niedziela, 9 kwietnia 2023

Słowo Boże na niedziele: Chrystus zmartwychwstał!



Zdrowych, pogodnych, dobrych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością! Radosnego, wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół życzy Fundacja Wiara i Tęcza.

Pamiętamy również o tych o osobach samotnych, chorych, tych, które straciły kogoś najbliższego. 
O tych, które podczas spowiedzi doświadczyły przemocy. Pamiętajcie, że Jezus przyniósł najwyższe przykazanie miłości, ważniejsze niż jakiekolwiek prawo czy przepisy!

O tych, których rodzina nie chce widzieć w Święta, lub stawia warunek że można przyjść, ale bez najbliższej osoby.

Łączymy się z rodzeństwem, siostrami i braćmi niewierzącymi, a także z tymi osobami, które opuściły  swój Kościół z powodu doznanej niechęci, niezrozumienia, przemocy. Razem z Wami wierzymy, że każdy dobry czyn nadaje sens naszemu istnieniu!



Poszedłem dzisiaj na Wigilię Paschalną do kościoła. Do wiejskiego kościoła w powiecie łukowskim. Miałem potrzebę pojść, bo nie byłem na Wigilii Paschalnej od odejścia, a to jest najważniejsza noc dla chrześcijan. Noc zwycięstwa życia nad śmiercią, światła nad ciemnością, miłosierdzia nad grzechem, miłości nad złem. Liturgia nie była zbytnio angażująca. Ale mniejsza o to. W każdym razie w pewnym momencie pomyślałem: pójdę do komunii. Tak, to jest najlepszy moment, że pójść do komunii. Właśnie ta noc. Noc zwycięstwa. Nie byłem w kościele rzymskokatolickim u komunii odkąd odszedłem, czyli już prawie 4 lata. Oczywiście, po katolicku powinienem pójść najpierw do spowiedzi, z której i tak bym nie mógł uzyskać rozgrzeszenia. Ale stałem tam pośród tej opowieści o zwycięstwie i myślałem sobie: jeśli ta opowieść jest prawdziwa, to jest o zwycięstwie, które jest także moim udziałem. Mogę iść, mogę Go przyjąć, bo jestem wolny i mam wolną drogę. Właśnie o tym jest przecież ta noc. O tym, że On usunął wszelką przeszkodę. Nikt nie może stanąć między mną a Nim. Nikt nie może powiedzieć: zabraniam ci albo możesz, jeśli… On usunął wszelką przeszkodę. Na tym polega zwycięstwo tej nocy. A potem było: „Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy. To jest Ciało Moje za was wydane.” O tym jest ten czas, te trzy dni. I myślałem o tym, że Kościół nie jest właścicielem Jezusa. Nie jest właścicielem tej Miłości. Jezus mówi taką przypowieść o słudze, którego ustanowił nad swoją służba, aby na czas rozdawał jej żywność. Kościół jest sługą, który ma karmić każdego, kto przyjdzie, o tej porze, w której przyjdzie. Pokarm należy do Jezusa. On sam jest pokarmem i mówi jasno: Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy.

Katedra Hope 


Metropolitan Community Church of Toronto


Metropolitan Community Church Tampa


Metropolitan Community Church San Diego


Parafia Ewangelicka Opatrzności Bożej we Wrocławiu 


Reformowany Kościół Katolicki - Liturgia Eucharystii


Dominikanie Wrocławscy 


Dominikanie w Łodzi 


Nabożeństwo parafii ewangelicko-reformowanej w Warszawie.


Nabożeństwo z kościoła ewangelicko-augsburskiego Świętej Trójcy w Warszawie 


 Parafia Ewangelicko-Augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.


Luteranie w Katowicach


Luteranie w Krakowie 


Codziennik biblijny


Msza Święta Wielkanocna i Błogosławieństwo Urbi et Orbi, pl. Św. Piotra w Rzymie


Katedra Narodowa w Waszyngtonie (Washington National Cathedral)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz