"Holandia i Hiszpania - wg badania Instytutu Gallupa mieszkańcy i mieszkanki tych krajów są najbardziej LGBT-friendly. Listę otwiera Europa, zamyka, niestety Afryka Subsaharyjska. Gallup nie pozostawia też złudzeń: im więcej praw dla LGBT, tym mieszkańcy danego kraju uważają, że [są oni] bardziej akceptowani - Queer.pl
W czwartek 9 lipca Kampania Przeciw Homofobii otrzymała informację o pozytywnej decyzji Szefa Urzędu ds. Cudzoziemców dotyczącej nadania statusu uchodźcy obywatelowi Maroka, który opuścił kraj pochodzenia z obawy przed prześladowaniami motywowanymi swoją orientacją seksualną. Decyzja ta oznacza, że Marokańczyk będzie mógł pozostać w Polsce, gdzie zostanie objęty ochroną prawną.
Jak wskazuje Paweł Knut, prawnik Kampanii Przeciw Homofobii, która udzieliła Marokańczykowi pomocy prawnej - Do polskich organów administracji trafiła argumentacja wskazująca, że Maroko jest jednym z krajów penalizujących zachowania homoseksualne, w którym stale dochodzi do dyskryminacji i ataków na osoby LGBT. Zgodnie z marokańskim kodeksem karnym akty homoseksualne zagrożone są karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 3 lat oraz grzywną. Regulacje te nie są przepisami martwymi – w 2007 roku w głośnej sprawie sąd w Ksar el-Kbir ukarał 6 mężczyzn karą pozbawienia wolności posiłkując się przytoczonym powyżej przepisem. Jak zaś podaje Associated Press w samym roku 2011 odbyło się 81 procesów, w których postawiono zarzut odnoszący się do tego rodzaju „przestępstwa”.
Jest to już druga, po decyzji w sprawie W.S., obywatela Ugandy, osoba, która ze względu na prześladowania z powodu swojej orientacji seksualnej, uzyskała tego rodzaju ochronę prawną w Polsce. Obie sprawy zostały rozpoznane przy aktywnym uczestnictwie ze strony Kampanii Przeciw Homofobii.
Kampania Przeciw Homofobii przystąpiła do sprawy na prawach przysługujących organizacji społecznej. Pełnomocniczką obywatela Maroka w postępowaniu była Katarzyna Słubik ze Stowarzyszenia Interwencji Prawnej.
Senat nie zgłosił w piątek poprawek do ustawy o leczeniu bezpłodności, w tym metodą pozaustrojowego zapłodnienia in vitro. Za ustawą opowiedziało się 46 senatorów, przeciw było 43, a cztery osoby wstrzymały się od głosu. Teraz ustawa trafi do prezydenta - TVN24
"Mam dość! W tym kraju nie ma miejsca dla mojej rodziny i dla każdej rodziny, która nie wpisuje się w idealistyczny model sakramentalnego, płodnego małżeństwa z dwójką dzieci. Mam nadzieję, że inni też będą mieli dość. Że zobaczycie wreszcie ludzi wychodzących z niedzielnych nabożeństw i mówiących wam głośno podczas kazania: "Wara od moich dzieci! Nie macie prawa!". Że usłyszycie kiedyś w Senacie i w Sejmie głos wściekłego rodzica i dotrze do was bezmiar naszego gniewu, na który pracowaliście przez lata, lekceważąc nasze opinie, nasze uczucia, nasze potrzeby." - Gazeta Wyborcza.
Dustin Lance Black wyreżyserował sympatyczny krótki film dla Coca-Coli, krótki film, który jest częścią kampanii "Crossroads" w Ameryce Łacińskiej. O nastolatku geju, który ukrywa się że jest homoseksualny.
Prawniczka Mia Yamamoto, opowiada być transpłciowa i jaki ma wpływ na jej życie i karierę.
Pinksixty News wiadomości LGBT
Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV
British Association for Sexual Health i Terrence Higgins Trust Scotland oraz NHS (fundusz zdrowia), stworzyli film, aby zachęcić mężczyzn którzy mają seks z mężczyznami używać prezerwatyw podczas seksu analnego.
Mistrzynie w piłce nożnej Amerykanki, przekwitano je w Nowym Jorku, paradą zwycięstwa, nie mówić do dzięki miedzy innymi lesbijkom amerykanie są mistrzami w kobiece piłce nożnej miedzy innymi trenerka Jill Ellis jest lesbijką i żonata z Betsy Stephenson.
Symbol rasizmu flaga Konfederacji, jest taki sam symbol jak nazistowska flaga. 150 lat po wojnie secesyjnej władze Karoliny Płd. zdecydowały w czwartek o zdjęciu flagi Konfederacji sprzed parlamentu stanowego. Ale jeszcze tego samego dnia emocjonalne spory na temat utożsamianej z niewolniczym Południem flagi przeniosły się na Kapitol.
Usunięcia flagi od dawna domagali się zwłaszcza czarnoskórzy mieszkańcy stanu, którzy traktują ją jako symbol rasizmu i niewolnictwa, które istniało w stanach Południa. Bodźcem do podjęcia decyzji o zdjęciu flagi stała się dopiero masakra dokonana 17 czerwca w kościele w Charleston, podczas której 21-letni Dylann Roof zastrzelił 9 Afroamerykanów. Przed dokonaniem tej zbrodni Roof umieścił w sieci swoje zdjęcia z flagą Konfederacji - TVN24.
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz