piątek, 10 czerwca 2022

Wieści LGBTQ: Kuratorka krakowska atakuje szkołę, Ghana atak homofobów na bilbord, NZ atak na kościół queer, Szwecja kampania uchodźcy LGBT ...


Pinksixty News wiadomości LGBT - Politycy stojący za ustawą, która ma na celu zwiększenie kar wobec osób LGBT w Ghanie wzywają policję do zburzenia billboardu pro-równości. Zrównali reklamę, która pokazuje 4 połączone ręce, do dla nich terroryzmu lub bestialstwa.

Policja oskarżyła dwóch mężczyzn o zniszczenie różowego „Kościoła queer” w odległej części Nowej Zelandii. Zdekonsekrowany kościół pełni teraz funkcję przestrzeni artystycznej queer organizując pokazy drag, które odbywają się mimo ataku.

Irlandzka agencja zdrowia mężczyzn, Men’s Aid rozpoczęła nową inicjatywę mającą na celu pomoc osobom LGBT w związkach które doświadczają przemocy oferują doradztwo lub wsparcie prawne mężczyznom doświadczającym przemocy partnerskiej lub rodzinnej.

Sędzia z Oklahomy uchylił orzeczenie, które usunęło imię matki lesbijki z aktu urodzenia jej syna, zastępując je dawcą spermy. Imię Kris Williams zostało przywrócone do dokumentu, aż do następnego dnia sądu, ale zagrożenie dla praw tęczowych rodzin pozostaje.


Queer News Tonigh


W krajach na całym świecie wiele osób LGBTQ prowadzi sekretną życie z obawy przed prześladowaniami ze strony swoich rodzin, społeczności lub państwa. Dla niektórych sytuacja staje się tak rozpaczliwa, że ​​zmuszeni są uciekać do innych krajów, aby szukać azylu dla własnego bezpieczeństwa. Ale kiedy uciekną do inny krajów są często proszone przez władze o „udowodnienie”, że są LGBTQ+. Nowa kampania West Pride, w mieście Göteborg w Szwecji, ma na celu zwrócenie uwagi na problemy uchodźców LGBTQ.


Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) nałożył na Polskę kary dzienne w dwóch sprawach: za funkcjonowanie kopalni Turów i za funkcjonowanie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Jak wynika z informacji korespondenta TVN24 Macieja Sokołowskiego, Komisja Europejska potrąciła już wszystkie kary za Turów, natomiast w sprawie Izby Dyscyplinarnej kary są sukcesywnie potrącane przez Komisję z funduszy dla Polski. 

Możliwość umieszczania 10-latków w placówkach resocjalizacyjnych, przyzwolenie na użycie wobec dzieci paralizatorów, kajdanek, zakazywanie im kontaktów z rodziną. Takie zmiany wprowadza projekt ustawy o resocjalizacji nieletnich. - To nie ma nic wspólnego z resocjalizacją - mówi prof. Marek Konopczyński - Gazeta Wyborcza

 Democracy Now


PBS NewsHour


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz