wtorek, 22 września 2015

LGBT katolicy w Ameryce walczą o swoje miejsce i akceptację w kościele i proszą o spotkanie z papieżem


Przed wizytą papieża w USA pojawiło się też wiele apeli ze strony katolików homoseksualistów. "Wiele osób odchodzi z Kościoła z powodu upokorzenia i bólu, jakich musiały doświadczyć czy to wtedy, gdy odmawia się chrztu dziecka (wychowywanego przez parę tej samej płci), czy też gdy słyszą okropne komentarze wygłaszane przez księży podczas homilii" - powiedziała Marianne Duddy-Burke, dyrektor DignityUSA, jednej z organizacji zrzeszających katolików homoseksualnych, które wysłały wspólny list do Watykanu z prośbą o spotkanie z Franciszkiem podczas jego pobytu w USA. Ale - jak donosiły media - osoby te nie zostały zaproszone na Światowe Spotkanie Rodzin z udziałem papieża w Filadelfii - Gazeta Wyborcza.

Margie Winters, która straciła pracę w szkole katolickiej, za to jest związku homoseksualnym, opowiada swoją historię inspirować prowadzić do akceptacji i włączenia lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych do wspólnoty w Kościele katolickim, która ich nie chce i mają nadzieję zmieni się z powodu papieskiej pielgrzymki która odbędzie od wtorku.


GLAAD nagrał wideo opowiadają swoje historie i proszą papieża o spotkanie, dodatkowo na Tumblr blog piszą do papieża o spotkanie i akceptację dla LGBT.

Nicholas Coppola, który uruchomił na Change.org petycję z prośbą do Franciszka o spotkanie z LGBT katolików podczas zbliżającej się wizyty w USA. Petycja ma obecnie ponad 7000 podpisów.



Sarah Kate Ellis, GLAAD prezeska



Monica Trasandes, też z GLAAD zajmuje się sprawami latynowskimi



Adwokat Matthew Putorti, gej i katolik dla This CBS Morning być katolikiem mimo nie popierają go kościół.



Czy Franciszek zmieni stanowisko Kościoła na temat małżeństwa osób tej samej płci? Ojciec Thomas Reese, i z National Catholic Reporter, komentuje dla This CBS Morning



MSNBC program Thomas Roberts rozmawia z grupą LGBT katolików chcą porozmawiać z papieżem i pokazać są normalni i chcą być w kościele akceptowany.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz