Podczas 40. parady homoseksualistów w San Francisco wyemitowano nagrane specjalnie na tę okazję pozdrowienia przewodniczącej Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi.
Jest to historyczny moment, bo po raz pierwszy w historii przewodniczący Izby Reprezentantów pozdrowił uczestników Parady Równości - powiedziała przedstawicielka biura organizacji parady w San Francisco, Amy Andre.
W Nowym Jorku wśród uczestników parady pojawił się burmistrz Michael Bloomberg i gubernator stanu Nowy Jork David Paterson. Jak w poprzednich latach, manifestanci szli reprezentacyjną Piątą Aleją na Manhattanie, a pochód skończyli w dzielnicy Greenwich Village.
Jedną z atrakcji był prezentowany po raz pierwszy na paradzie gejów Puchar Stanleya, zdobyty przez hokeistów Chicago Blackhawks. Na wiozącej go platformie pojawił się obrońca Blackhawks Brent Sopel i jego żona Kelly. O to, by trofeum pojawiło się na paradzie, zabiegał Chicagowski Związek Hokeja na Lodzie Gejów.
Organizowane tradycyjnie po koniec czerwca parady gejów i lesbijek w USA upamiętniają rocznicę policyjnej obławy na bar dla homoseksualistów "Stonewall Inn" w Nowym Jorku w 1969 roku, która doprowadziła do protestów i zapoczątkowała ruch gejów i lesbijek o równouprawnienie.
Z najnowszego sondażu telewizji CBS News wynika, że ośmiu na dziesięciu Amerykanów zna kogoś kto deklaruje swój homoseksualizm; jest to o 35 proc. więcej niż w 1992 roku.
Arcybiskup Timothy Dolan, zakazał uczestnikom parafii St. Francis Xavier, używać że jest parafia przyjazna dla LGBT.
onet.pl
Jak to jest, że tam politycy uznają, że homoseksualiści to także elektorat i zabiegają o zaznaczenie swojej obecności na takich paradach, a u nas gdyby którykolwiek polityk poszedł na paradę to przekreśliłoby to jego szanse na wygraną. Te kwestie nie zostały nawet zaadresowane w programach wyborczych.
OdpowiedzUsuńNie widziałem nigdy tylu zboczeńców na raz!
OdpowiedzUsuńRichard Cohen "Wyjść na prostą". Rozumienie i uzdrawianie homoseksualizmu, [tł. A. Jankowiak], Wydawnictwo WAM, Kraków 2002
OdpowiedzUsuńHomoseksualizm ma wiele różnych przyczyn. Potrzeba miłości i zainteresowania ze strony rodzica tej samej płci, konieczność identyfikacji z tą samą płcią i lęk przed bliskością osoby odmiennej płci są głównym bodźcem postępowania kobiet i mężczyzn ze skłonnościami homoseksualnymi. Wielu z nich poszukuje zmiany swojej orientacji homoseksualnej na heteroseksualną.
W tym celu może być opracowany skuteczny plan, model składający się z czterech następujących po sobie faz:
1. Faza przejściowa
2. Postrzeganie i rozpoznanie obecnych myśli, uczuć i potrzeb
3. Uzdrowienie "wewnętrznych zranień związanych z własną płcią"
4. Uzdrowienie "wewnętrznych zranień związanych z płcią przeciwną"
Proces przemiany przebiega na czterech różnych płaszczyznach: duchowej, uczuciowej, osobowej i fizycznej.
wiecej:
www.pascha.pl/podstawycohen.php