Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich zaprosił minister oświaty Annę Zalewską do Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. To reakcja na jej wizytę w programie "Kropka nad i" i unikanie odpowiedzi na pytania, kto dokonał mordów w Jedwabnem i Kielcach. (TVN Warszawa)
Kiedy człowiek dowiaduje się, że ma homoseksualne dziecko, to nie skacze pod sufit, bo bardzo się boi - mówi Alicja Czeszyk, jedna z uczestniczek debaty "Rodzice sojusznicy". Spotkanie, organizowane przez Grupę Stonewall, odbędzie się w sobotę
Sobotnie spotkanie organizowane jest dla rodziców homoseksualnych dzieci. Jak mówią działacze stowarzyszenia, strach, niepewność, niedowierzanie i niepokój - to tylko część emocji przeżywanych przez rodziców gejów i lesbijek.
- W przypadku coming outu najczęściej skupiamy się na przeżyciach osoby, która go dokonuje. Tymczasem dla wielu rodziców odkrycie homoseksualności swojego dziecka jest prawdziwym szokiem. Nagle zostają postawieni w obliczu zjawiska, o którym wiedzą bardzo niewiele. Jeszcze gorzej, gdy ta wiedza pochodzi ze szkodliwych stereotypów na temat gejów i lesbijek, chętnie powielanych przez społeczeństwo - mówi Anna Krystowczyk z Grupy Stonewall.
W sobotnim spotkaniu wezmą udział m.in. Alicja i Filip Czeszykowie, rodzice homoseksualnego Olka. Opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z akceptacją orientacji seksualnej syna. Alicja i Filip należą do warszawskiego stowarzyszenia Akceptacja, zrzeszającego rodziny osób LGBT.
- Rodzice martwią się, że dziecko będzie miało trudne życie. Na początku myśleliśmy o tym, że nie będzie miał rodziny i dzieci, ale to bardzo szybko nam przeszło, bo zrozumieliśmy, że przecież może mieć rodzinę - mówi Alicja Czeszyk.
- W Poznaniu nie działa niestety jeszcze żadna zorganizowana grupa rodziców osób LGBT. Jestem pewna, że takie spotkania byłyby bezcenne dla osób pragnących poznać innych rodziców gejów, lesbijek i osób transpłciowych. Myślę, że to uspokoiłoby obawy wielu zaniepokojonych matek i ojców. Tymczasem wszystkich spragnionych wymiany doświadczeń zapraszamy na sobotnie spotkanie w Psie Andaluzyjskim - zaprasza Anna Krystowczyk z Grupy Stonewall.
W dyskusji weźmie też udział dr Jowita Wycisk z Instytutu Psychologii UAM. Spotkanie "Rodzice Sojusznicy" odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 17.30 w Psie Andaluzyjskim przy ulicy Nowowiejskiego 17. Wstęp jest bezpłatny. (Gazeta Wyborcza)
Co czeka osób LGBT w Polsce, to co w rosji. Nie mówić wielu prawicy i katolicki portali wspierają Rosję za homofobie.
Dziennikarz Krasowski chciał dać innym gejom przykład odwagi. Ale jego przypadek świadczy o czymś dokładnie odwrotnym: nawet ci, którzy należą do putinowskiego systemu, nawet ci krytycznie nastawieni do opozycji, jeśli dokonają coming outu, narażają się na bojkot władzy. „Nie jesteś nasz i paszoł won” – tak brzmi najprostszy przekaz.
Brytyjski polityk, aktywista LGBT Peter Thatchel, który w 2007 r. odniósł poważne obrażenia podczas nielegalnej parady równości w Moskwie, ocenił, że poziom nastrojów antygejowskich w Rosji jest tak wysoki, że homoseksualiści boją się przyznawać do swojej orientacji seksualnej. Jego rosyjski kolega Igor Koczetkow dopowiada, że choć w Rosji mieszka około 10 mln gejów i lesbijek, to prawdopodobieństwo tego, iż jakiś minister oficjalnie przyzna się do homoseksualizmu, jest równe zeru.
Ustawa została wprowadzona na fali przykręcania śruby – Duma przyjmuje jedną za drugą ustawy zakazujące i ograniczające. Dotyczą przede wszystkim wolności obywatelskich (prawo do zgromadzeń, działalność NGO) i swobody mediów. Putin w swojej kolejnej kadencji postawił na konserwatywnie nastrojone masy. Wspiera go w dziele „konserwacji” Cerkiew prawosławna, nazywana przez zwolenników ostoją tradycji. Cerkiew, propagująca wartości konserwatywne, traktuje homoseksualizm jednoznacznie krytycznie: to grzech sodomski, a geje to ludzie chorzy. Hierarchowie potępiają związki małżeńskie między osobami tej samej płci. Ustawę antygejowską Cerkiew przyjęła z entuzjazmem.
„W Rosji homofobiczne nastroje rosną pod wpływem sterowanej odgórnie propagandy w kontrolowanych przez państwo mediach, szczególnie w telewizji, która jest głównym źródłem informacji w społeczeństwie – pisze w internetowej gazecie „Jeżedniewnyj Żurnał” Maria Płotko, socjolożka z Centrum Lewady. – Wobec narastającego napięcia w społeczeństwie nowa homofobiczna ustawa, podobnie jak prawo o zagranicznych agentach, to polowanie na wroga, sposób na znalezienie kozła ofiarnego i skanalizowanie niezadowolenia”.
W roku 1934 wprowadzono kary za homoseksualne związki – od trzech do pięciu lat w ciężkim obozie pracy. Dwa lata później w Wielkiej Encyklopedii Radzieckiej homoseksualizm zdefiniowano jako „seksualną perwersję”. Rok później zdelegalizowano aborcję, zaczęto przyznawać kobietom premie i nagrody za wielodzietność. Wprowadzono podatek dla rozwodników. Blisko 50 tys. gejów zamknięto w psychuszkach. Całość na Tygodnik Forum.
Pinksixty News wiadomości LGBT
Seniorzy LGBT w Nowym Jorku, spotykają się na karaoke
W San Diego powstaje tanie mieszkania dla seniorów LGBT
Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV
Klip muzyczny Katy Perry - Rise, z okazji Igrzysk Olimpijski w Rio dla stacji NBC
Mariusz Kurc, redaktor naczelny magazynu Replika. Dołączył do Akcji Uratujmy Hostel. Chcesz pomóc, udostępnij ten post! :) W jaki sposób można wesprzeć Hostel interwencyjny dla osób LGBT finansowo? - przekazując darowiznę przez stronę: - DotPay: www.lgbthostel.pl - lub bezpośrednio na konto: 31 9011 0005 3030 0062 2000 0012 Stowarzyszenie Lambda Warszawa ul. Żurawia 24 A, 00-515 Warszawa, Tytułem: Darowizna na hostel LGBT KOD SWIFT POLUPLPR Liczy się absolutnie każde wsparcie! Więcej informacji tutaj
Belfast Pride parada rok temu
Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe
Tweet
Straszne,co się dzieje w Rosji,to średniowiecze mentalne!
OdpowiedzUsuń