Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Świdnickiego zajęła się sprawą głosowania nad uchyleniem przyjętego w marcu 2019 r. stanowiska o „powstrzymaniu ideologii LGBT”: sprawą szczególną, bo to właśnie w powiecie świdnickim powstała pierwsza tak zwana strefa wolna od LGBT+. Wynik jest co najmniej rozczarowujący.
Strefa zostaje, Unia Europejska (w opinii rady) stosuje mechanizmy systemu totalitarnego, a sama uchwała zdaniem konserwatywnych radnych nikogo przecież nie dyskryminuje — jeśli już, to sam powiat padł ofiarą dyskryminacji.
Konsekwencją zaślepienia radnych jest zablokowanie przyznania powiatowi środków unijnych ze względu na dyskryminację osób LGBT+. Oznacza to, że w najbliższych latach lokalne szkoły, ośrodki kultury, czy podobne instytucje zostaną pozbawione dodatkowego źródła finansowania. Jednak nawet wizja braku pieniędzy z funduszy europejskich nie była w stanie zmienić zdania radnych. Najlepszym podsumowaniem niech będzie cytat przewodniczącego rady powiatu:
„Są pewne zasady w życiu społecznym, których powinniśmy bronić w imię demokracji, w imię tolerancji i w imię wolności słowa. Ja nie zmienię zdania – z całą świadomością negatywnych skutków, które mogą spotkać Bogu ducha winnych mieszkańców naszego powiatu. […] To jest działanie totalitarne, z którym przez wiele lat polskie społeczeństwo walczyło”.
Powtórzmy to: radni bez cienia wstydu przyznają, że bardziej zależy im na utrzymaniu swoich nienawistnych poglądów niż na zadbaniu o mieszkańców powiatu. Pozostawienie powiatu świdnickiego strefą wolną to nie tylko policzek dla wszystkich osób LGBT+ i osób sojuszniczych zamieszkujących region, ale też ogromne utrudnienie dla pozostałych mieszkańców — także tych, którzy być może popierają ustanowienie powiatu „strefą wolną”.
Jedynie pięciu radnych głosowało za uchyleniem stanowiska o „powstrzymaniu ideologii LGBT”. Wygląda na to, że radni opozycji oczekują, że konserwatywni politycy wezmą odpowiedzialność za swoje stanowisko i przyznają, co było w nim nie tak, zamiast uchylać je ze względu na „szantaż Unii”. Radni zauważyli też, że wbrew regulaminowi uchwała uchylająca stanowisko nie zawierała uzasadnienia.
Pride Today - wieści LGBT The Advocate
Queer News Tonight
W związku z trwającym tygodniem widoczności lesbijek, podczas konferencji w Białym Domu obsada i ekipa serialu The L Word: Generation Q.
Aktorki Jennifer Beals (Bette), Leisha Hailey (Alice) i Kate Moennig (Shane) wraz ze współtwórczynią serialu i producentem wykonawczym Ilene Chaiken, dołączyły do pierwszej w historii sekretarz prasowej Białego Domu ujawnioną Karine Jean- Pierre.
Mattel firma stojąca za Barbie, wypuściła na rynek swoją pierwszą lalkę z zespołem Downa. „Zabawa lalkami poza własnymi doświadczeniami dziecka może uczyć zrozumienia i budować większe poczucie empatii” - powiedziała wiceprezes wykonawczy Lisa McKnight - The Advocate.
W wieku 79 lat po krótkiej walce z chorobą zmarł Jerry Springer, jeden z najbardziej znanych gospodarzy autorskiego talk-show w Stanach Zjednoczonych. Był też sojusznikiem praw osób LGBTQ - Wirtualne Media.
Kierowana przez republikanów Izba Reprezentantów stanu Montana przegłosowała ukaranie przedstawicielkę stanu Zooey Zephyr, jedyną stanową polityczkę transpłciową, zakazując jej wstępu do Izby Reprezentantów na pozostałą część sesji legislacyjnej, za to potępiała ustawę republikanów przeciwko osobom trans - Metro Weekly.
Prawie 40% żywności w USA trafia na wysypiska śmieci, co pogłębia zarówno zmiany klimatyczne, jak i brak bezpieczeństwa żywnościowego. Ale innowacyjni szefowie kuchni, od wykwintnych restauracji po jadłodajnie, mają misję, aby to zmienić. CBS Reports podróżuje po całej Ameryce, aby odkryć kreatywne sposoby, w jakie szefowie kuchni przetwarzają odpady żywnościowe w modne potrawy.
Ponad 50 lat temu HBO zrewolucjonizowało telewizję kablową, kiedy zaczęło oferować filmy, mecze boks na żywo, koncerty i programy komediowe, których nie można było oglądać nigdzie indziej, jak tylko w kinie lub osobiście. I powoli, ale pewnie, gdy wypożyczalnie wideo, takie jak Blockbuster, zaczęły konkurować z propozycją pod koniec lat 90. "Seks w wielkim mieście." Ale to nie koniec, firma nadal produkuje wielokrotnie nagradzane treści, takie jak „Gra o tron”, „Veep”, „The Last Of Us” i „Succession”. Pomimo ugruntowania swojej pozycji, HBO nigdy nie działało jako samodzielna firma, a zamiast tego doświadczyło licznych fuzji i przejęć, w tym niefortunna umowa AOL-Time Warner, znana jako jedna z najgorszych w historii amerykańskich korporacji. Obecnie firma należy do Warner Bros. Discovery, ale eksperci przewidują, że na horyzoncie pojawi się kolejna zmiana.
Ustawa dotyczące legalizacji związków jednopłciowy w Japonii rozpocznie pełną dyskusję w Partii Liberalno-Demokratycznej, odbędzie dziś.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz