, a następnie społeczność LGBTQ+ zbojkotowała je za ograniczenie wyświetlania produktów związanych z Dumą.
Proklamacja została przesłana przez Yakima Pride w celu ogłoszenia czerwca 2024 roku jako miesiąca Dumy w dniu 8 maja.
Modelka transpłciowa Carmen Carrera sprzeciwia się nowemu projektowi ustawy w Peru, który oficjalnie klasyfikuje osoby transpłciowe jako "chorych psychicznie".
Setki protestujących w stolicy Peru maszerowały, domagając się wycofania nowego prawa, które opisuje osoby transpłciowe, między innymi, jako chore psychicznie.
Robert Jensen argumentuje, że uważa ideologię transpłciowości za „antyfeministyczną i intelektualnie niespójną”.
Rodzice są zaniepokojeni polityką dotyczącą osób transpłciowych.
Demokraci w Kalifornii sprzeciwiają się polityce powiadamiania o osobach transpłciowych w szkołach. W środę został wprowadzony projekt ustawy, który miałby zakazać takich polityk.
Ostatni weekend w Brukseli był pełen kolorów, miłości i dumy! Bruksela Pride przyciągnęła do stolicy dziesiątki tysięcy demonstrantów, którzy wspólnie świętowali różnorodność, równość i akceptację. To nie tylko wydarzenie, to manifestacja siły i determinacji społeczności LGBTQ+, walczącej o swoje prawa i godność. Ale to także sygnał, że w Brukseli i na całym świecie coraz więcej osób opowiada się za otwartością i tolerancją. Wielkie brawa dla wszystkich uczestników i organizatorów za tak inspirujące wydarzenie.
Relacja Wiary i Tęczy z IX Trójmiejskiego Marszu Równości - 25 maja 2024 r.
KOD Pomorze- Marsz Równości - Gdańsk
Społeczność LGBT zorganizowała w Tiranie paradę równości pod hasłem „Każdy kolor, jedna rodzina”, podczas której potępiono mowę nienawiści.
Wrocławska grupa Fundacji Wiara i Tęcza uczestniczyła w czwartek, wraz z innymi wrocławskimi organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz społeczności LGBTQ+, w spotkaniu z Prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem.
Marsz równości tysiące ludzi świętuje na ulicach miasta Monterrey Meksyk
Dlaczego wolność Britney Spears ma tak duże znaczenie dla queerowych fanów
Społeczność 2SLGBTQ+ w Toronto rozpoczęła Miesiąc Dumy wcześniej, odsłaniając tęczową drogę na Hanlan's Point, miejscu o historycznym znaczeniu dla tych, którzy nadal walczą o równość.
Lady Gaga o prawach osób transpłciowych na premierze filmu Chromatica Ball
Tysiące Polaków zebrało się w sobotę w Gdańsku na dorocznym marszu równości, a wielu z nich wzywało rząd do większego wsparcia praw osób LGBTQ+, w tym do spełnienia obietnicy uchwalenia ustawy o związkach partnerskich osób tej samej płci.
Poza słynnymi kanałami, rowerami, kawiarniami i Dzielnicą Czerwonych Latarni w Amsterdamie kryje się głębsza opowieść o tym, jak to jest dorastać i być młodym w stolicy Holandii. Poznaj Cosmo, 19-letniego studenta i rodowitego mieszkańca Amsterdamu, który dzieli się swoim spojrzeniem na życie w mieście: jak spędza wolny czas, porusza się po mieście i jak Amsterdam go ukształtował.
Parada równości CSD Düsseldorfie - Hasłem przewodnim było „Czerwona kartka przeciwko… homofobii, transfobii, rasizmowi i wszelkim innym formom ucisku” - queer.de
Parada równości CSD Wiesbaden odbyła stolicy kraju związkowego Hesja
Monachium „To niedorzeczne!” Prostota w różnorodności? Organizator CSD wyklucza prawicową partie CSU z parady Christopher Street Day (CSD) w Monachium wycofał zaproszenie frakcji rady miejskiej CSU na paradę, która odbędzie się 22 lipca. Odmowę rejestracji CSU organizatorzy uzasadniają zasadniczym podejściem państwowej CSU do queerowego życia i zakazem płci Södera. CSU określiło tę decyzję jako przynoszącą efekt przeciwny do zamierzonego. Niezależny dziennikarz Reinhard Mohr krytykuje wykluczenie jako przejaw braku tolerancji i różnorodności ze strony organizatorów CSD.
Parlament Iraku przyjął ustawę zakazującą osobom być w związkach tej samej płci. Zgodnie z tą ustawą skazanym może grozić kara pozbawienia wolności do 15 lat. Osobom transpłciowym może grozić kara do trzech lat więzienia
— Atlas Nienawiści | Atlas of Hate ✨🦋| 🇺🇦🏳️🌈 (@AtlasNienawisci) May 21, 2024
Dlaczego zdecydowałem się wziąć udział w nabożeństwie z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii oraz je współprowadzić?https://t.co/aFayGJQ1JFpic.twitter.com/AbnTXJY7eB
— Fundacja Wiara i Tęcza (@WiaraTecza) May 21, 2024
Im Wahlkampf hatte der polnische Ministerpräsident Donald Tusk die Einführung von Lebenspartnerschaften innerhalb von 100 Tagen versprochen. Eine Online-Kampagne erinnert daran, dass bis heute nichts passiert ist https://t.co/ggTfihI0c4
"– Tak, wybraliśmy na wójta zdeklarowanego geja. Tak, jest też zdeklarowanym ateistą. Tak, w gminie Puck, gdzie w ostatnich wyborach parlamentarnych drugie miejsce miał PiS – mówi Katarzyna Wiśniewska, przedsiębiorczyni ze Swarzewa."https://t.co/npdL4tbeTH
Tęczowa Matka Boża z Jasnej Góry nie obraża. Adam Bodnar wycofał skargę nadzwyczajną wniesioną przez Zbigniewa Ziobro https://t.co/m5mcM4tym8
— Bartosz T. Wieliński 🇵🇱🇪🇺🇺🇦 (@Bart_Wielinski) May 21, 2024
Krótka relacja 17 maja, w Warszawie odbyło się II Ekumeniczne Nabożeństwo IDAHOBIT. Po raz kolejny odprawiono je w Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie, który jest najgościnniejszą dla tęczowej społeczności warszawską parafią.https://t.co/EQWarIoHkn
— Fundacja Wiara i Tęcza (@WiaraTecza) May 22, 2024
Prawie połowa uczniów szkół średnich ma myśli samobójcze. "Punkt zwrotny" ma być początkiem zmian #wyborczahttps://t.co/FH1Maq4Mcw
— Gazeta Wyborcza.pl (@gazeta_wyborcza) May 22, 2024
Tęcza nie obraża - Prokurator Generalny wycofał skargę nadzwyczajną w sprawie dotyczącej obrazy uczuć religijnych podczas marszu równości w Częstochowie.https://t.co/4b3wfPfyg0
Ordo Iuris chce od sądu w Częstochowie surowszego wyroku dla Babci Kasi i uniewinnienia kierowcy homofobusa #wyborczahttps://t.co/h94LBxnVzD
— Gazeta Wyborcza.pl (@gazeta_wyborcza) May 22, 2024
Obchodzimy Dzień Harveya Milka, święto odwagi, autentyczności i równości. Milk był pionierem, który walczył o prawa osób LGBTQ i inspirował ludzi do życia w otwartości i dumie. Pamiętajmy o jego dziedzictwie i kontynuujmy walkę o miłość, akceptację i sprawiedliwość dla wszystkich pic.twitter.com/3zI5ygaUe1
Europoseł PiS G.Tobiszowski głosował w 2021 przeciwko rezolucji PE wzywającej państwa członkowskie UE do uznawania małżeństw jednopłciowych i związków partnerskich osób tej samej płci, czyli do pełnego korzystania ze swoich praw.
— Fundacja Wiara i Tęcza (@WiaraTecza) May 24, 2024
Wiceprezydentka Gdańska Monika Chabior zaprasza do skorzystania z tęczowej "9" oraz oczywiście do udziału w IX Trójmiejskim Marszu Równości - już w sobotę, 25 maja o 16.00!https://t.co/V9ppROogD7
2 Marsz równości Jelenia Góra - Będziemy żądać równości dla wszystkich, bez względu na to kogo kochają, jakiej płci się czują, jak chcą wyglądać, czy są pełnosprawni czy nie. https://t.co/i8hgKw6XeNpic.twitter.com/kMQBmBY7S4
— Gazeta Wyborcza.pl (@gazeta_wyborcza) May 25, 2024
Trójmiasto! Dziękujemy! 🏳️🌈
Byliśmy, jesteśmy i będziemy z Wami, bo miłość to miłość i każda osoba, niezależnie kim jest, ile ma lat, czym się zajmuje, w co wierzy - musi mieć równe prawa! #EuropaDlaCiebiepic.twitter.com/PaH3ZA0Jc3
W sobotę, 25 maja 2024 r., przez centrum Gdańska przeszedł marsz równości. 🌈https://t.co/BIfaAn7biB
— Fundacja Wiara i Tęcza (@WiaraTecza) May 25, 2024
Tych, którzy chcą równości jest coraz więcej, w przeciwieństwie do tych, którzy ją chcą blokować. Ale jedno jest pewne - nikt nas nie zatrzyma! ❤️🏳️🌈✌🏻 pic.twitter.com/ZMimXb51Wr
W sobotę 25 maja 2024 r. przez centrum Gdańska przeszedł IX Trójmiejski Marsz Równości – ponad 2 tysiące osób. Na jego czele szły prezydentki miast Trójmiasta.https://t.co/2I65szpNSjpic.twitter.com/vFmiR5Q0Dm
— Fundacja Wiara i Tęcza (@WiaraTecza) May 25, 2024
— Wojciech Karpieszuk🌈 (@WKarpieszuk) May 25, 2024
Trójmiasto! Dziękujemy! 🏳️🌈
Byliśmy, jesteśmy i będziemy z Wami, bo miłość to miłość i każda osoba, niezależnie kim jest, ile ma lat, czym się zajmuje, w co wierzy - musi mieć równe prawa! #EuropaDlaCiebiepic.twitter.com/PaH3ZA0Jc3
Wrocławska grupa Fundacji Wiara i Tęcza uczestniczyła w czwartek, wraz z innymi wrocławskimi organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz społeczności LGBTQ+, w spotkaniu z Prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem.https://t.co/S5NbkHsrm7pic.twitter.com/JVypRvDPp7
— Fundacja Wiara i Tęcza (@WiaraTecza) May 26, 2024
Z okazji Dnia Matki chcielibyśmy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia! Jesteście niesamowite, silne i pełne miłości. Wasza odwaga, bycie sobą i wsparcie, które okazujecie swoim dzieciom oraz całej społeczności LGBT+, są nieocenione. pic.twitter.com/j6OXjPa3WZ
— Fundacja Wiara i Tęcza (@WiaraTecza) May 26, 2024
Nie wszyscy mogą dziś zadzwonić do mamy. Ucieczki z domów, przemoc, alkoholizm, śmierć. Pamiętajcie dziś o nich. Razem z szopami przytulamy was ❤️ pic.twitter.com/b72yURRo2M