środa, 24 sierpnia 2022

Wieści LGBTQ: Tęczowe rodziny, Dokument (A)Sexual, Śmierć nastolatka geja w RPA, Gej z Rwandy, Prezydent Poznania o HiT ...


Chris Smith i Phil Ashton poznali swojego przyszłego syna w ośrodku adopcyjnym w trakcie specjalnego wydarzenia, poświęconego dzieciom „trudnym”.

Chris: z dokumentów wynikało, że „dziecko jest bardzo opóźnione”, że jest chore. Wszyscy nas uprzedzali, że syn potrzebuje dodatkowego wsparcia. Ale to, co rzuciło nam się w oczy, to ten radosny, śmiejący się, biegający wokół maluch. To było magiczne.

Według danych brytyjskiej kampanii pro-adopcyjnej You Can Adopt, dzieci starsze, z dodatkowymi potrzebami i należące do mniejszościowych grup etnicznych najdłużej czekają w kolejce do adopcji.
Pierwszy syn Chrisa i Phila ma dziś 11 lat i jak mówią: Ma wyjątkową osobowość i jest zupełnie inny, niż twierdzili lekarze, którzy wątpili, że coś osiągnie. Naprawdę dobrze radzi sobie w szkole i wszyscy go tam znają, bo głośno daje o sobie znać.

Trzy lata po pierwszej adopcji, Chris i Phil zdecydowali się na adopcję kolejnego dziecka. Ośrodek zaproponował zaopiekowanie się chłopcem, który - jak wynikało z dokumentów - ma braciszka.
Zapytaliśmy dlaczego chcą ich rozdzielić - opowiada Phil.

Pracownicy społeczni wyjaśnili, że brat chłopca ma „poważne i złożone potrzeby”. Ponieważ ojcowie mieli już doświadczenie w wychowywaniu dziecka z dodatkowymi potrzebami, zapytali czy mogą adoptować obu braci, żeby nie rozbijać rodzeństwa. Udało się.

Dziś Phil i Chris są ojcami trzech synów. Rodzicom którzy mają wątpliwości dotyczące adopcji dzieci starszych lub z dodatkowymi potrzebami radzą, żeby z góry ich nie skreślać i po prostu się z nimi spotkać. 

Jak mówi Chris: Trzeba je najpierw poznać, żeby zobaczyć że są kompletnie inne, niż sobie wyobrażasz. Będą się rozwijać i robić ogromne postępy. Po prostu daj im szansę.

O byciu rodzicami mówią: Przeżywasz małe chwile dumy. Gdy byliśmy na wycieczce w Walii, dopadł nas fotograf wyciskający pieniądze z turystów w muzeum. Powiedziałem, że nie skorzystamy. Wtedy nasz najstarszy zaciągnął nas przed obiektyw i powiedział do fotografa: “to są moi tatusiowe. Kocham ich bardzo”.

Czy pracownicy społeczni traktowali Phila i Chrisa inaczej, ponieważ są parą mężczyzn? „Nie spotkaliśmy się z żadną dyskryminacją. Wszyscy byli pomocni i przyjaźnie nastawieni. Mieliśmy takie same szanse, jak wszyscy”.

Wielka Brytania umożliwiła adopcję dzieci parom osób tej samej płci 20 lat temu.
W 2021 roku 14% wszystkich adopcji w Wielkiej Brytanii dokonały pary osób tej samej płci.

Pinksixty News wiadomości LGBT - Gej nastolatek z Soweto, Tiro Moalusi 15 latek popełnił samobójstwo z powodu znęcania się nad nim wyśmiewania w szkole z powodu kim jest - Mamba.

Kandydat republikanów w Oklahomie jego komentarze, które wygłosił kilka lat temu, kiedy uzasadniał karę śmierci jako ukamienowaniem dla osób homoseksualny. Zapytany niedawno o to, nie wyrzekł się swoich wcześniejszych komentarzy - LGBT Nation

Gasper Gashumba walczy żeby rząd Rwandy wziął pod uwagę osoby LGBT+ podczas spisu powszechnego w tym miesiącu - oneindia.

Organizatorzy odwołali bezpłatny koncert na nadchodzącym festiwalu LGBTQ+ Southern Decadence w Nowym Orleanie z powodu zagrożenia małpią ospą - Out Traveler


Queer News Tonight


Dokument (A)Sexual - aseksualność 


To poznański wątek głośnego sporu o podręcznik profesora Wojciecha Roszkowskiego do przedmiotu Historia i Teraźniejszość. Prezydent miasta apeluje do nauczycieli o nieużywanie kontrowersyjnej książki. Zdaniem politycznych przeciwników prezydent próbuje narzucić swoje poglądy poznaniakom.


Osoby transpłciowe czterokrotnie częściej niż ktokolwiek inne osoby doświadczają brutalnej przemocy, takiej jak gwałt lub napaść, zgodnie z ostatnimi badaniami UCLA.

 

Kościół w Niemczech odnotował rekordową liczbę apostazji. Fala wystąpień wstrząsa Kościołem katolickim w Niemczech. Tylko w ubiegłym roku odnotowano około 360 tys. apostazji. Jakie są tego przyczyny? - Deutsche Welle.


W 2021 r. w Polsce po raz pierwszy od lat wzrosła umieralność noworodków. Wśród przyczyn eksperci zapytani przez "Dziennik Gazetę Prawną" wymieniają m.in. wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2020 r. oraz pandemię COVID-19 - gazeta.pl.

CBC News: The National


PBS NewsHour


Democracy Now


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz