sobota, 12 kwietnia 2025

Wieści LGBTQ: Drag queen Plastique Tiara, Gay USA, Pride Today, Antoni Porowski, Vlogowe wieści ...

Plastique Tiara, fan-favorite z 11. sezonu RuPaul's Drag Race oraz legenda 9. edycji All Stars, oficjalnie zaręczyła się! Ta wiadomość rozgrzała serca fanów na całym świecie, a sama Plastique postanowiła podzielić się tą wyjątkową chwilą, publikując wspaniałe zdjęcia z propozycji.

Na łamach magazynu Out Plastique opowiedziała o swojej historii miłosnej z narzeczonym, specjalnej podróży do Wietnamu oraz o tym, jak przebiegała propozycja. Królowa TikToka, znana z niezliczonych viralowych filmików, zaskoczyła swoich fanów nowym, osobistym wideo, w którym mówi o tym wyjątkowym momencie w swoim życiu.

Zaręczyny Plastique ogłoszone zostały publicznie w niedzielę, 30 marca, za pośrednictwem Instagramu. "Baby boy, this is serious" – napisała w poście, dodając białe serce jako symbol miłości i zaangażowania.

Fani, którzy śledzą Plastique od jej występu w RuPaul's Drag Race oraz w All Stars 9, wiedzą, że jest ona osobą otwartą na pokazanie swojego prawdziwego ja i dzielenie się swoimi życiowymi doświadczeniami. Teraz, po tym pięknym ogłoszeniu, wszyscy czekają z niecierpliwością na dalsze szczegóły dotyczące tej romantycznej historii.

Gay USA wieści LGBT - Najstarszy program LGBT w sieci kablowej amerykańskiej pierwszy raz nadawano 1985.


Pride Daily - Jedyny na świecie codzienny podcast z wiadomościami LGBTQ+, przynoszący trzy najważniejsze historie w zaledwie dwie minuty.


Pride Today - wieści LGBT The Advocate


Queer News Tonight


Tygodniowy przegląd wiadomości LGBTQ+ 


Q-mmunity Network News (QNN) – Wiadomości LGBTQ z Australii


All Things LGBTQ: News


Czy wiesz, co cię niszczy każdego dnia? Mikroagresje - cichy zabójca pewności siebie! Mikroagresje - subtelne, często nieświadome zachowania, które potrafią zniszczyć człowieka. 


Strach może nas motywować, ale często paraliżuje. Ważne jest, aby przekierować go na działanie i odwagę, by przyznać się do swojej tożsamości. Pokonując strach, doświadczamy ulgi, satysfakcji i dumy.

Czy polski system podatkowy niszczy małe firmy? Joanna Senyszyn i Tomasz Słodki bez cenzury o problemach mikroprzedsiębiorców, raju wydatkowym PiS i dlaczego politycy nas oszukują! Dlaczego obietnice wyborcze są puste i jak długo społeczeństwo da się nabierać. Czy jest szansa na niezależnego prezydenta na miarę Kwaśniewskiego? Poruszamy też palące kwestie językowe i tożsamościowe – feminatywy, niebinarność i szacunek dla wyboru. Zobacz, co łączy, a nie dzieli Polaków!

Miłość bez stereotypów - rozmowa o randkowaniu w społeczności lesbijskiej. W drugim odcinku LGBT TV  Pan Mariuszek zaprosił popularne influencerki Kachę i Sylwię, znane jako Les Be Together, do szczerej rozmowy o życiu miłosnym lesbijek i kobiet biseksualnych. Czy randkowanie w polskiej społeczności LGBTQ+ różni się od heteroseksualnego? Jakie obawy towarzyszą związkom jednopłciowym wśród kobiet? Dlaczego istnieją uprzedzenia wobec osób biseksualnych?

"Drag to sztuka i teatr, tak należy do tego podejść" - podkreśla Mateusz, obalając stereotypy i pokazując prawdziwe oblicze drag performance. Wywiad stanowi wartościowy głos w debacie o akceptacji i różnorodności w polskim społeczeństwie. O życiu z chłopakiem, który jest DragQueen.

Rewolucja w języku LGBTQ+! Poradnik dotyczący języka i komunikacji z osobami LGBTQ+ podkreśla znaczenie pozytywnych, empatycznych terminów. Wskazuje na różnice między określeniami, takimi jak "homoseksualista" i "osoba homoseksualna" oraz promuje inkluzywny język, który uwzględnia różnorodność płciową i seksualną.


Ryszard Kalisz szczerze o prawach społeczności LGBT w Polsce! Były Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, wieloletni działacz na rzecz równości odsłania kulisy politycznych batalii o związki partnerskie oraz dzieli się refleksjami na temat rosnącego prawicowego populizmu wśród młodych Polaków.

Studio Różnorodności to wydarzenie, które stworzyłem w 2023 roku. Nagrałem kilka osób, które miały okazję na wyrażenie dumy i ukazania wartości z bycia częścią społeczności LGBT+. W tym odcinku opowiem Wam o świetnych ludziach, których spotkałem, a w przyszłym tygodniu opublikuję nagrania, gdzie bohaterowie wystawy opowiedzieli o swojej perspektywie bycia częścią świata Queer.

Geje chcą mnie zabić 

Jak utrzymujemy bliskość? Jak pielęgnować relację przyjacielską jako dorosły mężczyzna? Czy bycie na odległość to coś negatywnego, a może wręcz przeciwnie? Jakie mamy insajderskie żarty, którym nie straszna żadna odległość? Rozmawiamy wyzwaniach i korzyściach wynikających z naszej przyjaźni na odległość. 

Cooking Polish Food with Antoni Porowski 


Mista Strange został nazwany pierwszym otwarcie gejowskim raperem w Wielkiej Brytanii. Artysta urodzony w Londynie robi furorę w przemyśle muzycznym odkąd wyszedł z szafy w wieku 19 lat, a jego utwory o seksie i miłości do mężczyzn nadal łamią oczekiwania dotyczące tego, jak brzmi muzyka rapowa. Strange opowiada o tym, jak kocha kobiecych mężczyzn, swoje poglądy na temat stereotypów związanych z gejami oraz dlaczego osoby z jego środowiska „po prostu się nie ujawniają”.

Czy jesteście gotowi na Bangkok? Rozłóżcie się wygodnie na nowy odcinek programu Host or Travel i ruszcie w podróż po stolicy Tajlandii! Dołączcie do pary, Munisha i Guarava, którzy zabiorą was na pełną (tuk-tukowej) jazdy przejażdżkę po mieście, pokażą uroki pływającego targu i zadbają o to, byście przeżyli kulminację… na szczytach najbardziej znanych wieżowców świata.

Vlog dwóch ojców - PJ i Thomas


Davey Wavey 


Tommy i Peter - czeskie małżeństwo

 

Matthew i Ryan


Dylan Mulvaney


Influencer gejowski Joel Wood 


Vlog Bucka Angela


Dai i Shun, ulubiona para internautów, która poznała się w japońskim reality show Netflixa "The Boyfriend", właśnie uruchomili swój własny kanał na YouTube!


Miliony publicznych pieniędzy trafiły do prywatnej stacji telewizyjnej, która stała się tubą propagandową jednej partii politycznej. W dodatku, dzięki nominatom tej właśnie partii, telewizja dostała koncesję rozszerzającą zasięg nadawania. Mimo że, jak ustaliliśmy, nie spełniała finansowych kryteriów, by taką koncesję dostać. To nie jest historia o telewizyjnej konkurencji, a o tym, jak publiczne pieniądze zostały wykorzystane dla politycznych celów. Reportaż Marty Gordziewicz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz