Wiara i Tęcza już od dawna wspiera równość małżeńską (wcześniej związki partnerskie). Warto zwrócić uwagę, że w miarę jak coraz więcej krajów legalizuje małżeństwa osób tej samej płci (ostatnio to Słowenia i Andora), naukowcy badający te zagadnienia potwierdzają, że z równości małżeńskiej płyną znaczne korzyści ekonomiczne. Raport Open For Business z 2020 roku sugeruje, że kraje Europy Środkowej ze względu na brak równości tracą od 25 do 113 milionów dolarów rocznie. https://bit.ly/3OxtJN2
Dodajmy jeszcze na koniec, że według sondażu Oko Press w Polsce poparcie dla związków partnerskich i równości małżeńskiej rośnie nawet w nieoczywistych grupach: 50+, na wsiach i w małych miasteczkach, wśród wyborców Konfederacji. Jesteśmy świadkami zmiany społecznej, jednak brakuje ciągle woli politycznej - https://bit.ly/3xK3P3i - Fundacja Wiara i Tęcza
„Pamiętam, że byłam dzieckiem i musiałam patrzeć na rzekę zamarzniętej wody”, za którą jednak dla Rubena i jego rodziny była nadzieja na godną przyszłość.
Pierwsze lata w Teksasie nie był dla niego łatwe, bieda, a amerykańskie powitanie nie było. Ruben jest dzieckiem pochodzenia etnicznego nielubianego przez miejscowych mieszkańców, a ponadto już w okresie dojrzewania pada ofiarą homofobicznego znęcania się.
Mimo to Ruben zdołał zbudować siłę, pracował i uczył się, w wieku 29 lat uzyskał stopień naukowy i dobrą pozycję w pracy. W wieku 33 próbował zaadoptować dziecko, nie miał szansy tym okresie.
W 2017 roku, rok po uzyskaniu obywatelstwa amerykańskiego, Ruben po raz pierwszy spotkał Hectora. 7-letniego chłopca, który kradnie mu serce. Więź jest natychmiastowa: Hector i Ruben, który jest autystycznym chłopcem, nie potrafi komunikować się znacząco językiem i ma trudne do opanowania zachowania, spędzają ze sobą kilka dni. Wszyscy pracownicy socjalni są zdumieni łatwością, z jaką oboje pozostają ze sobą komunikują.
Ruben nie waha się, słucha swojego serca i zgadza się zostać ojcem Hectora. Adopcja okazuje się pełna radości, ale też pełna trudności i chwil zniechęcenia - gay.it.
Relacje między tęczowymi rodzinami a Kościołem rzymskokatolickim są zawsze skomplikowane, pojawiają się jednak nieoczekiwane wiadomości pozytywne.
Spore zmiany zachodzą w odniesieniu do chrztu – niedawno opisywaliśmy historię chrztu dziecka pary kobiet z Bawarii. We Włoszech Simone i Roberto –para biorąca udział w programie „Di fatto, famiglie” – sądzili, że żaden ksiądz nie pozwoli na chrzest ich trzech córek, dopóki nie poznali księdza Don Federico. Proboszcz nie tylko zgodził się ochrzcić Violę, Melissę i Sofię, ale też otwarcie oświadczył, że nie podziela stanowiska Kościoła dotyczącego homoseksualności. (https://bit.ly/3vTXjWD)
Inna historia: Greg Bourke i Michael DeLeon – jedna z par skarżących w sprawie Obergefell przeciwko Hodges, w której Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zalegalizował równość małżeńską – mieszkają w Kentucky i od dziesięcioleci regularnie uczęszczają do kościoła katolickiego Our Lady of Lourdes w Louisville. Ksiądz wspiera ich jako ujawnioną parę, a kiedy w 1999 roku przyprowadzili swojego pierwszego syna do chrztu, zostali przyjęci przez wspólnotę parafialną. Później adoptowali i ochrzcili drugiego syna. (https://bit.ly/3JPK1Aj)
Amerykański Arcybiskup John C. Wester z Santa Fe, skomentował niedawno: „Odmawianie chrztu dzieciom par tej samej płci nie jest słuszne i uważam to za dość niepokojące. Odmowa ochrzczenia tych dzieci wyłącznie ze względu na to, że mają rodziców tej samej płci, choć prawdopodobnie oparta na dobrych intencjach, nie ma moim zdaniem uzasadnienia ani w nauce ani w praktyce kościelnej. […] Podczas gdy w idealnej rodzinie, zgodnie z nauczaniem Kościoła, mamy jednego ojca i jedną matkę, w rzeczywistości chrzcimy wiele dzieci z rodzin, które nie spełniają tego ideału. W niektórych rodzinach jest tylko jeden rodzic – wskutek rozwodu, porzucenia rodziny lub śmierci. W wielu rodzinach obecne są niestety uzależnienia, przemoc, dysfunkcje i ubóstwo. Nie wydaje mi się, by we wszystkich tych przypadkach normą było odmawianie chrztu dzieci. Jednak parom jednopłciowym czasami się tego odmawia”. (https://bit.ly/3bRDEjd)
Droga do integracji i równości tęczowych rodzin jest trudna i będzie jeszcze długa. Dzięki determinacji i walce wielu tęczowych rodzinach oraz ich wytrwałości możemy mieć nadzieję, na przyjęcie przez cały Kościół rzymskokatolicki, że nasze rodziny są również błogosławione - Fundacja Wiara i Tęcza.
Klip lewy do prawego - gościł Marcin Dzierżanowski, rozmowa na temat dlaczego osoby LGBT decydują się na pozostanie w wierze? W jaki sposób praktykujący katolicy zapatrują się na społeczność queerową w kościele?
Dzieci z in vitro nie są problemem, a błogosławieństwem i są tak samo kochane jak wszystkie inne. Problemem nie jest rzekome prześladowanie chrześcijan w Polsce. Problemem za to jest zatruta #Odra, śnięte ryby i niedbalstwo
— bp Jerzy Samiec (@BpJerzySamiec) August 12, 2022
Glooooooooooooooooria!#Kirche #LGBT #LGBTQ #LGBTIQ pic.twitter.com/nM8KBV1MgL
— Wolfgang F. Rothe (@WolfgangFRothe) August 12, 2022
Dnes začíná @praguepride, neboli festival hrdosti. Na co chcete být hrdí vy, to necháme na vás. My jsme hrdí na to, že v našich farnostech vítáme každého bez ohledu na pohlaví, gender, stav nebo sexuální orientaci. pic.twitter.com/IEBhL1zKP1
— Starokatolická církev v ČR (@starokatolicicz) August 8, 2022
Katedra Hope
Metropolitan Community Church of Toronto
Parafia Ewangelicka Opatrzności Bożej we Wrocławiu
Liturgia kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Krakowie
Nabożeństwo parafii ewangelicko-reformowanej w Warszawie - kazanie wygłosił ks. dr hab. Kazimierz Bem
Liturgii Słowa z Komunią Świętą z poznańskiej kaplicy Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce.
Nabożeństwo parafii ewangelicko-reformowanej w Łodzi - nabożeństwo poprowadzi kaznodziejka świecka Marta Borkowska z Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie.
Bracia Dominikanie z Rzeszowa zapraszają do duchowej łączności w trakcie Liturgii w kościele św. Jacka. Link na stronie YouTube.
Dominikanie Łódzcy
Dominikanie Wrocławscy
Nabożeństwo z kościoła ewangelicko-augsburskiego Świętej Trójcy w Warszawie
Kościół ewangelicko-augsburski w Katowice
Parafia Ewangelicko-Augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.
Zaproszenie do wzięcia udziału w naszym Forum 'OBECNI W KOSCIELE'! Jeśli chcesz mieć wpływ na bieg wydarzeń w Kościele, to spotkajmy się w łódzkim Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w dniach 22-23 października 2022. Liczba miejsc ograniczona, więc nie zwlekaj! Link do informacji i rejestracji: https://kongreskk.pl/forum/
Codziennik biblijny
Middle Church
Metropolitan Community Church of Washington DC
Metropolitan Community Church of Richmond
Metropolitan Community Church Tampa
Metropolitan Community Church w Hendersonville, Karolina Północna
Pikes Peak Metropolitan Community Church
Metropolitan Community Church of Windsor
Milwaukee Metropolitan Community Church
All God's Children Metropolitan Community Church
New Life Metropolitan Community Church
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz