sobota, 20 listopada 2021

Wieści LGBTQ: Sąd Najwyższy Mauritius i prawo antyLGBT, Synod Kościoła Anglikańskiego protest aktywistów przeciw Ghanie, Równość małżeństw, Rodzice dzieci LGBT, Wykład stonewall ...



Pinksixty News wiadomości LGBT  - Sąd Najwyższy Mauritius, rozważa, czy uchylić prawo, które przewiduje karę pięciu lat więzienia za sodomię. Sąd bada kluczowe dowody w sprawie kwestionowania konstytucyjności dyskryminującego prawa wymierzonego w osoby LGBT. 

Prawie 20 członków LGBTQ+ z Synodu Generalnego Kościoła Anglikańskiego przerwało debatę, by zaprotestować przeciwko poparciu Kościoła anglikańskiego w Ghanie dla nowej haniebnej antyLGBT ustawie. Wcześniej Arcybiskup Canterbury, Justin Welby, również skrytykował Kościół anglikański Ghany za publiczne poparcie ustawy.

Kwiaciarka, która odmówiła dostarczenia kwiatów na wesele osób tej samej płci, teraz ugoda po długiej batalii prawnej. Zapłaci 5000 dolarów  Robertowi Ingersollowi osiem lat po tym, jak odmówiła dostarczenia kwiatów na jego ślub.

Todrick Hall dołącza do Kim Petras w Dreamland na sylwestrowy koncert. Todrick Hall uważa, że ​​społeczność LGBTQ+ ma wiele do świętowania w Sylwestra. Najważniejsze z nich: zwiększona widoczność. Zbyt długo społeczność LGBTQ była ukryta, egzystując na marginesie społeczeństwa. Nigdy więcej. 


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV - Najstarszy program LGBT w sieci kablowej amerykańskiej pierwszy raz nadawano 1985.


Dokonamy analizy zagadnienia małżeństw oraz związków osób LGBT.  Wykład poprowadzi Łukasz Korzeniowski z działu prawnego Federacji Znaki Równości.


Wydawać by się mogło, że życie każdej rodziny pisze inną historię, tym bardziej uderzające jest, jak wiele wspólnych wątków przewija się w opowieściach rodziców osób LGBT. Nierzadki szok po coming oucie dziecka, strach o jego bezpieczeństwo, lęk przed odrzuceniem przez najbliższą rodzinę i znajomych. Rodzice czują się rozdarci pomiędzy nabytymi bezwiednie uprzedzeniami a miłością do ukochanej istoty. Takie są wspólne początki. Podobne drogi wiodą też do uwolnienia się od ciężaru i zbudowania nowej, często głębszej i żywszej więzi z dzieckiem. Jakie to drogi? Jak się po nich poruszać? Posłuchaj, jaki obraz wyłania się z pięciu różnych, przeplatających się opowieści.

Udział w rozmowie biorą: Anna – mama transpłciowego syna; Magda – mama transpłciowej córki; Jarek – tata lesbijki; Mirella i Marek – rodzice geja.  Moderacja: Katarzyna Remin KPH, twórczyni Akademii Zaangażowanego Rodzica.


Historia Grindra - Babe i Kyle


Wykład Uniwersytetu Stonewall Mike Urbaniak opowie Wam o kolejnej fascynującej postaci LGBT+. Tym razem jest to Frieda Belinfante - uzdolniona muzyczka i członkini antyhitlerowskiego ruchu oporu, a także jedna z najbardziej prominentnych lesbijek swoich czasów. Frieda była pierwszą kobietą w Europie szefującą profesjonalnej orkiestrze - osiągnęła to w wieku 33 lat w profesji całkowicie zdominowanej przez mężczyzn.


Są takie postaci, w których istnienie trudno wręcz uwierzyć, bo przypominają bohaterów powstałych w głowie scenarzystów z bardzo bujną wyobraźnią. Taką postacią był z pewnością wielki Liberace, który co prawda na drugie imię miał Valentino, ale na pierwsze Władziu. 


Wszystkie nasze strachy recesja Tomasza Raczka


Film "Wszystkie nasze strachy" to kontrowersyjna produkcja doceniona na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Głównym bohaterem jest polski artysta Daniel Rycharski, którego twórczość dotyka religii, a także stosunku kościoła katolickiego do osób LGBT. Produkcja od razu weszła w sferę publicznych debat - Osoby LGBT są bardzo zróżnicowane. Jest dużo wierzących osób LGBT w Polsce. Te osoby cierpią w obliczu tego konfliktu, który się dzieje w Polsce na podwójne wykluczenie. Z jednej strony są wykluczane ze środowisk liberalnych ze względu na swoją wiarę, a z drugiej strony są wykluczane ze środowisk konserwatywnych, mimo iż wierzą bardzo głęboko ze względu na orientację seksualną - mówił w programie "Newsroom WP" reżyser Łukasz Ronduda.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz