sobota, 12 września 2015

News: para hetero, KPH, Robert Biedroń, Anna Grodzka, Monika Płatek, Sam Stanley, Gay USA, homo rodziny ...


Anna Grodzka: Jeśli Duda podpisze ustawę o uzgodnieniu płci udowodni, że jest prezydentem wszystkich. O tym, czy ustawa wejdzie w życie, zadecyduje prezydent Andrzej Duda, który w takim przypadku musiałby dokument podpisać. - Wierzę, że prezydent nie ulegnie presji środowiska, czym udowodniłby, że jest prezydentem wszystkich Polaków, co zresztą zapowiadał - powiedziała w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press (AIP) posłanka Anna Grodzka.

Miłość nie wyklucza: "Uśmiechnięta para ze zdjęcia to Aleksandra i Łukasz, którzy niedawno wzięli ślub z wpiętymi na piersi znaczkami naszego stowarzyszenia z hasłem "Małżeństwa dla wszystkich".
Ślub Aleksandry Wiszowatej-Drozdy i Łukasza Drozdy odbył się 18 lipca w Pałacu Ślubów w Warszawie i właśnie dostaliśmy od nich zdjęcia Emotikon smile

Kilka słów od młodej pary "Bardzo cieszymy się z naszej ceremonii, chociaż żałujemy, że nie wszystkie Polki i Polacy mają prawo skorzystać z takiego rozwiązania. Uważamy, że wszystkie rodziny powinny mieć te same prawa. Jesteśmy zwolennikami pełnej równości małżeńskiej, a więc także respektowania praw polskich par jednopłciowych. Zawsze będziemy wspierać ruchy działające na ich rzecz.

Nasze głębokie przekonanie o potrzebie tej równości postanowiliśmy zamanifestować podczas najważniejszej dla nas uroczystości, zakładając znaczki "Małżeństwa dla wszystkich - Miłość nie wyklucza" podczas naszego ślubu. Zachęcamy wszystkie młode pary w Polsce, aby zrobiły tak samo!"

Życzymy młodej parze samych pięknych dni w ich już wspólnym życiu i dziękujemy za wsparcie. Jesteście wspaniali!".

KPH: przygotowana przez Kampania Przeciw Homofobii w ramach projektu sojuszników/czek LGBT "ramię w ramię po równość" - fantastyczna.

W debacie udział wzięli (na zdjęciu od lewej) Czesław Mozil, Michał Piróg, Marzanna Latawiec ("mam trzech synów, w tym dwóch gejów i jednego heteryka, który jest leworęczny"), Dorota Zawadzka ("Superniania") oraz prowadzący - Tomasz Raczek.

Marzanna Latawiec mówiła o tym, że nie wystarczy zaakceptować dziecko LGBT w domu - trzeba jeszcze zaangażować się w to, by to dziecko było akceptowane i poza domem. Czesław Mozil ocenił, że w środowisku muzycznym panuje 'wielka hipokryzja' - piosenkarze nie robią coming outów w obawie przed utratą publiczności - i przeliczają homofobię na pieniądze. Michał Piróg podkreślał, że wcale nie prosi o tolerancję, tylko żąda równego traktowania. Dorota Zawadzka mówiła, że "notorycznie" całuje się ze swym mężem w miejscach publicznych, więc pary jednopłciowe też powinny móc to robić, tymczasem wciąż oskarża się je o "afiszowanie się". A Tomasz Raczek opowiedział, jak Mireille Mathieu, jego ulubiona wokalistka, nauczyła go nie wstydzić się tego, że jest gejem.

Nagrodę Sojusznika Roku otrzymał - tu chyba zaskoczenia być nie mogło - Dariusz Michalczewski.

Po debacie akustyczny - i bardzo energetyczny - koncert dała Małgorzata Ostrowska. "Meluzynę" śpiewali z wokalistką wszyscy - i to na scenie. II Gala "Ramie w ramię po równość" Zdjęcia TUTAJ.

Fot: TVN24
W środę odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu w sprawie kryzysu imigracyjnego. Choć posiedzenie dopiero za tydzień, już dziś w sejmie temat wywołał wiele emocji. W Tak Jest Robert Biedroń m.in. o uchodźcach, aborcji oraz nagrodzie dla Jarosława Kaczyńskiego przyznanej mu w Krynicy - TVN24.

Robert Biedroń jest zdegustowany poziomem sejmowej dyskusji o przyjmowaniu uchodźców. - Dziwię się, że wielu moich kolegów i koleżanek w polityce tak nierozsądnie wypowiada się w tych kwestiach, zbija kapitał polityczny żerując na lękach - mówił w TVN24.

W Sejmie poza aborcją kłócono się też o uchodźców. Jednym z najgłośniejszych dyskutantów był Armand Ryfiński, były poseł Ruchu Palikota. - Wczoraj usunąłem go też ze znajomych na Facebooku - zdradził Robert Biedroń w TVN24. - Dziwię się, że wielu moich kolegów i koleżanek w polityce tak nierozsądnie wypowiada się w tych kwestiach, zbija kapitał polityczny żerując na lękach - dodał.

- W Słupsku są imigranci, nie mieliśmy z nimi problemu, jesteśmy dumni z naszej wielokulturowości - mówił, przypominając, że miasto którym rządzi przez wieku było częścią Niemiec. - Alternatywą jest stawianie murów, a Lech Wałęsa czy Mur Berliński pokazali, że nie ma takiego muru, którego nie można przeskoczyć, nie ma takich zasieków, których nie można przeciąć - mówił gość programu "Tak jest" w TVN24.

Biedroń zapowiedział też ważną inicjatywę ws. uchodźców w swoim mieście. - Ubolewam, że tak mało mówi się o tym w szkołach. Zrobię wszystko, żeby w każdej szkole w Słupsku odbyły się spotkania z uchodźcami, żeby dzieci mogły się z nimi skonfrontować - zadeklarował polityk. (Na Temat)

- Dla mnie jest policzkiem dla dużego narodu demokratycznego, żeby po raz kolejny odrzucać projekty o związkach partnerskich bez względu na płeć. To jest przyzwyczajanie ludzi do tego, że można dyskryminować ludzi ze względu na posiadaną cechę. To jest niebezpieczne i groźne - mówiła prof. Płatek w Poranku Radia TOK FM.


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Gracz rugby Sam Stanley wywiad dla ITV News



Gay USA wieści LGBT Free Speech TV



Być gejem w kulturze latynoskiej



Mateusz ma dwie mamy i tatę. Rozmawiamy o rodzinach nieheteroseksualnych. Anna Strzałkowska, Marta Abramowicz i Lech Uliasz


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz