Dokładnie rok temu obudziłyśmy się w świecie, w którym Rosja rozpoczęła otwartą wojnę z Ukrainą — eskalując trwający już od lat konflikt.
Przez ten rok pozostawałyśmy solidarni i solidarne z Ukrainą - my, Miłość, ale też my, nasz kraj. 365 dni wojny przyniosło ogrom działań pomocowych i wyrazów wsparcia, ale też ogrom aktów przemocy ze strony Rosji, które wciąż mają miejsce w wielu miejscach w Ukrainie. I chociaż może w mediach nie słychać już o niej tak często — to ta wojna wciąż trwa. Ukraina i jej ludzie wciąż potrzebują naszego wsparcia — rzeczowego, finansowego, zapewnienia schronienia, słów solidarności i pamięci.
Rok temu wielkie mocarstwo napadło na drugi kraj przecząc wszelkim wartościom, w które wierzymy: pokojowi, równości, akceptacji, różnorodności. Wojna w Ukrainie dotknęła wiele i wielu z nas, także w Miłości. Dlatego dzisiaj, oprócz wyrazów solidarności i życzeń rychłego zwycięstwa dla Ukrainy, chcemy też podzielić się z Wami kilkoma wspomnieniami zespołu Miłości z ostatnich 365 dni tej okrutnej wojny.
Idzie: Dzień wybuchu wojny wydawał się być zupełnie zwykłym dniem, one zazwyczaj takie są: piękne słońce, coroczne memy o Tłustym Czwartku, lekki mróz szczypiący w nos podczas porannego spaceru z moim psem. Nagle wiadomości z każdej ze stron Internetu: wojna, wybuchy, rakiety, zaatakowali dziś w nocy. Pierwsza myśl: to nie dzieje się naprawdę. Druga? W rzeczywistości było ich kilkadziesiąt: czy Kijów stoi, co z rodziną w Winnicy, czy mi też grozi niebezpieczeństwo, jak mogę pomóc, gdzie uciekać, jeśli wojna dotrze też do Polski. W kolejnych miesiącach patrzyłom jak miejsca, z którymi wiążą się moje najpiękniejsze wspomnienia, znaczone są pociskami. Wierzę, że Ukraina zwycięży i zachowa swoją wolność - ale w idealnym świecie nigdy nie powinna musieć o nią walczyć.
Hubert: O wybuchu wojny dowiedziałem się, gdy wracałem z urlopu. Na lotnisku, wśród ludzi mówiących w innych językach, wydawała się bardzo odległa. Po lądowaniu na warszawskim Okęciu nagle stała się boleśnie realna. Język tworzy w głowie dystans równie skutecznie jak liczba kilometrów dzieląca nas od spadającej bomby. Pierwsze myśli: przecież wojny miało już nie być, miała zostać w opowieściach i nawykach babci, która do końca życia magazynowała w kuchni mąkę i cukier. Miała być gdzieś daleko, a nie w uprzywilejowanej Europie. Kolejne to były już pytania o to, co właściwie możemy zrobić, jak i komu pomóc.
Olkson: Pamiętam nieprzespaną noc z 23 na 24 lutego, bo moja Wiktoria jest dziennikarką i awaryjny, wojenny dyżur przedłużył się jej do rana. Cała ta noc, pewnie właśnie dlatego, że była nocą, była dla mnie trochę nierzeczywista, nie pamiętam nawet emocji, tylko całkowite odrealnienie i świadomość, że kiedy w końcu zasnę, to po obudzeniu się nie będę w tym samym świecie, w którym kończyłam poprzedni dzień.
Oktawiusz: Śledziłem do późna informacje o sytuacji na granicy Ukrainy. Kończyliśmy właśnie urlop na Wyspach Kanaryjskich. Wlepiałem oczy w ekran telefonu z trasą na żywo lotu siatkarzy Motoru Zaporoże z Kielc. To był ostatni lot cywilny nad Ukrainą. Taki żółty punkcik na pustej mapie. Pozamykane lotniska. Dolecą? Zaciskanie kciuków. Wyłączyłem telefon po tym, jak zobaczyłem filmik z przekraczania ukraińskiej granicy przez barbarzyńców na Krymie. Była chyba trzecia nad ranem. Za kilka godzin czekał nas lot powrotny do Polski. Nie wiedziałem czy w ogóle polecimy. Lęk przed Rosją mam wdrukowany od dziecka. Straszny, agresywny i nieobliczalny kraj bezprawia, który osoby takie jak ja, chce po prostu zniszczyć. Przez ten rok zdążyłem sobie jednak wdrukować coś nowego - mamy wspaniałą sąsiadkę, Ukrainę. I wspaniałą, tęczową społeczność ukraińską. Slava Ukraini - Miłość Nie Wyklucza.
Pamiętamy rok temu Rosja zaatakowała Ukrainę - wyrażamy solidarność i wsparcie modlitewne dla Ukrainy; szczególnie jesteśmy myślami z naszymi przyjaciółmi chrześcijanami, osobami LGBTQ i ich rodzinami mieszkającymi w Ukrainie i w naszym kraju. pic.twitter.com/Js5MImCA7G
— Fundacja Wiara i Tęcza (@WiaraTecza) February 24, 2023
Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV - Najstarszy program LGBT w sieci kablowej amerykańskiej pierwszy raz nadawano 1985.
Pride Today - wieści LGBT The Advocate
Amrit Kapai z „Family Karma” ma nadzieję, że jego ślub w telewizji sprawi, że osoby queer „czują się mniej samotne”
Shania Twain wspiera Drag Queens, społeczność LGBTQ
Co najmniej 8 000 ukraińskich cywilów zostało zabitych, a 14 milionów zostało przesiedlonych od czasu inwazji Rosji na Ukrainę w lutym 2022 r. Wśród tych, którzy byli szczególnie narażeni w ubiegłym roku, jest ukraińska społeczność LGBTQIA+ odnotowano dziesiątki doniesień o atakach trans i homofobicznych przez wojska rosyjskie przeciwko ukraińskiej ludności cywilnej.
Gwiazda „That '90s Show”, Reyn Doi, rozmawia z ET Canada Pride na temat drugiego sezonu, pracy z oryginalną gwiazdą „That '70's Show” Milą Kunis i uczenia się od Kristen Wiig podczas kręcenia filmu „Barb and Star Go to Vista Del Mar” ".
Rozmowa z ET Canada Pride Billy Porter szczerze opowiada o swoim reżyserskim debiucie w filmie „Oskarżony”, jednocześnie omawiając znaczenie drag jako formy. Ponadto Porter ujawnia, dlaczego nie może się doczekać pracy z Jennifer Lopez.
Sam Smith zaczął też jako aktor dostał epizod w serialu „And Just Like That…”.
Sydney przygotowuje się do parady równości World Pride - Domain na koncert otwierający paradę. Po zobaczeniu Kylie Minogue wielu bywalców koncertów następnego dnia będzie na paradzie Mardi Gras.
Co to znaczy być pod parasolem LGBTQIA+?
Dwór do remontu - czwartek 00:00 i sobota 14:55 na HGTV - Relacja z kolejnych etapów remontu. Metamorfozę przechodzą takie pomieszczenia jak kuchnia, łazienka w wydzielonym pomieszczeniu oraz schody. Zostanie ponadto odnowiona gliniana dachówka. Prowadzący poruszają temat wrastającego w dach drzewa i związanych z tym przecieków. Para gejów Dean Poulton i Borja de Maqua odnawiają dom.
Ćwiczenia z udziałem Jesse Montana, Hunter Harden i Nick Masc
Serwis informacyjny główny News24
CBC News: The National
PBS NewsHour
Democracy Now!
Codziennik biblijny
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz