wtorek, 16 czerwca 2015

News: Marta Konarzewska, kościół, Pastor kościoła baptystycznego, Izrael, Singapur, Indianapolis, Meksyk, Malta, Niemcy, Karol i Dominik ...


Sąd w Meksyku orzekł że zakaz małżeństwa osób tej samej płci są niezgodne z konstytucją, i w tym zalegalizował je w całym kraju, do tej pory były tylko w kilku stanach. (Pink News)

Z Martą Konarzewską, krytyczką literacką i działaczką LGBT. Zostałaś wyproszona z tegorocznej Parady Równości przez organizatorów marszu za strój. Czy możesz coś więcej na ten temat powiedzieć? Jak argumentowali swoją decyzję?

Zostałam upomniana, że nie wolno się rozbierać na Paradzie. Jakbym się upiła i zdjęła majtki czy coś. A ja się nie rozbierałam. To, co miałam na sobie, to był mój strój. Maska, kostium. Odważny może, fakt, ale nie nieobyczajny! Mój gest polegał na tym, co zawsze – swoje ciało potraktowałam jak transparent, miejsce inskrypcji. Symboliczną przestrzeń, na której mogę zapisać i którą mogę komunikować sensy. „Śpię z kim chcę” to był mój przekaz, ekspresja wolności ciała zawłaszczanego przez politykę. Katopolitykę, homofobię, patriarchalne wzorce genderowe, itd. To był manifest z rejonów biopolityki, nie striptiz. Zresztą, miałam zasłonięte sutki. To wolno. Mandat dostałabym dopiero za odsłonięte sutki. Dopiero one są „nieobyczajne”! Więc tu chodziło o coś innego niż prawo. Wewnętrzne ustalenia paradowe. A może o wewnętrzne lęki. O pruderię? Strategię mimikry? Strach przed tym, jak oceni nas prawicowa prasa? A może prezydent Duda? - codziennikfeministyczny.pl.

Fot KAI 
Bp Jan Wątroba stwierdził, że: "w Kościele w Polsce nie ma środowisk, które oczekują, że zostanie nagięta doktryna kościelna, nauczanie moralne, zwłaszcza w dziedzinie tworzenia "małżeństw" przez osoby tej samej płci." Jest to stwierdzenie po dwakroć zadziwiające.  Po pierwsze, są w Kościele katolickim, także w Polsce, środowiska, które oczekują zmian. Jednym z takich środowisk jest Wiara i Tęcza, która oczekuje na początek rozpoczęcia przez episkopat dialogu z katolikami LGBT, zmiany raniącego języka, potępienia homofobii i transfobii.  Po drugie, użyte sformułowania nie cechują się szacunkiem wobec katolików o innych poglądach niż poglądy Księdza Biskupa, gdyż odmienne poglądy nie oznaczają jeszcze "naginania doktryny".  Wiara i Tęcza zgadza się ze słowami wygłoszonymi na ubiegłorocznej sesji Synodu przez bp bp M. Grecha, metropolitę Gozo: "Musimy znać nasze rodziny bardzo dobrze jeśli mamy im przekazywać Ewangelię w praktyczny sposób. Dobrym punktem wyjścia byłby dobór naszego języka. Mógłby to być język Kościoła, który jest zarówno wybaczający jak i niosący uzdrowienie. Muszę przyznać, że uznałem tę sprawę za pilną słuchając rodzin osób homoseksualnych oraz samych osób o takiej orientacji."  Mamy nadzieję, że biskup J. Wątroba jako przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP zaprosi do rozmów rodziny, w których są osoby LGBT, rodziców osób LGBT oraz same rodziny założone przez osoby LGBT, jeszcze przed rozpoczęciem kolejnej sesji Synodu. (Wiara i Tęcza)

Malta może iść drogę zakazać terapie leczenia homoseksualizmu, wiele osób myśli miedzy innymi Drachma Parents w stylu grupy akceptacja dodam w Polsce rodzice z Malty, byli i uczestniczyli w spotkaniu wary i tęczy oraz w paradzie równości trzymali transparent wiary i tęczy.

My powinniśmy brać przykład od Malty, walczyć tam na spotkania rodziców gejów i lesbijek, przychodzą 30 rodziców, u nas mnie, a są okólne zjazdy nawet 100 u nas. Czas ruszyć nie tylko LGBT ale też nasi bliscy po inaczej nawet za 10 lat nic nie zmieni się u nas.

Catholic Herald/WiT: komentuje stanowisko KEP, które choć utajnione (dlaczego?) jest komentowane m. in. przez bpa J. Wątrobę, abpa S. Gądeckiego i ks. J. Klocha. Rzuca się w oczy lęk przed publikacją wyniku ankiety, w której wziął udział także WiT, lęk przed dialogiem z wiernymi oraz zadziwiająca wypowiedź abpa S. Gądeckiego, który miał w Bratysławie wezwać "osoby o tendencjach homoseksualnych" do terapii...

fot gazeta.pl
Spis treści Robert Rient "świadek". Nigdy nie byłem w sekcie. Dyskutowaliśmy o tym w programie, ale ten fragment został niestety usunięty. Czasami znajomi katolicy, dowiedziawszy się, że byłem świadkiem Jehowy, albo po przeczytaniu „Świadka”, stwierdzają, że byłem w sekcie, restrykcyjnej, że oni mają w swoim kościele dużo więcej wolności i miłości. Świadkowie Jehowy są legalnie zarejestrowanym związkiem wyznaniowym w Polsce, tak samo jak Kościół katolicki – są religią. A wierzący wyznawcy jednej religii, nawet ci bardzo ekumeniczni, zazwyczaj niosą w sobie przekonanie o prawdzie. Jesteśmy my, lepsi i wy, gorsi. Pomożemy chrześcijańskim uchodźcom, bo ci są nam bliżsi, lepiej wierzą, bardziej czują, bliżej mają do Boga. My, wierzący w naszą prawdziwą religię, musimy uznawać pozostałe za mniej prawdziwe, za fałszywe, a niektóre tylko udają religię i są sektą, te wszystkie wspólnoty tak inne od tradycji naszych ojców, i ojców naszych ojców (bo przecież nie matek). Każda religia to odrębny zbiór przepisów (czasami sekciarskich), zasad, praw, hierarchii, odrębna lista grzechów i dróg prowadzących do zbawienia, każda religia – nawet jeśli podprowadza do wolności i Boga – w moim poczuciu wolność ogranicza - Wideo na IPLA.pl

Anna Grodzka tym roku nie uczestniczyła w paradzie równości. Jak napisała na swoim profilu że "uczestniczyłam w uroczystości ślubu mojego Syna. Wybaczcie moją nieobecność na Paradzie Równości."

Są parą od 10 lat. Od roku publikują vloga, na którym pokazują jak wygląda ich codzienne życie i jak udaje im się tworzyć z zgrany i szczęśliwy związek. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Domika Rybarczyka i Karola Wilamowskiego. Dlaczego zdecydowali się publicznie pokazać własne życie i czy spotykają się z falą krytyki ze strony widzów? - Dzień Dobry TVN.

W swoich sobotnich wydania gazety komentują uchwaloną w piątek (12.06.2015) rezolucję Bundesratu wzywającą rząd federalny do zrównania związków par homoseksualnych w prawach z małżeństwami.

„Wytrąćmy od razu ultrakonserwatystom broń z ręki: nie, nie ma ani jednego paragrafu, ani jednego akapitu, nawet małego zdania pobocznego w ustawach tego kraju, który by opisywał małżeństwo wyłącznie jako związek między kobietą i mężczyzną. Nie znajdzie się też w nich tak często używanego argumentu, że celem małżeństwa jest rozmnażanie się. Pominąwszy fakt, że każde bezdzietne małżeństwo musiałoby zostać uznane wówczas za nieważne. To zatem, czym trudniły się dotąd i trudnią obecny rząd Niemiec, zwłaszcza CDU i CSU, i niektóre zaskorupiałe, mało otwarte na świat części społeczeństwa, jest niczym innym, jak potępianiem, krzywdzeniem, dyskryminowaniem i poniżaniem miłości między mężczyzną i mężczyzną oraz kobietą i kobietą”...- DW.

Pinksixty News wiadomości LGBT


Pastor kościoła baptystycznego o swoim synu geju, jak jego droga do akceptacji swojego syna, a nie potępiać go kim jest.  Mimo to kościół nie popiera LGBT. Jak kolega powiedział  biskupi nie bardzo chcą nas usłyszeć i zrozumieć jest to że nie mają dzieci. Empatia do kogoś bliskiego, kogoś im znanego - jest chyba jednym z głównym narzędzi w naszej pracy.


Singapur ponad ponad 28000 tysięcy osób uczestniczyło w pikniku "marsz równości", dotyczące walki o prawa LGBT w tym małym kraju korporacyjnym, gdzie homoseksualizm jest nie legalny.


Indianapolis Burmistrz Greg Ballard był jako Wielkim Marszałkiem Parady Pride, jest republikaninem i sprzeciwia się ustawy tak zwane wolność religijna.


Ponad 100 000 osób według policji, a około 180 000 według organizatorów wzięło w piątek 12 czerwca udział w niezwykle barwnej dorocznej Paradzie Równości w Tel Awiwie, zorganizowanej w tym roku pod hasłem "Tel Awiw kocha wszystkie płci". Manifestacja, najliczniejsze w tym regionie świata, przyciągnęła tysiące zagranicznych turystów - lewica.pl


Conchita Wurst, wystąpiła na koncercie po paradzie w Izraelu Tel Aviv


Belfast Irlandia Północna parada równości, szacuje 20.000 osób uczestniczyło się w paradzie domagają małżeństw homoseksualny.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz