O. Józef Puciłowski: Będziecie pewnie zdziwieni: do wielobarwnego, otwartego, młodego, pełnego entuzjazmu. To papież zobaczy na własne oczy.
Natomiast ufam, że jego współpracownicy i może jacyś paskudni dziennikarze wyjaśnią, że to nie jest cała prawda. Gdyby nasz Kościół był mądry i naprawdę rozentuzjazmowany, nie byłoby pewnie tej sytuacji w kraju, jaka jest obecnie.
Chciałbym, żeby papież zobaczył, że hierarchowie polscy, władze uczelni katolickich, dziekani wydziałów teologicznych, tak licznych u nas przecież, nie zabierają głosu na temat potwornego kłamstwa, które dzieje się obecnie w Polsce, ostatnio dzień w dzień.
A mają taki obowiązek, ponieważ powinni stać nie tylko po stronie prawdy objawionej, ale również po stronie prawdy historycznej i zwykłej przyzwoitości. Co mówię nie tylko jako dominikanin, ale również czynny historyk.
- Jeżeli minister edukacji Anna Zalewska kłamie w żywe oczy na temat Jedwabnego i Kielc, jeżeli rzecznik rządu unika odpowiedzi na konkretne pytanie o osoby, które wprowadziły Polskę do NATO , to mamy do czynienia z oszustwem.
Rząd powinien trzymać się prawdy. Tymczasem mam czasem wrażenie, że urzędnicy i ministrowie przechodzą specjalne szkolenie polityczne, tak jak kiedyś członkowie PZPR. Dzięki temu potrafią stanąć przed kamerą, przed milionami ludzi, i zwyczajnie kłamać, zasuwać bujdy albo nie mówić nic. Inna, pozornie odległa sprawa: angażowanie wojska do spraw smoleńskich. Przy każdej okazji i w każdym miejscu. Czy przy okazji rocznicy chrztu Polski również powinniśmy odczytywać apel ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej? (...) - Gazeta Wyborcza.
Na kilka dni przed wizyta papieża Franciszka w Polsce rząd PiS ma ciężki orzech do zgryzienia. Oto do Komisji Weneckiej "przyłączył się" Watykan. O ile Komisja krytykuje polski rząd za łamanie prawa, to Watykan wytyka ksenofobię i rasizm.
Zdaniem przedstawicieli Watykanu niektóre środowiska polityczne nadmiernie podsycają strach przed muzułmanami i uchodźcami. Jak podkreśla dziennik „La Stampa”, polskie społeczeństwo jest bardzo jednorodne etnicznie i niechętnie przyjmuje „obcych”. Choć można zrozumieć niepokój, zwłaszcza w kontekście ostatnich zamachów we Francji i w Niemczech, to czym innym są obawy, a czym polityka zmierzająca do nieprzyjmowania uchodźców.
„La Stampa” nie zostawia na części polskich polityków suchej nitki. „Sztucznie podsycają strach przed muzułmanami, skomplikowane procedury i przepisy migracyjne, brak programu nauczania o odmiennych kulturach i religiach to główne zarzuty, z jakimi na kilka dni przed pielgrzymka papieża przyjdzie się zmierzyć rządowi Beaty Szydło - Na Temat.pl
Katedra Hope z Dallas
Metropolitan Community Church Liturgia Toronto
Śmietnisko - 9. niedziela po Trójcy Świętej - 24.07.2016
Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki - 17 Niedziela Zwykła 24 07 2016
Metropolitan Community Church Liturgia
Kościół Middle Church
Metropolitan Community Church Boston
FirstCoast Metropolitan Community Church St. Augustine, Floryda
Hillsong
Franciszek wyraził radość ze zbliżającego się spotkania w Krakowie. Mówił o tym w wideoprzesłaniu emitowanym w Polsce 19 lipca. Ojciec Święty podkreślił, iż liczy na to, że Światowe Dni Młodzieży będą wielką pielgrzymką wiary i braterstwa. Przypomniał też twórcę tego wydarzenia, św. Jana Pawła II. Wszystko odbywać się będzie pod znakiem Miłosierdzia. Papież podziękował Polakom za trud wkładany w przygotowania oraz za miłość, z jaką to czynią. Zapewnił też o swej bliskości.
Modlitwa jest pierwszym i najważniejszym „narzędziem pracy” w naszych rękach - mówił Papież Franciszek w czasie spotkania na Anioł Pański. Nawiązał do prośby uczniów do Jezusa, by Ten nauczył ich modlić się. Wskazał, że tajemnicą modlitwy Jezusa, a zarazem jej kluczem jest słowo „Ojcze”. Modlitwa jest przede wszystkim zrobieniem miejsca dla Boga, pozwalając Mu ukazać Jego świętość w naszym życiu – mówił Papież. – Trzy inne prośby uzupełniają tę modlitwę, której uczy nas Jezus. Są to prośby wyrażające nasze podstawowe potrzeby: chleb, przebaczenie i pomoc w pokonywaniu pokus. Nie można żyć bez chleba, nie można żyć bez przebaczenia, nie można żyć nie przezwyciężając pokus”. Franciszek zachęcił do total ...
„W tych godzinach nadal jesteśmy wstrząśnięci smutnymi wiadomościami o godnych potępienia aktach terroryzmu i przemocy, które spowodowały cierpienie i śmierć. Myślę o dramatycznych wydarzeniach w Monachium w Niemczech i w Kabulu w Afganistanie, gdzie straciło życie tak wielu ludzi – mówił Papież. – Jestem blisko rodzin ofiar oraz rannych. Zachęcam was do zjednoczenia się ze mną na modlitwie, aby Pan wzbudził we wszystkich pragnienie dobra i braterstwa. Im bardziej wydają się nieprzezwyciężone obecne trudności, a perspektywy bezpieczeństwa i pokoju zdają się mroczne, tym usilniejsza musi stać się nasza modlitwa”.
Boskie Słowa - O co się modlisz?
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz