środa, 12 sierpnia 2015

News: związki partnerskie, Działaczka Ugandy, Izrael, Nepal, Anna Grodzka, Ohio, rasizm ...


Człowiek ma prawo do szczęścia, które mogą ograniczać tylko prawa pozostałych członków społeczeństwa. Pamiętajmy, że możliwość zawarcia związku partnerskiego to coś, co uszczęśliwi jednych, a nie zabiera niczego pozostałym

Nie ma powodu, dla którego polscy obywatele mieliby mieć mniejsze prawa niż obywatele innych krajów europejskich. Prawo zawierania związków partnerskich, również homoseksualnych, jest już prawem powszechnym w UE, i to nawet w państwach o silnych korzeniach katolickich, jak Irlandia.

Nie unikniemy rozmów o związkach partnerskich i musimy kiedyś uznać status polskich obywateli będących w związkach jednopłciowych zawartych za granicą. Jeśli tego nie zrobimy, Polska będzie przegrywać procesy w Europejskim Trybunale Praw Człowieka, tak jak w lipcu przegrały Włochy. W Strasburgu została już zgłoszona skarga dwóch Polek, którym nasz kraj odmawia legalizacji ich związku.

Instytucja związku partnerskiego mogłaby pomóc wielu ludziom żyjącym obecnie w konkubinacie uporządkować swoje sprawy tak, żeby na co dzień lub w sytuacji losowej - choroby, śmierci partnera - ich przeznaczenie było lepsze. By mogli korzystać z przywilejów podatkowych, być z partnerem w szpitalu, dziedziczyć, mieć zabezpieczoną przyszłość. By ich dzieci miały uporządkowaną sytuację prawną, np. przez domniemane ojcostwo partnera. Również pary homoseksualne mogłyby uporządkować swój status prawny.

Pamiętajmy też, że formalizowanie związku wpływa korzystnie na jego długość, a z wielu powodów dla społeczeństwa korzystne są stabilne związki i rodziny, podczas gdy niekorzystne są częste zmiany partnerów, zarówno tych homo-, jak i heteroseksualnych - Gazeta Wyborcza.

Działaczka Ugandy Kasha Jacqueline dostaje całusa od Ariany Grande, kiedy spotkała ją.

Wielka wojna nie tylko zmieniła granice państw, rządy i gospodarkę, ale także obyczaje. Ściągnęła kobietom gorsety i wysłała je do pracy, zwiększyła swobodę seksualną i liczbę rozwodów, a nawet przemeblowała kuchnie.

Ściągnięcie gorsetów nie było trudne - 70 mln mężczyzn poszło na front, więc kobiety zajęły ich miejsce. Opanowały biura, prowadziły tramwaje, obsługiwały tokarki i dźwigi, konserwowały maszyny. Musiały się wygodniej ubrać, wyrzuciły więc wielkie kapelusze, zrezygnowały ze sznurowania talii, skróciły spódnice i pokazały łydki. Po zakończeniu wojny nie dały się już zapędzić do domu, choć mężczyźni protestowali przeciwko nowym porządkom.

Stolice europejskie, szczególnie Paryż i Berlin, stawały się coraz bardziej liberalne, nieskrępowane cenzurą obyczajową. Liczba lokali dla homoseksualistów i transseksualistów była tak duża, że wydawano specjalne przewodniki, żeby się w nich połapać. Zabawa, narkotyki i wyrafinowany seks były często reakcją na stres pourazowy, nędzę i zniszczenia wojenne - Gazeta Wyborcza.

Yishai Shlissel ekstremista żydowski który zaatakował podczas parady równości Jerozolimie, został przyjęty do oddziału psychiatrycznego w celu oceny, czy jest on zdolny do osądzenia, ale Kanał 10 poinformował, że Shlissel miał w rzeczywistości epizod psychotyczny w 2009 roku i poddany gruntownej terapii specjalnym ośrodku i został zmuszony do podjęcia leczenia. Nie jest jasne, czy kiedykolwiek wspomniał śledczych o tym. Jeszcze przed paradą, Shlissel został oznaczony jako "zagrożenie dla tego wydarzenia." Jednakże, nigdy nie został wezwany na policję, nikt nie odizolował go od społeczeństwa. Widać że same władzę i policja jest wina co stało się, ale to nie pierwszy raz atak ekstremizmu żydowskie wcześniej inni ekstremiści podpalili dom Palestyńczyków i zginęło dziecko. Tylko rzekomo teraz władzę uderzają że będą walczyć, tylko ile prawdy i ile medialnej iluzji. Skrócie jak wiele razy pisałem ekstremizm religijny doprowadza do złego i daną religię prowadzi do rynsztoka. Tylko ile ofiar ma być żeby władzę każdego kraju zrozumieli to zło.

Nepal dołączył do niewielu krajów, które pozwalają paszporty dla trzeciej płci, wydał pierwszy paszport dla trzeciej płci. (Pink News)

"Zamiast zdecydowanie potępić wykorzystywanie trybun sportowych dla hańbiącego polski sport propagowania rasizmu i nienawiści, wysunął Pan nieuzasadnione i niesprawiedliwe oskarżenia wobec stowarzyszenia Nigdy Więcej". List otwarty stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita do prezesa PZPN Zbigniewa Bońka - gazeta wyborcza.

Widać w polsce walka z rasizmem, homofobią, antysemityzmem jest atakiem na polskie wartości, polska powili idzie na dno, akceptacja nienawiść jest ok.

Sędzia federalny nakazał Karoliny Południowej Prokuratorowi Generalnemu Alan Wilson zapłacić ponad 135,000 dolarów opłaty prawne dla pary, która zakwestionowała zakaz stanowy dotyczące małżeństw osób tej samej płci. Wilson musi zwrócić siedmiu adwokatom w sumie 130,600 dolarów 390 godzin pracy, czyli prawie 90 procent tego, co wymagane jest.

Brawo tak samo Trybunał Europejski nakazał zapłacić parom jednopłciowym z Włoch, może polskie pary jednopłciowe powinni oskarżyć Polskę, do trybunału Europejskiego, nie chcą po dobroci uchwalać legalizację związków jednopłciowy, to powinniśmy zmusić.

Fantazję pseudo dziennikarstwo SE o Ani Grodzkiej że rzekomo chce pracować dla prezydenta Dudy.

Sama skomentowała na swoim profilu "Superak pisze bzdury jak zwykle - mam nadzieję że nikt rozsądny nie bierze tego poważnie. Ale fakt: gdyby Prezydent tworzył w kancelarii jakąś strukturę do współpracy z mniejszościami, byłoby głupio nie zareagować pozytywnie na taki gest."

Dodała jej przyjaciółka Lalka Podobińska "Chyba tylko ćwierćinteligent mógłby uwierzyć, że Anna Grodzka złożyła propozycję swojej pracy prezydentowi Dudzie".

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Ohio sąd orzekł, że sędziowie nie mogą odmawiać wykonywać śluby osobom tej samej płci na podstawie osobistych, moralnych lub religijnych przekonań. Wyrok jest po tym jak w Toledo urząd miejski sędzia C. Allen McConnell odmówił wykonać ślub osobom tej samej płci z powodu jego przekonań religijnych.


Al Jazeera America o polsce i przyjmowaniu emigrantów i niezadowolenie wielu z tego


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz