piątek, 11 kwietnia 2014

News: Włochy, Malta, Nigel Evans, Krym, Indiana, Utah, neoliberalizm, Nigeria, transseksualizm ...


Włoski sąd uznał parę gejów jako małżeństwo, ożenili w Nowym Jorku. Sąd w Grosseto w Toskanii nakazał radzie miasta do pisać to listy parę gejów mieli ślub w Nowym Jorku w 2012 roku, który został natychmiast uznany przez działaczy LGBT wyrok jako historyczny.

"Jest to bezprecedensowy przypadek w naszym kraju," Sergio Lo Giudice, senator Partii Demokratycznej i były szef ArciGAY, powiedział dziennikarzom AFP

Nadzwyczajne zwycięstwo praw obywatelskich, niepotrzebny i groźny krok naprzód godzący w rodzinę - w tak różny sposób oceniana jest we Włoszech decyzja sądu w Grosseto, który nakazał zarejestrować w miejscowym urzędzie małżeństwo homoseksualne zawarte w USA. Prokuratura z Grosseto już ogłosiła, że zaskarży ten wyrok sądu.

W środowiskach homoseksualnych i wśród polityków lewicy wyrażane są opinie, że było to historyczne orzeczenie, gdyż po raz pierwszy włoski urząd stanu cywilnego został zobowiązany nakazem sądowym do zarejestrowania małżeństwa osób tej samej płci, choć we Włoszech nie można ich zawierać.

Zajmując stanowisko w sprawie małżeństwa 67-letniego architekta i 56-letniego dziennikarza "Corriere della Sera", zawartego w 2012 roku w Nowym Jorku, sędzia podkreślił, że prawo cywilne nie zawiera żadnego odniesienia do płci i z tego powodu nie ma jakiejkolwiek przeszkody prawnej dla zarejestrowania związku, w który wstąpili oni za granicą. Sprawę skierowali do sądu obaj mężczyźni po tym, gdy urząd stanu cywilnego odmówił dokonania wpisu ich aktu ślubu.

Władze Grosseto natychmiast ogłosiły, że nie sprzeciwią się decyzji sądu i zarejestrują małżeństwo.

Ale kościół katolicki włoski skrytykował decyzję sądu to atak na rodzinę. Konferencja Episkopatu Włoch oświadczyła w reakcji na ten wyrok, że stanowi on odstępstwo od obowiązującego prawa i pociągnie za sobą poważne skutki. W wydanym komunikacie biskupi podkreślili, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. "W ten sposób może zostać obalony jeden z fundamentów instytucji małżeństwa" - ostrzegł Episkopat - interia.pl.

Brytyjski polityk Nigel Evans 10 kwietnia został oczyszczony z zarzutów o gwałt i napaść na tle seksualnym przez sąd.

Yelena, lesbijka nauczycielka na Krymie, która ma czworo dzieci ze swoją partnerką, obawia się, może stracić swoją rodzinę i swoją pracę teraz, że teraz Krym jest Rosyjski.

Sędzia federalny zarządził od stanu Indiana uznać małżeństwo tej samej płci z Massachusetts. Para lesbijek Amy Sandler i Niki Quasney ich małżeństwo zostanie natychmiastowo uznanie z Massachusetts. Quasney w 2009 roku rozpoznano raka jajnika i jest śmiertelnie chora i może umrzeć. Jest to wyjątkowo uznane małżeństwo tej samej płci w stanie Indiana z powodu choroby.

Stan Utah złożył petycję do Sądu Najwyższego stanowego, domagając wszystkie oczekujące adopcje dzieci przez pary homoseksualne żeby zablokować. Wiele par złożyło o adopcję tak zwane żeby drugi rodzic miał prawo do dziecka. Para lesbijek jest między innymi pierwszą której odmówiono adopcji dziecka.

Malta Gay Rights Movement zorganizuje uroczystość koło Parlamentu Malty w poniedziałek, kiedy oczekuje się, Izba Reprezentantów Malty będzie głosować sprawie uchwalenia ustawy związki partnerskie dla par tej samej płci.

Parlament Malty będzie przepuszczenie trzecie czytanie ustawy w poniedziałek, głosowanie zostało przełożone, bo poprzedni prezydent Republiki, George Abela, poinformował rząd, że nie podpiszę ustawę związki partnerskie. Nowa pani prezydent Marie Louise Coleiro Preca zgodziła się ją podpisać.

Żeby im udało i uchwalić ustawę związki partnerskie, to duży krok i nadzieja może u nas uchwalą, wiemy że Malta to ponad 90% katolicka.

„W wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” Marcin Król, jeden z najbardziej znanych polskich intelektualistów, rozliczał się ze swej fascynacji neoliberalizmem, przyznał też, że nie dostrzegł wzrastającej siły nacjonalizmu, a dziś ze zgrozą patrzy na nierówności społeczne i ekonomiczne. Łapie się za głowę, gdy przypomina sobie wiarę solidarnościowych elit, że demokracja i wolny rynek wszystko nam pięknie poukładają. (…) Chciałbym przywołać pewne wspomnienie. Marcin Król bierze udział w audycji telewizyjnej poświęconej aferze wokół filmu „Ksiądz” (1994) o homoseksualnym księdzu. Król mówi, że, owszem, homoseksualiści zawsze istnieli, ale nie powinni się obnosić. (…) Echa tej postawy słychać wciąż we wspomnianym wywiadzie, gdy Król powiada, że nierówności płciowe i seksualne, którymi zajmują się obecnie „postępowe elity”, są drugorzędne wobec nierówności ekonomicznych. Że dzisiaj debaty kręcą się wokół „dupy i okolic”. Dokładnie to samo mówili i mówią nadal rządzący; aborcja, równouprawnienie kobiet, związki partnerskie to są, według nich, jakieś nieistotne duperele. Tak jakby równość mogła być częściowa, dotyczyć wyłącznie stanu konta i obejmować jedynie heteroseksualnych mężczyzn, takich jak np. Marcin Król. Zresztą, akurat dupa rządzi się swoimi prawami i żadnego nowego prawodawstwa nie potrzebuje, więc nie o nią tutaj chodzi.

Wywiad z Królem nosił tytuł „Byliśmy głupi”, czemu gorliwie przytakuję. Nie czuję nienawiści do klasyków solidarnościowej opozycji. Mnie jest po prostu żal, że byli głupi” – cały felieton Bartosza Żurawieckiego „Tych lat nie odda nikt” – do przeczytania w najnowszej „Replice”.

Aderonke Apata uciekła z Nigerii 10 lat temu, gdy jej rodzina i dziewczyna zostali zamordowani. Apata została skazana na śmierć za to, że jest homoseksualna. W rzeczywistości ma blizny na głowie, gdzie została pobita i pchnięty nożem przez chłopaków z jej społeczności zdegustowany ze ona jest lesbijką.

Dwa razy azyl jej odrzucili przez Zjednoczone Królestwo, ma teraz tylko dwa tygodnie, aby przekonać brytyjskiego Home Office, że zostanie zabita, gdy zostanie odesłana do Nigerii.


Nauczycielkę chcą wyrzucić z szkoły z powodu jest transseksualną osobą
a

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz