Mikołaj Milcke, autor popularnych powieści „Gej w wielkim mieście” i „Chyba strzelę focha” oraz najnowszej „Różowe kartoteki” w wywiadzie Wojciecha Kowalika w najnowszej „Replice”
- o sobie:
„Tajemnica była ekscytująca, ale ileż można udawać, że się nie ma twarzy. Jestem coś winien moim czytelnikom – wydają pieniądze na moje książki, czytają je – więc wreszcie powinienem do nich wyjść. I teraz to robię. Będę chciał się z nimi spotkać w kilku miejscach w Polsce, spojrzeć im w oczy i zobaczyć, kim są. Z listów i z e-maili wynika, że to fascynujący ludzie. (…) Urodziłem się w Sokołowie Podlaskim. Przyjechałem do Warszawy czternaście lat temu na studia – jak bohater „Geja w wielkim mieście”. Tak, „Gej…” jest po części autobiograficzny.”
- o tym, jak zbierał materiały do najnowszej powieści o akcji „Hiacynt”, w ramach której władze PRLu „wyłapywały” gejów i zakładały im specjalne teczki 30 lat temu:
„Szukałem świadków lub ofiar np. przez Fellow czy GayRomeo: wpisywałem odpowiednie widełki wiekowe i wyskakiwali mi w wynikach wyszukiwania różni panowie. Pisałem do nich. (...). Część się odezwała. (…)
Wszystkie historie zbiegały się 15 listopada 1985 r. Służby PRLu precyzyjnie nastawiły tę maszynę, żeby ona ruszyła tego samego dnia o poranku, w całej Polsce. Z tych opowieści płynął strach, zdeptana godność – nie tyle homoseksualisty, co człowieka. Także na tym Placu Trzech Krzyży, przy którym właśnie rozmawiamy, a który był popularnym miejscem spotkań warszawskich homoseksualistów, były łapanki tego poranka.
Momentami przecierałem oczy ze zdumienia, że to się wydarzyło naprawdę. Ale jeszcze bardziej dziwi mnie, że do dziś nikt tego nie wyjaśnił. Nie oddał zebranych akt ofiarom, nie przeprosił.”
„Niektórzy podpisywali deklarację współpracy ze służbami PRLu i od razu ujawniali się w swoim opozycyjnym środowisku „Solidarności”. Mówili, że podpisali, ponieważ zostali do tego zmuszeni ze względu na swoją homoseksualność – i dokonywali coming outu. To był akt niezwykłej odwagi. Inni nie ujawnili do dziś – ani tego, że podpisali lojalkę, ani, że są homoseksualni. I pewnie żyją w strachu, że kiedyś ich „różowe” kartoteki ujrzą światło dzienne.”
Najnowsza powieść Mikolaja Milcke rozgrywa się dziś – jej bohaterem jest prawicowy polityk, którego homoseksualizm wychodzi na jaw, gdy „wyciekają” dokumenty z akcji Hiacynt sprzed 30 lat.
Powieść właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Dobra Literatura. Cały wywiad z Mikołajem Milcke – do przeczytania w najnowszej „Replice”
"Body/Ciało" Małgorzaty Szumowskiej uhonorowano główną nagrodą - Złotymi Lwami - na zakończonym w sobotę 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Za najlepszych aktorów uznani zostali Agnieszka Grochowska, Krzysztof Stroiński i Janusz Gajos - TVN24.
Producenci wykonawczy "Dawno, dawno temu" zapowiadają homoseksualny związek w kolejnym sezonie. Wiemy, że społeczność LGBT bardzo wspiera nasz serial i chcielibyśmy opowiedzieć historię miłosną, która to odzwierciedli – zapowiedziały Edward Kitsis, producent 5. sezonu. Chcemy po prostu, aby serial odzwierciedlał świat w jakim żyjemy. Nie powiemy, z jaką postacią będzie ten wątek związany. – dodaje Adam Horowitz - Na Ekranie.
Klip muzyczny Brick + Mortar - Hollow Tune
W wieku 77 lat zmarła autorka licznych bestsellerów Jackie Collins. Pisarka zmagała się z rakiem piersi. O jej śmierci poinformowała rodzina.
Jackie była młodszą siostrą Joan Collins, aktorki znanej przede wszystkim z roli Alexis w serialu "Dynastia". Collins urodziła się w Londynie, jednak już w młodości przeniosła się do Kalifornii i tam spędziła resztę życia.
"Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci naszej pięknej, energicznej i dobrej mamy. Jackie Collins zmarła dzisiaj na raka piersi" - napisała w sobotę w oświadczeniu rodzina pisarki - TVN24.
Jeszcze w zeszłym roku Jackie udzieliła wywiadu najstarszemu (wciąż wychodzącemu) magazynowi LGBT Advocate.
Mówiła m,in. "To już staje się banalne - ale moi najlepsi przyjaciele to geje, lepiej się z nimi rozumiem niż z heterykami. Chyba dlatego właściwie w każdej powieści umieszczam jakąś postać homoseksualną..."
Joan Collins w wydanym oświadczeniu napisała, że jest pogrążone w rozpaczy po stracie siostry, która była jej najlepszą przyjaciółką. (Replika)
Film "About Ray" opowiada o nastoletnim chłopcu uwięzionym w ciele kobiety. W główna rolach występują Elle Fanning i Susan Sarandon, gościli w programie ET Susan opowiadała o problemach transpłciowy osobach.
Hannah Hart i Ingrid Nilsen, zakochani w sobie podczas rozdania nagród Streamy Awards. Hannah i Ingrid, są znane z YouTube prowadzą swoje blogi wideo.
Vlogowie KaDo "Golenie Intymne"
Vlog Pawła i Piotra "była sobie niedziela"
Burmistrz Philippe de Beauregard prawicowy z Frontu Narodowego w mieście francuskim, nakazał zdjąć reklamę filmu La Belel Saison, film lesbisko-ferministyczny. Po film według burmistrza jest nie odpowiedni dla młodzieży. (The Local)
Rachel Maddow gościła w talk show Wendy Williams
Na koniec Ellen w swoim programie zaprasza 7 letniego Dylana Shakesa wykonuje piosenkę Shakes It Off od Taylor Swift
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz