Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa w Warszawie uznał, że XY wstąpił w stosunek najmu po zmarłym partnerze homoseksualnym. Sąd nie miał wątpliwości, że przesłanki wstąpienia w stosunek najmu mogą dotyczyć także osób żyjących w związkach jednopłciowych. HFPC była zaangażowana w sprawę od samego początku.
„Po ponad dwóch latach od uchwały Sądu Najwyższego sąd nareszcie ustalił, że między naszym klientem i jego partnerem istniała aż do śmierci więź duchowa, emocjonalna, fizyczna i gospodarcza, a zajmowane mieszkanie stanowiło ich centrum życiowe” – mówi dr Dorota Pudzianowska, prawniczka HFPC.
Wyrok jest efektem długiego postępowania. Na początku postępowania sąd rejonowy oddalił powództwo XY stwierdzając, że wstąpienie w stosunek najmu może dotyczyć tylko par heteroseksualnych. Jednak w 2012 r. Sąd Najwyższy wydał uchwałę, w której stwierdził., że przesłanki wstąpienia w stosunek najmu po zmarłym najemcy mogą dotyczyć także osób pozostających w związkach homoseksualnych. Sąd Najwyższy rozstrzygnął, że na gruncie kodeksu cywilnego osobą pozostającą „faktycznie we wspólnym pożyciu” jest osoba, którą ze zmarłym najemcą łączyła więź uczuciowa, fizyczna i gospodarcza, nawet jeśli jest to osoba tej samej płci.
„To oznacza, że nasz klient może skorzystać z przepisu, który daje możliwość wstąpienia w stosunek najmu po zmarłym partnerze tej samej płci. Jest to ważny dzień dla naszego klienta i miejmy nadzieję, że zakończy trwający od 2010 r. spór dotyczący tak ważnej dla każdego kwestii, jaką jest mieszkanie” – dodaje dr Pudzianowska.
„W ustnych motywach wyroku sąd podkreślił, że gdyby nawet nie doszło do wydania uchwały przez Sąd Najwyższy, to i tak, zdaniem sądu, z uwagi na zasadę równości i zakaz dyskryminacji ze względu na orientację seksualną niedopuszczalne byłoby różnicowanie w tym przypadku sytuacji par hetero- i homoseksualnych” – mówi Jarosław Jagura, prawnik HFPC. Wyrok jest nieprawomocny. (Helsińska Fundacja Praw Człowieka)
Gibraltar znak na rzecz równości małżeństw |
W Irlandii przyjęto ustawę, zezwalającą na prawną zmianę płci bez interwencji medycznej i uzyskiwania zgody władz - informuje Reuters, podkreślając, że oznacza to prawne uznanie statusu osób transpłciowych.
Przyjęta przez irlandzki parlament ustawa o uznawaniu płci ma być podpisana przez prezydenta w końcu lipca. Irlandia będzie trzecim krajem europejskim - po Danii i Malcie - zezwalającym osobom transpłciowym, które skończyły 18 lat, na bezproblemową zmianę płci prawnej - Radio Zet.
Literatura LGBT to dziedzictwo kulturowe – uznał resort nauki i dał pieniądze na antologię tekstów queer. A prawicowe media już ściekają się jak można, finansować literaturę LGBT.
Alabama ciąg dalszy złej matki która chce nawet po śmierci syna geja, zrobić wszystko żeby jej syn nie był małżeństwie homoseksualnym i jego mąż nie miał nic prawa do majątku wspólnego, chce odebrać wszystko mężowi.
Kto broni mamuśkę z piekła rodem, Kayla Moore żona, sędziego sądu najwyższego Alabamy Roy Moore. Nie zajmie się własną rodziną i synem narkomanem, wpierdala w życie innym, nie mówić jej mąż finansowany przez rasistów. Jeszcze mówi o moralności i jaka to wielka chrześcijanka.
Mamuśka z piekła rodem, tyle lat nie przyznawała do syna, po jest gejem, kiedy umarł do nagle, hiena chcę majątek syna, i odebrać syna mężowi wszystko.
Pinksixty News wiadomości LGBT
Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV
Homorazzi, kącik plotkarsko - informacyjny gejowski
30 gejów dzielą się swoimi przemyśleniami na temat słowo "pedał", co znaczy dla nich
Online wypożyczalnia Airbnb uhonorowany Caitlyn Jenner na ESPY Awards. Airbnb zamieścił ogłoszenie z okazji "transkind", a także wpisów swoje wsparcie podczas ceremonii, mówiąc: "Trzeba odwagi, by coś zmienić świat. Zajmuje również życzliwość." Angela Bassett, jest narratorem w klipie.
Kenia przeciwnicy homofoby lesbijek i gejów, w proteście przeciw prezydentowi Obamy za to że popiera prawa LGBT, rozbiorą do naga.
Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska (rzeczniczka Kościoła Ewangelickiego w Polsce) i Mateusz Dzieduszycki (rzecznik Kurii Warszawsko-Praskiej) w programie TAK czy NIE w Polsat News. Pokazuje jaki jest kościół katolicki inne wyznania dotyczy in vitro. Brak słów rzecznika katolickiego, to po prostu bełkot.
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz