sobota, 25 lipca 2015

Dzień z Omar Sharif Jr


The Advocate
Omar Sharif Jr. wnuk ikony kina Omar Sharif, który nie dawno zmarł, sam też poszedł w ślady dziadka występuje w filmach.

Występował w filach taki jak Hassan wa Morcus (2008), Virginie (1996) czy Al Mosafer (2009). Omar mówi kilku języka, angielskim, francuskim, hebrajskim, arabskim i jidyszskim oraz hiszpańskim.

Posiada tytuł magistra w dziedzinie polityki porównawczej Conflict Studies na The London School of Economics w Londynie (z wyróżnieniem) oraz jesteś absolwentem Queen University w Kanadzie.

Mieszka na całym świecie w Cairo - Egipt, Paryż - Francja, Londyn - Anglia, Montreal - Kanada czy Ameryka Nowy Jork i Los Angeles.

Był twarzą Coca-Coli w krajach arabskich w roku 2006. Czy Calvina Kleina w Egipcie roku 2008.

Jest też działaczem na rzecz równy praw miedzy innymi przy organizacji GLAAD rzecznikiem. Omar, trzy lata temu dla magazynu The Advocate, ujawnił się i napisał „Jestem Egipcjaninem, jestem pół-Żydem i jestem gejem”.

Fotograf Bjoern Kommerell/GLAAD
Dla Repliki mówił: „W arabskim świecie jestem bodaj pierwszą osobą publiczną, która zrobiła coming out. Nadal otrzymuję mnóstwo – bywa, że i 200 jednego dnia – wiadomości na Facebooku czy Twitterze – od młodych ludzi LGBT z całego Bliskiego Wschodu. Dziękują mi, zadają pytania, proszą o pomoc. Z drugiej strony, wiele osób LGBT w Egipcie, szczególnie tych lepiej sytuowanych, z wysoką pozycją społeczną, nie było, delikatnie mówiąc, zadowolonych z mojego coming outu. Oni żyją sobie spokojnie, nie przyciągając uwagi. Moje wyjście z szafy odebrali jako zagrożenie: jakbym skierował na nich niechciany reflektor. Nagle znaleźli się „na widelcu“ w tych trudnych czasach.“

„Po rewolucji z 2011 r. autentycznie bałem się władzy Bractwa Muzułmańskiego. Oni zdobyli 70% miejsc w parlamencie. Od prawie czterech lat nie mieszkam w Egipcie, tylko w Nowym Jorku, ale zostawiłem w kraju rodzinę i wielu przyjaciół – przyjaciół chrześcijan z kościoła koptyjskiego, przyjaciół Żydów. W pewnym sensie wyraziłem więc obawy wszelkich mniejszości i wykorzystałem, że tak powiem, własną tożsamość, własną historię, do tego, by powiedzieć nowej władzy „sprawdzam“ – zostałem papierkiem lakmusowym, który pokazał, że politycy bardziej tolerancjyjnej postawy jednak nie mają w planach.“




źródło imdb/Replika/The Avocate

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz