poniedziałek, 21 czerwca 2010

Kora: Byłam ofiarą obrzydliwego księdza i Marzanna Pogorzelska laureatką nagrody im. Ireny Sendlerowej

Molestował mnie ksiądz - twierdzi znana piosenkarka, Kora. Po latach piosenkarka zdecydowała się przełamać milczenie i opowiedzieć o swych dramatycznych przeżyciach z dzieciństwa. Całą historię zdradzi w swej najnowszej piosence. "To wciąż powraca. Pamiętam, jak strasznie się bałam, gdy wyszłam od księdza. Przez lata nie byłam w stanie nikomu się poskarżyć" - mówi w rozmowie z "Wprost" Kora Jackowska. Całą historię opowie w piosence "Zabawa w chowanego", która w piątek trafi do internetu. Czemu tak długo milczała? "Przez lata nie byłam w stanie nikomu o tym powiedzieć, nikomu się poskarżyć, bo byłam wychowywana w poczuciu, że kobieta jest grzesznym narzędziem, że to ta Ewa, to jabłko, że wina jest we mnie. Choć to przecież ja byłam ofiarą starego, obrzydliwego księdza" - wyjaśnia piosenkarka. Artystka dodaje, że pasuje do schematu ofiar księży - pedofilów. Opowiada o dramacie swej rodziny - nieżyjący ojciec, pięcioro dzieci i matka, która ledwie wiązała koniec z końcem - a to właśnie takie dzieci padają ofiarą zboczeńców.

Watykan pozwany za Legionistów Chrystusa. Założyciel zgromadzenia Legionistów Chrystusa - ojciec Marcial Maciel Degollado gwałcił nie tylko pozostających pod jego opieką kleryków, ale także własne dzieci. Przez lata chronil go Jan Paweł II - donosi ABC News. Twierdzi tak 30-letni Raul Gonzalez, który przedstawia się jako syn ojca Maciel Degollado. W sądzie w Connecticut złożył właśnie pozew przeciw Watykanowi o ukrywanie od 1950 roku seksualnych przestępstw swojego ojca. W wywiadzie dla ABC News Gonzalez powiedział, że założyciel zgromadzenia Legionistów Chrystusa gwałcił jego oraz przyrodniego brata Omara podczas wspólnej podróży do Madrytu 20 lat temu. Miał zmuszać chłopców do masturbacji, całowania się i robił im w tym czasie zdjęcia. Mój ojciec był chroniony przez Jana Pawła II. Mówił, że śmierć papieża będzie oznaczać dla niego poważne kłopoty - powiedział Raul Gonzalez. Dodał, że ojciec Marcial Maciel Degollado miał dzieci także z kobietami z Hiszpanii i Szwajcarii.

Kora chyba wsadziła kij w mrowisko. To co się dzieje w kościele do skandal i próżność i pycha zabija ich, myślą że są bezkarni, większość jest.


dziennik.pl  - sfora.pl
Marzanna Pogorzelska współpracuje z Amnesty International od 2005 r. Jest opiekunką Szkolnej Grupy AI nr 29 w Kędzierzynie - Koźlu, nauczycielką j. angielskiego w I LO im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie - Koźlu. Nagroda „Za naprawianie świata” powstała z inicjatywy Stowarzyszenia „Dzieci Holocaustu” w Polsce i amerykańskiej fundacji „Life in a Jar”. O nagrodę (w wysokości 10 tys. dolarów) ubiegać się mogą nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Polsce i USA, którzy aktywnie uczestniczą w życiu swojej szkoły i społeczności lokalnej oraz wychowują młodzież w duchu tolerancji i propagują te wartości i postawy, które reprezentowała Irena Sendlerowa. Co roku wyróżnieniem tym uhonorowany zostaje jeden nauczyciel w Polsce i jeden w Ameryce. Irena Sendlerowa – patronka nagrody, urodziła się 15 lutego 1910 roku w Warszawie. Podczas II wojny światowej kierowała referatem dziecięcym konspiracyjnej Rady Pomocy Żydom „Żegota” (organizacji społecznej Polskiego Państwa Podziemnego). Wraz ze współpracowniczkami uratowała blisko 2500 dzieci z warszawskiego getta, a ich prawdziwe nazwiska przechowała w zakopanych w ziemi słoikach. Po wojnie kontynuowała pracę społeczną (m.in. w Polskim Czerwonym Krzyżu, Wydziale Opieki Społecznej Urzędu Miasta Warszawy) oraz dydaktyczną (w szkole pielęgniarskiej). Irena Sendlerowa została uhonorowana min. Orderem Orła Białego, nagrodą im. Jana Karskiego, otrzymała honorowe obywatelstwo Izraela. Do ostatnich dni życia mieszkała w domu opieki przy klasztorze oo. Bonifratów na Nowym Mieście w Warszawie. Pierwszymi laureatami byli Norman Conard z Union Town w stanie Kansas i Robert Szuchta, nauczyciel historii z LXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie – wybrała ich osobiście Irena Sendlerowa. Polską laureatką nagrody była w 2008 roku Anna Janina Kloza z VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, a w 2009 roku zdobyła ją współzałożycielka i dyrektor szkoły „TAK” w Opolu Beata Maliszkiewicz. Partnerami programu są Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie. Konkurs został objęty patronatem Minister Edukacji Narodowej, Katarzyny Hall. - Amnesty International 


Dolce & Gabbana kampania reklamowa odzieży damskiej, wystąpiła madonna. - svide 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz